Kargo Dolandırıcılığı

Kargo Dolandırıcılığı

Son dakika kargo dolandırıcılığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kargo dolandırıcılığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kargo dolandırıcılığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kargo Dolandırıcılığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kargo dolandırıcılığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 29 kargo dolandırıcılığı haberi bulunmuştur. Tüm kargo dolandırıcılığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kargo yalanıyla 3 bin kişiyi dolandırıp günlük 200 lira vurgun yaptılar! Dolandırıcılık şebekesiyle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı
Kargo yalanıyla 3 bin kişiyi dolandırıp günlük 200 lira vurgun yaptılar! Dolandırıcılık şebekesiyle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı İstanbul’da sahte cinsel içerikli ilaçları internet sitesi üzerinden satışa çıkarıp, sipariş veren kişileri telefonla arayarak 'Kargonuzu teslim almadığınız için hakkınızda icra takibi başlatıldı' mesajıyla yüzlerce kişiyi dolandıran 82 kişilik şebeke hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi.
29.02.2024 Gündem
5 bin liralık ikramiye için tarih verildi
5 bin liralık ikramiye için tarih verildi AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, çalışan emeklilere de ikramiye verilmesini içeren düzenlemenin önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulu'nda görüşüleceğini bildirdi.
1.12.2023 Ekonomi
Seçil Erzan'ın kredi yazışmaları ortaya çıktı! Arda Turan'a böyle kredi çektirmiş
Seçil Erzan'ın kredi yazışmaları ortaya çıktı! Arda Turan'a böyle kredi çektirmiş Türkiye günlerdir fon vurguncusu Seçil Erzan'ı ve dolandırdığı futbolcuları konuşuyor. Seçil Erzan'a servetinin büyük bölümünü kaptıran Arda Turan, üstüne Erzan'ın müdür olduğu şubeden 33 milyon lira kredi çekti. O parayı da Seçil Erzan'a teslim etti ve bu süreci de bizzat Seçil Erzan yönetti. Peki, saatler içinde bu krediyi nasıl aldı? CNN TÜRK ekibinden Ümit Uzun Seçil Erzan'ın banka yetkilisiyle yazışmalarına ulaştı. İşte detaylar...
1.12.2023 Gündem
'Kargo dolandırıcılığı' operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler adliyede
'Kargo dolandırıcılığı' operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler adliyede Nevşehir merkezli düzenlenen 'kargo dolandırıcılığı' operasyonunda gözaltına alınan 11 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
1.12.2023 Gündem
Adabeyan kargo dolandırıcılığı || Adabeyan kargo takip linke tıkladım, ne yapmalıyım? Adabeyan mesaj linke tıklayınca ne olur?
Adabeyan kargo dolandırıcılığı || Adabeyan kargo takip linke tıkladım, ne yapmalıyım? Adabeyan mesaj linke tıklayınca ne olur? Ada Beyan şirketi üzerinden alındığı iddia edilen kargo SMS'leri tedirginlik yarattı. Vatandaşlar, SMS üzerinden alınan linke tıkladıklarında, böyle bir gönderinin olmadığını ya da sonuçsuz kaldığını belirterek şikayetlerde bulundu. Öte yandan Adabeyan kargo takip linke tıkladım, ne yapmalıyım? Adabeyan mesaj linke tıklayınca ne olur? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
1.12.2023 Gündem
Trendyol adabeyan kargo mesajı nedir? Adabeyan kargo var mı, adabeyan kargo trendyol ekpress dolandırıcı mı? (Trendyol Express kargo takip sorgulama)
Trendyol adabeyan kargo mesajı nedir? Adabeyan kargo var mı, adabeyan kargo trendyol ekpress dolandırıcı mı? (Trendyol Express kargo takip sorgulama) Adabeyan kargo mesajı, için yapılan aramalar arttı. Adabeyan adı altında mesaj gönderen sistem, mesaja Trendyol Express firmasının kargo takip numarası da ekledi. Peki, Trendyol Adabeyan mesajı nedir, Adabeyan kargo var mı? Ada beyan kargo dolandırıcı mı, Ada beyan ne demek?
30.11.2023 Gündem
'Kargonuzu almadınız hakkınızda icra takibi başlatacağız' yalanıyla milyonluk vurgun!
'Kargonuzu almadınız hakkınızda icra takibi başlatacağız' yalanıyla milyonluk vurgun! İstanbul Merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda "Kargonuzu almadınız hakkınızda icra takibi başlatacağız" yalanıyla dolandırıcılık yapan şebeke operasyon yapıldı. Baskınlarda şu ana kadar 5'i avukat 46 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Polis şebeke üyelerine ait haksız kazançla elde edildiği değerlendirilen 59 milyon liralık mal varlığı inceleme altına aldı.
19.09.2023 Gündem
Kargo firmalarının ‘adreste bulamadık’ yalanına karşı uyarı! Fırsatçılar devreye giriyor, vatandaş iki kere mağdur oluyor
Kargo firmalarının ‘adreste bulamadık’ yalanına karşı uyarı! Fırsatçılar devreye giriyor, vatandaş iki kere mağdur oluyor Kargo firmaları ‘adreste bulamadık’ bahanesi ile onlarca vatandaşı mağdur etti. Artan şikayetler üzerine ise Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Teslim edilmeyen kargolar nedeni ile çok sayıda vatandaşın dolandırıldığını belirten TÜKONFED Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü, tüketicilerin yapmalarını tek tek sıraladı.
1.06.2023 Ekonomi
'Kargo ücretine icra takibi' yalanı ile tuzak! Bu mesaja sakın itibar etmeyin
'Kargo ücretine icra takibi' yalanı ile tuzak! Bu mesaja sakın itibar etmeyin Hukuk bürosunda çalıştığını iddia eden kişiler vatandaşlara, alınmamış kargo tuzağı kurmaya başladı. Sözde avukatlar, 'Hakkınızda icra işlemi başlatılmaması ücret ödemeniz gerekiyor’ şeklinde mesaj göndererek onlarca kişiyi dolandırdı. Fırsatçıların bu yöntemine ilişkin uyarıda bulunan Avukat Selen Karataş, bu mesajların ya da aramaların hiçbir hukuki dayanağının olmadığını söyledi.
26.04.2023 Gündem
'Richie Rich’in büyük vurgunu! Kargo kodları böyle hacklenmiş
'Richie Rich’in büyük vurgunu! Kargo kodları böyle hacklenmiş Dolandırıcılar akılalmaz yöntemler icat ederek, ‘ben kanmam’ diyen vatandaşları dahi ağlarına düşürmeyi başarıyor. Türkiye genelinde organize olan bu çetenin yaptıkları ise akla hayale sığmayacak cinsten. Telefonlara mesajla link gönderdiler, tıklayanın tüm bilgilerine erişip hayatlarını kabusa çevirdiler. İnternet üzerinden kargo takip numaralarına ulaşan çetenin oyunu ise ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. Telekomünikasyon şirketi ve onunla çalışan kargo firmasının ağına sızan çetenin kargo kodlarını nasıl ele geçirdiği de ortaya çıktı.
1.02.2023 Yaşam
'Richie Rich' operasyonunda ikinci perde! Dolandırıcıların kargo tuzağı ortaya çıktı
'Richie Rich' operasyonunda ikinci perde! Dolandırıcıların kargo tuzağı ortaya çıktı Dolandırıcılar akılalmaz yöntemler icat ederek, ‘ben kanmam’ diyen vatandaşları dahi ağlarına düşürmeyi başarıyor. Türkiye genelinde organize olan bu çetenin yaptıkları ise akla hayale sığmayacak cinsten. Telefonlara mesajla link gönderdiler, tıklayanın tüm bilgilerine erişip hayatlarını kabusa çevirdiler. İnternet üzerinden kargo takip numaralarına ulaşan çetenin oyunu ise ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. İşte milyonluk vurgunun detayları...
31.01.2023 Yaşam
Avukatlık bürolarından arayıp dolandırıyorlar; 7 güne dikkat
Avukatlık bürolarından arayıp dolandırıyorlar; 7 güne dikkat  Avukatlık bürolarından arayarak 145 liralık kargo ücreti borcunun ödenmemesi durumunda icra takibi başlatılacağını söyleyen dolandırıcılara karşı 7 gün uyarısı geldi. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Tebligat ulaştığında 7 gün içinde itiraz etmeleri gerekiyor. İtiraz etmeyenler için borçlu olduğu iddia edilen para hukuken kesinleşiyor. Avukatlık ücreti, tebligat giderleri, icra başvuru harcı, icra tahsil harcı ve diğer ödemelerle birlikte, borcu ödemek zorunda kalıyor. Ödemediği takdirde haciz uygulaması başlıyor" diye konuştu. Tüketici Konfederasyonu da yüzlerce şikayet alan hukuk bürolarının, barolara ihbar edilmesi talebiyle suç duyurusunda bulundu.
7.11.2022 Gündem
"Uzun süreli alınmamış kargo dolandırıcılığı" uyarısı
"Uzun süreli alınmamış kargo dolandırıcılığı" uyarısı İstanbul'da bazı hukuk bürosundan arayan kişiler, uzun süre teslim alınmamış kargolar nedeniyle icra takibi başlatıldığını söyleyerek, 100-200 TL arasında bir ödeme yapılırsa yasal sürecin durdurulacağını söylüyor. Israrlı telefonlar ve SMS mesajlarıyla bunaltılan mağdurlar, unuttukları bir kargoları olabileceğini de düşünerek dolandırıcıların tuzağına düşüyor. Kargo dolandırıcılarının hedefi olan Ali Rıza Besici, kendisini arayan hukuk bürosuna gitti ve yaşananları kayıt altına aldı. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu uyarıda bulunarak, "Bu kişilerin hukukla kanunla hiç ilgisi yok. Çünkü hukuk bilen kimse, tüketiciyi, siparişi teslim almadığı için sorumlu tutamaz" diye konuştu. 
3.10.2022 Gündem
Gulmtal tarafından adınıza alıcı ödemeli kargo mesajı nedir? Gulmtal mesaj geldi, ne yapmalıyım? Gulmtal dolandırıcılığı ne demek, Gulmtal nedir?
Gulmtal tarafından adınıza alıcı ödemeli kargo mesajı nedir? Gulmtal mesaj geldi, ne yapmalıyım? Gulmtal dolandırıcılığı ne demek, Gulmtal nedir? Gulmtal mesajı nedir, Gulmtal tarafından adınıza alıcı ödemeli kargo mesajı dolandırıcı mı? Son günlerde “adınıza alıcı ödemeli kargo gönderi kabul edilmiştir” şeklindeki mesajlarda artış var. Dolandırıcılar her geçen gün yeni taktiklerle binlerce vatandaşı mağdur ediyor. Şimdiki dolandırıcılığı adı ise Gulmtal oldu.
22.12.2023 Gündem
Dolandırıcıların yeni yöntemi polis kılığında gasp! Ne var ne yok alıp gidiyorlar
Dolandırıcıların yeni yöntemi polis kılığında gasp! Ne var ne yok alıp gidiyorlar Dolandırıcılık ve gasp olaylarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez de polis olduğunu iddia eden ve önceden eve giren bir şahıs, genç çiftin neyi var neyi yok alıp götürdü. Konuyla ilgili vatandaşları uyaran uzmanlar ise “kimlik kontrolü” ve “konut dokunulmazlığı” çağrısında bulundu.
26.11.2022 Gündem
İnternetten alışveriş yapan herkesi kapsıyor! Bunu yapıp paranızı iade alabilirsiniz
İnternetten alışveriş yapan herkesi kapsıyor! Bunu yapıp paranızı iade alabilirsiniz İnternet sitesi üzerinden alışveriş artık yaşamımızın bir parçası oldu. Her gün on binlerce online alışveriş yapılıyor. Ancak sürecin kolaylığının yanı sıra teslimat sırasında yaşanan bazı mağduriyetler de söz konusu olabiliyor. Yargıtay’ın son kararı ile birlikte kırık ya da hasarlı gelen ürünle ilgili firmaların sorumluluğu yeniden gündem oldu; tüketiciye ise kötü haber geldi. Kargo teslimi sırasında paket açılamıyorsa ne yapılabileceğine ve konuya ilişkin ilgili çok önemli detaylara yer verildi. Vatandaşlar bunu yaparsa, kırık ya da hasarlı ürün gelmesi durumunda paketi kargo görevlisinin yanında açmasa dahi şirkete sorumluluk yükleme ihtimali oluşabilir ve parasını iade alabilir. İşte detaylar...
17.10.2022 Ekonomi
Seylan Yaz kimdir, Seylan Yaz dolandırıcılığı olayı nedir?
Seylan Yaz kimdir, Seylan Yaz dolandırıcılığı olayı nedir? İZMİR'de vergi rekortmenlerinden Med-Kim Kimya Sanayi Genel Müdürü Seylan Yaz, kargocu kılığında kapısını çalan dolandırıcıların tuzağına düştü. Kargocu gibi şirketine gelerek Seylan Yaz'a kargo teslim edip imzasını alan dolandırdılar. Peki, Seylan Yaz kimdir, Seylan Yaz dolandırıcılığı olayı nedir?
18.07.2022 Gündem
Bankada parası olan herkesi kapsıyor! Tüm birikiminiz buhar oluyor!  Tek tek sıralandı
Bankada parası olan herkesi kapsıyor! Tüm birikiminiz buhar oluyor! Tek tek sıralandı Banka ve bankamatik şifreleriyle ilgili flaş açıklama. Bankada parası olan milyonları ilgilendiriyor. Bu tuzağa düşerseniz bankadaki tüm paranız buhar oluyor. Dolandırıcılar hem telefon hem de internet yoluyla hesabınızı boşaltmaya çalışıyor. Bakanlık, dolandırıcılardan korunma yollarını tek tek sıraladı. Yapılan açıklamada, "Kişisel bilgilerinizi güvende tutun. Banka şifreleri, telefon ve sosyal medya hesaplarınıza ait şifreler, kimlik bilgileri gibi özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Şifrelerinizi düzenli olarak değiştirin. Rehberden rastgele telefon numaralarını arayarak satış yapmaya çalışan kişilere karşı temkinli olun." ifadeleri kullanıldı. İşte bankada parası olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli bilgiler...
24.05.2021 Ekonomi
Lojistik şirketlerinin kimliğine bürünerek bilgileri çalıyor
Lojistik şirketlerinin kimliğine bürünerek bilgileri çalıyor Siber güvenlik şirketi tarafından, ilk defa Aralık 2020’de İspanya’da görülen FluBot kötü amaçlı yazılımı, dünyanın farklı ülkelerinde de yayılıyor. Kötü amaçlı uygulamaları indirtmek için bağlantıların yer aldığı metin mesajları (SMS) yollamakla ünlenen FluBot, android kullanıcılarını hedef alıyor olsa da iPhone kullanıcıları da bu yazılımın hedefinde.
24.05.2021 Bilim ve Teknoloji
Aman dikkat! Türkiye'ye dadandılar, bu yöntem çaresiz bırakıyor
Aman dikkat! Türkiye'ye dadandılar, bu yöntem çaresiz bırakıyor Son günlerde Nijeryalı dolandırıcılar, Türkiye'de faaliyet gösteren ilan sitelerinde ürün satmak isteyen Türk vatandaşlarına dadandı. Sahte bilgi ve belgelerle kandırılan ilan sahipleri, hem ürünlerinden hem de paralarından oluyor. Yurtdışı işlemlerde paranın banka hesabına geçmeden ürünün kesinlikle kargolanmaması gerektiğini dile getiren Bilişim Hukuku Uzmanı Avukat Mehmet Ali Köksal, güvenli ödeme sistemlerinin de kullanılabileceğini ifade etti.
24.02.2021 Gündem
Abonelikler ücretsiz iptal ediliyor! En çok şikayet oradan geldi
Abonelikler ücretsiz iptal ediliyor! En çok şikayet oradan geldi Covid-19 salgınıyla evde geçirilen süre artınca, tüketiciler geçen yıl en fazla elektronik haberleşme ve kargo hizmetlerinden şikayet etti.
6.02.2021 Gündem
'Hayali otel' satan dolandırıcılar iş başında!
'Hayali otel' satan dolandırıcılar iş başında! Tatile giderken önleminizi alın. İşte hem dolandırılmamak için hem de tuzağa düşmüşseniz de haklarınız hakkında bilmeniz gereken her şey...
2.07.2019 Ekonomi
Yılda 100 bin kişi kredi kartı ile dolandırılıyor
Yılda 100 bin kişi kredi kartı ile dolandırılıyor Türkiye genelinde kredi kartı dolandırıcılığına maruz kalıp dava açan kişi sayısı son beş yılda 500 bini geçti. Her yıl yaklaşık 100 bin kişi dolandırılıyor.
24.04.2019 Ekonomi
KOSGEB kredilerinde vurgun çarkı
KOSGEB kredilerinde vurgun çarkı KOSGEB verilerini eline geçiren bir çete, 2 kargo ve posta şirketini kullanıp büyük bir vurguna imza atıyor. Günde bin kişiyi dolandıran şirket, KOBİ’lerin milyonlarca lirasını gasp etti.
6.07.2017 Ekonomi
En çok okunan dolandırıcılık haberleri
En çok okunan dolandırıcılık haberleri Artık dolandırıcılar her yerde. Geçen yıl 1269 vatandaş, kendilerini polis veya savcı olarak tanıtan kişilerce 48 milyon lira dolandırıldı. İşte en yeni dolandırıcılık yöntemleri..
23.01.2016 Arşiv

Benzer Haber Etiketleri

Kargo Dolandırıcılığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kargo dolandırıcılığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.