Mehmetçik

Mehmetçik

Son dakika mehmetçik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mehmetçik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mehmetçik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mehmetçik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mehmetçik gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.380 mehmetçik haberi bulunmuştur. Tüm mehmetçik haberleri aşağıda listelenmiştir.
Milli Savunma Bakanlığı'nda devir teslim!
Milli Savunma Bakanlığı'nda devir teslim!Yeni kabinede Milli Savunma Bakanı olan Yaşar Güler, görevi Hulusi Akar’dan devraldı. Devir teslim töreninde terörle mücadeleye değinen Güler, "Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terör örgütü ile en son teröristi etkisiz hale getirene kadar mücadeleye devam edeceğiz" dedi.
5.06.2023Gündem
Sultan Murat Kışlası nerede? Kosova nerede, Sultan Murat Kışlası hangi ülkede? Kosova’nın haritadaki konumu!
Sultan Murat Kışlası nerede? Kosova nerede, Sultan Murat Kışlası hangi ülkede? Kosova’nın haritadaki konumu!Milli Savunma Bakanlığı Kosova'da meydana gelen olaylar sonrası NATO Müşterek Kuvvet Komutanlığının talebi üzerine bir komando taburunun görevlendirildiğini açıkladı. Mehmetçik 5 Haziran'a kadar Kosova'daki Sultan Murat Kışlası'na intikal edecek. Peki, Sultan Murat Kışlası nerede? Kosova nerede, hangi ülkede? İşte Kosova harita konumu…
3.06.2023Gündem
Zafer Partisi lideri Özdağ, oyunu kullandı
Zafer Partisi lideri Özdağ, oyunu kullandıZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde oyunu Ankara’da kullandı.
28.05.2023Gündem
Bölgede kuş uçurtulmuyor! Mehmetçik 7 gün 24 saat teyakkuzda
Bölgede kuş uçurtulmuyor! Mehmetçik 7 gün 24 saat teyakkuzdaTürkiye-İran sınırında bulunan güvenlik duvarında gece görüş cihazları ve termal kameralarla 7 gün 24 saat gözetleme yapılarak bölgede kuş uçurtulmuyor.
27.05.2023Gündem
Bakan Akar: Bir anda çakma terörle mücadeleciler ortaya çıktı
Bakan Akar: Bir anda çakma terörle mücadeleciler ortaya çıktıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Milletimizin 14 Mayıs'taki milliyetçi tavrını, birlik beraberlikten, milli ve yerli duruştan yana tavrını gördükten sonra bir anda çakma milliyetçiler, çakma terörle mücadeleciler ortaya çıktı" dedi.
25.05.2023Gündem
Bakan Akar: Kendine güvenen varsa yasa dışı geçişi denesin
Bakan Akar: Kendine güvenen varsa yasa dışı geçişi denesinMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, hudut güvenliği ile ilgili iddialara ilişkin, "Bunları söylemek en hafif tabiriyle emeğe saygısızlık, ayıp. Yapılan bu tür değerlendirmeler bizi gerçekten rahatsız ediyor. Bu gerçek dışı beyanlara yönelik söyleyecek laf bulamıyoruz. İsteyen, kendine güvenen varsa yasa dışı geçişi denesin" dedi.
24.05.2023Gündem
Göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına Bakan Akar'dan yanıt
Göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına Bakan Akar'dan yanıtMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Gazeteci Zafer Şahin'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Akar göçmenlerle ilgili 'sınır güvenliği' tartışmalarına yanıt verdi. "Biz sadece teröristleri hedef alıyoruz" diyen Bakan Akar, "Türkler ve Kürtler kardeştir. Fitne ve fesatla aramızı bozmaya çalışmasınlar" dedi.
23.05.2023Gündem
Barış Pınarı bölgesinde 5 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi
Barış Pınarı bölgesinde 5 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı bölgesinde tünel kazarak saldırı hazırlığı yapan 5 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
17.05.2023Gündem
Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi! Bakan Soylu: ABD bu seçime müdahale ediyor
Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi! Bakan Soylu: ABD bu seçime müdahale ediyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN TÜRK canlı yayınında soruları yanıtladı. Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesini yorumlayan Soylu, "Amerika en başından beri bu seçime müdahale ediyor. Biden, 2016'da darbe ile bu işi yapamadık, bu sefer darbe ile değil seçim ile gerçekleştireceğiz dedi. Temel mantık İnce eskiden CHP'nin adayı onu çekersek biz ona giden oyları almış oluruz. Siyasetin okuması böyle değildir" dedi.
12.05.2023Gündem
Bakan Akar'dan tahıl anlaşması açıklaması
Bakan Akar'dan tahıl anlaşması açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “22 Temmuz’da yaptığımız ‘Karadeniz Tahıl Anlaşması’ ile 30 milyon ton tahıl ihtiyaç sahiplerine nakledildi. Türkiye, Rusya, Ukrayna savunma bakan yardımcıları ile BM yetkililerinin bugün İstanbul’daki toplantısı başladı. Bu işin inkıtaya uğramaması ve istikrarın devamı için görüşmelerimizi sürdürüyoruz” dedi.
10.05.2023Gündem
Bakan Akar: 14 Mayıs’ta herkes vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkacak
Bakan Akar: 14 Mayıs’ta herkes vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkacakMilli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Hulusi Akar, bazı partilerin teröristlere ‘Özerklik’ sözü verdiğini belirterek, “Özerklik demek bölünmek demek. Kafalarındaki hile bu. Onlara söz verdiler. Milletimizin feraseti buna müsaade etmeyecektir. 14 Mayıs’ta herkes vatanına, milletine, bayrağına, cumhuriyetine sahip çıkacak” dedi.
9.05.2023Gündem
Bakan Kurum'dan 'Adalar'a 12 müjde: Hiçbir tapu problemi olmayacak!
Bakan Kurum'dan 'Adalar'a 12 müjde: Hiçbir tapu problemi olmayacak!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “Bundan sonra Adalar’da hiçbir tapu problemi olmayacak! Sorunu kökten çözmüş olacağız!” dedi.
6.05.2023Ekonomi
Kurbanlık fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Yüzde yüz arttı, 8 bin liradan başlayacak
Kurbanlık fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Yüzde yüz arttı, 8 bin liradan başlayacakVatandaş kurbanlık arayışına başladı. Canlı hayvan kilogram fiyatı geçen yıla göre % 100’ün üzerinde artarak ortalama 165 TL’den satılacak. Bu yıl % 50 artış beklenen bağışlar deprem bölgesine gidecek. Kurbanlık bir küçükbaş fiyatı ortalama 7-8 bin TL'den başlayıp 12-13 bin TL'ye çıkacak. Büyükbaş fiyatı ise 70-80 bin TL'den başlayıp 130 bin TL'yi bulacak. Diyanet, Mehmetçik Vakfı, Lösev, İHH gibi dernek, vakıf ve kurumlar aracılığıyla yapılan bağışlarda ortalama hisse bedelleri ise küçükbaşta 5-6 bin TL, büyükbaşta ise 7-8 bin TL olacak.
6.05.2023Ekonomi
Bakan Kurum: Bundan sonra Adalar'da hiçbir tapu problemi kalmayacak
Bakan Kurum: Bundan sonra Adalar'da hiçbir tapu problemi kalmayacakÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Büyükada'da vatandaşlar ile bir araya geldi. Bakan Kurum, "Adalarımızın doğal güzelliklerinin, kültür hazinelerinin korunacağı ve ilave bir yapılaşmaya meydan vermeyecek şekliyle adalardaki 1/5000 ölçekli nazım imar planını ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planını uzun zamandır takip ediyorduk ve çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah 1/5000 ölçekli ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarını önümüzdeki hafta askıya çıkarıyoruz. Böylece Adalar'da imar problem tamamen çözülüyor. Bundan sonra Adalar'da hiçbir tapu problemi kalmayacak" dedi.
5.05.2023Gündem
Bakan Akar: 13 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar: 13 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar; "Dün gece yapılan operasyonlarda 5 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece üç günde Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 13 terörist etkisiz hale getirildi” dedi
5.05.2023Gündem
Bakan Akar'dan CNN TÜRK'te önemli açıklamalar
Bakan Akar'dan CNN TÜRK'te önemli açıklamalarMilli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Hulusi Akar, CNN TÜRK'te gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
3.05.2023Gündem
Bakan Akar: Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde
Bakan Akar: Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesindeMilli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Hulusi Akar, "Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. En son terörist etkisiz hale getirinceye kadar da mücadele devam edecek. Ülkemizi bu beladan kurtarmakta azimliyiz ve  kararlıyız" dedi.
27.04.2023Gündem
Bakan Akar: 4 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 21 oldu
Bakan Akar: 4 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 21 olduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Biraz önce bir haber daha aldık. 3 terörist Zap’ta Mehmetçik tarafından etkisiz hale getirildi. Böylece son 4 günde etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 21 oldu” dedi.
22.04.2023Gündem
Bakan Akar: Teröristler kan ağlıyor, bitecekler
Bakan Akar: Teröristler kan ağlıyor, biteceklerMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Irak’ın kuzeyi Zap’ta, Gara’da teröristler kan ağlıyor. Panik içindeler, bitecekler. Tek umutları seçim. Seçimde ‘Bizim desteklediğimiz, talimat verdiğimiz siyasiler iktidar olacak ve bizi kurtaracak’ diyorlar. Tek beklentileri bu. Buna asil milletimizin müsaade etmeyeceğine inanıyoruz” dedi. Savunma sanayinde gelinen noktanın çok önemli olduğuna da vurgu yapan Bakan Akar, pazar günü de Arifiye’de üretilen ilk milli muharebe tankı Altay’ı teslim alacaklarını açıkladı.
21.04.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Mahya Tepe Üs Bölgesi'nde görevli askerlerin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından o anları paylaştı.
21.04.2023Gündem
Bakan Akar: Mehmetçik, son üç günde Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 18 teröristi etkisiz hale getirdi
Bakan Akar: Mehmetçik, son üç günde Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 18 teröristi etkisiz hale getirdiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Mehmetçik, son üç günde Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 18 teröristi etkisiz hale getirdi” dedi.
19.04.2023Gündem
Bakan Akar: Mehmetçik, Irak'ta girilemez denilen mağaraya girdi
Bakan Akar: Mehmetçik, Irak'ta girilemez denilen mağaraya girdiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak’ın kuzeyindeki Zap bölgesinde teröristlerin kale olarak gördüğü, girilemez diye nitelendirdiği Çemçö adı verilen mağaraya girildiğini, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini bildirdi.
18.04.2023Gündem
Bakan Akar: Suriye'nin kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 12'ye yükseldi
Bakan Akar: Suriye'nin kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 12'ye yükseldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzeyinde üs bölgelerine gerçekleştirilen saldırı sonrasında yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 12’ye yükseldiğini açıkladı.
17.04.2023Gündem
Bakan Akar: Suriye'nin kuzeyindeki saldırıya misliyle karşılık verildi
Bakan Akar: Suriye'nin kuzeyindeki saldırıya misliyle karşılık verildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye'nin kuzeyinde Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı üs bölgelerine gerçekleştirilen terör saldırıları ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Akar Suriye'nin kuzeyindeki saldırıya misliyle karşılık verildiğini 10 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
17.04.2023Gündem
PKK'dan hain saldırı! Misliyle karşılık verildi
PKK'dan hain saldırı! Misliyle karşılık verildiSuriye'nin Kuzeyi'nde PKK/YPG saldırısı sonucunda 4 Mehmetçik yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "4 Mehmetçiğimiz Kilis Devlet Hastanesi'ne tahliye edildi. Belirlenen hedefler ise derhâl güçlü şekilde vurularak teröristlere misliyle karşılık veriliyor." ifadeleri kullanıldı.
16.04.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mehmetçik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mehmetçik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.