İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi

Son dakika İstanbul Üniversitesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İstanbul Üniversitesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İstanbul Üniversitesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan istanbul üniversitesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 17.149 istanbul üniversitesi haberi bulunmuştur. Tüm istanbul üniversitesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakımda yatak sayısı 111'e çıktı
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakımda yatak sayısı 111'e çıktıCerrahpaşa Tıp Fakültesi, bugün açılışı yapılan İç Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi ile yoğun bakım yatak kapasitesini 111'e çıkardı.
17.08.2022Gündem
AÖF kayıt yenileme! Akademik takvimde 2022-2023 AÖF kayıtları ne zaman başlıyor, kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme tarihleri!
AÖF kayıt yenileme! Akademik takvimde 2022-2023 AÖF kayıtları ne zaman başlıyor, kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme tarihleri!AÖF kayıt yenileme tarihleri sorgulanmaya başlandı. YKS üniversite tercih sonuçlarının açıklanınca Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin açıköğretim fakültelerinin akademik takvimi sorgulanmaya başlandı. Peki, Akademik takvimde 2022-2023 AÖF kayıtları ne zaman başlıyor, kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte AÖF kayıt yenileme tarihleri hakkında merak edilenler…
15.08.2022Eğitim
Emine Erdoğan: Güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur
Emine Erdoğan: Güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluştururMilli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Okulu projesinin tanıtım programında konuşan Emine Erdoğan, "Hiçbir zaman unutmayalım ki, güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur. Böyle toplumlar dış etkilere, ideolojik saldırılara, onu tahrip etmek isteyen tüm girişimlere karşı koruma altındadır" dedi.
12.08.2022Siyaset
Bilim insanları yaklaşan tehlikeyi ortaya çıkardı! Hepsi Türkiye'ye geliyor
Bilim insanları yaklaşan tehlikeyi ortaya çıkardı! Hepsi Türkiye'ye geliyorİstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Bitki Görüntüleme Analiz Laboratuvarı'nda 4 araştırmacı 3 yıl boyunca bitkilerin üzerinde bulunan virüsler ve canlıları inceledi. Araştırmanın sonucunda, iklim değişikliği nedeniyle hastalık taşıyan böceklerin Türkiye'ye geldiği tespit edildi. Dr. Işıl Tulum, "Tekirdağ, Lüleburgaz, Edirne, Çanakkale, Balıkesir hattında bu böceklerle çok fazla karşılaşmaya başladık. Çok farklı vektörleri de var. Bunlar daha önceden Türkiye'de olup hastalık taşımayan versiyonlarının artık hastalık taşıdığını fark ettik" dedi.
11.08.2022Yaşam
AÖF kayıtları ne zaman 2022 başlıyor? AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri açıklandı mı? ATA AÖF, AUZEF ve Anadolu Üniversitesi AÖF kayıtları!
AÖF kayıtları ne zaman 2022 başlıyor? AÖF ikinci üniversite kayıt tarihleri açıklandı mı? ATA AÖF, AUZEF ve Anadolu Üniversitesi AÖF kayıtları!AÖF kayıtları ne zaman başlıyor, sınavsız ikinci üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu? Üniversite tercihleri 5 Ağustos’ta sona erecek. AÖF kayıtları, kayıt yenileme ve ikinci üniversite işlemleri için yapılan araştırmalar ise hızlandı. 2022-2023 Eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacak. Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi açıköğretim akademik takvimlerini yayımladı. Peki, AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman başlıyor, AÖF kayıt tarihleri ne? İşte 2022 - 2023 AÖF kayıt tarihleri...
4.08.2022Eğitim
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir kimdir, nereli, kaç yaşında? Rektör Nedim Sözbir’in biyografisi ve aldığı görevler…
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir kimdir, nereli, kaç yaşında? Rektör Nedim Sözbir’in biyografisi ve aldığı görevler…Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Nedim Sözbir atanmıştır. Peki, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?
4.08.2022Gündem
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörü Nuri Aydın kimdir, nereli, hangi görevlerde bulundu? Atanan Prof. Dr. Nuri Aydın’ın biyografisi!
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa rektörü Nuri Aydın kimdir, nereli, hangi görevlerde bulundu? Atanan Prof. Dr. Nuri Aydın’ın biyografisi!İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Nuri Aydın atandı. Peki, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya atanan yeni rektör Nuri Aydın kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu, ne mezunu? Nuri Aydın’ın özgeçmişi ve eğitim hayatı…
4.08.2022Gündem
ÖSYM Başkanlığı'na Bayram Ali Ersoy atandı
ÖSYM Başkanlığı'na Bayram Ali Ersoy atandıSon dakika gelişmesi. Halis Aygün'den boşalan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı koltuğuna Bayram Ali Ersoy getirildi. Atama kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
3.08.2022Gündem
‘Eyyam-ı bahur’ kavuruyor! Uyarılar peş peşe geldi
‘Eyyam-ı bahur’ kavuruyor! Uyarılar peş peşe geldiTürkiye, yazın en sıcak günlerini yaşıyor. Güneyde sıcaklar 40 derecenin üzerine çıktı. Diğer bölgelerde de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Uzmanlar 10.00-16.00 saatleri arasında güneşe maruz kalmamaları konusunda vatandaşları uyarıyor.
31.07.2022Yaşam
Osman Sezgin kimdir, nereli, kaç yaşında? Milli Eğitim Bakanlığı Yardımcısı olarak atanan Osman Sezgin’in biyografisi…
Osman Sezgin kimdir, nereli, kaç yaşında? Milli Eğitim Bakanlığı Yardımcısı olarak atanan Osman Sezgin’in biyografisi…Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre; Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine Osman Sezgin atandı. Peki, Osman Sezgin kimdir, kaç yaşında, nereli? Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin  hangi görevlerde bulundu? İşte Osman Sezgin’in hayatı ve kariyeri…
26.07.2022Gündem
TFF'den 1959 öncesi şampiyonluklar için açıklama!
TFF'den 1959 öncesi şampiyonluklar için açıklama!Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fenerbahçe'nin başvurusu için, "TFF yönetmelikleri, talimatları var. O talimatlar neyi söylüyorsa biz onu uygularız." dedi.
25.07.2022Süper Lig
7 Güzel Adam kim? 7 Güzel Adam şiiri kimin? 7 Güzel Adam şairlerinin isimleri ne? İşte 7 Güzel Adam şiiri!
7 Güzel Adam kim? 7 Güzel Adam şiiri kimin? 7 Güzel Adam şairlerinin isimleri ne? İşte 7 Güzel Adam şiiri!7 Güzel Adam’ın son temsilcisi Rasim Özdeneren hayatını kaybetti. Hayatı 7 Güzel Adam dizisine de konu olan Rasim Özdeneren ‘Gül Yetiştiren Adam’ olarak da biliniyor. Rasim Özdeneren’in vefatının ardından 7 Güzel Adam şiiri merak konusu oldu. Cahit Zarifoğlu’nun şiirinde ‘Bu insanlar dev midir / Yatak görmemiş gövde midir’ diye bahsettiği Yedi Güzel Adam’ın hikayesi merak ediliyor. Peki, 7 Güzel Adam kim? 7 Güzel Adam şiiri kimin? 7 Güzel Adam şairlerinin isimleri ne? İşte 7 Güzel Adam şiiri!
23.07.2022Kültür Sanat
Rasim Özdenören kimdir? Rasim Özdenören kaç yaşındaydı? İşte 7 Güzel Adam’ın son temsilcisi Rasim Özdenören’in şiirleri ve sözleri!
Rasim Özdenören kimdir? Rasim Özdenören kaç yaşındaydı? İşte 7 Güzel Adam’ın son temsilcisi Rasim Özdenören’in şiirleri ve sözleri!Türk edebiyatının usta yazarlarından, 7 Güzel Adam’ın son temsilcisi, ‘Gül Yetiştiren Adam’ Rasim Özdenören hayatını kaybetti. 82 yaşında, hayatını kaybeden Türk edebiyatının usta kalemlerinden Rasim Özdenören sağlık sorunları nedeniyle bir süredir Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Peki, Rasim Özdenören kimdir? Rasim Özdenören kaç yaşındaydı? İşte 7 Güzel Adam’ın son temsilcisi Rasim Özdenören’in şiirleri ve sözleri!
23.07.2022Kültür Sanat
Rasim Özdenören hayatını kaybetti
Rasim Özdenören hayatını kaybettiTürk edebiyatının usta yazarlarından Rasim Özdenören, yoğun bakıma alınmıştı. Gelen son dakika haberine göre; Rasim Özdenören'in hayatını kaybettiği öğrenildi.
23.07.2022Yaşam
Hümeyra Şahin kimdir? Hümeyra Şahin kaç yaşında ve nereli? Hümeyra Şahin’in biyografisi
Hümeyra Şahin kimdir? Hümeyra Şahin kaç yaşında ve nereli? Hümeyra Şahin’in biyografisiCumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile evlendi. Düğün töreni ile birlikte Hümeyra Şahin’in biyografisi merak ediliyor. Peki, Hümeyra Şahin kimdir, kaç yaşında ve nereli? Hümeyra Şahin’in biyografisi…
23.07.2022Gündem
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?
YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar yayınlandı! Kimler öğrenci affından yararlanabilecek?YÖK duyurdu! Öğrenci affı ile ilgili düzenlemenin detayları belli oldu. 5 Temmuz 2022 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7417 sayılı Kanun'da kamuoyunda “öğrenci affı” olarak adlandırılan yasal düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlandı. Peki, Kimler öğrenci affından yararlanabilecek? Öğrenci affı ile kimler kayıt yaptırabilecek? Öğrenci affı kimleri kapsıyor? Kapatılan okulların öğrencileri aftan yararlanacak mı? İşte Öğrenci affı ile ilgili usul ve esaslar…
22.07.2022Eğitim
Aksa Enerji kimin, AKSEN (Aksa Enerji) hisse fiyatı ne kadar? Yönetim Kurulu üyeleri kim, Merkez Bankası eski başkanı Naci Ağbal Aksa Enerji Aksa yönetimde mi?
Aksa Enerji kimin, AKSEN (Aksa Enerji) hisse fiyatı ne kadar? Yönetim Kurulu üyeleri kim, Merkez Bankası eski başkanı Naci Ağbal Aksa Enerji Aksa yönetimde mi?Aksa Enerji bugün yapılacak Genel Kurul'da Merkez Bankası'nın eski başkanı Naci Ağbal'ı yönetim kurulu başkan yardımcılığı adaylığı için onaya sunacak. Söz konusu gelişmenin ardından Aksa Enerji hakkında yapılan aramalar da arttı. Peki, Aksa Enerji kimin, AKSEN (Aksa Enerji) hisse fiyatı ne kadar? Yönetim Kurulu üyeleri kim, Merkez Bankası eski başkanı Naci Ağbal Aksa Enerji Aksa yönetimde mi?
19.07.2022Ekonomi
Hıncal Uluç’un sağlık durumu nasıl? İşte Hıncal Uluç’un son durumu!
Hıncal Uluç’un sağlık durumu nasıl? İşte Hıncal Uluç’un son durumu!Gazeteci yazar Hıncal Uluç’un bir süredir yoğun bakımda tedavisi yapılıyordu. Sosyal medyada, Hıncal Uluç'un yaşamını yitirdiği iddia edildi. Hıncal Uluç’un sağlık durumu ile ilgili son durum merak ediliyor. Hıncal Uluç’un son durumu ile ilgili açıklama geldi. Peki, Hıncal Uluç’un sağlık durumu nasıl? Hıncal Uluç vefat etti mi? İşte Hıncal Uluç’un son durumu!
Sazlıdere'deki renk değişimine ilişkin açıklama! 'Siyanobakteri artışı olduğunu gözlemledik'
Sazlıdere'deki renk değişimine ilişkin açıklama! 'Siyanobakteri artışı olduğunu gözlemledik'İstanbul'un su kaynaklarından Sazlıdere Barajı'ndaki renk değişimiyle ilgili yapılan incelemenin sonucunu açıklayan Prof. Dr. Meriç Albay, "Barajın küçük bir bölgesinde yoğun şekilde siyanobakteri artışı olduğunu gözlemledik" dedi.
15.07.2022Gündem
AUZEF 3 ders sınavı ne zaman? 3 ders sınavı başvuru tarihi 2022 ne, başvuru nasıl yapılır ve ne zaman bitiyor? AUZEF 3 ders başvuru şartları
AUZEF 3 ders sınavı ne zaman? 3 ders sınavı başvuru tarihi 2022 ne, başvuru nasıl yapılır ve ne zaman bitiyor? AUZEF 3 ders başvuru şartlarıAUZEF 3 ders başvurusu ne zaman bitiyor, AUZEF 3 ders başvuru şartları neler? AUZEF 3 ders başvuruları için yapılan aramalar devam ediyor. 12 Temmuz’da başlayan başvuruların ne zaman biteceği merak ediliyor. Peki, AUZEF 3 ders sınavı ne zaman, başvurunun son günü ne? İşte AUZEF 3 ders sınavı başvuru tarihi ve şartları…
13.07.2022Eğitim
Hümeyra Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli? Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin, Fuat Oktay'la mı evleniyor?
Hümeyra Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli? Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin, Fuat Oktay'la mı evleniyor?Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin hayatlarını birleştirecek. Peki, Hümeyra Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Hümeyra Şahin'in doğum tarihi, yeri ve hayatıyla ilgili diğer merak edilenler...
12.07.2022Gündem
Hıncal Uluç’un sağlık durumu nasıl? Hıncal Uluç kimdir, kaç yaşında?
Hıncal Uluç’un sağlık durumu nasıl? Hıncal Uluç kimdir, kaç yaşında? Gazeteci Hıncal Uluç'un sağlık durumu ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Hıncal Uluç’un sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Alınan bilgiye göre, yoğun bakımda bulunan Uluç'un entübe edildiği öğrenildi. Peki, Hıncal Uluç’un hastalığı ne? Hıncal Uluç’un sağlık durumu nasıl? Hıncal Uluç kimdir, kaç yaşında ve nereli? Hıncal Uluç’un biyografisi!
10.07.2022Gündem
TFF resmen açıkladı! MHK'de bir Sabri Çelik dönemi daha
TFF resmen açıkladı! MHK'de bir Sabri Çelik dönemi dahaTürkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu (TFF), Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı olarak Sabri Çelik'i göreve atadı.
8.07.2022Süper Lig
Zeytinburnu Belediye başkanı hangi partiden, Ömer Arısoy kimdir, nereli? Zeytinburnu Belediyesi hangi parti 2022?
Zeytinburnu Belediye başkanı hangi partiden, Ömer Arısoy kimdir, nereli? Zeytinburnu Belediyesi hangi parti 2022?İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy arasında yıkılan Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerinde başlayan yeni spor salonu inşaatı nedeniyle kameralar önünde tartışma yaşandı. İki Başkan'ın birbirlerine yönelik suçlamaları ve ifadeleri dikkat çekti. Peki, Zeytinburnu Belediye başkanı Ömer Arısoy kimdir? Zeytinburnu Belediye başkanı nereli, Zeytinburnu Belediyesi hangi parti 2022?
7.07.2022Siyaset
Ragıp Ertuğrul öldü mü, neden? Tiyatro eleştirmeni Ragıp Ertuğrul kimdir?
Ragıp Ertuğrul öldü mü, neden? Tiyatro eleştirmeni Ragıp Ertuğrul kimdir?Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Başkanı ve yönetmen Ragıp Ertuğrul vefat etti. Peki, Tiyatro eleştirmeni Ragıp Ertuğrul kimdir?

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Üniversitesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki istanbul üniversitesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.