Kanal İstanbul

Kanal İstanbul

Son dakika KANAL İSTANBUL haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KANAL İSTANBUL ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KANAL İSTANBUL haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kanal İstanbul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kanal istanbul gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.655 kanal istanbul haberi bulunmuştur. Tüm kanal istanbul haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Çavuşoğlu, Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu Başkanı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Latin Amerika ve Karayipler Parlamentosu Başkanı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PARLATINO’nun yeni Başkanı Arjantinli Senatör Silvia del Rosairo Giacoppo, İcra Sekreteri Elias Castillo ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü.
28.04.2022Siyaset
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kıyı Emniyeti personeliyle iftar yaptı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kıyı Emniyeti personeliyle iftar yaptıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personeliyle iftar programında bir araya geldi.
26.04.2022Siyaset
Bakan Karaismailoğlu: Sürekli teyakkuz halindeyiz, gemileri oradan almamız gerekiyor
Bakan Karaismailoğlu: Sürekli teyakkuz halindeyiz, gemileri oradan almamız gerekiyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna’nın Karadeniz’deki sahilinde 22 Türk gemisinin beklediğini söyledi. Karaismailoğlu, "O gemileri oradan almamız gerekiyor. Başlarda 200’ün üzerinde mürettebat vardı. Bunların bir kısmını tahliye ettik. Şimdi 90 tane daha mürettebat var; ama onlar tahliye talebinde bulunmadılar. Hem Rusya tarafı hem de Ukrayna tarafıyla görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.
15.04.2022Gündem
Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama: Fiyatlardaki balon sönecek
Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama: Fiyatlardaki balon sönecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sona erdi. Toplantı 1 saat 45 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, "Belirsizliğin yol açtığı tereddütler ortadan kalktıkça ürün arzının yeniden dengeye oturacağını, fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruz. İş başı eğitim kapsamında mevcut çalışanların işe alacakları her işçinin 3 veya 6 ay kapsamında sosyal prim desteklerini Çalışma Bakanlığımız karşılayacak. 2B arazi satışlarıyla ilgili başvuru ve ödeme sürecini de 31 Aralık'a kadar uzatma kararı aldık. Çiftçilerimizi ecrimizi bedelinin 10 yıl süreyle kiralama imkanı getirdiğimiz taşınmazlar için başvuru sürecini kaldırıyoruz." dedi.
12.04.2022Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiren karar! Meclis'e geliyor o cezalara yeni düzen...
Arabası olan herkesi ilgilendiren karar! Meclis'e geliyor o cezalara yeni düzen...Arabası olan herkes merak ediyordu. Bakan Adil Karaismailoğlu duyurdu. Bakan Karaismailoğlu otoyol ve köprülerde ceza ücretinde karmaşanın son bulacağını belirterek “Vatandaşın OGS’sinde var ama HGS’den geçiyor. HGS’de para yok diye ceza kesiyor. Hâlbuki OGS’de para mevcut. Onunla ilgili bir kanun teklifimiz var” dedi.
19.03.2022Otomobil
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Cumhurbaşkanımız cuma günü sürpriz yapacak
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Cumhurbaşkanımız cuma günü sürpriz yapacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, 18 Mart'ta açılışı yapılacak ilklerin köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü'ne ilişkin detaylar paylaşırken eserin birçok simge barındırdığını belirtti. Köprünün geçiş ücretini cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyuracağını aktaran Karaismailoğlu, Başkan Erdoğan'ın bir sürpriz de duyuracağını söyledi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, köprü ve bağlı otoyolun maliyetinin 2 milyar 545 milyon Euro olduğunu da ifade etti. İşte son dakika haberinin detayları...
16.03.2022Gündem
Thodex ile ilgili yeni gelişme! Siber uzmanlar veri tabanını ele geçirdi, müşteri hesaplarına...
Thodex ile ilgili yeni gelişme! Siber uzmanlar veri tabanını ele geçirdi, müşteri hesaplarına...140 bin kişiyi 400 milyon lira dolandıran kripto para platformu Thodex ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Siber uzmanlar Thodex dolandırıcılarının kullandığı sistemin veri tabanını ele geçirdi. Mali Suçları Araştırma Kurulu da dolandırıcılığın nasıl yapıldığını ortaya çıkardı.
4.03.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklaması: 'Önümüzdeki yüzyıllara damga vuracak'
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklaması: 'Önümüzdeki yüzyıllara damga vuracak'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2050'de boğazdan 78 bin gemi geçeceğini söyleyerek, "Bir alternatif su yolu, küresel hareketliliğe çözüm bulmak, ticari koridorda pay sahibi olmak için Kanal İstanbul'u projelendirdik. Kanal İstanbul önümüzdeki yüzyıllara damga vuracak ve küresel lojistik hareketlere yön verecek bir devlet projesidir" dedi.
4.03.2022Ekonomi
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Rusya-Ukrayna krizinde çözüm için 5 madde
MHP lideri Devlet Bahçeli'den Rusya-Ukrayna krizinde çözüm için 5 maddeMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli Ukrayna-Rusya savaşında Putin'in haksız olduğunu belirtip 5 madde halinde yapılması gerekenleri sıralayarak "Rusya ve Ukrayna ile masaya oturabilecek tek ülke Türkiye'dir." dedi.
3.03.2022Siyaset
Fiyatlar yüzde 300 arttı! Alan kazandı, 8 bin lira...
Fiyatlar yüzde 300 arttı! Alan kazandı, 8 bin lira...Talep arttı. Fiyatlar yükseldi. Alanlar yüzde 300'e varan kar sağladı. Yatırım yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi konut oluyordu. Ancak gayrimenkul sektöründe yaşanan fahiş fiyat artışları yatırım noktasında vatandaşların tercihini arsa ve tarlalara yönlendirmesine neden oldu. Ülke genelinde geçen yıl, arsa, tarla ve dükkân gibi konut dışı gayrimenkul satışı 1.5 milyon adeti aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Talebin artması fiyatlara yansıdı. Yatırım yapanlar kısa süre de kara geçti. İstanbul, İzmir, Çanakkale fiyatların en çok arttığı iller arasında yer aldı. Arsa metrekare fiyatı Alaçatı’da 8 bin lirayı, Çeşme’de 7 bin 500 lirayı buldu. 2013 yılına kıyasla Alaçatı’da yüzde 220, Çeşme’de yüzde 200 fiyat artışı yaşandı. Son bir yılda en fazla değer artışı yüzde 57 ile Urla’da olurken, 2013’ten bu yana en yüksek artış yüzde 337 ile Dikili’de gerçekleşti.
30.01.2022Ekonomi
Ekrem İmamoğlu'na tepkiler peş peşe geldi! 'İstanbul'da, Ankara'da belediyeciliğe talip olanların halini gördük'
Ekrem İmamoğlu'na tepkiler peş peşe geldi! 'İstanbul'da, Ankara'da belediyeciliğe talip olanların halini gördük'Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu "Büyük laflar ederek İstanbul'da, Ankara'da belediyeciliğe talip olanların düştükleri hali gördük. Onların halkımızın en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak kadar acze düştüklerini, bu anlamda eser siyasetini, hizmet belediyeciliğini dahi yerine getiremeyecek bir vizyonu olduklarını gördük" dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Dünya şehri diye bir İstanbul’umuz var. Megakent oldu, megaköy. Yazık değil mi? 3 gün önce 'afet var' uyarısı yapıldı. Buna rağmen Sayın Başkan’ı balıkçıda gördük. Bakınız, kimin ne yediğiyle işimiz yok. Ama İstanbullu kar altındayken, bir balıkçıda ve İngiliz Büyükelçisi ile 3 saat ne görüştüğünü o başkan kamuoyuna açıklamak zorunda" açıklamasını yaptı.
26.01.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul ile yeni bir çağın kapısını aralıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul ile yeni bir çağın kapısını aralıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, restore edilen Tarihi Şile Deniz Feneri'nin açılışını yaptı. Törende konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Türkiye'nin denizlerdeki lojistik hakimiyetini artıracak Kanal İstanbul ile ulaşım sektörü ve denizcilik alanında yeni bir çağın kapısını aralıyoruz." dedi.
17.01.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul Projesi, 2022 yılında en önemli gündemlerimizden biri olacak
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul Projesi, 2022 yılında en önemli gündemlerimizden biri olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2022 yılının mevcut projelerin bitirilip, yeni projeleri hayata geçirileceği yoğun bir sene olacağını belirterek, "2021de startını verdiğimiz Kanal İstanbul Projesi, 2022 yılında projenin ilerleme hızına hız katacağımız en önemli gündemlerimizden biri olacak dedi.
30.12.2021Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu'ndan Kabil Havalimanı açıklaması: Şartlarımız uyarsa Katar ile işletiriz
Bakan Çavuşoğlu'ndan Kabil Havalimanı açıklaması: Şartlarımız uyarsa Katar ile işletirizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kabil Havalimanı'nın işletilmesiyle ilgili, "Uzmanlarımız bu akşam Doha'ya gidiyor. Şartlarımız uyarsa Katar ile beraber havaalanlarını işletiriz. Şartlar uymazsa illa işleteceğiz, diye bir derdimiz yok" dedi.
20.12.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: 2022 yılında milli elektrikli tren raylarda olacak
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi: 2022 yılında milli elektrikli tren raylarda olacakUlaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 2022 bütçesi ile ilgili olarak milletvekillerine bilgi verdi. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, Yap-İşlet-Devret modeliyle otoyol projelerine devam edeceklerini belirterek, "2023 yılına kadar 6 proje ile toplam 579 kilometre, 2035 yılına kadar 13 proje ile toplam 3.767 kilometre daha otoyol yapımını hayata geçirmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı
12.12.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Kanal İstanbul'a 'bürokrat direniyor' yalanını piyasaya sürdünüz
Bakan Kurum: Kanal İstanbul'a 'bürokrat direniyor' yalanını piyasaya sürdünüzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul üzerinden bir tehdit dili kullanıldığını belirterek, "Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor. Şimdi de Kanal İstanbul projesinde 'bürokrat direniyor' yalanını piyasaya sürdünüz" dedi.
12.12.2021Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: Kanal İstanbul'u yapacağız
Bakan Kurum açıkladı: Kanal İstanbul'u yapacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul" projesinde kararlı olduklarının altını çizerek, "Nasıl ki Marmaray’ı yaptıysak milletin destekleriyle Kanal İstanbul projesini de yapacağız" dedi.
11.12.2021Gündem
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması!
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesine ilişkin, "Hiçbir iftira ve tehdide izin vermeyecek; ülkemizi şehircilik, lojistik, ulaşım, Ar-Ge ve deniz ticaretinin merkez ülkesi konumuna yükseltecek Kanal İstanbul'u da milletimize armağan edeceğiz" dedi.
9.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! 500 bin nüfuslu yeni şehir...
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! 500 bin nüfuslu yeni şehir...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kanal İstanbul etrafına 500 bin kapasiteli şehir kuracağız. Beş katlı yapılanma düşünüyoruz" açıklamasının ardından İstanbul'un mega projesi ve yeni İstanbul'un planlamasının gündeme gelmesi üzerine çalışmalar hız kazandı. Buna göre çevreci ve doğaya saygılı bir İstanbul şehir planlamasına ilişkin de düğmeye basıldı. Söz konusu plan kapsamında proje çevresi başta olmak üzere yüzde 52'sinin yeşil alan ve sosyal donatı alanlarından oluşması düşünülürken imar planlama süreci de 3 ay içerisinde hazır olacak.
16.11.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Kılıçdaroğlu'nun mektubu projeyi etkilemez!
Bakan Karaismailoğlu: Kılıçdaroğlu'nun mektubu projeyi etkilemez!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN TÜRK'te açıklama yaptı. Kanal İstanbul ile ilgili son durumu açıklayan Bakan Karaismailoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun mektubu projeyi kesinlikle aksatmaz." dedi.
15.11.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Kanal İstanbul'un gerekli yapılarını bir bir hayata geçirirken sektör paydaşlarımızın görüşlerini de alarak Kanal İstanbul'un işletme planlarını hazırlıyoruz" dedi.
15.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Lütfü Türkkan’a tepki: ‘Milletimiz gereken cevabı verecek’
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Lütfü Türkkan’a tepki: ‘Milletimiz gereken cevabı verecek’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor. Muhafetin erken seçim söylemlerine atıfta bulunan Erdoğan, "Yahu sizden bir şey olmaz. Yatişemediğiniz üzüme koruk diyorsunuz. Siz koruk üzümden anlarsınız ona devam edin" açıklamasında bulundu. Erdoğan, "Bu CHP, bu İP, HDP hep birlikte terör örgütü PKK’nın yandaşlarıdır. Bunlar onlarla beraber yol yürüyor. Biz de Cumhur ittifakı olarak MHP ile yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. Şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan’a da tepki gösteren Erdoğan, “Şehitlere, şehit yakınlarına küfretmeyi olgunlukla karşılayanlara milletimiz gereken cevabı verecek” ifadelerini kullandı.
13.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş Kanal İstanbul tepkisi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan flaş Kanal İstanbul tepkisi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'nde konuşarak, "Yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile Türkiye, yeni bir sıçrama dönemini daha başarıyla gerçekleştirmiş oluyor." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan makam aracı ile köprüden ilk geçişi yaptı.
13.11.2021Siyaset
Bakan Kurum'dan son dakika  'Kanal İstanbul' açıklaması
Bakan Kurum'dan son dakika 'Kanal İstanbul' açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektir
Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul'un talan edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektir” dedi.
9.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kanal İstanbul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kanal istanbul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.