24 Kasım

24 Kasım

Son dakika 24 kasım haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 24 kasım ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 24 kasım haber sayfamızda bulabilirsiniz.

24 Kasım

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 24 kasım gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.564 24 kasım haberi bulunmuştur. Tüm 24 kasım haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kimi kapsayacak, kimi kapsamayacak? EYT hangi şartlarla çıkacak?
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kimi kapsayacak, kimi kapsamayacak? EYT hangi şartlarla çıkacak?Yıllardır çözülmeyi bekleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorunu için hükümet adım attı. Uzun süredir emeklilik hakları için mücadele veren EYT’liler yeni düzenleme için gözlerini yapılan çalışmaya çevirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı EYT düzenlemesi üzerinde çalışıyor. Kamuoyunca birkaç formül sıklıkla dile getirilse de henüz çalışmanın detayları ile ilgili netlik yok. Ancak EYT’lilerin hangi koşulda emekli olacağı ve kimleri kapsayacağı en çok merak edilen konular arasında geliyor. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kimi kapsayacak, kimi kapsamayacak? EYT hangi şartlarla çıkacak? EYT’den kimler yararlanacak? EYT düzenlemesinde şartlar belli oldu mu? İşte detaylar…
23.07.2022Emekli
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? MB faiz temmuz ayı faiz kararını arttırdı mı, sabit bıraktı mı?
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? MB faiz temmuz ayı faiz kararını arttırdı mı, sabit bıraktı mı?Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Piyasaya yön veren açıklama Merkez Bankası tarafından yapıldı. Bu ayda faiz kararı yüzde 14 olarak sabit bırakıldı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne oldu?
21.07.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) faiz kararını açıkladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faizi yüzde 14'te sabit bıraktı.
21.07.2022Ekonomi
2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir?
2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenlere katılacağı mesleki çalışma programı başladı. Seminer programı olarak da adlandırılan öğretmen mesleki çalışma programı 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan dönemde Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, 2021-2022 öğretmen seminer programı belli oldu mu? Öğretmen Bilişim Ağı’na (ÖBA) nasıl girilir? İşte detaylar…
20.06.2022Eğitim
Metrodaki bıçaklı saldırgan tahliye oldu
Metrodaki bıçaklı saldırgan tahliye olduKadıköy-Tavşantepe metrosunda tartıştığı kadın ile annesine bıçak çekerek tehdit ve hakaretler savurduğu gerekçesiyle 18 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan Emrah Yılmaz tahliye oldu. Yılmaz, savunmasında “Toplumu galeyana getirmiş. Ben bu insanlardan darbe aldım. Müşteki bana tekme atmıştır. Benim elimde o gün bıçak olmasaydı tekme atsaydım attığım tekmeyi de silah sayacaklardı” dedi. Mahkeme, sanığın yaklaşık 7 ay tutuklu bulunduğunu dikkate alarak tahliyesine karar verdi.
10.06.2022Yaşam
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak, mayıs ayı MB faiz kararı ne olur? 2022 TCMB PPK toplantısı ne zaman yapılacak, hangi tarihte?
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak, mayıs ayı MB faiz kararı ne olur? 2022 TCMB PPK toplantısı ne zaman yapılacak, hangi tarihte?Merkez Bankası faiz kararı için aramalar arttı. Piyasaları etkileyecek olan PPK toplantısı ile Mayıs ayı faiz kararı belirlenecek. TCMB, geçen yılın son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gitse de bu yılın ilk 3 toplantısında bir değişiklik yapmadı. Dövizdeki artış nedeniyle faizlerin artıp artmayacağı yönünde hangi kararın alınacağı merakla beklenirken, gözler 2022 TCMB PPK toplantısına çevrildi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2022 mayıs ayı Merkez Bankası faiz kararı toplantısı ne zaman, hangi gün?
17.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz artırır mı?
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz artırır mı? Merkez Bankası faiz kararı yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası mayıs ayı faiz kararı için gözler PPK toplantısına çevrildi. 2021 yılının son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime gitden Merkez Bankası 2022 yılının ilk 3 toplantısında bir değişiklik yapmadı. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası faiz artırır mı? Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman? İşte detaylar…
10.05.2022Ekonomi
Metrodaki bıçaklı saldırgan ile ilgili flaş gelişme! Kendini böyle savundu
Metrodaki bıçaklı saldırgan ile ilgili flaş gelişme! Kendini böyle savunduKadıköy-Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı ile annesi Nilgün Mihdiye Damgacı’ya bıçak çekip tehdit eden Emrah Yılmaz’ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada savunma yapan sanık ettiği küfürlerin yanlış olduğunu söyleyerek, “Bunlara bir diyeceğim yoktur. Ancak olayın başından beri değerlendirilmesini talep ediyorum” dedi.
15.04.2022Yaşam
Spor salonunda dehşet! 20 kiloluk plakayı yüzüne attı
Spor salonunda dehşet! 20 kiloluk plakayı yüzüne attıAvustralya'da arkadaşının kafasına 20 kiloluk plaka atan Shane William Ryan, 19 ay hapis cezasına çarptırıldı. Saldırgan bir buçuk yıllık mahkeme süreci boyunca bunu neden yaptığını açıklamadı.
27.03.2022Yaşam
Merkez Bankası faiz kararı MART 2022 ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı saat kaçta, hangi gün yapılacak? 2022 toplantı tarihleri!
Merkez Bankası faiz kararı MART 2022 ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası toplantısı saat kaçta, hangi gün yapılacak? 2022 toplantı tarihleri!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı piyasa tarafından yakından takip ediliyor. Amerikan Merkez Bankası FED kararından sonra TCMB faiz kararı açıklanacak. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Mart ayı Merkez Bankası toplantısı saat kaçta, hangi gün yapılacak?
14.03.2022Ekonomi
Emekliliği öne çekiyor! Milyonları kapsıyor! Erken emeklilik için fırsat
Emekliliği öne çekiyor! Milyonları kapsıyor! Erken emeklilik için fırsatEmekli olmak isteyen milyonları ilgilendiriyor. Erken emeklilik fırsatı! Emekliliği 1 yıl erkene çekebiliyor. Sigortalı çalışmadan önce askerliğini yapanlar prim günü eksik olmasa da borçlanmaya giderek erken emekliliğe hak kazanabilir. Bazı durumlarda bir günlük borçlanma emeklilik tarihini 1 yıl öne çekebilir. Eğitim döneminde yapılan stajlar emekliliğe esas olan uzun vadeli sigorta primi olarak ödenmiyor. Bu nedenli sigorta başlangıcı kabul edilmiyor. Ancak doğum borçlanmasında başlangıç olarak kabul ediliyor. Staj sonrası doğum yapan kadın çalışanlar, tescil şartını yerine getirmiş kabul ediliyor. İşte emeklilik ile ilgili bilinmeyen flaş detaylar...
14.03.2022Emekli
Metroda dehşet saçmıştı! İlk kez hakim karşısında: 'Saldırdığımı kabul etmiyorum'
Metroda dehşet saçmıştı! İlk kez hakim karşısında: 'Saldırdığımı kabul etmiyorum'Kadıköy-Tavşentepe metrosunda geçtiğimiz kasım ayında kadınlara elinde bıçaklarla tehditler savurduğu gerekçesiyle hakkında 18 yıl 3 aya kadar hapis istemiyle dava açılan Emrah Yılmaz ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık Emrah Yılmaz savunmasında bıçağı bileyciden aldığını bu yüzden yanında olduğunu söyleyerek, "Olayın sonunda ağır sözler hakaretler ettim. Öfkeme hakim olamadım. Metro da çalışan güvenlikler hakkında soruşturma açılmıştır. Güvenlikler görevinin gereğinin yerine getirmemiştir. Müştekilere saldırdığımı kabul etmiyorum. Ben bu hususların incelenmesini istiyorum" dedi.
18.02.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE basınına yazdı! Flaş işbirliği mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE basınına yazdı! Flaş işbirliği mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de yayınlanan Khaleej Times gazetesinin Türkiye özel eki için bir yazı kaleme aldı. Erdoğan, "İnanıyorum ki, iki ülke arasındaki işbirliği alanlarının artması bölgemize de olumlu yansıyacaktır." dedi.
12.02.2022Siyaset
Merkez Bankası faiz karar ne zaman açıklanacak? Faiz kararı ne olur, Merkez Bankası 2022 Ocak toplantısı!
Merkez Bankası faiz karar ne zaman açıklanacak? Faiz kararı ne olur, Merkez Bankası 2022 Ocak toplantısı!Faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası Ocak 2022 toplantısı aramaları arttı. TCMB faiz kararı piyasa tarafından merak ediliyor. Para Politikası Kurulu 23 Eylül’deki toplantısında faiz indirmeye başlamış, Merkez Bankası, politika faizini yüzde 14’e kadar indirmişti. Merkez Bankası 2021’in son toplantısını 16 Aralık tarihinde gerçekleştirdi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak, MB faiz kararı beklentisi ne?
17.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı ne olur, Merkez Bankası faiz kararı 2022?
Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı ne olur, Merkez Bankası faiz kararı 2022?Faiz kararı ne zaman açıklanacak? Merkez Bankası Ocak 2022 toplantısı aramaları arttı. TCMB faiz kararı piyasa tarafından merak ediliyor. Para Politikası Kurulu 23 Eylül’deki toplantısında faiz indirmeye başlamış, Merkez Bankası, politika faizini yüzde 14’e kadar indirmişti. Merkez Bankası 2021’in son toplantısını 16 Aralık tarihinde gerçekleştirdi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak, MB faiz kararı beklentisi ne?
17.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman?
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman? Merkez Bankası 2022 yılının ilk faiz kararı için Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısını yapacak. Piyasaları yönlendirecek toplantı için yatırımcının gözü Merkez Bankası faiz kararına çevrildi. Geçtiğimiz ay faizlerde düşüş kararı veren Merkez Bankası'nın yılın ilk toplantısında alacağı karar merakla bekleniyor. Analistlere göre, Merkez Bankası'nın bu ay da politika faizinde düşüş kararının verebileceğini belirtiyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman? Ocak ayı Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Merkez Bankası'nın faiz kararı ile ilgili beklentiler...
10.01.2022Ekonomi
Omicron tehlikesine karşı peş peşe uyarılar: Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında...'
Omicron tehlikesine karşı peş peşe uyarılar: Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında...'Omicron varyantı tüm dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınının başından beri dünya genelinde en yüksek vaka sayısının 23 Aralık’ta görüldüğünün açıklanması, Omicron varyantına dair soru işaretlerini daha da artırdı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Eğer bu varyant ağır seyretme özelliği kazanırsa işte o zaman felaket olur" derken, Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, "Grip ve nezle arasında bir tablo görülüyor" diyerek gizli tehlikeye dikkat çekti.
29.12.2021Gündem
Omicron varyantının yeni belirtisi açıklandı! İşte Omicron varyantının belirtileri!
Omicron varyantının yeni belirtisi açıklandı! İşte Omicron varyantının belirtileri!Omicron varyantında vaka sayıları artıyor. Dünya coronavirüs varyantları ile mücadele ederken yeni varyant omicronun belirtileri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. İngiltere'de yapılan bir araştırma, Omicron'un; öksürük, boğaz ağrısı ve ateş gibi bilinen semptomlarının arasına yenisini ekledi. Peki, Omicron varyantının belirtileri ne? İşte Omicron varyantının semptomları...
26.12.2021Sağlık
Telefonuna gelen mesaja dikkat etti ve hayatı kurtuldu!
Telefonuna gelen mesaja dikkat etti ve hayatı kurtuldu! Telefonuna gelen mesajla gidip mamografi çektiren ve bir gün sonra meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan Sevinç Özcan, yeni yıla sayılı günler kala bu kez doktoru Doç. Dr. Gürbüz Görümlü’den tedavisinin başarıyla sonuçlandığı müjdesini aldı.
26.12.2021Yaşam
UEFA'dan Galatasaray ve Beşiktaş'a ceza! 3 maç men
UEFA'dan Galatasaray ve Beşiktaş'a ceza! 3 maç menBeşiktaş’a Şampiyonlar Ligi’ndeki Sporting, Galatasaray’a ise Avrupa Ligi’nde Marsilya maçındaki olaylar nedeniyle para cezası kesildi. UEFA Gençlik Ligi’ndeki Beşiktaş-Ajax karşılaşmasından ise siyah-beyazlı futbolcu Necati Bilgiç’e 3 maç men cezası çıktı.
Sahte doçent Zulâl Atalay Laçin'in ifadesi de yalan çıktı! Profesörlük Google’dan...
Sahte doçent Zulâl Atalay Laçin'in ifadesi de yalan çıktı! Profesörlük Google’dan...Zulâl Atalay Laçin Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurup, “İlk ifadem doğru değildi, tekrar ifade vermek istiyorum” dedi. Bilgisayar kullanmayı çok iyi bildiğini söyleyen Laçin, “Google’dan arattığınızda birçok diploma örneği çıkar. Diplomadaki imzaları oralardan temin ettim ve kendim attım. Doçentlik belgesi de aynı şekilde” dedi.
16.12.2021Gündem
Cebap Aşçı kimdir? Türk Hava Kurumu Cenap Aşçı'nın istifasını kabul etti!
Cebap Aşçı kimdir? Türk Hava Kurumu Cenap Aşçı'nın istifasını kabul etti!Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi bir süre önce istifa dilekçesi veren Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı, Eski bakan Cenap Aşçı'nın istifasını kabul etti. Yerine Ali Yüksel atandı. Peki, Cenap Aşçı kimdir, nereli, kaç yaşında?
15.12.2021Gündem
BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı?
BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı? Omicron varyantının ortaya çıktığı 24 Kasım’dan bu yana mevcut aşıların ne kadar etkili olduğuna yönelik bilm dünyası çalışmalarını sürdürüyor. Koronavirüsün 30'dan fazla mutasyonu nedeni ile aşıların Omicron varyantını tanımayacağı konusunda endişeler devam ediyor. İngiltere'de yapılan bir çalışma BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyucu olup olmadığını ortaya koydu. Peki, BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı? İşte Omicron varyantı ile ilgili mevcut aşıların durumu!
14.12.2021Sağlık
TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı ile bir araya geldiTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği 16. Konferansı’nda BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı Saqr Ghobash ve parlamento üyeleriyle bir araya geldi.
10.12.2021Siyaset
Katilin babası da katil çıktı
Katilin babası da katil çıktıAdana’da bodrum katta bir kişiyi öldürdüğü için tutuklanan zanlının babasının da 6 ay önce bir taksiciyi öldürdüğü ortaya çıktı. Öldürülen kadının eşi de 2 yıl önce cinayete kurban gitmişti.
5.12.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

24 Kasım ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 24 kasım haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.