Müslüman

Müslüman

Son dakika müslüman haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan müslüman ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını müslüman haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Müslüman

haberleri sayfasında son dakika yaşanan müslüman gelişmeleri de dahil olmak üzere 10.823 müslüman haberi bulunmuştur. Tüm müslüman haberleri aşağıda listelenmiştir.
Malezya kralı Ankara’da! Malezya Müslüman mı, Malezya’nın dini ne? Malezya’nın nüfusu, para birimi, ekonomisi…
Malezya kralı Ankara’da! Malezya Müslüman mı, Malezya’nın dini ne? Malezya’nın nüfusu, para birimi, ekonomisi…Malezya Kralı Abdullah Ri'ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah, Başkan Erdoğan'ın davetine icabetle bugün Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirecek. Peki, Malezya Müslüman mı, Malezya’nın dini ne?
17.08.2022Gündem
Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenler anıldı! Bakan Soylu: Tedbir almak en büyük sorumluluğumuz
Marmara Depremi'nde hayatını kaybedenler anıldı! Bakan Soylu: Tedbir almak en büyük sorumluluğumuz17 Ağustos 1999 büyük Marmara Depremi'nin merkez üssü Gölcük'te, deprem şehitlerini anma etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bütün hazırlıklarımızı İstanbul'da yaşanabilecek, 7.5'lik deprem üzerinden yapıyoruz. Zamanını bilmiyoruz ama tedbir almak bizim en büyük sorumluluğumuzdur" dedi.
17.08.2022Gündem
Bakan Kasapoğlu: İslami Dayanışma Oyunları tarihinde madalya rekoru kırmaya devam ediyoruz
Bakan Kasapoğlu: İslami Dayanışma Oyunları tarihinde madalya rekoru kırmaya devam ediyoruzGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları kapsamında basın toplantısı düzenleyerek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2022 Akdeniz Oyunları'nın ardından 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda madalya rekoru kırdıklarını belirtti.
Bakan Kasapoğlu, ‘’Şu ana kadar aldığımız 238 madalya aynı zaman İslami Dayanışma Oyunları tarihinde de bir ülkenin aldığı en çok madalya sayısı. Oyunlar tarihinin en başarılı ülkesi olduk. Ülkemiz bundan 20 yıl önce temsilcisi dahi olmadığı branşlarda artık madalyalara talip bir ülke” dedi.
16.08.2022Diğer Sporlar
Şeytan Ayetleri kitabının dünyaca ünlü yazarı Salman Rüşdi bıçaklandı! Polis saldırganın kimliğini açıkladı...
Şeytan Ayetleri kitabının dünyaca ünlü yazarı Salman Rüşdi bıçaklandı! Polis saldırganın kimliğini açıkladı...Şeytan Ayetleri kitabının dünyaca ünlü yazarı Salman Rüşdi, New York’ta bir edebiyat festivalinde konuşma yaptığı sırada sahneye fırlayan bir saldırgan tarafından bıçaklandı. Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen korkunç saldırının ardından apar topar hastaneye götürülen Rüşdi’nin son durumunu menajeri anlattı. New York polisi de bıçaklı saldırganının kimliğini açıkladı.
13.08.2022Dünya
Bakan açıkladı, bin 300 tarım kredi markete kasap reyonu açılacak
Bakan açıkladı, bin 300 tarım kredi markete kasap reyonu açılacakTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bin 300 tane tarım kerdi market var. Bu marketlerde inşallah özellikle kasap reyonunu et süt kurumu tabelasıyla donatacağız. Kardeş kuruluş kardeş organizasyon olarak tarım kredi marketlerde de bu etlerin satışını sağlayacağız, hem et süt kurumunu, hem üreticimizi, hem de tüketicimiz lehine bir adım atmış olacağız" dedi.
12.08.2022Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmekte
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmekteDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, savaşların, işgallerin, şiddet ve yoksulluk gibi devasa sorunların sarmalına itilen İslam coğrafyasının, fitne, terör ve cehalet üçgeninde karamsarlığa ve umutsuzluğa sürüklendiğini belirterek, “Gelinen noktada radikalizmden kimlik erozyonuna, tefrikadan din istismarına kadar pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir” dedi.
12.08.2022Gündem
ABD'de dört Müslüman'ı öldüren kişi yakalandı! Cinayetle suçlanan baş şüphelinin kimliği şok etti...
ABD'de dört Müslüman'ı öldüren kişi yakalandı! Cinayetle suçlanan baş şüphelinin kimliği şok etti...ABD Albuquerque kenti peş peşe gelen Müslüman cinayetleriyle sarsıldı. Geçtiğimiz yılın Kasım ayından itibaren işlenmeye başlanan vahşi cinayetlerin birbiriyle bağlantılı olduğuna inanıyordu. Çevreden gelen ihbarlar yardımıyla yakalanan zanlının kimliği şoke etti.
10.08.2022Dünya
ABD'de Müslümanlara yönelik cinayetler! Şüpheli araç aranıyor...
ABD'de Müslümanlara yönelik cinayetler! Şüpheli araç aranıyor...ABD’de 4 Müslümanın cinayete kurban gitmesi Albuquerque kentini sarstı. Kasım ayından beri biri Afgan, üçü Pakistanlı dört Müslüman pusu kurularak öldürüldü. ABD Başkanı Biden ‘öfke ve üzüntü’ duyduğunu, soruşturmanın sonucunu beklediğini belirtti.
9.08.2022Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır”
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır”Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır” dedi.
8.08.2022Siyaset
Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip Müslüman olan Alina, 'Amine' ismini aldı
Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip Müslüman olan Alina, 'Amine' ismini aldıUkrayna'da tanıştığı Mardinli Mahsum Koçak (46) ile evlenmeye karar veren Ukrayna vatandaşı Alina Kolos (32) için ihtida töreni düzenlendi. Kolos, Müslüman olduktan sonra Amine ismini aldı.
8.08.2022Yaşam
Dışişleri'nden, ABD'deki şüpheli Müslüman ölümlerine ilişkin açıklama
Dışişleri'nden, ABD'deki şüpheli Müslüman ölümlerine ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı, ABD'nin Albuquerque şehrinde 4 Müslüman'ın arka arkaya şüphe uyandıracak şekilde öldürülmesinden endişe duyulduğunu belirterek, ABD makamlarından olayın bir an evvel aydınlığa kavuşturmalarının beklendiğini açıkladı.
8.08.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek
TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecekTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Tekrar sizlerin nezdinde ülkemizdeki bütün Alevi-Bektaşi derneklerimizin, cem evlerimizin mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye düşmanları bilsinler ki bu ülke insanı sağ duyuludur. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-Müslüman, en son FETÖ'cüleri gördük, kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek Allah’ın izniyle. Bu ülke büyük bir ülkedir; mezhep savaşı, iç savaş gibi söylemler bizim gibi engin hoşgörüye sahip büyük bir ülke için söz konusu değildir. Daha önce yaşanan oyunların planlayıcılarına karşı her daim teyakkuzdayız" dedi.
7.08.2022Siyaset
Cuma hutbesinde 'muharrem ayı' ve 'Kerbela' mesajı
Cuma hutbesinde 'muharrem ayı' ve 'Kerbela' mesajı Diyanet İşleri Başkanlığı'nca camilerde okunması için gönderilen cuma hutbesinde, "Kerbela'dan çıkaracağımız ilk ders; fitneye, fesada ve tefrikaya karşı vahdete sarılmak, kardeşliğimize kastedenlere fırsat vermemektir" denildi.
5.08.2022Gündem
5 Ağustos Cuma Hutbesi! Bugünkü Cuma hutbesi konusu ne? Kerbela olayı nedir?
5 Ağustos Cuma Hutbesi! Bugünkü Cuma hutbesi konusu ne? Kerbela olayı nedir? Diyanet İşleri Bakanlığı cuma hutbesini yayınladı. Bu haftaki Cuma hutbesinin konusu da belli oldu. Milyonlarca müslüman Cuma gününü idrak ederken Cuma hutbesini de araştırıyor. Peki, Bugünkü Cuma hutbesi konusu ne? Kerbela olayı nedir? İşte 5 Ağustos Cuma Hutbesi…
5.08.2022Gündem
En güzel cuma mesajları! Kısa, resimli, anlamlı, dualı en yeni Cuma mesajları!
En güzel cuma mesajları! Kısa, resimli, anlamlı, dualı en yeni Cuma mesajları!Her hafta Cuma günü milyonlarca müslüman mübarek günü kutluyor. Cuma namazı öncesi dua ve ibadetlerini yerine getiren müminler, pek çok müslüman için büyük anlam taşıyan bu özel günde sevdiklerine Cuma mesajı göndererek mübarek günü dualarla selamlıyor. Biz de mübarek Cuma günü için sevdiklerinize gönderebileceğiniz kısa, resimli, hadisli, ayetli en güzel Cuma mesajlarını sizin için derledik. İşte anlamlı, dualı en yeni cuma mesajları!
5.08.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldi
Bakan Çavuşoğlu bizzat açıkladı! Yatırım miktarı 10 milyar dolara yükseldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamboçya'daki temaslarının ardından yaptığı açıklamada, "Görüştüğümüz tüm muhataplar, Türkiye’nin tahıl konusunda Birleşmiş Milletlerle oynadığı rol konusunda teşekkürlerini ilettiler. Türkiye’ye yönelik güvenlerini, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’ye güvendiklerini söylediler. Görüyorum ki gerçekten Türkiye'ye yönelik umut da artıyor. Türkiye küresel bir aktör oldu" dedi. Çavuşoğlu ayrıca, " Özellikle iş çevrelerimizin de ciddi artan ilgisi var, yatırımlar artıyor, ticaretimiz artıyor. ASEAN ülkelerinin Türkiye’deki yatırım miktarı 10.3 milyar dolarak çıktı. Türk şirketlerinin yatırım miktarı da 471 milyon dolar civarındaydı." ifadelerini kullandı.
3.08.2022Siyaset
Eymen El Zevahiri öldü mü? El Kaide lideri Eymen Zevahiri kimdir, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?
Eymen El Zevahiri öldü mü? El Kaide lideri Eymen Zevahiri kimdir, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?El Kaide lideri Eymen El-Zevahiri CIA tarafından Kabil'de düzenlenen operasyonla öldürüldü. ABD Başkanı Joe Biden beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, "Adalet yerini buldu ve bu terörist lider artık yok" dedi. Peki, Eymen El Zevahiri kimdir? El Kaide lideri Eymen Zevahiri nasıl öldü, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?
2.08.2022Dünya
Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan ticaret fetvasıyla ilgili açıklama
Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan ticaret fetvasıyla ilgili açıklamaDin İşleri Yüksek Kurulu, bir kurul fetvasında geçen hadis-i şerifin bazı medya mecralarında bağlamından kopartılarak gündeme taşınmasına ilişkin bir açıklama yaparak, bu konuda yazan, konuşan, yorum yapan herkesi özenli ve dikkatli olmaya davet etti.
28.07.2022Gündem
Bakan Soylu'dan başarılı Suriyeli öğrencilere: Dünyaya söyleyecek çok sözümüz var
Bakan Soylu'dan başarılı Suriyeli öğrencilere: Dünyaya söyleyecek çok sözümüz var İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, üniversitelerdeki bölümlerini birincilikle bitiren Suriyeli öğrencilere hitaben, "Dünyaya söyleyecek çok sözümüz var. Dünya, birlikteliğimizin oluşturduğu başarının peşinden koşacak. Allah bize insanlığa sahip çıkmamızın mükafatını gösterecek. Biz Müslüman'ız ve inanıyoruz. Bunun için çok çalışmamız ve birlikte olmamız lazım" dedi.
26.07.2022Siyaset
Ayasofya kaç yıl sonra cami oldu? Ayasofya ne zaman açıldı? İşte Ayasofya hakkında merak edilenler…
Ayasofya kaç yıl sonra cami oldu? Ayasofya ne zaman açıldı? İşte Ayasofya hakkında merak edilenler…Ayasofya’nın ibadete açılmasının bugün ikinci yılı. 86 yıl sonra 24 Temmuz 2020’de camii olarak yeniden ibadete açılan Ayasofya’da 350 bin kişi namaz kıldı. Ayasofya’nın ibadete açılışının yıldönümü kutlanırken pek çok kişi fetih camisi hakkındaki bilgileri merak ediyor. Peki, Ayasofya kaç yıl sonra cami oldu? Ayasofya ne zaman açıldı? İşte Ayasofya hakkında merak edilenler…
24.07.2022Kültür Sanat
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?
Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne?İsviçre'nin Lozan şehrinde 99 yıl önce imzalanan Lozan antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu belgesi kabul ediliyor. Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanınmasını sağlayan Lozan Barış Antlaşması'nın imzalanmasının üzerinden 99 yıl geçti. Etkilerini bugüne dek devam ettiren Lozan Antlaşması’nın yıldönümü nedeniyle pek çok kişi maddelerini ve anlaşmanın öndemini araştırıyor. Peki, Lozan antlaşması nedir? Lozan nerede, kim tarafından imzalandı? Lozan antlaşması neden imzalandı? Lozan antlaşması ne zaman bitiyor? Lozan antlaşması süresi ne? Lozan anlaşması tarihi ne? Lozan antlaşması maddeleri ve önemi ne? İşte bilmeniz gerekenler…
24.07.2022Gündem
Yunan polisi Meriç’te 3 sığınmacıyı öldürdü!
Yunan polisi Meriç’te 3 sığınmacıyı öldürdü!Yunan güvenlik unsurları, Meriç hududunda 3 sığınmacının ölümüne neden oldu. Güvenlik güçleri, Suriyeli bir sığınmacıyı döverek öldürdü. Diğer iki Sığınmacı ise yüzerek zorla Türkiye’ye geri itilirken Meriç Nehri’nde boğuldu.
23.07.2022Dünya
Vahabi ne demek, vahhabilik nedir? İtikat, Selefi-Vahhabi’nin anlamı…
Vahabi ne demek, vahhabilik nedir? İtikat, Selefi-Vahhabi’nin anlamı…'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün 'iç savaşa destek vermiş olacaklar' diyerek seslendiği Diyanet İşleri Başkanlığından 'Selefi-Vahhabi' yanıtı geldi. Peki, Vahabi ne demek, vahhabilik nedir, İtikat, Selefi-Vahhabi’nin anlamı ne?
20.07.2022Gündem
Emine Erdoğan, Filistin Gençlik Orkestrası ve CSO sanatçılarının “Barış Konseri”ni izledi
Emine Erdoğan, Filistin Gençlik Orkestrası ve CSO sanatçılarının “Barış Konseri”ni izlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, daveti üzerine Türkiye'ye gelen Filistin direnişinin sembolü Mariam Afifi'nin de yer aldığı Filistin Gençlik Orkestrası üyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) sanatçılarının verdiği "Barış Konseri"ni izledi.
19.07.2022Gündem
Cuma namazı ne zaman? Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il Cuma namazı saatleri!
Cuma namazı ne zaman? Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il Cuma namazı saatleri!Cuma namazı vakti yaklaştı. Milyonlarca müslüman cuma namazı için camilere akın edecek. Pek çok kişi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Cuma namazı vakitlerini araştırıyor. Peki, Cuma namazı ne zaman? Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il Cuma namazı saatleri!
15.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Müslüman ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki müslüman haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.