Kuranı Kerim

Kuranı Kerim

Son dakika kuranı kerim haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kuranı kerim ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kuranı kerim haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kuranı Kerim

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kuranı kerim gelişmeleri de dahil olmak üzere 125 kuranı kerim haberi bulunmuştur. Tüm kuranı kerim haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dışişleri'nden İsveç'e sert tepki: Hiçbir şekilde kabul etmiyoruz
Dışişleri'nden İsveç'e sert tepki: Hiçbir şekilde kabul etmiyoruzışişleri Bakanlığınca İsveç’te Kuran-ı Kerime yapılan saldırıya ilişkin, “Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, İsveç’te bugün kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz” denildi.
21.01.2023Gündem
İsveç Kuranı Kerim olayı nedir 2023? Türkiye İsveç Büyükelçiliği önünde Kuranı Kerim yakılmasına izin verildi, Türkiye’den ser tepki!
İsveç Kuranı Kerim olayı nedir 2023? Türkiye İsveç Büyükelçiliği önünde Kuranı Kerim yakılmasına izin verildi, Türkiye’den ser tepki!NATO üyeliği için Türkiye'nin onayını bekleyen İsveç'ten bu kararı etkileyecek yeni protesto gösterilerine izin çıktı. Bakan Akar, İsveç polisinin Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılacağı iddia edilen eyleme onay vermesine sert tepki gösterdi. Akar, İsveç Savunma Bakanı'nın Türkiye'ye ziyaretini iptal ettiklerini açıkladı. Peki, İsveç Kuranı Kerim olayı nedir 2023?
21.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tepki: Ne yaparsan yap, biz gereği neyse bunu her zaman yapacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a tepki: Ne yaparsan yap, biz gereği neyse bunu her zaman yapacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı ile Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın ABD'den yardım istemesiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Şimdi çıkmış Yunanistan’ın başbakanı Amerika’dan yardım istiyor. Ne yaparsan yap, biz gereği neyse bunu her zaman yapacağız, yapmaya hazırız." dedi.
4.10.2022Siyaset
Bakan Soylu: Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan 2 kişi gözaltına alındı
Bakan Soylu: Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapan 2 kişi gözaltına alındıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kur'an-ı Kerim'i yırtıp ateşe veren 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
3.10.2022Gündem
Hz. Yakup kimdir? Hz. Yakup'un mucizeleri ve hayatı
Hz. Yakup kimdir? Hz. Yakup'un mucizeleri ve hayatıAllah tarafından bir dini ve ilgili dinin bilgilerini öğretmek ve yaymakla görevli olduğuna inanılan kişilere peygamber denmektedir. Peygamberler tarihine baktığımızda dünyaya gelen çok sayıda peygamber olduğunu görmekteyiz. Hz. Yakup da işte bu peygamberlerden sadece bir tanesidir. Literatürde bütün peygamberlerin kendilerine özgü bazı mucizeleri de bulunmaktadır. Bu mucizeler normal insanların yapamayacağı hal, hareket, tavır ve davranışlar bütünüdür diyebiliriz. Hz. Yakup'un da yaşamını incelediğimizde mucizelerine rastlamaktayız. Peki, Hz. Yakup kimdir? Hz. Yakup ile ilgili ayetler var mı? İşte Hz. Yakup'un mucizeleri ve hayatı…
14.09.2022Dini Bilgiler
Hz. Cebrail kimdir? Hz. Cebrail'in görevleri nelerdir?
Hz. Cebrail kimdir? Hz. Cebrail'in görevleri nelerdir?İslami alanda dört büyük meleklere yer verilmektedir. Bu dört büyük melek Mikail, Azrail, İsrafil ve Cebrail'dir. Görüldüğü gibi Cebrail dört büyük melekten bir tanesidir. Bu dört büyük meleğin her birinin farklı farklı görevleri vardır. Örneğin Azrail meleğinin görevi canlıların canını almaktır. İsrafil meleğinin görevi kıyamet günü Süru üflemektir. Mikail meleğinin görevi ise doğa olaylarını idare etmek ve canlıların rızıklarını kontrol etmektir. Azrail meleğine canlıların canını aldığı için ölüm meleği de denmektedir.
12.09.2022Dini Bilgiler
Hz. Adem ve Hz. Havva nerede yaşadı? Hz. Adem ve Havva dünyada nereye indirildiler?
Hz. Adem ve Hz. Havva nerede yaşadı? Hz. Adem ve Havva dünyada nereye indirildiler?Âdem’in yaratılışı Tevrat ve Kur’ân-ı Kerîm’de anlatılmaktadır. Kur’an, sahih hadisler ve bunlara dayanan diğer güvenilir İslâmî kaynakların Hz. Âdem hakkında verdiği bilgilerden çıkan sonuca göre Âdem topraktan yaratılmıştır. Kur’ân-ı Kerîm’de Havvâ’nın yaratılışından bahsedilmemekte, kocası Âdem ile birlikte cennete yerleştirilmeleri ve sonra oradan çıkarılışları anlatılmaktadır. Peki, Hz. Adem ve Hz. Havva nerede yaşadı? Hz. Adem ve Havva dünyada nereye indirildiler? Kuran-ı Kerim’de Hz. Adem ve Hz. Havva nasıl anlatılır? İşte detaylar…
2.09.2022Dini Bilgiler
Sirius ne demek? Sirius yıldızı nedir, anlamı ne, Kuran’da hangi ayette ve nasıl geçiyor?
Sirius ne demek? Sirius yıldızı nedir, anlamı ne, Kuran’da hangi ayette ve nasıl geçiyor?6 Temmuz'da gerçekleşecek Sirius Güneş Kavuşumu nedeniyle Sirius yıldızı hakkında merak edilenler arttı. Bir yıllık kaderin baştan yazıldığı, kadersel etkilerin ortaya çıktığı gün olan bugünde dualar edilir, meditasyon yapılır, dilekler dilenir. Peki, Sirius ne demek? Sirius yıldızı nedir, anlamı ne, Kuran’da hangi ayette ve nasıl geçiyor?
5.07.2022Astroloji
Sirius kavuşumu nedir? Sirius Güneş kavuşumu 2022 saat kaçta, ne zaman, Sirius Güneş kavuşumunda ne yapılır?
Sirius kavuşumu nedir? Sirius Güneş kavuşumu 2022 saat kaçta, ne zaman, Sirius Güneş kavuşumunda ne yapılır?Sirius kavuşumu ne zaman 2022, Sirius kavuşumu ne yapmalı? Sorularına yanıt aranırken Güneş Sirius kavuşumunun burçlara etkisi, sirius güneş kavuşumunda nelerin yapılacağı da araştırılıyor. Bir yıllık kaderin baştan yazıldığı gün olarak bilinen Sirius Güneş kavuşumu Necm Suresinin 49. ayetinde de geçer. Ve Şi'ranın Rabbi de O'dur." denilerek, evrenin bir parçası olarak kabul edilen sirius güneş kavuşumu ne zaman, sirius güneş kavuşumunda ne yapmalıyım?
5.07.2022Astroloji
AK Parti'li Kurtulmuş: Yakılan sadece Kur'an-ı Kerimler değil, insanlığın vicdanıdır
AK Parti'li Kurtulmuş: Yakılan sadece Kur'an-ı Kerimler değil, insanlığın vicdanıdırAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Orada yakılan sadece Kur'an-ı Kerimler değildir, insanlığın vicdanıdır, 8,5 milyar insanın iradesine karşı yapılan suikasttır. Dünya barışına karşı yapılan bir suikasttır" dedi.
19.04.2022Gündem
İsveç’te Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemlerine Türkiye'den sert tepki!
İsveç’te Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemlerine Türkiye'den sert tepki!Dışişleri Bakanlığı, İsveç’te İslam düşmanlarının Kur'an-ı Kerim’i yakma eylemlerini kınadı.
18.04.2022Gündem
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne?
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Medine döneminde inen Maide Suresi, 120 âyettir. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. Peki, Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Maide suresi ne anlatıyor? Maide ne demek? Maide Sûresi kaç âyet? İşte Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
12.04.2022Ramazan
Kur'an-I Kerim okumadan önce okunacak dualar! İşte Kur'an'a Başlama Duası Okunuşu...
Kur'an-I Kerim okumadan önce okunacak dualar! İşte Kur'an'a Başlama Duası Okunuşu...Kuran okumaya başlamadan önce okunması tavsiye edilen dua, hatim indirmenin fazileti üzerine kuruludur. Kuran-ı Kerimi okurken feyzi arttırmak ve daha çok sevap kazanmak için Kuran okumadan önce bazı hazırlıklar yapılır. Fıkıh kitaplarında 'Kurana başlama duası' olarak geçen bu dua, ezberlenmesi gayet basit kısa dualardan biridir. Peki, Kur'an-I Kerim okumadan önce okunacak dualar neler? İşte Kur'an'a Başlama Duası Okunuşu...
12.04.2022Ramazan
Araf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Araf Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Araf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Araf Suresi okumanın yararları ve faziletleriAraf Suresi, Mekke döneminde inmiştir. 163-170. âyetlerin Medine döneminde indiğini söyleyen âlimler de vardır. 206 âyettir. Sûre, adını 46. ve 48. âyetlerde geçen“el-A’râf ” kelimesinden almıştır. “el-A’râf ”, yüksek yerler, yüksek mevkiler demektir. Sûrede temel konu olarak, ilâhî vahyin doğruluğu ve vahye duyulan ihtiyaç işlenmektedir. Peki, Araf Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? Araf suresi neye iyi gelir? Araf süresi ne anlamı var? İşte Araf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri…
11.04.2022Dini Bilgiler
Bakara Suresi Türkçe Arapça Okunuşu ve Tefsiri! Tekasür Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Bakara Suresi Türkçe Arapça Okunuşu ve Tefsiri! Tekasür Suresi okumanın yararları ve faziletleriBakara Suresi Medine döneminde inmiş, Kur’an-ı Kerim’in en uzun sûresidir. Bakara suresi 286 âyettir. Adını, 67-73. âyetlerde yer alan “bakara (sığır)” kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içerir. İşte Bakara Suresi Türkçe Arapça Okunuşu ve Tefsiri!
11.04.2022Ramazan
Çevirgel duası nasıl okunur? Çevirgel duasının Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri... Ramazan ayında Çevirgel duası yararları ve faziletleri...
Çevirgel duası nasıl okunur? Çevirgel duasının Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri... Ramazan ayında Çevirgel duası yararları ve faziletleri...Çevirgel duası sıklıkla başvurulan dualardan biridir. Duanın amacı terk eden kadın ya da erkeği geriye döndürmektir. Özellikle Ramazan ayında bu duayı okuyanların duasının karşılık bulma ve ettiği duanın yerine gelme olasılığı daha yüksektir. Çevirgel Duası nedir? Çevirgel duası nasıl yapılır? Çevirgel duası okunuşu?
1.04.2022Ramazan
85 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi
85 yaşında Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiDenizli’de okuma yazması olmayan 85 yaşındaki kadın üç ayda Kur'an ı Kerim okumayı öğrendi. Kur'an Kursu’nun en yaşlı öğrencisinin Kur'an ı Kerim öğrenmesi nedeniyle ilçe müftüsünün katılımıyla pasta kesildi.
24.01.2022Yaşam
Kadir gecesi ne zaman, kadir gecesi orucun kaçıncı günü? Kadir gecesi 2021 hangi gün?
Kadir gecesi ne zaman, kadir gecesi orucun kaçıncı günü? Kadir gecesi 2021 hangi gün?Kadir gecesi hangi gün, orucun kaçıncı gününe denk geliyor? Ramazan ayının 27. gecesine denk gelen Kadir Gecesi, Kuranı Kerim’in indirildiği gece olarak eda edilir. Bin aydan daha hayırlı olarak buyurulan Kadir gecesi araştırmaları hızlandı.
4.05.2021Gündem
Diyanet'ten uzaktan Kuran-ı Kerim programı! Başvuru nasıl yapılır?
Diyanet'ten uzaktan Kuran-ı Kerim programı! Başvuru nasıl yapılır?Diyanet Kuran-ı Kerim kursu! Diyanet Kuran-ı Kerim öğrenme programı başvurusu nasıl yapılır? Diyanet Kuran-ı Kerim programı detayları...
23.12.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten son dakika EYT açıklaması!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten son dakika EYT açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası konuştu. Milyonlarca emeklilikte yaşa takılan bekliyordu. EYT'liler ile ilgili soruya Çelik, "Netice itibarıyla bahsedilen tedbirleri almanın ya da bahsedilen politikaları uygulamanın ülkeye bir maliyeti vardır ve bu maliyet ülkenin altından kalkabileceği bir maliyet değildir.Cumhurbaşkanımız bunun altını çizmiştir ve son sözü söylemiştir" dedi. Doğu Akdeniz ile ilgili de konuşan Çelik, Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarlarından ve KKTC'nin hak ve menfaatlerinden zerre kadar taviz verilmeyeceğini açıkladı.
18.11.2019Siyaset
Yerli Düşünce Derneği 31 Mart seçimlerini değerlendirdi
Yerli Düşünce Derneği 31 Mart seçimlerini değerlendirdi31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’na desteklerini açıklayan Yerli Düşünce Derneği geride bırakılan seçimler ve sonrasında oluşan ortamla ilgili bir toplantı düzenledi.Toplantıya YDD Onursal Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, YDD Genel Başkanı ve Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, dernek yönetimi ve gazeteciler katıldı.
4.04.2019Gündem
Dedesinden kalma Kur'an-ı Kerim üzerine yemin etti
Dedesinden kalma Kur'an-ı Kerim üzerine yemin ettiAra seçimlerde Minnesota eyaletinden Temsilciler Meclisine seçilen Somali asıllı İlhan Omar, 1995 yılında mülteci olarak ABD'ye geldiğinde yanında taşıdığı dedesinden kalma Kur'an-ı Kerim üzerine yemin etti.
4.01.2019Dünya
‘Kadınları, sapkın arzularına köle yaptı’
‘Kadınları, sapkın arzularına köle yaptı’Adnan Oktar’ın tutuklanmasını talep eden savcılığın sevk yazısında çok vahim suçlamalarda bulunuldu. Yazıda, Oktar’ın cinsel istismar eylemlerine bizzat iştirak ettiğini ve 22 kişiyi hürriyetinden yoksun bıraktığı belirtildi
19.07.2018Gündem
Son Dakika! Adnan Oktar tutuklandı! İşte ilk ifadesi
Son Dakika! Adnan Oktar tutuklandı! İşte ilk ifadesiSoruşturma kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Adnan Oktar ile birlikte 31 kişinin daha tutuklandığı bildirildi. Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklanmaya sevk edilen 176 şüpheliden 38'inin tutuklanmasına, 2 şüphelinin de adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verildi. Soruşturmada tutuklu sayısı 135'e yükseldi. Tutuklanan Adnan Oktar'ın ilk ifadesi de ortaya çıktı. Oktar, 'ayda 3 bin 500 TL gelirim var' dedi.
19.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan skandal bildiriye çok sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan skandal bildiriye çok sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransa'da yayınlanan skandal bildiri için, "Siz bizim kutsallarımıza saldırdıkça biz sizin kutsalınıza saldırmayacağız. Ama sizi alaşağı edeceğiz. Biz sizler gibi aşağılık değiliz" dedi.
8.05.2018Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kuranı Kerim ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kuranı kerim haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.