Nafaka

Nafaka

Son dakika nafaka haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan nafaka ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını nafaka haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Nafaka

haberleri sayfasında son dakika yaşanan nafaka gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.407 nafaka haberi bulunmuştur. Tüm nafaka haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emekli promosyonunda yeni dönem! 5.000 TL'ye çıkarıldı, İş Bankası resmen duyurdu, bugünden itibaren...
Emekli promosyonunda yeni dönem! 5.000 TL'ye çıkarıldı, İş Bankası resmen duyurdu, bugünden itibaren...Emeklilere müjde! Zam geldi. Bugünden itibaren 5.000 TL oldu. Tüm emekliler karşılıksız ödeme imkanından yararlanabiliyor. SSK'lı, Bağ-Kur'lu, Emekli Sandığı mensunu emekliler ile dul ve yetim aylığı alanlar yararlanıyor. İş Bankası'ndan resmi açıklama geldi. İlk kez oluyor. Promosyon ödemelerinde bir dönem kapanıyor. İş Bankası emekli promosyonunda tavan ödeme miktarını 5 bin TL'ye çıkardığını duyurdu. İşte İş Bankası emekli promosyon ödemesi ile ilgili detaylar...
29.06.2022Emekli
Pelin Elitez'den olay sözler!  "Ufuk Yıldırım, nafaka vermemek için bize dava açtı!"
Pelin Elitez'den olay sözler! "Ufuk Yıldırım, nafaka vermemek için bize dava açtı!"90'lı yılların popüler şarkıcısı Ufuk Yıldırım ile Pelin Elitez, 2012 yılında nikâh masasına oturmuş, 2016'da tek celsede evliliklerini bitirmişti. Sekiz yaşında Armin adından bir kızları olan eski eşlerden Pelin Elitez, "Anne olarak tek derdim çocuğunu görmesi. Kızımın şu an tek hissettiği şey korku" açıklamasıyla dikkat çekti.
22.06.2022Magazin
Adli tatil ne zaman başlıyor 2022, adli tatil kaç gün sürüyor? Adli tatilde hangi davalar görülür?
Adli tatil ne zaman başlıyor 2022, adli tatil kaç gün sürüyor? Adli tatilde hangi davalar görülür?Adli tatil ne zaman başlıyor, 2022 Adli tatil kaç gün sürüyor? Haziran ayının sona ermesine az bir süre kala adli çalışanların izin dönemi aramaları da arttı. Tatil sürecinde nöbetçi mahkemeler ve acil nitelikli davalar görülmeye devam edecek. Peki, adli tatil dönemi ne zaman?
20.06.2022Gündem
Ivana Sert'in nafakasını duyan inanamıyor! Boşandığı eşinden alacağı para...
Ivana Sert'in nafakasını duyan inanamıyor! Boşandığı eşinden alacağı para...Ivana Sert, bir süredir aşk yaşadığı Sezer Dermenciile geçtiğimiz aralık ayında hayatını birleştirmişti. Mutlu bir evlilik yaşayan Ivana Sert’e eski eşi Yurdagül Sert, servet değerinde bir nafaka ödeyecek.
19.06.2022Magazin
Çocuğunun velayetini tecavüzcüsüne kaptırdı! Mahkemeden skandal karar
Çocuğunun velayetini tecavüzcüsüne kaptırdı! Mahkemeden skandal kararCrysta Abelseth, arkadaşlarıyla birlikte akşam yemeği yedikten sonra, aynı restorandaki bir adamın saldırısına uğradı. O günleri anlatan Abelseth, “Beni eve götürmek yerine evine getirdi. İçeri girince oturma odasındaki kanepede bana tecavüz etti” ifadelerini kullandı. Cinsel saldırıdan beş yıl sonra ise mahkeme, skandal bir karara imza attı.
15.06.2022Dünya
Yargıtay'dan dikkat çeken emsal boşanma kararı! 'Müvekkilim temizlikçi, ev de otel değildir'
Yargıtay'dan dikkat çeken emsal boşanma kararı! 'Müvekkilim temizlikçi, ev de otel değildir'Yargıtay, boşanma davasında MS hastalığı nedeniyle evinin temizliği ve çocukların bakımıyla yeterince ilgilenemeyen kadını kusurlu bulan yerel mahkemenin kararına onay vermedi. MS ve benzeri hastalıkların eşlere kusur olarak yüklenemeyeceği yönünde emsal bir karar alan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, kocanın MS hastası eşine 25 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.
8.06.2022Gündem
2022 Adli tatil ne zaman? Adli tatil ne zaman başlıyor?
2022 Adli tatil ne zaman? Adli tatil ne zaman başlıyor? Adli tatile kısa bir süre kaldı. Yargı teşkilatının çalışmalarına ara vereceği Adli tatilin ne zaman başlayacağı adli personel, yargı mensupları ve vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Adli tatilde kural olarak yargısal faaliyetler görülmez, bu faaliyetlere ara verilir. Ancak bazı istisnaları bulunuyor. Peki, 2022 Adli tatil ne zaman? Adli tatil ne zaman başlıyor? Adli tatil kaç gün? 2022 Adli tatil ne zaman bitiyor? İşte detaylar…
2.06.2022Gündem
Emekli maaşı kadar nafaka! Flaş ayrıntılar
Emekli maaşı kadar nafaka! Flaş ayrıntılarAdana'da emekli bir adam boşandığı eşine ve 2 çocuğuna 4 bin 672 liralık maaşından 4 bin 626 lira 77 kuruş nafaka ödüyor. İlaç katılım payı da ödeyince maaşından 25 TL kalan adam nafakanın yeniden düzenlenmesi için destek bekliyor.
27.05.2022Yaşam
Maaşlar kesiliyor! SGK duyurdu, her ay ödenen aylıklar ve...
Maaşlar kesiliyor! SGK duyurdu, her ay ödenen aylıklar ve...SGK duyurdu. Maaşlar kesiliyor. Binlerce kişiyi kapsıyor. Her ay ödenen maaşlar kesiliyor. 2022 yılı Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Koordinasyon Toplantısı 8 ilin SGK Müdürlerinin katılımı ile Niğde’de gerçekleştirildi. SGK İstihdam Teşvikleri Daire Başkanı Ahmet Yetim, Anlaşmalı boşanma adı altında evliliği sonlandırıp maaş alma konusunda ise mevzuatımızda boşanan bireylerin, boşandığı eşleriyle birlikte yaşamaya devam etmesi sonrasında maaşları kesilmekte” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
14.05.2022Ekonomi
İbrahim Çelikkol ile Mihre Mutlu'nun boşanma protokolü ortaya çıktı! Nafaka, araba, gayrimenkul, velayet...
İbrahim Çelikkol ile Mihre Mutlu'nun boşanma protokolü ortaya çıktı! Nafaka, araba, gayrimenkul, velayet...Oyuncu İbrahim Çelikkol ile mimar eşi Mihre Çelikkol’un 5 yıllık evliliklerini sonlandırdıkları boşanma protokolü ortaya çıktı.
13.05.2022Magazin
Nafaka davasında flaş karar! Masrafla döndü
Nafaka davasında flaş karar! Masrafla döndüUzun yıllardır evli olduğu Bayram Ayvataş'tan boşanan Güllü Kurt, mahkemenin bağladığı nafakanın arttırılması için dava açtı. Mahkeme, "İkisi de emekli maaşıyla geçiniyor, Bayram zaten 350 lirayı da ödemekte zorlanıyor" diyerek talebi reddetti. Mahkeme ayrıca 5 bin 100 TL'lik mahkeme masraflarının da Kurt tarafından ödenmesine hükmetti.
8.05.2022Yaşam
Okulda yasak aşk iddiası! Öğretmenlerin köpük partili fotoğrafı delil oldu! 'Odaya çay götürdüm, kapı kilitliydi'
Okulda yasak aşk iddiası! Öğretmenlerin köpük partili fotoğrafı delil oldu! 'Odaya çay götürdüm, kapı kilitliydi'Antalya'da boşanma davası açan kocası A.K.P.'nin müdür yardımcısı olduğu okuldaki öğretmen G.Ö. ile kendisini aldattığı iddiasıyla karşı dava açan G.P. adlı kadın, ikilinin köpük partisinde çekilen fotoğrafını mahkemeye delil olarak sundu. Öte yandan mahkemede tanık olarak dinlenen öğrenci, ''Sınıfta nöbetçi olduğum zaman A.K.P. hocamın odasına çay götürmüştüm, kapı kilitliydi. Hocam kapıyı açtığında G.Ö. hocam içerideydi. Çayı verip odadan çıktım" ifadelerini kullandı.
7.05.2022Gündem
Ünlü iş insanından zina davası! Ahlaka aykırı yaşıyor
Ünlü iş insanından zina davası! Ahlaka aykırı yaşıyorİş insanı Çağlayan Eren, 5 yıl önce kendisine aldatıldığı iddiasıyla 6 milyon liralık tazminat talepli boşanma davası açan Bilge Kuru Eren’e aynı davayla karşılık verdi. Bilge Kuru Eren’in boşanma davası devam ederken kendisini aldattığını öne süren Çağlayan Eren, 11 milyon lira tazminat ile 7 bin 500 lira nafaka istedi.
30.04.2022Yaşam
Cem Yılmaz'dan dikkat çeken 'nafaka' cevabı!
Cem Yılmaz'dan dikkat çeken 'nafaka' cevabı!Cem Yılmaz ve Zafer Algöz, geçtiğimiz gece Etiler'de bir mekan çıkışı görüntülendi. Gazetecilerle konuşan komedyen, eski eşi Ahu Yağtu ile aralarındaki nafaka davasının sorulması üzerine dikkat çeken bir yanıt verdi.
29.04.2022Magazin
Üniversitede kaset skandalı! İğrenç ifadeler ortaya çıktı: Kadro karşılığı cinsel ilişki...
Üniversitede kaset skandalı! İğrenç ifadeler ortaya çıktı: Kadro karşılığı cinsel ilişki...Akdeniz Üniversitesi yönetimi, 2014 yılında eski rektör İsrafil Kurtcephe'nin kadro karşılığı cinsel ilişkiyle suçlandığı davanın sanıklarından eski personel daire başkanı H.G. hakkındaki yeni suçlamalar üzerine soruşturma başlattı. Sanıklardan S.D. ifadesinde H.G.'nin, sanıklardan H.D.'ye 'Hocayı kayda alalım. Genel sekreter olursam hocanın kadınlara zaafının önüne geçer, durdururum. Onu parmağımda oynatırım' dediğini anlattı. Soruşturma sonunda ilahiyat fakültesinde görev yapan H.G. açığa alındı.
27.04.2022Gündem
Nafaka oyunu! Boşanma davası açan eşe 3 bin TL...
Nafaka oyunu! Boşanma davası açan eşe 3 bin TL...Niğde'nin Bor ilçesinde İsmail S., boşanma aşamasındaki eşi Sinem S.'ye, mobil bankacılık üzerinden mahkemenin hükmettiği 4 aylık birikmiş tedbir nafakası ücreti 3 bin lirayı gönderdi. Dekontu da avukatına yollayacağını söyleyerek, eşinin telefonunu alan İsmail S., 3 bin lirayı 'elden alınan borç ödemesi' açıklamasıyla ablasının hesabına aktardı. Sinem S., nafakayı ödediğini iddia eden eşi hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan suç duyurusunda bulundu.
27.04.2022Gündem
2022 Adli tatil ne zaman? Adli tatil ne zaman başlıyor? Adli tatilde hangi davalar görülür?
2022 Adli tatil ne zaman? Adli tatil ne zaman başlıyor? Adli tatilde hangi davalar görülür? 2022 yılı adli tatil tarihi pek çok kişini gündeminde yer alıyor. Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatilin, 2022'de hangi tarihler arasında olacağı dava süreci devam eden vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Adli tatilde hangi yargı organlarının faaliyetlerine devam edeceği merak ediliyor. Peki, 2022 Adli tatil ne zaman? Adli tatil ne zaman başlıyor? İşte detay…
Zam gelecek! Yüz binlerce kişi alacak, 1.412 lira...
Zam gelecek! Yüz binlerce kişi alacak, 1.412 lira...Asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı gündemdeki yerini korurken yüz binlerce kişiyi ilgilendiren zam haberi geldi. Rakamlar netleşmeye başladı. Yaşlılık aylığı olarak da bilinen 65 yaş aylığı,65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara bağlanıyor. Sosyal yardım niteliğindeki bu aylık ödemeden faydalanabilmek için birtakım şartları yerine getirmek gerekiyor. Bununla birlikte başvuru esnasında da ibraz edilmesi gereken belgeler bulunuyor. Milyonlarca emekli, memurla birlikte 65 yaş aylığı alan 836 bin 800 vatandaş da çifte bayram yaşayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu 2 Mayıs'ta kutlanacak Ramazan Bayramı ikramiyesi için hazırlıklarını yapıyor. Sosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak kişinin kendisi ve eşi dikkate alınarak kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin üçte birinden (bu yıl için 1.418 TL) az olan 65 yaş üstü vatandaşlara yaşlı aylığı bağlanıyor. Peki kimler 65 yaş aylığı alabilir? Yaşlılık aylığı başvuru şartları neler? İşte merak edilen tüm detaylar...
12.04.2022Ekonomi
Midyeci Ahmet’ten yeni ayıp! Şimdi de yarı hissesini satışa çıkarttı
Midyeci Ahmet’ten yeni ayıp! Şimdi de yarı hissesini satışa çıkarttıMidyeci Ahmet adıyla bilinen Ahmet Çiçek, ayrıldığı eşi Deniz Çelebi'ye devredilen Beşiktaş şubesinin karşısına aynı isimle şube açtığını söylemişti. Çiçek şimdi de eşiyle bölüştükleri Beşiktaş’taki dubleks evin yarı hissesini satışa çıkarttı. Deniz Çelebi, "Beni batırmak için elinden geleni yaptı. Benim iki çocuğumun babası, daha ne kadar kötü olabilir dedim. Dün de emlakçımız aradı. Ahmet’in evimizdeki yüzde 50 hissesini satılığa çıkardığını öğrendim. Evin fiyatı yüksek olduğu için benim kalan hisseyi alma şansım yok. Kira isterse verme durumum da yok." dedi. Midyeci Ahmet Çiçek ise hakkındaki iddialarla ilgili sosyal medya hesabından ağlayarak açıklama yaptı.
7.04.2022Gündem
Midyeci Ahmet, eski eşinin iddialarına gözyaşları içinde yanıt verdi
Midyeci Ahmet, eski eşinin iddialarına gözyaşları içinde yanıt verdiMidyeci Ahmet adıyla bilinen Ahmet Çiçek, eski eşinin iddialarına sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile cevap verdi. Ahmet Çiçek "Ailesinden bana ve yardımcıma tehditler geliyor. Yardımcım arabadan inince maskeli bir kişinin silahlı saldırısına maruz kalıyor. 16 yaşında çocuk göndermişler. Ben buradayım, bir tane korumam var onu da azat edeceğim. Kim geliyorsa gelsin ama 16 yaşında çocuğu yollamayın. Göndereceğiniz kişi kimi vuracağını bilsin, ya da en kötü siz gelin. Gelmezseniz namertsiniz. Sizden korkan sizden beter olsun. Bu arkadaşım saldırıya uğrayınca ben de 'Bu şube bize ait değildir' dedim" açıklaması yaptı.
6.04.2022Gündem
Midyeci Ahmet'in intikamı! Midyeci Ahmet olayı nedir? Midyeci Ahmet eşi Deniz Çelebi’ye ne yaptı?
Midyeci Ahmet'in intikamı! Midyeci Ahmet olayı nedir? Midyeci Ahmet eşi Deniz Çelebi’ye ne yaptı?Sosyal medya 'Midyeci Ahmet' olarak bilinen Ahmet Çiçek ile eski eşi Deniz Çelebi arasındaki anlaşmazlığı konuşuyor. Ahmet Çiçek ile eski eşi Deniz Çelebi, anlaşmalı boşandıktan sonra Midyeci Ahmet Beşiktaş Şubesi’ni, Deniz Çelebi'ye devretmiş, devir gerçekleştikten hemen sonra da bu yerin hemen karşısına aynı isimle şube açıp bu şubeyle ilişkisinin kalmadığını sosyal medya hesabından duyurmuştu. Eski eş Deniz Çelebi yapılanların karalama kampanyası olduğunu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurmuştu. DHA, Midyeci Ahmet’in eski eşi Deniz Çelebi ile konuştu. Peki, Midyeci Ahmet olayı nedir? Midyeci Ahmet eşi Deniz Çelebi’ye ne yaptı? İşte Midyeci Ahmet Çiçek hakkındaki iddialar!
6.04.2022Gündem
Tazminat sebebi!  Eve geç giden koca şimdi yandı
Tazminat sebebi! Eve geç giden koca şimdi yandıBir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay, eve geç saatlerde gelen, ev ile ilgilenmeyen ve evinin ihtiyaçlarını karşılamayan kocayı tam kusurlu buldu. Yüksek Mahkeme, rahatsızlanan eşini hastaneye de götürmeyen kocanın manevi tazminat ödemesi gerektiğine hükmetti.
3.04.2022Gündem
Bayram ikramiyesine zam geliyor! Milyonlarca emekli alacak, 1.750 TL...
Bayram ikramiyesine zam geliyor! Milyonlarca emekli alacak, 1.750 TL...Emekliye müjde! Emekli ikramiyesi 2022'de zamlı olarak ödenecek. Sadece emekliler değil aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlar da aldıkları hisse oranında bayram ikramiyesi imkanından yararlanacak. Milyonlarca emekli uzun süredir ikramiyelere zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Bayram ikramiyelerine yapılacak zam ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Zam oranı ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Geçen yıl 1.100 TL olarak ödenen ikramiyelerin 1.750 liraya çıkarılması gündemde. Peki bayram ikramiyesi ne kadar, kimlere verilecek? 2022 emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...
3.04.2022Emekli
Bakan Yanık duyurdu! 2021'de 73.9 milyar lira yardım yapıldı
Bakan Yanık duyurdu! 2021'de 73.9 milyar lira yardım yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gündemin sıcak başlıklarını CNN Türk ekranlarında Hafta Sonu programında Hakan Çelik'e değerlendirdi. Bakan Yanık, sosyal yardımlara ilişkin "2002'de sosyal yardımlar 1.3 milyar TL'ydi, 2021'de 73.9 milyar TL'ye çıktı. Şu anda 48 ayrı başlıkta sosyal yardım yapıyoruz" dedi.
2.04.2022Gündem
Cem Yılmaz eski eşi Ahu Yağtu'nun nafakasını azaltılması için dava açtı! Karar verildi...
Cem Yılmaz eski eşi Ahu Yağtu'nun nafakasını azaltılması için dava açtı! Karar verildi...Komedyen Cem Yılmaz'ın eski eşi Ahu Yağtu'ya ödediği 10 bin dolarlık (Yaklaşık 150 bin TL) nafakanın azaltılıp Türk lirası olarak ödenmesi ve 40 bin TL olmasını talep ettiği davada karar çıktı. Mahkeme, Yılmaz'ın talebini kısmen kabul ederek 70 bin TL nafaka ödemesine karar verdi.
31.03.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Nafaka ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki nafaka haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.