Kıyamet Günü

Kıyamet Günü

Son dakika kıyamet günü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kıyamet günü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kıyamet günü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kıyamet Günü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kıyamet günü gelişmeleri de dahil olmak üzere 449 kıyamet günü haberi bulunmuştur. Tüm kıyamet günü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ramazan'ın ilk günü uzaylılar Dünya'yı işgal edecek! Sadece o ülkeye dokunmayacaklar! Ünlü isim açıkladı
Ramazan'ın ilk günü uzaylılar Dünya'yı işgal edecek! Sadece o ülkeye dokunmayacaklar! Ünlü isim açıkladıİnsan ırkının tehlikede olduğunu söyleyen son kişi bir bilim adamı değil, TikTok fenomeni oldu. Bir grup uzaylının dünyayı işgal edeceğini söyleyen dünyaca ünlü fenomen tarih de verdi: 23 Mart 2023. Sadece 8 bin kişinin kurtulacağını dile getiren Eno Alaric, kıyamet senaryosunda sadece o ülkeye yer vermedi.
19.03.2023Gündem
İnsan soyunun tükeneceği tarihi verdi! Tahminleri tutan bilim kahini açıkladı: İnsan nesli ne zaman yok olacak?
İnsan soyunun tükeneceği tarihi verdi! Tahminleri tutan bilim kahini açıkladı: İnsan nesli ne zaman yok olacak?Çağdaş bilim felsefesi akıllara durgunluk veren bir formülü tartışıyor. Kıyamet günü tartışmaları bilim dünyasının da gündeminde yer alıyor. İnsan ırkının ne kadar süre hayatta kalacağını tahmin eden bir matematik formülü ise şimdiden dikkatleri çekti. İnsan soyunun ne zaman tükeneceğini merak ediyor musunuz?
18.03.2023Dünya
İsra Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! İsra Suresi okumanın yararları ve faziletleri
İsra Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! İsra Suresi okumanın yararları ve faziletleriBirinci ayette geçen ‘isra’ kelimesinden adını alan sure 111 ayetten oluşuyor. Kuran-ı Kerim’in 17’inci suresidir. İsra’nın anlamı ‘göğe yükseliş’ veya ‘gece yürüyüşü’ olarak tabir edilmektedir. Bu olay Hicret’ten önce meydana gelmiştir. Mekke döneminde indirilen son sure ‘İsra’ suresidir.
16.03.2023Dini Bilgiler
Nebe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
Nebe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!Amme (Nebe) Suresi iniş sırasına göre 80'inci ve Mushaftaki sıralamasında 78'inci suredir. Naziat Suresi'nden önce ve Mearic Suresi'nden sonra gelmektedir. Amme Suresi'nin genel olarak ölüm sonrası yaşam, kıyamet günü, hesap için toplanma konuları ele alınmıştır. Yüce Allah'ın varlığını ve birliğini gösteren delillere de sura içerisinde yer verilmiştir.
16.03.2023Ramazan
En'am Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! En'am Suresi Okumanın yararları ve faziletleri
En'am Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! En'am Suresi Okumanın yararları ve faziletleriKuran-ı Kerim’de 6’ıncı sure olarak anılan En’am suresi toplamda 165 ayetten müteşekkildir. Sure adını 136, 138 ve 139’uncu ayetlerde geçen en’am (Müşriklerin bazı hayvanların etini helal, bazı hayvanların etini haram kılması) kelimesinden almaktadır. Sure Mekki bir suredir. Bir seferde inen bir suredir.
16.03.2023Dini Bilgiler
Meryem Suresi Türkçe Arapça okunuşu, meali ve tefsiri!
Meryem Suresi Türkçe Arapça okunuşu, meali ve tefsiri!Meryem Suresi, konusunu Hz. Meryem’den alması sebebi ile surenin ismi bu olmuştur. Müslümanların Mekke’den, Habeşistan’a hicret etmeden öncesinde ve Fatır Suresinden de sonra inen suredir. Sure doksan sekiz ayetten oluşuyor ve Kuran-ı Kerim’de 19. Sırada yer alırken, 44. Sırada indirilmiştir. İçerisinde tilavet secdesi bulundurur. Peki, Ramazan ayında Meryem Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? İşte Meryem Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
12.03.2023Ramazan
Al-İ İmran Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Al-İ İmran Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Al-İ İmran Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Al-İ İmran Suresi okumanın yararları ve faziletleriKuran-ı Kerim kitabımızın 3. Suresi olan Al-i İmran Suresi 200 ayetten oluşan bir suredir. Al-i İmran ismi, diğer surelerden ayırt edilmesi için verilmiştir. Surenin nüzul zamanı dört bölümden oluşmaktadır. Birinci yani 1 ile 32’inci ayetler arasındaki bölüm birinci bölümdür. 33 ile 63’üncü ayetleri arası ise ikinci bölümdür. Üçüncü bölüm 64’üncü ile 120’inci ayetlerdir. Dördüncü bölüm 121’inci bölüm ile 200’üncü ayetlerdir.
12.03.2023Dini Bilgiler
Kıyamet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Kıyamet Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Kıyamet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Kıyamet Suresi okumanın yararları ve faziletleriKıyamet Suresi, Mekke döneminde inmiştir. 40 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki “el-Kıyâme”kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca, öldükten sonra dirilme ve ceza, ölümsırasında insanın durumu ve kâfirlerin ahirette karşılaşacağı zorluklar konu edilmektedir. Peki, Kıyamet Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? İşte Kıyamet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
12.03.2023Ramazan
Peygamber efendimizin yasakladığı isimler hangileri? Kıyamet günü Allah'ın sevmediği tek isim var
Peygamber efendimizin yasakladığı isimler hangileri? Kıyamet günü Allah'ın sevmediği tek isim varPeygamber efendimizin yasakladığı isimler vatandaşların merak konusu oldu. Hz. Muhammed bir Hadis-i Şerif'te; "Sizler kıyamet günü isimlerinizle ve babalarınızın isimleriyle çağırılacaksınız öyleyse isimlerinizi güzel yapın" buyurdu. Öyle ki Allah'ın kıyamet günü kızdığı bir isim de kaynaklarda yer alıyor.
12.03.2023Gündem
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve mealiKuran-ı Kerimde yer alan oruç ayetleri farklı farklı sureler içinde geçer. Oruç ayetlerinden bazıları da Bakara Suresinde bulunur. Kuran-ı Kerimde yer alan en uzun sure olan Bakara Suresinin bazı ayetlerini okumak çok faziletlidir. Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri ile Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali…
1.03.2023Ramazan
Enbiya Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Enbiya Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Enbiya Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Enbiya Suresi okumanın yararları ve faziletleriEnbiya suresi Kuran-ı Kerim'in 21. Suresidir. Enbiya kelime olarak ‘Peygamber’ demektir. Mekke'de indiğine inanılan Enbiya Suresi, Peygamberlerin çeşitli özelliklerinden ve dini yayma sürecinden bahseder. Peki, Enbiya Suresi okumanın yararları ve faziletleri neler? Enbiya suresi kaç kere okunmalıdır? İşte detaylar...
1.03.2023Dini Bilgiler
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne?
Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Medine döneminde inen Maide Suresi, 120 âyettir. Sûre, adını 112. ve 114. âyetlerde yer alan “mâide” (sofra) kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca; verilen sözlerin yerine getirilmesi, İsrailoğullarının sözlerinde durmamaları, Hıristiyanların yanlış inançları, dünyaya düşkünlükleri ve yolsuzlukları, müslümanlar için bazı talimat, uyarı ve dinî hükümler konu edilmektedir. Peki, Maide Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Maide suresi ne anlatıyor? Maide ne demek? Maide Sûresi kaç âyet? İşte Maide Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
1.03.2023Ramazan
Ramazan Ayında Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Ramazan Ayında Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriKehf Suresinin Ramazanda ve geri kalan tüm zamanlarda da okunmasının faziletlerinden biri Hadisi şerifte belirtildiğine göre; bir kişinin Kehf Suresindeki ilk on ayeti ezberlerse, o kişi Deccal fitnesinden korunur.
1.03.2023Ramazan
Ramazan'da Vakıa Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Vakıa Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali
Ramazan'da Vakıa Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Vakıa Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve mealiKuran’da birçok sure bulunuyor. Surelerin her birinin okunması, surelerle dualar edilmesi oldukça önemlidir. Her surenin kendine ait fazileti bulunuyor. Hadisler aracılığı ile bildirilen faziletler ile beraber daha çok fazla sırlar, bilinmeyen faziletler bulunmaktadır. Surelerin esrarı, hikmeti tam olarak Allah tarafından bilinmektedir.
3.02.2023Ramazan
Regaip Kandili tek gün oruç tutulur mu? Regaip Kandili orucuna nasıl niyet edilir, kandilde oruç tutmanın sevabı, fazileti nedir?
Regaip Kandili tek gün oruç tutulur mu? Regaip Kandili orucuna nasıl niyet edilir, kandilde oruç tutmanın sevabı, fazileti nedir? Regaib Kandilinde oruç tutulur mu, kandilde oruç tutmanın fazileti nedir? Üç ayların ilki Recep ayı başladı. Recep ayına girilmesiyle Regaip kandilinin ne zaman olacağı, kandilde oruç tutulup tutulmadığı araştırılması hız kazandı. Regaip Kandili 26 Ocak Perşembe akşamı gerçekleşecek. Peki, Regaip Kandili'nde oruç tutulur mu, Regaip Kandilinde oruç tutmanın sevabı nedir? Regaip Kandilinde neler yapılır?
26.01.2023Gündem
Ramazan'da Mülk Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Mülk Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Ramazan'da Mülk Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Mülk Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriKuran’da yer alan surelerden biri de Mülk Suresidir. Mülk Suresi de faziletleri çok olan ve bilmediğimiz daha birçok sırrı olan surelerden biridir. Kuran-ı Kerim’de yer alan surelerin okunmasında tilavete uymak önemlidir. Fakat bunun yanında surelerin anlamını bilerek, tefekkür ederek okunması çok daha önemlidir.
23.01.2023Ramazan
Ramazan ayında Nebe Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Nebe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Ramazan ayında Nebe Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Nebe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriNebe Suresi Kuran- ı Kerimde yetmiş sekizinci sure olarak yer almaktadır. İniş sırasına göre bakıldığında ise 80. Sırada yer almaktadır. Nebe kelimesinin anlamı haber vermektir. Mekke’de nazil olan surelerden biridir ve kırk ayetten oluşur. Nebe Suresi aynı zamanda Mu’sırat, Tesaül ve Amme isimleriyle de anılır.
20.01.2023Ramazan
14 Ekim Cuma hutbesi 2022! Diyanet’in bu haftaki Cuma Hutbesi konusu “Kul ve Kamu Hakkı”
14 Ekim Cuma hutbesi 2022! Diyanet’in bu haftaki Cuma Hutbesi konusu “Kul ve Kamu Hakkı”Cuma Hutbesi 14 Ekim 2022 konusu Kul ve Kamu hakkı olarak belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığınca Türkiye'deki 81 ilde okunacak olan Cuma Hutbesi'nin konusu yayınlandı. Cuma namazını idrak etmek üzere camilere gidecek olan Müslümanlara haftaki Cuma Hutbesi'nde; İslam'ın din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bütün insanların haklarını kutsal ve dokunulmaz kabul ettiği vurgulanacak. İşte, 14 Ekim Cuma Hutbesi'nin metni ve konusu...
14.10.2022Gündem
Hz. Said Bin Zeyd kimdir? Said Bin Zeyd'in hayatı ve ölümü
Hz. Said Bin Zeyd kimdir? Said Bin Zeyd'in hayatı ve ölümüSaid Bin Zeyd İslam Peygamberi Muhammed'in sahabelerinden biridir. 600 yılında doğmuştur ve Ebu Aver olarak da bilinmektedir. Peki, Hz. Said Bin Zeyd kimdir? Said Bin Zeyd ne zaman müslüman oldu? Said bin Zeyd nasıl öldü? Said bin Zeyd cennetle müjdelendi mi? İşte Said Bin Zeyd'in hayatı ve ölümü
14.09.2022Dini Bilgiler
Hz. Cebrail kimdir? Hz. Cebrail'in görevleri nelerdir?
Hz. Cebrail kimdir? Hz. Cebrail'in görevleri nelerdir?İslami alanda dört büyük meleklere yer verilmektedir. Bu dört büyük melek Mikail, Azrail, İsrafil ve Cebrail'dir. Görüldüğü gibi Cebrail dört büyük melekten bir tanesidir. Bu dört büyük meleğin her birinin farklı farklı görevleri vardır. Örneğin Azrail meleğinin görevi canlıların canını almaktır. İsrafil meleğinin görevi kıyamet günü Süru üflemektir. Mikail meleğinin görevi ise doğa olaylarını idare etmek ve canlıların rızıklarını kontrol etmektir. Azrail meleğine canlıların canını aldığı için ölüm meleği de denmektedir.
12.09.2022Dini Bilgiler
19 Ağustos Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı! İşte 19 Ağustos 2022 Cuma Hutbesi'nin tam metni!
19 Ağustos Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı! İşte 19 Ağustos 2022 Cuma Hutbesi'nin tam metni!19 Ağustos 2022 tarihli Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Hutbenin bu haftaki konusu gençlik temalı oldu. İşte 19 Ağustos 2022 Cuma hutbesi tamamı…
19.08.2022Gündem
Hasta-la vista baby ne demek? Boris Johnson neden “Hasta la vista baby” dedi?
Hasta-la vista baby ne demek? Boris Johnson neden “Hasta la vista baby” dedi? İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avam Kamarası'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Boris Johnson veda konuşmasını Arnold Schwarzenegger’in ‘Terminatör-2’ filmindeki ünlü ‘‘Hasta-la vista, baby’’ repliğiyle bitirdi. Peki, Hasta-la vista baby ne demek? Boris Johnson neden “Hasta la vista baby” dedi? İşte Terminatör-2 filminin ünlü repliğinin anlamı…
20.07.2022Dünya
Zelenskiy'den flaş karar! O isimleri görevden aldı
Zelenskiy'den flaş karar! O isimleri görevden aldıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna Güvenlik Servisi Başkanı Ivan Bakanov ve Ukrayna Başsavcısı Irina Venediktova’yı yayınladığı kararname ile görevden aldığını duyurarak, “Vatana ihanet ve işbirliği faaliyetlerine ilişkin 651 ceza davası kaydedildi” dedi.
17.07.2022Dünya
Rusya'dan Ukrayna'ya Kırım ültimatomu: Saldırı olursa Ukrayna'yı kıyamet bekliyor
Rusya'dan Ukrayna'ya Kırım ültimatomu: Saldırı olursa Ukrayna'yı kıyamet bekliyorRusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Ukrayna tarafından Kırım'a bir saldırı olması durumunda karşılık vereceklerini söyleyerek, "Kırım'a saldırı olursa Ukrayna'yı kıyamet bekliyor" dedi.
17.07.2022Dünya
Hollanda'da dehşete düşüren olay! 9 çocuk yıllarca çiftlik mahzenin kıyamet gününü bekledi...
Hollanda'da dehşete düşüren olay! 9 çocuk yıllarca çiftlik mahzenin kıyamet gününü bekledi...Hollanda'da ortaya çıkan olay duyanları dehşete düşürdü. Avusturyalı adam, çevredekilere göre o yalnız bir adamdı ve sadece köpeği ile keçisi vardı. Ancak Josef B. büyük bir sır saklıyordu. O evde yalnız başına değildi. Üstelik o evde kendisinden başka tam 10 kişi daha yaşıyordu. 9 yıllık büyük sır 14 Ekim 2019 gecesi açığa çıkacaktı. O tarihten sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.
17.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kıyamet Günü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kıyamet günü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.