Hakurk

Hakurk

Son dakika hakurk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hakurk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hakurk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hakurk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hakurk gelişmeleri de dahil olmak üzere 727 hakurk haberi bulunmuştur. Tüm hakurk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! 3 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! 3 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Pençe-Kilit bölgelerinde tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
18.09.2023Gündem
Irak'ın kuzeyinde 6 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde 6 terörist etkisiz hale getirildiIrak’ın kuzeyindeki Hakurk ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde tespit edilen 6 PKK'lı terörist Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirildi.
16.09.2023Gündem
MİT'ten Gara'da nokta operasyon! Terörist Celal Birdal etkisiz hale getirildi
MİT'ten Gara'da nokta operasyon! Terörist Celal Birdal etkisiz hale getirildiMillî İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK’nın basın ve arşiv sorumlularından Sidar Serhat kod adlı Celal Birdal’ı, Irak’ın Gare bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.
16.08.2023Gündem
Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist Alman vatandaşı çıktı
Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist Alman vatandaşı çıktıIrak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen PKK’le teröristlerden birinin Alman vatandaşı olduğunun tespit edildiğini açıkladı.
20.06.2023Gündem
MSB: Irak'ın kuzeyinde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
MSB: Irak'ın kuzeyinde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı.
12.06.2023Gündem
Ayten Dönmez’in PKK kamplarındaki yeni fotoğrafları ortaya çıktı
Ayten Dönmez’in PKK kamplarındaki yeni fotoğrafları ortaya çıktıDün İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerinin, PKK/KCK ve PYD terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürüttüğü çalışma kapsamında İstanbul’da yakalanan Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Ayten Dönmez'e ait olduğu ileri sürülen örgüt kamplarındaki yeni görüntülere ulaşıldı.
27.04.2023Gündem
Soylu: Ey Amerika bırak şimdi Akıncıları, başına daha büyük bir bela geliyor, Kızılelma geliyor
Soylu: Ey Amerika bırak şimdi Akıncıları, başına daha büyük bir bela geliyor, Kızılelma geliyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şimdi ne diyorlar, 'İHA'ları, SİHA'ları ortadan kaldıracağız, yok edeceğiz.' Sizin kralınız gelse bunu yapmaz, Amerikanız gelse bunu yapamaz. Dünyada hangi ülkedeki muhatabımla karşı karşıya kalırsam, 'Bizi şu Bayraktar'a götürür müsünüz, orayı görmek istiyoruz' diyorlar. Ey Amerika bırak şimdi Akıncıları, başına daha büyük bir bela geliyor, Kızılelma geliyor" dedi.
28.01.2023Gündem
MSB duyurdu! 11 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 11 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Hakurk ve Pençe-Kilit bölgelerinde tespit edilen 11 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
16.12.2022Gündem
Karkamış’a roketli saldırı sonrası kahreden detay
Karkamış’a roketli saldırı sonrası kahreden detayTerör örgütü PKK/YPG, dün Gaziantep’in Karkamış ilçesine roketler ve havan toplarıyla saldırı düzenledi. Saldırılarda anaokulu öğrencisi Hasan Karataş ve öğretmen Ayşenur Alkan şehit olurken, 19 kişi de yaralandı. Roketlerin ateşlendiği bölgeler ise TSK tarafından bombalanırken Bakan Akar, Pençe Kılıç Harekatı'nın başlangıcından bugüne kadar 184 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
22.11.2022Gündem
Pençe Kılıç Hava Harekatı'nın yeni görüntüleri ortaya çıktı! Terör örgütünün inleri yerle bir edildi
Pençe Kılıç Hava Harekatı'nın yeni görüntüleri ortaya çıktı! Terör örgütünün inleri yerle bir edildiTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye ve Irak'ın kuzeyine eş zamanlı düzenlediği Pençe Kılıç Hava Harekatı'nda muharip ve destek uçaklarının yanı sıra İHA ve SİHA'larla birlikte 70'e yakın hava aracı görev aldı. 81 hedefin imha edildiği harekatta, terör hedeflerini vuran bombaların üzerine İstiklal Caddesi'ndeki saldırıda hayatını kaybeden 9 yaşındaki Ecrin ile 15 yaşındaki Yağmur'un isimleri yazıldı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kılıç Operasyonu kapsamında gerçekleştirilen hava harekatına dair görüntüleri paylaştı.
20.11.2022Gündem
Irak’ın kuzeyinde kritik operasyon! SİHA'lar hepsini vurdu
Irak’ın kuzeyinde kritik operasyon! SİHA'lar hepsini vurduMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit bölgelerinde tespit edilen 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
12.11.2022Gündem
MSB: Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
31.10.2022Gündem
MİT, PKK'nın sağlık komitesi sorumlusunu etkisiz hale getirdi
MİT, PKK'nın sağlık komitesi sorumlusunu etkisiz hale getirdiMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlediği operasyonla, PKK/KCK'nın sözde sağlık komitesi sorumlusu 'Kendal Pirsus' kod adlı Ökkeş Deveri'yi etkisiz hale getirdi.
9.10.2022Gündem
Bakan Soylu: Bu harekatlar olmasaydı terör koridoru kuracaklardı
Bakan Soylu: Bu harekatlar olmasaydı terör koridoru kuracaklardıKırklareli'nde muhtarlarla buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz Zeytindalı ve Barış Pınarı Harekatlarını yapmamış olsaydık, Hakurk’tan Zap’a ve Afrin’e kadar bir terör koridoru kuracaklardı. Sadece sınır hattı yapmıyoruz. Güvenlik duvarı yapıyoruz, aydınlatma yapıyoruz, termal kameralar yapıyoruz, optik kuleler yapıyoruz" dedi.
16.09.2022Siyaset
Kuzey Irak'ta PKK'ya darbe! MİT devreye girdi! Hepsi öldürüldü
Kuzey Irak'ta PKK'ya darbe! MİT devreye girdi! Hepsi öldürüldüMİT'in Irak'ın kuzeyindeki operasyonlarıyla Hakurk’ta 4, Metina’da 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
14.08.2022Gündem
Pençe operasyonlarında 1067 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe operasyonlarında 1067 terörist etkisiz hale getirildiTürk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği “Pençe operasyonları” ile terör örgütüne ağır darbe vurdu. 2019'da Hakurk ile başlayıp Sinat-Haftanin ile devam eden, Metina ve Avaşin-Basyan ile genişleyen ve son olarak Zap bölgesi ile devam eden Pençe operasyonlarında şu ana kadar bin 67 terörist etkisiz hale getirildi.
28.04.2022Gündem
Terörist elebaşı Duran Kalkan itiraf etti: Bizi ortadan kaldıracaklar bu gerçeği görmek lazım
Terörist elebaşı Duran Kalkan itiraf etti: Bizi ortadan kaldıracaklar bu gerçeği görmek lazımIrak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu, PKK elebaşı Duran Kalkan'ın uykularını kaçırdı. Örgüt medyasına konuşan Kalkan, "Gerilla üslenmesini ortadan kaldıracaklar. Bu gerçeği görmek lazım." itirafında bulundu.
27.04.2022Gündem
Bakan Akar duyurdu! 56 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar duyurdu! 56 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sınırın sıfır noktasından Pençe Kilit Operasyonu’nu takip etti. Operasyon bölgesi Zap’a sadece 10 kilometre mesafedeki Taktik Komuta Yeri’nde sahadaki son duruma ilişkin brifing alan Akar, “Pençe Kilit Operasyonu’nda bugüne kadar 56 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonumuz büyük bir başarıyla planlandığı şekilde devam ediyor” dedi.
25.04.2022Gündem
Pençe-Kilit Operasyonu'nda ilk kez kullanıldı! Akıllı mühimmat MAM-L hedefi tam isabetle vurdu...
Pençe-Kilit Operasyonu'nda ilk kez kullanıldı! Akıllı mühimmat MAM-L hedefi tam isabetle vurdu...Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Haftanin, Metina, Zap, Avaşin, Hakurk hattında başlattığı Pençe-Kilit Operasyonu başarıyla sürüyor.
23.04.2022Gündem
Pençe Kilit Operasyonu şehitleri ve isimleri (20 Nisan 2022)! Pençe operasyonunda şehit sayısı kaç oldu, pençe kilit operasyonunda yaralanan askerler nasıl?
Pençe Kilit Operasyonu şehitleri ve isimleri (20 Nisan 2022)! Pençe operasyonunda şehit sayısı kaç oldu, pençe kilit operasyonunda yaralanan askerler nasıl?Pençe operasyonu şehitleri ve isimleri Türk Silahlı Kuvvetleri Irak’ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik Pençe Kilit Operasyonu'nu başlatmasının ardından gelen şehit  haberlerinin ardından merak ediliyor. Pençe operasyonunda şehit sayısı kaç oldu, pençe kilit operasyonunda yaralanan askerler nasıl? İşte Pençe Kilit Operasyonu şehitleri ve operasyonda son durum…
20.04.2022Gündem
Türkiye terör kamplarını yerle bir etti! 'Tamamı ele geçirildi'
Türkiye terör kamplarını yerle bir etti! 'Tamamı ele geçirildi'TSK, önceki gece Irak’ın kuzeyindeki terörist hedeflere yönelik Pençe Kilit Operasyonu'nu başlattı. Hava harekâtıyla başlayan operasyona komandolar ve Bordo Bereliler de katıldı. Milli Savunma Bakanı Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte sabaha kadar operasyonu takip etti. 19 teröristin öldürüldüğü operasyonda arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü açıklandı.
19.04.2022Gündem
Dernek aracılığıyla PKK'ya yardıma 16 gözaltı
Dernek aracılığıyla PKK'ya yardıma 16 gözaltıDüzce'de mevsimlik işçilerden tehdit ve şiddet yoluyla para topladıkları ve bunları 'dernek' aracılığıyla terör örgütü PKK/KCK'ya gönderdikleri tespit edilen 16 şüpheli, polisin operasyonu ile gözaltına alındı.
4.04.2022Gündem
MSB: Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı etkisiz hale getirildi
MSB: Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
7.12.2021Gündem
Flaş Duran Kalkan detayı! Korkuyu ensesinde hissetti
Flaş Duran Kalkan detayı! Korkuyu ensesinde hissettiTerör örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Son bir haftada Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen MİT operasyonlarında 10 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Peki MİT'in terör örgütüne yönelik operasyonlarındaki şifreler neler? Teröristbaşı Duran Kalkan'ın korumalağını yapan PKK'lının yakalanıp Türkiye'ye canlı olarak getirilmesi ne anlam ifade ediyor? Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
3.12.2021Gündem
Emrah Adıgüzel kimdir, Duran Kalkan’ın koruması Türkiye’ye mi getirildi?
Emrah Adıgüzel kimdir, Duran Kalkan’ın koruması Türkiye’ye mi getirildi?PKK'lı terörist Duran Kalkan'ın koruması yakalanarak Türkiye'ye getirildi. Peki, Emrah Adıgüzel kimdir, nerede yakalandı?
2.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hakurk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hakurk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.