Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü

Son dakika öğretmenler günü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan öğretmenler günü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını öğretmenler günü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Öğretmenler Günü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan öğretmenler günü gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.128 öğretmenler günü haberi bulunmuştur. Tüm öğretmenler günü haberleri aşağıda listelenmiştir.
2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir?
2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlere katılacağı mesleki çalışma programı başladı. Seminer programı olarak da adlandırılan öğretmen mesleki çalışma programı 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan dönemde Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, 2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir? İşte detaylar…
20.06.2022Eğitim
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yıl sonra düzenlenen Milli Eğitim Şurası'nın açılışında, çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu kısa sürede Meclis'e sunacağını aktararak, “Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımı ortadan kalkacak. 10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen unvanıyla görev yapacaklardır'' dedi. Yapılan açıklamanın ardından öğretmenlik meslek kanununun detayları sorgulanmaya başlandı. Öğretmenleri, Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Öğretmenlik meslek kanunu ne getirecek, öğretmenlik meslek kanunu ne zaman çıkacak? gibi soruların yanıtlarını sorguluyor.
2.12.2021Eğitim
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmen sınavı ve sınav soruları merak ediliyor!
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmen sınavı ve sınav soruları merak ediliyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20. Milli Eğitim Şurası'nda konuşma yaptı. Erdoğan burada “Öğretmenlikte 10 yılını doldurmuş öğretmenlerimize uzman öğretmenlik imkanını getiriyoruz. Eğitimlerini tamamlayan ve yapılan sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz, hem 1 derece alacaklar hem de maaşlarında bin lira artış olacaktır. 10 yıllık uzman öğretmenler eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen unvanıyla görev yapacaklar. Yine bu öğretmenlerimize ilave 1 derece verecek ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artış yapacağız.” İfadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından Uzman öğretmen sınavı ne zaman? sorusuna yanıt aranmaya başlandı.
1.12.2021Eğitim
3600 ek gösterge, zam... Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz binleri ilgilendiren müjdeleri tek tek açıkladı...
3600 ek gösterge, zam... Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz binleri ilgilendiren müjdeleri tek tek açıkladı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 20. Milli Eğitim Şûrası'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Öğretmen Meslek Kanunu' ile ilgili ise, "Kısa sürede Meclis'e gelecek. 10 yıl çalışan öğretmenlerimiz uzman olacak ve 1000 TL maaşlarında artış olacak. Uzman öğretmenlerimiz sınava girerek baş öğretmen olabilecek. Bu durumda da maaşları 2 bin TL artacak. Ek göstergeleri söz verdiğimiz gibi 3600'e çıkaracağız. Kadrolu, sözleşmeli öğretmen ayrımını da ortadan kaldıracağız. Sözleşmeli öğretmenler kadrolular ile aynı şartlara sahip olacaklar" dedi.
1.12.2021Siyaset
Nurseven öğretmenden kahreden haber!  Acı gerçek ortaya çıktı
Nurseven öğretmenden kahreden haber! Acı gerçek ortaya çıktıİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, okul öncesi öğretmeni Nurseven Elbasan (34), koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede, 'Öğretmenler Günü'nde yaşamını yitirdi. Elbasan'ın Kovid-19 aşısı olmadığı öğrenildi.
25.11.2021Yaşam
Üniversiteli Ceren, 'Gerekirse ölürüm' dediği okulunda hayatını kaybetti
Üniversiteli Ceren, 'Gerekirse ölürüm' dediği okulunda hayatını kaybettiAnkara'da, kalp ameliyatının ardından ailesinin 'kayıt dondurma' teklifini "Gerekirse okulumda ölürüm" diyerek geri çeviren, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğrencisi Ceren Yıldırım (23), kampüste geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Ceren Yıldırım'ın ismi, üniversitede eğitim gördüğü sınıfa verildi.
25.11.2021Yaşam
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu 906 lira fark...
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu 906 lira fark...Milyonlarca kişi merakla bekliyordu ve belli oldu. Peş peşe açıklamalar geldi. 3600 ek göstergenin ilk müjdesi açıklandı.950 bin öğretmenin maaş ve ikramiyesi artacak. Memurların 3600 ek göstergesi konusunda çalışma devam ederken kapsamı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamıştı. Polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri bu anlamda öne çıkıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenlerle bir araya geldiği toplantıda 3600 ek gösterge müjdesini verdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de hem 3600 ek gösterge hem de meslek kanunu için önemli bilgileri paylaştı...
25.11.2021Eğitim
Bahar öğretmenden kahreden haber! Öğretmenler günü sürprizi acı sonla bitti
Bahar öğretmenden kahreden haber! Öğretmenler günü sürprizi acı sonla bittiManisa'nın Akhisar ilçesinde Dağdere İlkokulunda ücretli öğretmenlik yapan Bahar Zeybek (24), okuldan dönerken meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti, 3 kardeşi ise ağır yaralandı. Kardeşlerinin Öğretmenler Günü dolayısıyla Bahar Zeyrek'e sürpriz ziyaret yaptıkları ve birlikte eve giderken kazanın meydana geldiği öğrenildi.
24.11.2021Yaşam
Mezun ettiği 26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor
Mezun ettiği 26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyorDiyarbakır'da, öğretmenlikte 40 yılını dolduran Kazım Atalay (63), 26 eski öğrencisiyle aynı okulda öğretmenlik yapıyor. Eski öğrencileriyle birlikte aynı okulda görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Atalay, "Bu okula ilk geldiğimde bu öğrencilerimi öğretmen olarak gördüğümde çok duygulandım" dedi.
24.11.2021Yaşam
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Öğretmen meslek kanununda neler var, meslek kanunu ne zaman çıkacak? İçeriği ve taslağı merak ediliyor!
Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Öğretmen meslek kanununda neler var, meslek kanunu ne zaman çıkacak? İçeriği ve taslağı merak ediliyor!Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir, ne zaman çıkacak? Öğretmenler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından öğretmenlik meslek kanunu hakkında aramaları hızlandırdı. Öğretmenler günü vesilesiyle 81 ilden 81 öğretmenle bir araya gelen Erdoğan, "Öğretmenlik Meslek Kanunu" müjdesini verdi. Peki, Öğretmenlik Meslek Kanunu nedir? Öğretmen meslek kanununda neler var, meslek kanunu ne zaman çıkacak? Öğretmenlik Meslek Kanunu tasarımı ve içeriği merak ediliyor.
24.11.2021Eğitim
Emine Erdoğan'dan 24 Kasım mesajı
Emine Erdoğan'dan 24 Kasım mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.
24.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Öğretmenler Günü' paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Öğretmenler Günü' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.
24.11.2021Siyaset
Şükran öğretmen: Kızların okullu olması bize en büyük hediye
Şükran öğretmen: Kızların okullu olması bize en büyük hediyeMilli Eğitim Bakanlığı ile UNICEF'in 2004 yılında ortaklaşa başlattığı ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyası kapsamında gönüllü olarak görev yapan öğretmen Şükran Çelik Geçken, 15 yıl önce kız çocuklarının okula kazandırılması için gittiği Van’ın Tuşba ilçesinin kırsal Güveçli Mahallesi’ni ziyaret etti. Buradaki okulda öğrencilerle sohbet eden Geçken, kız öğrenci sayısının erkek öğrencilerin sayısından fazla olduğunu öğrenince büyük mutluluk yaşadı. Şükran öğretmen, "Bize en büyük hediye işte budur" dedi.
24.11.2021Eğitim
Bakan Özer, öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti
Bakan Özer, öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret ettiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti.
24.11.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan 'Öğretmenler Günü' mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan 'Öğretmenler Günü' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Öğretmenliği yalnızca bir meslek olarak görmek mümkün değildir. Onlar bir yandan çocuklarımızı geleceğe hazırlarken, diğer yandan onlara milli ve manevi değerleri öğretirler" dedi.
24.11.2021Siyaset
24 Kasım öğretmenler günü mesajları ile duygusal, kısa, uzun, anlamlı, Öğretmenler Günü için güzel sözler!
24 Kasım öğretmenler günü mesajları ile duygusal, kısa, uzun, anlamlı, Öğretmenler Günü için güzel sözler!Öğretmenler Günü mesajları için aramalar arttı. Öğretmenlerin bu özel gününde, öğretmenini tebrik etmek isteyen, onları onure etmek isteyen öğrenciler ve velileri öğretmenleri günü için güzel sözler araştırıyor. Biz de uzun, kısa seçenekleri sunarak Öğretmenler Günü mesajı ve 24 Kasım Öğretmenler Günü sözleri derledik.
24.11.2021Gündem
Atama bekleyen Meryem Önkür  köye muhtar oldu
Atama bekleyen Meryem Önkür köye muhtar olduMeryem Önkür, atanamayan binlerce öğretmenden biri. Atama beklerken muhtar seçilen Önkür, ‘Ağrı’nın ilk kadın muhtarıyım ama öğretmenlik içimde hep ukde’ diyor.
24.11.2021Gündem
PKK'nın şehit ettiği Necmettin öğretmen anıldı
PKK'nın şehit ettiği Necmettin öğretmen anıldıTunceli'de PKK'lı teröristlerce kaçırılarak şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, görev yapıp isminin verildiği okulda anıldı. Öğrenciler, unutamadıkları Necmettin öğretmeni çok sevdiklerini anlattı.
24.11.2021Gündem
Atatürk'ün öğretmenler günü ile ilgili sözleri ve Öğretmenler Günü mesajı! İşte Kısa, uzun, anlamlı, duygusal 24 Kasım öğretmenler günü mesajları burada!
Atatürk'ün öğretmenler günü ile ilgili sözleri ve Öğretmenler Günü mesajı! İşte Kısa, uzun, anlamlı, duygusal 24 Kasım öğretmenler günü mesajları burada!Öğretmenler günü için güzel sözler, 24 Kasım öğretmenler günü mesajları yoğun ilgi görüyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü için kısa bir kaldı. 1981 yılından beri kutlanan öğretmenler günü yaklaşırken öğrenciler de son hazırlıklarını yapıyor. İşte güzel, yeni, anlamı, uzun, kısa seçenekli 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları ve Atatürk'ün öğretmenler günü ile ilgili sözleri…
24.11.2021Eğitim
Öğretmen anketinden çıkan çarpıcı sonuç!
Öğretmen anketinden çıkan çarpıcı sonuç! 24 Kasım’da büyük övgülerle anılan öğretmenler, pek çok sorunla boğuşuyor. Yüzde 88’i mesleklerinin saygınlığını yitirdiğini düşünüyor. Yüzde 75’i mesleki tükenmişlik yaşıyor; yüzde 82,6’sının borcu var. Çözüm için Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılmasını istiyorlar. Kanun ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde geldi...
24.11.2021Eğitim
Hakları ödenmez! Gönül gözüyle ışık saçıyorlar...
Hakları ödenmez! Gönül gözüyle ışık saçıyorlar...  Aksaray'da yüzde 90 görme engelli Türkçe öğretmeni Aygül Altuntaş'ın (35) meslek aşkı, engel tanımıyor. Altuntaş, ''Meslekte 15 yılı geride bıraktım. Kitap okumayı da çok sevdiğim için hedefim hep öğretmenlikti. Bunun için çok çalıştım İyi ki bu mesleği yapıyorum" dedi.Sosyal bilgiler öğretmeni 45 yaşındaki Nuri Cankurt da 13 yıl önce yeni atandığı okuluna giderken geçirdiği trafik kazası sonucu görme yetisini büyük oranda kaybetti. Ama o yılmadı, azmi ve meslek aşkıyla öğrencilerine ışık olmaya devam etti...
24.11.2021Eğitim
Bakan Özer'den 'Öğretmenler Günü' mesajı
Bakan Özer'den 'Öğretmenler Günü' mesajıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin '24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.
23.11.2021Eğitim
Öğretmenlere müjde, yeni dönem başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu...
Öğretmenlere müjde, yeni dönem başlıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Öğretmenlerimizin haklarını güvence altına alacak bir 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Meclis sürecinin ardından yürürlüğe girecek bu kanunla mevcut hakları korunan öğretmenlerimize ilave mali ve sosyal haklar da sağlıyoruz. Artık yürüttükleri görev bir kariyer mesleği olarak tamamlanacak, öğretmenlerimize 3600 ek gösterge başta olmak üzere sağlayacağımız yeni hakların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
23.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin?
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan diyor ki 'Bu ekonomik kurtuluş savaşından milletimizi zaferle çıkaracağız'. Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin? 1 dolar 1 liraydı, ne oldu? 12 lira oldu?" dedi.
23.11.2021Siyaset
24 Kasım tatil mi, yarım gün mü? Öğretmenler Günü okul var mı, okullar 24 Kasım'da açık mı?
24 Kasım tatil mi, yarım gün mü? Öğretmenler Günü okul var mı, okullar 24 Kasım'da açık mı?24 Kasım öğretmenler günü tatil mi, 24 Kasım Öğretmenler Günü okul var mı? Öğretmenler Günü 24 Kasım'da tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Öğretmenlerini onore etmek, onlara olan sevgilerini göstermek için şiirler, sözler, hediye önerileri araştırılırken 24 Kasım Öğretmenler Günü okulların olup olmadığı da sorgulanıyor. Peki, 24 Kasım tatil mi, 24 Kasım okul var mı?
23.11.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Öğretmenler Günü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki öğretmenler günü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.