Gazete Vatan Logo

Trendyol adabeyan kargo mesajı nedir? Adabeyan kargo var mı, adabeyan kargo trendyol ekpress dolandırıcı mı? (Trendyol Express kargo takip sorgulama)

Adabeyan kargo mesajı, için yapılan aramalar arttı. Adabeyan adı altında mesaj gönderen sistem, mesaja Trendyol Express firmasının kargo takip numarası da ekledi. Peki, Trendyol Adabeyan mesajı nedir, Adabeyan kargo var mı? Ada beyan kargo dolandırıcı mı, Ada beyan ne demek?

Trendyol adabeyan kargo mesajı nedir? Adabeyan kargo var mı, adabeyan kargo trendyol ekpress dolandırıcı mı? (Trendyol Express kargo takip sorgulama)

Adabeyan ismiyle birçok kişiye mesaj geldi. Gönderilen mesajdan şüphe duyan kullanıcılar, sosyal medya ve şikayet platformları aracılığıyla konunun detaylarını sorgulamaya başladı. Sabahın erken saatlerinde ulaşan mesaj üzerine arama motorlarına yönelerek Trendyol Ekpress Adabeyan kargo mesajı nedir? Adabeyan kargo var mı? Sorularına yanıt aramaya başladı.

ADA BEYAN KARGO DOLANDIRICILIĞI

Kargo gönderimi adı altında gönderdikleri mesajda takip numarası kullanan şahıslar, herkese aynı takip numarasını gönderdi. 

Kimlik avı dolandırıcılığı olması muhtemel olan bu mesajda, kullanıcıların linke tıklamaması önem arz ediyor. Eğer linke tıklandıysa ya da yönlendirilen işlemler yapıldıysa, -eğer varsa- cihazınızda virüs veya güvenlik taraması yapılması önerilmektedir.

TRENDYOL EXPRESS İLE ALAKASI YOK

Gönderilen mesajdaki takip numarasının Trendyol Express ile herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Mesaj, kişisel bilgileri ele geçirme hedefine sahip olduğu için istenilen bilgilerin girilmemesi önem arz ediyor. 

Haberin Devamı