24 Kasım

24 Kasım

Son dakika 24 kasım haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 24 kasım ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 24 kasım haber sayfamızda bulabilirsiniz.

24 Kasım

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 24 kasım gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.434 24 kasım haberi bulunmuştur. Tüm 24 kasım haberleri aşağıda listelenmiştir.
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman?
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman? Merkez Bankası 2022 yılının ilk faiz kararı için Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantısını yapacak. Piyasaları yönlendirecek toplantı için yatırımcının gözü Merkez Bankası faiz kararına çevrildi. Geçtiğimiz ay faizlerde düşüş kararı veren Merkez Bankası'nın yılın ilk toplantısında alacağı karar merakla bekleniyor. Analistlere göre, Merkez Bankası'nın bu ay da politika faizinde düşüş kararının verebileceğini belirtiyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman? Ocak ayı Merkez Bankası faiz kararı ne olur? İşte Merkez Bankası'nın faiz kararı ile ilgili beklentiler...
10.01.2022Ekonomi
Omicron tehlikesine karşı peş peşe uyarılar: Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında...'
Omicron tehlikesine karşı peş peşe uyarılar: Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında...'Omicron varyantı tüm dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınının başından beri dünya genelinde en yüksek vaka sayısının 23 Aralık’ta görüldüğünün açıklanması, Omicron varyantına dair soru işaretlerini daha da artırdı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Eğer bu varyant ağır seyretme özelliği kazanırsa işte o zaman felaket olur" derken, Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, "Grip ve nezle arasında bir tablo görülüyor" diyerek gizli tehlikeye dikkat çekti.
29.12.2021Gündem
Omicron varyantının yeni belirtisi açıklandı! İşte Omicron varyantının belirtileri!
Omicron varyantının yeni belirtisi açıklandı! İşte Omicron varyantının belirtileri!Omicron varyantında vaka sayıları artıyor. Dünya coronavirüs varyantları ile mücadele ederken yeni varyant omicronun belirtileri ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. İngiltere'de yapılan bir araştırma, Omicron'un; öksürük, boğaz ağrısı ve ateş gibi bilinen semptomlarının arasına yenisini ekledi. Peki, Omicron varyantının belirtileri ne? İşte Omicron varyantının semptomları...
26.12.2021Sağlık
Telefonuna gelen mesaja dikkat etti ve hayatı kurtuldu!
Telefonuna gelen mesaja dikkat etti ve hayatı kurtuldu!Telefonuna gelen mesajla gidip mamografi çektiren ve bir gün sonra meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan Sevinç Özcan, yeni yıla sayılı günler kala bu kez doktoru Doç. Dr. Gürbüz Görümlü’den tedavisinin başarıyla sonuçlandığı müjdesini aldı.
26.12.2021Yaşam
UEFA'dan Galatasaray ve Beşiktaş'a ceza! 3 maç men
UEFA'dan Galatasaray ve Beşiktaş'a ceza! 3 maç menBeşiktaş’a Şampiyonlar Ligi’ndeki Sporting, Galatasaray’a ise Avrupa Ligi’nde Marsilya maçındaki olaylar nedeniyle para cezası kesildi. UEFA Gençlik Ligi’ndeki Beşiktaş-Ajax karşılaşmasından ise siyah-beyazlı futbolcu Necati Bilgiç’e 3 maç men cezası çıktı.
Sahte doçent Zulâl Atalay Laçin'in ifadesi de yalan çıktı! Profesörlük Google’dan...
Sahte doçent Zulâl Atalay Laçin'in ifadesi de yalan çıktı! Profesörlük Google’dan...Zulâl Atalay Laçin Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurup, “İlk ifadem doğru değildi, tekrar ifade vermek istiyorum” dedi. Bilgisayar kullanmayı çok iyi bildiğini söyleyen Laçin, “Google’dan arattığınızda birçok diploma örneği çıkar. Diplomadaki imzaları oralardan temin ettim ve kendim attım. Doçentlik belgesi de aynı şekilde” dedi.
16.12.2021Gündem
Cebap Aşçı kimdir? Türk Hava Kurumu Cenap Aşçı'nın istifasını kabul etti!
Cebap Aşçı kimdir? Türk Hava Kurumu Cenap Aşçı'nın istifasını kabul etti!Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi bir süre önce istifa dilekçesi veren Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı, Eski bakan Cenap Aşçı'nın istifasını kabul etti. Yerine Ali Yüksel atandı. Peki, Cenap Aşçı kimdir, nereli, kaç yaşında?
15.12.2021Gündem
BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı?
BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı? Omicron varyantının ortaya çıktığı 24 Kasım’dan bu yana mevcut aşıların ne kadar etkili olduğuna yönelik bilm dünyası çalışmalarını sürdürüyor. Koronavirüsün 30'dan fazla mutasyonu nedeni ile aşıların Omicron varyantını tanımayacağı konusunda endişeler devam ediyor. İngiltere'de yapılan bir çalışma BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyucu olup olmadığını ortaya koydu. Peki, BioNTech aşısı Omicron varyantına karşı koruyor mu? Üçüncü doz aşı olmalı mı? İşte Omicron varyantı ile ilgili mevcut aşıların durumu!
14.12.2021Sağlık
TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı ile bir araya geldiTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeleri Parlamento Birliği 16. Konferansı’nda BAE Federal Ulusal Konsey Başkanı Saqr Ghobash ve parlamento üyeleriyle bir araya geldi.
10.12.2021Siyaset
Katilin babası da katil çıktı
Katilin babası da katil çıktıAdana’da bodrum katta bir kişiyi öldürdüğü için tutuklanan zanlının babasının da 6 ay önce bir taksiciyi öldürdüğü ortaya çıktı. Öldürülen kadının eşi de 2 yıl önce cinayete kurban gitmişti.
5.12.2021Yaşam
Eşi televizyona çıkınca kan gölüne çevirdi!
Eşi televizyona çıkınca kan gölüne çevirdi!İzmir'de, eşinin ve ailesinin 9 aylık çocuğunu kendisinden sakladığını iddia ederek televizyon programına çıkan Beste Atabey'in uzaklaştırma kararı bulunan eşi Umut Atabey, evini bastığı kayınpederini defalarca bıçakladı. Olay sonrası şüpheli Umut Atabey, kayıplara karışırken ağır yaralanan kayınpederi hastaneye kaldırıldı.
4.12.2021Yaşam
Ekin Gökçe olayı nedir, nasıl öldü? Ekin Gökçe cinayetinde katil tutuklandı mı?
Ekin Gökçe olayı nedir, nasıl öldü? Ekin Gökçe cinayetinde katil tutuklandı mı?Müge Anlı ile Tatlı Sert programında araştırılan Ekin Gökçe Fakıoğlu cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Adana'da bir apartmanın bahçesinde vurulmuş olarak bulunan Ekin Gökçe Fakıoğl'nun katil zanlısı olduğu belirlenen Tolga Avcı düzenlenen operasyonla yakalandı. Tolga Avcı'nın mahkemedeki ifadesi de ortaya çıktı. Peki, Ekin Gökçe olayı nedir, Ekin Gökçe cinayetinde katil tutuklandı mı?
2.12.2021Yaşam
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?
Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Kanun ne getirecek, ne zaman çıkacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 yıl sonra düzenlenen Milli Eğitim Şurası'nın açılışında, çalışmaları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu kısa sürede Meclis'e sunacağını aktararak, “Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen ayrımı ortadan kalkacak. 10 yıllık uzman öğretmenler, eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen unvanıyla görev yapacaklardır'' dedi. Yapılan açıklamanın ardından öğretmenlik meslek kanununun detayları sorgulanmaya başlandı. Öğretmenleri, Öğretmenlik meslek kanunu nedir, ne işe yarar, içeriği ve taslağı hazır mı? Öğretmenlik meslek kanunu ne getirecek, öğretmenlik meslek kanunu ne zaman çıkacak? gibi soruların yanıtlarını sorguluyor.
2.12.2021Eğitim
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmen sınavı ve sınav soruları merak ediliyor!
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmen sınavı ve sınav soruları merak ediliyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20. Milli Eğitim Şurası'nda konuşma yaptı. Erdoğan burada “Öğretmenlikte 10 yılını doldurmuş öğretmenlerimize uzman öğretmenlik imkanını getiriyoruz. Eğitimlerini tamamlayan ve yapılan sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz, hem 1 derece alacaklar hem de maaşlarında bin lira artış olacaktır. 10 yıllık uzman öğretmenler eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen unvanıyla görev yapacaklar. Yine bu öğretmenlerimize ilave 1 derece verecek ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artış yapacağız.” İfadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından Uzman öğretmen sınavı ne zaman? sorusuna yanıt aranmaya başlandı.
1.12.2021Eğitim
3600 ek gösterge, zam... Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz binleri ilgilendiren müjdeleri tek tek açıkladı...
3600 ek gösterge, zam... Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz binleri ilgilendiren müjdeleri tek tek açıkladı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 20. Milli Eğitim Şûrası'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Öğretmen Meslek Kanunu' ile ilgili ise, "Kısa sürede Meclis'e gelecek. 10 yıl çalışan öğretmenlerimiz uzman olacak ve 1000 TL maaşlarında artış olacak. Uzman öğretmenlerimiz sınava girerek baş öğretmen olabilecek. Bu durumda da maaşları 2 bin TL artacak. Ek göstergeleri söz verdiğimiz gibi 3600'e çıkaracağız. Kadrolu, sözleşmeli öğretmen ayrımını da ortadan kaldıracağız. Sözleşmeli öğretmenler kadrolular ile aynı şartlara sahip olacaklar" dedi.
1.12.2021Siyaset
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta olacak? Dikkatler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarında!
Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta olacak? Dikkatler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarında!Bilim Kurulu toplantısı son dakika gelişmeleri merakla takip ediliyor. Gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın toplantı sonrası yapacağı açıklamalara çevrildi. Omicron varyantı, 3'üncü doz BioNTech aşılama takvimi, vaka sayılarındaki son durum, yerli aşı ve Molnupiravir'in kullanımı ile ilgili konuların ele alınacağı Bilim Kurulu toplantısında, Bakan Koca açıklama yapacak. Peki, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta?
1.12.2021Gündem
MHP lideri Bahçeli'den indirim çıkışı: Şirketlerimizin yüzde 2 ile yüzde 5 indirime gitmeleri milli dayanışmamızın manevi harcıdır
MHP lideri Bahçeli'den indirim çıkışı: Şirketlerimizin yüzde 2 ile yüzde 5 indirime gitmeleri milli dayanışmamızın manevi harcıdırMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Enflasyon ile mücadelede gönül birliğini hayata geçirmeliyiz. Mal satan, pazarlayan şirketlerimizin yüzde 2 ile yüzde 5 indirime gitmeleri milli dayanışmamızın manevi harcıdır. Vizdan seferberliği ile bunların üstesinden gelmek mümkündür." dedi.
30.11.2021Siyaset
İsveç’te görevinden istifa eden Andersson ikinci kez başbakan seçildi
İsveç’te görevinden istifa eden Andersson ikinci kez başbakan seçildiİsveç’te 24 Kasım’da başbakan seçilmesinden yaklaşık 7 saat sonra istifa eden Magdalena Andersson, parlamentoda bugün yapılan oylamada yeniden başbakan seçildi.
29.11.2021Dünya
'Kuruluş Osman' dizisinde flaş ayrılık!
'Kuruluş Osman' dizisinde flaş ayrılık!ATV ekranlarının sevilen dizisi, başrolünde Burak Özçivit'in yer aldığı Kuruluş Osman dizisinde iki sürpriz ayrılık yaşandı. Gizem Kala ve Serdar Kayaokay; 24 Kasım Çarşamba akşamı izleyici karşısına çıkan son bölümde diziden ayrıldı.
29.11.2021Televizyon
Metroda dehşeti yaşatan Emrah Yılmaz'ın babası ilk kez konuştu: 'Vicdan azabından ben de gidecektim'
Metroda dehşeti yaşatan Emrah Yılmaz'ın babası ilk kez konuştu: 'Vicdan azabından ben de gidecektim'Kadıköy-Tavşantepe metrosunda bir kadını elinde bıçakla tehdit eden şüpheli Emrah Yılmaz'ın babası Ziya Yılmaz, oğlunun madde bağımlısı olduğunu, krize girdiği zaman kendilerine de saldırdığını ve tehdit ettiğini, bu nedenle savcılığa 12 dilekçe sunduğunu söyledi. Oğlu hakkında açılan 23 davanın 12'sini kendisinin açtığını belirten baba Yılmaz, “Ya birine zarar verseydi, ben razı mıyım? Vicdan azabından ben de gidecektim” dedi.
28.11.2021Gündem
Amca vahşeti! Öğretmeni fark etti: Yemek kaşığını çakmakla ısıtıp...
Amca vahşeti! Öğretmeni fark etti: Yemek kaşığını çakmakla ısıtıp...Manisa'da 9 yaşındaki ilkokul öğrencisinin amcası tarafından çakmakla ısıtılan yemek kaşığıyla yüzü, eli ve ayaklarını yakıldığı ortaya çıktı. Çocuğun yüzündeki ve elindeki yaraları fark eden öğretmen ve okul idarecilerinin jandarmaya haber vermesi üzerine amca gözaltına alındı.
26.11.2021Gündem
Nurseven öğretmenden kahreden haber!  Acı gerçek ortaya çıktı
Nurseven öğretmenden kahreden haber! Acı gerçek ortaya çıktıİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, okul öncesi öğretmeni Nurseven Elbasan (34), koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede, 'Öğretmenler Günü'nde yaşamını yitirdi. Elbasan'ın Kovid-19 aşısı olmadığı öğrenildi.
25.11.2021Yaşam
Üniversiteli Ceren, 'Gerekirse ölürüm' dediği okulunda hayatını kaybetti
Üniversiteli Ceren, 'Gerekirse ölürüm' dediği okulunda hayatını kaybettiAnkara'da, kalp ameliyatının ardından ailesinin 'kayıt dondurma' teklifini "Gerekirse okulumda ölürüm" diyerek geri çeviren, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğrencisi Ceren Yıldırım (23), kampüste geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Ceren Yıldırım'ın ismi, üniversitede eğitim gördüğü sınıfa verildi.
25.11.2021Yaşam
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den döviz açıklaması: Sonu cefa da olsa sefa da olsa eyvallah etmeyeceğiz
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den döviz açıklaması: Sonu cefa da olsa sefa da olsa eyvallah etmeyeceğizMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. Bahçeli, "Türkiye ekonomisinin zaafları varsa da bunlar dövizdeki artışın bahanesi değildir. Devlet milletiyle kenetlenmiş, milli duruş iç ve dış komploya karşı direnç ve dik duruş göstermiş, göstermeye de devam edecektir.Ekonomik darbecilerine, canlı döviz bombalarına sonu cefa da olsa sefa da olsa eyvallah etmeyeceğiz." dedi.
25.11.2021Siyaset
Sadakatsiz'de Aras'ın Tekirdağ’a geri gelmesi son bölüme damga vurdu! Hastaneyi satın aldı...
Sadakatsiz'de Aras'ın Tekirdağ’a geri gelmesi son bölüme damga vurdu! Hastaneyi satın aldı...Her çarşamba akşamı Kanal D'de izleyici karşısına çıkan Sadakatsiz, 24 Kasım akşamı 40’ıncı bölümüyle ekranlara geldi. Son bölümde, Aras ve Asya’nın ayrılığının ardından Aras, Londra’ya dönerken; Derin’in her şeyi bildiği ortaya çıktı. Yeni bölümde; Asya yeniden Asrın Hastanesi’ne başhekim olurken; Aras’ın Tekirdağ’a geri gelmesi bölüme damga vurdu. Son sahneye ise sosyal medyadan yorum yağdı.
25.11.2021Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Omicron varyantımilli eğitim şurasıBahçelimhpdevlet bahçeli

24 Kasım ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 24 kasım haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.