Atama

Atama

Son dakika atama haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan atama ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını atama haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Atama

haberleri sayfasında son dakika yaşanan atama gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.935 atama haberi bulunmuştur. Tüm atama haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Tekin açıkladı! İşte 20 bin öğretmen atamasının tarihi
Bakan Tekin açıkladı! İşte 20 bin öğretmen atamasının tarihi Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında 20 bin öğretmen atamasına ilişkin yeni detaylar açıkladı. Bakan Tekin yeni müfredata dair de konuştu.
13.06.2024 Çalışma Hayatı
4 bin 9 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi
4 bin 9 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi yayımlandı. 4 bin 9’u adli, 290’ı idari yargı olmak üzere 4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.
13.06.2024 Gündem
Kamuda yeni dönem resmen başladı! Tüm personel için geçerli, işte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar
Kamuda yeni dönem resmen başladı! Tüm personel için geçerli, işte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te dört yıl önce yapılan değişikliklerin ardından kamuda yaklaşık 5 milyar lira tasarruf sağlandığı açıklandı. Öte yandan kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tasarruf Tedbirleri ile İlgili Genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, verimli ve ekonomik kullanımına ilişkin yeni tedbirler alındı. İşte detaylar
13.06.2024 Çalışma Hayatı
(MEB il dışı atama takvimi) İl dışı ilişik kesme tarihleri ne zaman?
(MEB il dışı atama takvimi) İl dışı ilişik kesme tarihleri ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen il dışı atama sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları 3-7 Haziran'da tamamlanmıştı. Bulunduğu ilden farklı bir ilde görev almak isteyen öğretmenler MEB iller arası yer değiştirme başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla gözler tercihlere çevrildi.
11.06.2024 Gündem
(İller arası öğretmen atama sonuçları sorgulama ekranı) İller arası isteğe bağlı yer değiştirme 2024 sonuçları açıklandı
(İller arası öğretmen atama sonuçları sorgulama ekranı) İller arası isteğe bağlı yer değiştirme 2024 sonuçları açıklandı Millî Eğitim Bakanlığınca isteğe bağlı iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı. Atama işlemleri, ilan edilen kontenjanlar dâhilinde öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapıldı.
11.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Eğitim Akademisi kurulacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Eğitim Akademisi kurulacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ataşehir'deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi'nde düzenlenen Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğitim, öğretim konusunu günübirlik siyasi tartışmaların çekişme alanından uzak tutalım, yıpratmayalım istiyoruz" dedi.
7.06.2024 Gündem
Kritik atamalar Resmi Gazete’de
Kritik atamalar Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karar ile birlikte Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı görevden alındı. Yerine ise Salih Tanrıkulu atandı.
6.06.2024 Ekonomi
Atama kararları Resmi Gazete’de
Atama kararları Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkında karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
30.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Adalet Bakanlığı'na yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
27.05.2024 Gündem
X'in Türkiye'de ofis açması ne ifade ediyor? 'Tüm faaliyetleri için vergi ödeyecek'
X'in Türkiye'de ofis açması ne ifade ediyor? 'Tüm faaliyetleri için vergi ödeyecek' Sosyal medya platformu X'i geçtiğimiz ay son kez uyarmış ve yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde bant daraltması uygulanacağını açıklamıştı. Bunun üzerine X çalışmalarını hızlandırmış ve Türkiye’ye temsilcilik açma kararı almıştı. Peki, bu durum hem hukuki hem de sosyal medya dezenformasyonu açısından Türkiye için ne ifade ediyor?
25.05.2024 Gündem
Emniyet’e yeni atamalar! Bakan Yerlikaya duyurdu
Emniyet’e yeni atamalar! Bakan Yerlikaya duyurdu Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 2024 yılı genel atamaları gerçekleşti.
25.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 7 üniversiteye rektör ataması
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 7 üniversiteye rektör ataması Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.05.2024 Gündem
Anadolubank’ta Üst Düzey Atama
Anadolubank’ta Üst Düzey Atama Anadolubank Genel Müdürlüğü’ne, Banka’nın Yönetim Kurulu ve Denetim Komite Üyesi olarak görev yapan Suat İnce getirildi. Suat İnce’nin Şubat 2024’ten bu yana Genel Müdür Vekili olarak görev yaptığı belirtildi.
24.05.2024 Çalışma Hayatı
Süper Lig'de son haftanın hakemleri açıklandı! Şampiyon belli oluyor
Süper Lig'de son haftanın hakemleri açıklandı! Şampiyon belli oluyor Trendyol Süper Lig'de şampiyonluk düğümünün çözüleceği maçların hakemleri belli oldu.
23.05.2024 Süper Lig
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında müfettiş raporu ortaya çıktı! 9 gün gecikmeli yakala emri
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında müfettiş raporu ortaya çıktı! 9 gün gecikmeli yakala emri Ayhan Bora Kaplan suç örgütü davasının gizli tanığı Serdar Sertçelik’in firarı ve ortaya attığı iddialara ilişkin hazırlanan müfettiş raporu ortaya çıktı. Ayağına elektronik kelepçe takılmasına rağmen 27 Kasım’da evinden ayrılan Sertçelik için 5 Aralık’ta sınır kapılarına ‘Yakalayın’ talimatı verildiği ortaya çıktı.
23.05.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu CNN TÜRK'te açıkladı: X Türkiye'de temsilcilik açtı
Bakan Uraloğlu CNN TÜRK'te açıkladı: X Türkiye'de temsilcilik açtı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, CNN TÜRK yayınında sosyal medya platformu X'in Türkiye'de temsilcilik açtığını belirtti. Öte yandan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, sosyal medya platformu X'e çağrıda bulunarak, "Ya Türkiye'ye geleceksiniz ya da sonuçlarına katlanacaksınız" demişti.
22.05.2024 Gündem
Devlet korumasında yetiştirilen gençler kamuya atandı!
Devlet korumasında yetiştirilen gençler kamuya atandı! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla gerçekleşen Devlet korumasından yararlanarak yetişen 600 gencin kamu kurumlarına yerleştirilmesi kura töreni ile yapıldı.Bakanı Göktaş, 2003-2023 yılları arasında toplam 40 bin 991 genci kamuya yerleştirdiklerini vurguladı.
22.05.2024 Gündem
İl içi öğretmen atama tayin sonuçları: MEBBİS İL içi atama sonuçları açıklandı mı? Öğretmenler il içi atayamı nasıl öğrenir?
İl içi öğretmen atama tayin sonuçları: MEBBİS İL içi atama sonuçları açıklandı mı? Öğretmenler il içi atayamı nasıl öğrenir? Öğretmenler il içi atama tayin sonuçları için geri sayıma başladı. Binlerce aday başvuruda bulundu. Bulunduğu il içi tayin sonuçlarını öğrenmek için tüm öğretmenler MEBBİS ekranına hareket etti. Buna göre il içi isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları ve atama sonuçları Mayıs ayında belli olacak. Başvurular mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinden yapıldı. Peki il içi atama sonuçları açıklandı mı?
22.05.2024 Gündem
Kamuda yeni dönem resmen başladı! İşte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar
Kamuda yeni dönem resmen başladı! İşte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar Kamuda yeni dönem resmen başladı. Tüm personel için geçerli olacak. Detaylar tek tek açıklandı. Kamuda tasarruf ve verimlilik paketi açıklandı ve Cumhurbaşkanlığı Genelgesi olarak da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki yeni dönemde kamu çalışanlarını neler bekliyor? İşte ayrıntılar...
22.05.2024 Çalışma Hayatı
Hakimler ve Savcılar Kuruluna atama kararları Resmi Gazete’de
Hakimler ve Savcılar Kuruluna atama kararları Resmi Gazete’de Adli ve idari yargıda toplam bin 44 hakim ve cumhuriyet savcısı atamaları hakkında karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
21.05.2024 Gündem
Polis tayinleri ne zaman belli olacak, EGM 2024 polis tayin sonuçları ne zaman açıklanacak?
Polis tayinleri ne zaman belli olacak, EGM 2024 polis tayin sonuçları ne zaman açıklanacak? Polis tayin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılacak açıklamayla belli olacak. Komiser, başkomiser ve emniyet müdürü gibi terfiler, EGM tarafından yapılıyor. POLNET sistemi üzerinden yapılacak açıklamanın ardından polis tayinleri ile şark (doğu) görevi atamaları netlik kazanacak. Peki, 2024 polis tayinleri ne zaman açıklanacak?
21.05.2024 Çalışma Hayatı
Organize Şube Müdürü’nden 11 sayfa ifade! 'Yakala talimatı vermedi'
Organize Şube Müdürü’nden 11 sayfa ifade! 'Yakala talimatı vermedi' Ayhan Bora Kaplan (ABK) suç örgütüne yönelik soruşturmanın M7 kod adlı gizli tanığı Serdar Sertçelik’in iddiaları üzerine açığa alınan isimlerden Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner, 15 Mayıs günü avukatı Suna Öztaşdönderen ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak ifade vermek istediğini söyledi. Savcının talimatı üzerine Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nca Öner hakkında ‘suç için anlaşma’, ‘göreve ilişkin sırrın açıklanması’, ‘yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs’, ‘suçluyu kayırma’, ‘gizliliğin ihlali’ suçlamasıyla gözaltı işlemi yapıldı. Öner’in ifadesi Jandarma Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’ndaki ‘İfade Odası’nda alındı. Öner’in 11 sayfalık ifadesine Hürriyet ulaştı.
20.05.2024 Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu nereden yapılacak, sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman başlıyor?
20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu nereden yapılacak, sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman başlıyor? 20 bin öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular, 20-31 Mayıs tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu nereden yapılacak, sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman başlıyor?
18.05.2024 Gündem
Öğretmen atamalarıyla ilgili yeni gelişmeyi açıkladı: Mülakata son veriliyor
Öğretmen atamalarıyla ilgili yeni gelişmeyi açıkladı: Mülakata son veriliyor TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2025 yılından itibaren öğretmen atamalarında uygulamayı planladığı 'Öğretmen Akademisi'nin, bu hafta Meclis gündemine gelmesi beklenen 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' ile resmileştirileceğini açıkladı.
18.05.2024 Gündem
MEB paylaştı! 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Başvuru Duyurusu Yayımlandı
MEB paylaştı! 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Başvuru Duyurusu Yayımlandı Millî Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular duyurusunu yayımladı.
17.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Atama ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki atama haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.