Marmara Depremi

Marmara Depremi

Son dakika marmara depremi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan marmara depremi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını marmara depremi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Marmara Depremi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan marmara depremi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.002 marmara depremi haberi bulunmuştur. Tüm marmara depremi haberleri aşağıda listelenmiştir.
İstanbul depreme hazır mı? ‘Bu binaların altında kalırız!’
İstanbul depreme hazır mı? ‘Bu binaların altında kalırız!’Bugünlerde tek gündemlerinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “İstanbul’daki deprem senaryosuna Bağcılar olarak böyle yakalanırsak biz bu binaların altında kalırız. Çoluğumuz çocuğumuz canlı canlı ölümü bekler, kimse bizi gelip çıkarmaz” diyor. Dönüşüme engel olan en büyük etken ise metrekare hesabı...
28.03.2023Gündem
İstanbul'un göbeğinde risk büyük! Sıvılaşma tehlikesi
İstanbul'un göbeğinde risk büyük! Sıvılaşma tehlikesiSon depremlerde dere yataklarına kurulan binaların yerle bir olduğunu bir kez daha gördük. İstanbul’da da eski dere yataklarına kurulan semtler var. Ayamama, Kurbağalıdere, Ortaköy, Dolapdere... Olası Marmara depremi bu bölgeler için büyük risk oluşturuyor.
27.03.2023Ekonomi
Ev sahiplerine DASK ve konut sigortası uyarısı! Poliçedeki enflasyon detayına dikkat
Ev sahiplerine DASK ve konut sigortası uyarısı! Poliçedeki enflasyon detayına dikkatTürkiye'yi sarsan deprem felaketinin ardından DASK ve konut sigortası detayları merak ediliyor. Depremde evi hasar görenler, zararın bir kısmını DASK'tan tahsil edebiliyor. Eğer özel şirketlere konut sigortası yaptırmışlarsa kalan zararı da oradan tazmin edebiliyor. Uzmanlar iki sigorta türü arasındaki farkları hakkında bilgi verirken, poliçe ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.
23.03.2023Ekonomi
102 binası ayakta kalan müteahhit asrın felaketindeki yıkımı değerlendirdi: İnşaları kusurlu binada insanları öldürmek bir cinayettir
102 binası ayakta kalan müteahhit asrın felaketindeki yıkımı değerlendirdi: İnşaları kusurlu binada insanları öldürmek bir cinayettir17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde Yalova’da yaptığı 102 bina sapasağlam ayakta kalan emekli müteahhit Rahmi Tokay, 11 ili etkileyen asrın felaketindeki yıkımı değerlendirdi.
23.03.2023Gündem
Depremzede kadından yürek burkan sözler! 'Unutulmak istemiyoruz' demişti
Depremzede kadından yürek burkan sözler! 'Unutulmak istemiyoruz' demiştiCNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde depremzede vatandaşlara mikrofon uzattı. Daha önce CNN Türk'te sesini duyuran Neslihan Pektaş 'unutulmak istemiyoruz' demişti. Bütün depremzedelerin sesi olan Pektaş, bir kez daha Fulya Öztürk'e konuştu.
22.03.2023Gündem
YSK'dan seçimlerle ilgili yeni uygulama: Hangi aday ne kadar imza topladı?
YSK'dan seçimlerle ilgili yeni uygulama: Hangi aday ne kadar imza topladı?YSK Başkanı Ahmet Yener, "Bugün itibariyle il ve ilçe bazında anlık olarak hangi adaya ne kadar imza verildiğinin takibi mümkündür. Şeffaf bir ortam yaratmak amacıyla süreç takip edilebilir" dedi.
22.03.2023Gündem
Olası Marmara depremi nedeniyle gözler İstanbul'a çevrilmişken korkutan uyarı geldi: O ilde her an deprem olabilir!
Olası Marmara depremi nedeniyle gözler İstanbul'a çevrilmişken korkutan uyarı geldi: O ilde her an deprem olabilir!Kahramanmaraş merkezli depremlerin Türkiye'yi sarsmasının ardından olası Marmara depremi nedeniyle gözler İstanbul'a çevrilirken, Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, deniz tabanından geçen Karadeniz fayının, deprem riski taşıdığına dikkati çekti. Bektaş, "1996'da yayınlanan haritada deprem tehlikesi, göz ardı ediliyor. İstanbul'da beklerken, o ilimizde her an bir deprem oluşabilir. 'Deprem bölgesi değildir' algısı, bugüne kadar herkesin de kabul ettiği sağlıksız yapılaşmaya neden oldu" dedi.
22.03.2023Gündem
'İstanbul'un erken uyarı sistemi çalışmıyor' diyerek açıkladı!
'İstanbul'un erken uyarı sistemi çalışmıyor' diyerek açıkladı!İstanbul Üniversitesi -Cerrahpaşa Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, İstanbul'un erken uyarı sisteminin çalışmadığını söyledi. Öztürk, "Erken uyarı sistemi için Kandilli Rasathanesi görevlidir yasal olarak, AFAD değil. Bütün datalar Kandilli'de 'proses' edilir. Kandilli kararı İstanbul'daki yöneticilere iletecektir, dijital olarak. Direkt sistemi kapatacaktır ama bu sistem bugün çalışmıyor maalesef. Bunu da üzülerek söylemek istiyorum" diye konuştu. Kandilli Rasathanesi'nden ise konuyla ilgili açıklama yapılmadı. Ancak rasathanenin internet sayfasında İstanbul Deprem Hızlı Müdahale ve Erken Uyarı Sistemi hakkında bilgiler yer alıyor.
21.03.2023Gündem
Deprem raporu açıklandı! Asrın felaketinin maliyeti belli oldu
Deprem raporu açıklandı! Asrın felaketinin maliyeti belli olduHazine ve Maliye Bakanlığı'nca, asrın felaketinin Türkiye'ye maliyetinin yaklaşık 2 trilyon lira olarak hesaplandığı, bu rakamın 2023 yılı milli gelir beklentisinin yüzde 9'una denk geldiği bildirildi.
17.03.2023Gündem
Bolu'daki kırılma büyük Marmara depremini tetikler mi? Uzman isimden kritik açıklama geldi
Bolu'daki kırılma büyük Marmara depremini tetikler mi? Uzman isimden kritik açıklama geldiBolu’daki 4.8’lik depremin öncü olup olmadığı merak konusu olurken, uzmanlar daha büyük bir depremi tetiklemesinin söz konusu olup olmadığını açıkladılar.
17.03.2023Gündem
Bolu'da 4,8 şiddetinde deprem
Bolu'da 4,8 şiddetinde depremMerkez üssü Bolu olan, 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Vatandaşlar sarsıntı ile sokağa döküldü.
16.03.2023Haber
Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması
Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi açıklamasıBüyük Marmara depremi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, tarihten örnek vererek İstanbul depremi ile ilgili yeni tahminlerde bulundu. Açıklamaya göre; Kahramanmaraş merkezli depremlerde olduğu gibi art arda bir felaket yaşanabilir.
16.03.2023Gündem
Depremden sonra yazlık yerlerde kiralık ve satılık ev fiyatları yükseldi
Depremden sonra yazlık yerlerde kiralık ve satılık ev fiyatları yükseldiDepremlerinin ardından yazlık yerlere gelen depremzedelerin kiralık ve satılık evlere ilgi gösterdiğini belirten gayrimenkul uzmanı Şule Alp, bu durumun emlak piyasasını yükselttiğini dile getirdi.
15.03.2023Ekonomi
İstanbul depremi kapsamında en riskli 12 ilçe! Esenyurt ilk sırada, komşu 10 il de etkilenecek
İstanbul depremi kapsamında en riskli 12 ilçe! Esenyurt ilk sırada, komşu 10 il de etkilenecekİstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün raporuna göre, kentteki 1 milyon 165 bin 526 yapının yüzde 30’u 2000’den sonra yapıldı. Ancak bunların da önemli bölümü 2007 ve 2018 deprem yönetmeliklerinin tanımladığı koşullara uygun değil. İstanbul'daki en riskli ilçeler belli olurken; İstanbul'a komşu 10 il de depremden etkilenecek. 7.5 büyüklüğündeki bir deprem, Marmara Denizi Adalar açıklarında meydana gelecek. Eğer bu deprem senaryosu gerçekleşirse, 39 ilçede ağır hasar oluşacak. İşte detaylar...
15.03.2023Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçeler
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçelerKahramanmaraşlı depremlerden sonra İstanbul'un ilçelerinin depreme ne kadar hazırlıklı ve dayanıklı olduğu tartışılıyor. AFAD tarafından yayınlanan 'kırmızı eylem' planıyla birlikte İstanbul'da meydana gelebilecek olası deprem öncesinde 'En riskli ilçeler' ve 'En riskli mahalleler' belli oldu. CNN Türk Deprem Danışmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, konuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
14.03.2023Gündem
Kira artışları devam ediyor! '10 bin TL'nin altında ev yok'
Kira artışları devam ediyor! '10 bin TL'nin altında ev yok'Deprem sonrası afet bölgesinden başta komşu iller olmak üzere, Türkiye'nin dört bir yanına göç başladı. Vatandaşlar deprem riski taşıyan illerde ise; riskin düşük olduğu ilçeleri tercih ediyor. İl değiştirme imkanı olanlar 'güvenli' şehirlere yönelirken, bu süreçte İstanbul ilk kez dışa göç veriyor. Peki yaşanan iç göç kiralık daire fiyatlarını nasıl etkiledi? Önümüzdeki günlerde kiralarda düşüş eğilimi görülecek mi?
13.03.2023Ekonomi
Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması! 'İki fay birden kırılırsa 7.6'yı bulabilir'
Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması! 'İki fay birden kırılırsa 7.6'yı bulabilir'Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da deprem üretecek olan iki tane aktif fay kolu var. Bunlardan biri Adalar kolu, yaklaşık 45 kilometre uzunluğunda. Bu tamamen kırıldığı zaman 6'lar mertebesinde deprem üretir. Bir diğeri ise Kumburgaz fay koludur. Yeşilköy açıklarında Silivri açıklarına kadar uzanır. Bu da 65 kilometre uzunluğundadır. Kırıldığı zaman minimum 7.2 üretir. İkisi birden kırılırsa 7.5, 7.6'yı bulabilir." dedi.
10.03.2023Gündem
Marmara depremi için kritik uyarı geldi! Üst geçit ve viyadükler riskli
Marmara depremi için kritik uyarı geldi! Üst geçit ve viyadükler riskliİstanbul’u etkileyecek olası büyük Marmara depreminde yaya üst geçitleri, köprü ve viyadüklerin durumu merak konusu olurken, uzmanlar özellikle ana arterlerdeki yaya üst geçitlerinde göçme riski olduğu uyarısında bulunuyor.
10.03.2023Gündem
Kiracılar için tazminat hakkı! 60 gün süresi var
Kiracılar için tazminat hakkı! 60 gün süresi varEv sahibi ve kiracı pek çok kişi binasının depreme dayanıklı olup olmadığını merak ediyor. Risk tespiti yapılarak binanın durumunu öğrenmek mümkün. Sadece mülk sahipleri değil aynı zamanda kiracılar da risk tespiti başvurusunda bulunabiliyor. Yargıtay riskli bina ile ilgili emsal niteliğinde bir karara imza attı. Kiracılar için tazminat hakkı doğuyor.
10.03.2023Gündem
İstanbul'dan göç başladı! İki ilçe boşalıyor, komşu illere yoğun talep var
İstanbul'dan göç başladı! İki ilçe boşalıyor, komşu illere yoğun talep varKahramanmaraş'ta yaşanan depremlerin ardından uzmanlardan beklenen Marmara depremi ile ilgili uyarılar geldi. Özellikle deprem riski taşıyan binalarda oturan vatandaşlar ise; yeni ev arayışına girdi. İstanbul'dan çevre illere göç hız kazandı. En çok göç veren ilçeler belli olurken vatandaşların İstanbul dışındaki tercihleri komşu iller oldu.
8.03.2023Gündem
Uzman isim uyardı: İkinci depremi beklemiyorduk, artçılar 2 yıla kadar uzanabilir
Uzman isim uyardı: İkinci depremi beklemiyorduk, artçılar 2 yıla kadar uzanabilirJeoloji Profesörü Selim İnan, Türkiye'de her yıl 24 binden fazla deprem olduğunun altını çizerek, "Buna alışık olmalıyız. Biz Doğu Anadolu fayında büyük bir deprem bekliyorduk ama ikinci depremi beklemiyorduk. Her büyük depremde olduğu gibi artçılar bunda da olacaktır. Çok büyük bir fay kırıldığı için artçılar minimum 1,5 yıl, belki 2 yıla kadar uzanabilir" dedi.
6.03.2023Gündem
Erken uyarı sistemi ne kadar zaman kazandırır? Uzmanlar yanıtladı
Erken uyarı sistemi ne kadar zaman kazandırır? Uzmanlar yanıtladıKahramanmaraş depremleri sonrası Japonya, Meksika gibi bazı ülkelerde uygulanan erken uyarı sistemlerinin Türkiye'de demümkünlüğü gündemde. Can kaybı sayısını kayda değer biçimde azaltan bu sistem, beklenen büyük Marmara depremi için çözüm vaadediyor mu? Uzmanlar yanıtladı.
4.03.2023Gündem
Naci Görür, ‘7.4 büyüklüğünde deprem olabilir’ deyip, o bölgeyi işaret etti: ‘Bu gerçek bir beka sorunu’
Naci Görür, ‘7.4 büyüklüğünde deprem olabilir’ deyip, o bölgeyi işaret etti: ‘Bu gerçek bir beka sorunu’Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! Bilim Akademisi Üyesi ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür katıldığı televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulunurken '7.4 büyüklüğünde deprem olabilir' diyerek bu bölgeleri uyardı. Görür, “Bu gerçek bir beka sorunudur” dedi.
3.03.2023Gündem
Prof. Dr. Ersoy: Deprem sonrası tsunamide en potansiyel tehlike Doğu Marmara'da
Prof. Dr. Ersoy: Deprem sonrası tsunamide en potansiyel tehlike Doğu Marmara'da1’inci Bezmiâlem Uluslararası Afet Hemşireliği Sempozyumu’nda konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Marmara’da meydana gelebilecek herhangi bir depremin tsunamiyi de beraberinde getirebileceğini belirterek, “Bu açıdan en potansiyel tehlike yeri Doğu Marmara’dır. Çınarcık açığı ve Tuzla açıklarında tsunaminin yüksek olmasını sağlayacak koşullar var. Denizaltı heyelanları olabilecek potansiyel yerler orada fazla” açıklamasında bulundu.
2.03.2023Gündem
Hatay’da 105 kişinin öldüğü sitenin sahibi Eskişehir’de tutuklandı
Hatay’da 105 kişinin öldüğü sitenin sahibi Eskişehir’de tutuklandıKahramanmaraş depremlerinde, Hatay’da yıkılan ve 105 kişinin öldüğü Farklı Yaşam Rende Sitesi’nin toprak sahibi Arif Sami Rende (84), yaş haddi nedeniyle serbest bırakılmasının ardından tekrar gözaltına alındığı Eskişehir’de tutuklandı.
24.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Marmara Depremi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki marmara depremi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.