Irak

Irak

Son dakika ırak haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ırak ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ırak haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Irak

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ırak gelişmeleri de dahil olmak üzere 35.469 ırak haberi bulunmuştur. Tüm ırak haberleri aşağıda listelenmiştir.
MSB: PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit bölgesinde 1, Metina bölgesinde de 2 olmak üzere toplam 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
24.06.2022Gündem
Delal Azizoğlu öldürüldü! MİT'ten Irak'ın kuzeyine operasyon
Delal Azizoğlu öldürüldü! MİT'ten Irak'ın kuzeyine operasyonMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi ve Kongra-Gel sözde başkanlık divanı üyesi, 'Raperin' kod adlı Delal Azizoğlu'nu, Irak'ın kuzeyinde düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.
24.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldırAdalet  Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimlerine ilişkin, "Adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı Anayasaldır, yasaldır. Hiçbir içtihatla, yorumla bu gerçeği kimse değiştiremeyecektir. Aziz milletimiz de onu yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir" dedi.
23.06.2022Siyaset
İsveç devlet televizyonu SVT'den skandal yayın
İsveç devlet televizyonu SVT'den skandal yayınTürkiye, İsveç ve Finlandiya arasındaki NATO üyeliğine dair müzakereler devam ederken, İsveç devlet televizyonu YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile röportaj yaptı.
23.06.2022Gündem
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'ye methiyeler düzdü
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'ye methiyeler düzdüNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'den Türkiye ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Stoltenberg, “Türkiye terörle mücadelede kilit rol oynadı ve oynamaya devam ediyor” dedi.
22.06.2022Gündem
Destici: Bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalı
Destici: Bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Kırmızı çizgimiz nedir; terör ve şiddettir. Kırmızı çizgimiz terörist ve terör örgütüdür. Bir an önce terör örgütünün partisi kapatılmalı ve teröristler meclisten çıkarılmalıdır” dedi.
22.06.2022Siyaset
Fahrettin Altun: Türkiye’nin terör konusunda kesin olarak ikna edilmesi gerekiyor
Fahrettin Altun: Türkiye’nin terör konusunda kesin olarak ikna edilmesi gerekiyorİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İsveç’in NATO’ya girişine yeşil ışık yakmak, bir saldırı durumunda İsveç halkını korumayı taahhüt edeceğimiz anlamına geliyor. İsveç için böyle bir sorumluluk üstleneceksek İsveç’te toplanan paralarla Türk vatandaşlarına terör saldırıları düzenlenmediğine, Suriye’de veya Irak’taki terör sığınaklarından İsveç silahlarının çıkmayacağına kesin olarak ikna edilmemiz gerekiyor" dedi.
22.06.2022Siyaset
Irak'ın kuzeyinde kritik operasyon! Hepsi öldürüldü
Irak'ın kuzeyinde kritik operasyon! Hepsi öldürüldüIrak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde MİT tarafından iki ayrı operasyon düzenledi. Operasyonda 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
22.06.2022Gündem
'Su sayacına bakacağız' diyerek kapıyı açtırdı, eski nişanlısına dehşeti yaşattı!
'Su sayacına bakacağız' diyerek kapıyı açtırdı, eski nişanlısına dehşeti yaşattı!Konya'nın Çumra ilçesinde Sözleşmeli Er Sabit Türk (26), 1,5 yıl önce ayrıldığı nişanlısı Merve Küçüktekin'in (28) yüzüne yanıcı sıvı kimyasal madde attı. Ağır yaralanan Küçüktekin, Konya Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay sonrasında kaçan ve polis ekiplerince gözaltına alınan Sabit Türk, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Merve Küçüktekin, "Kapı çaldı, 'Kim o' diye seslendim. Bana 'Su saatine bakacağız abla' dedi. Kapıyı açar açmaz elindeki şişenin içerisindeki sıvıyı yüzüme doğru fırlattı" dedi.
22.06.2022Yaşam
Terör örgütü PKK çözülüyor! İçişleri Bakanlığı duyurdu: Teslim oldular
Terör örgütü PKK çözülüyor! İçişleri Bakanlığı duyurdu: Teslim oldularİçişleri Bakanlığı ikna çalışmaları sonucunda 4 teröristin daha teslim olduğunu duyurdu. Teslim olan teröristlerin 2013 ve 2015 yıllarında örgüte katıldıkları tespit edildi.
21.06.2022Gündem
Pençe-Kilit bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe-Kilit bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildiMSB tarafından yapılan açıklamaya göre; Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 5 PKK'lı teröristi daha etkisiz hâle getirdi.
21.06.2022Gündem
MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
20.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a göçmen tepkisi: Katledilen mültecilerin durumuna şahit oluyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a göçmen tepkisi: Katledilen mültecilerin durumuna şahit oluyoruzKüresel Parlamenterler Konferansı'na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son 7 yıldır en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkeyiz. Bu sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük insan hareketliliğinin yaşandığı şu dönemde kimse sorumluluktan kaçamaz." dedi. Yunanistan'ın göçmen politikasına tepki gösteren Erdoğan, "Hemen her gün Yunan güvenlik güçleri tarafından zulmedilen, soyulan, darp edilen hatta katledilen mültecilerin dramlarına şahit oluyoruz." diye konuştu.
20.06.2022Siyaset
MİT Türkiye sınırının 275 kilometre derinliğinde terörist Hüseyin Şibli’yi aracında vurdu!
MİT Türkiye sınırının 275 kilometre derinliğinde terörist Hüseyin Şibli’yi aracında vurdu!Milli İstihbarat Teşkilatı, Türkiye sınırının 275 kilometre derinliğinde SİHA’yla düzenlediği nokta operasyonla, Suriyeli terörist Hüseyin Şibli’yi aracında vurdu. Kandil’in Irak’ta yeni bir yapılanma için görevlendirdiği Şibli, ABD’li komutanların birlikte poz verdiği PYD/YPG’nin elebaşı Ferhat Abdi Şahin’in sağ koluydu.
20.06.2022Gündem
BBP lideri Mustafa Destici'den asgari ücretle ilgili dikkat çeken mesaj: En az yüzde 20 fark verilmeli
BBP lideri Mustafa Destici'den asgari ücretle ilgili dikkat çeken mesaj: En az yüzde 20 fark verilmeliBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yılbaşında enflasyon yüzde 30 açıklandı, asgari ücrete yüzde 50 verildi. Bugün enflasyon yüzde 70. Aradaki bu yüzde 20 fark verilmelidir ve inşallah verilecektir. Düşük maaş alan emeklilerimizle ilgili bir düzenleme yapıldı ama yeterli mi yetmez. Bir iyileştirme daha yapılmalı ve bunun üstüne enflasyon farkı da artı olarak verilmelidir.“ dedi.
19.06.2022Siyaset
MİT'ten Süleymaniye'de operasyon! Hüseyin Şibli öldürüldü
MİT'ten Süleymaniye'de operasyon! Hüseyin Şibli öldürüldüMİT, terör örgütü PKK’nın sözde Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı Suriyeli terörist Hüseyin Şibli’yi Irak’ın Süleymaniye kentinde etkisiz hale getirdi.
19.06.2022Gündem
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndü
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin sınır ötesi askeri harekatlarla terörden arındırarak güvenli hale getirdiği bölgelere 506 bin Suriyelinin gönüllü olarak geri döndüğünü, şu anda güvenli bölgeler için yeni bir proje başlatıldığını söyledi.
18.06.2022Siyaset
Teröristlerin hepsi öldürüldü! Operasyon bölgesinde flaş gelişme
Teröristlerin hepsi öldürüldü! Operasyon bölgesinde flaş gelişmeIrak’ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 9 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.
18.06.2022Gündem
BBP lideri Destici: Bizim duruşumuz, tavrımız net
BBP lideri Destici: Bizim duruşumuz, tavrımız netBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Cumhur İttifakı karşısındaki ittifakın veya siyasi partilerin ya da onları destekleyen medya organlarının algı operasyonlarına yenilmeyeceğiz. Günlük politikalar bize yön veremez. Biz Türkiye’nin, Türk milletinin, Türk Devleti’nin, Doğu Türkistan’ın, Kırım’ın, Türkmeneli’nin, Filistin’in, mavi vatanın ve Cumhur İttifakı’nın tarafındayız. Bizim duruşumuz, tavrımız net. Bu netliği kimsenin bulandırmasına, kafa karıştırmasına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz” dedi.
17.06.2022Siyaset
Bakan Akar'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması: Terör yuvasına dönüşmeleri NATO için tehdit
Bakan Akar'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması: Terör yuvasına dönüşmeleri NATO için tehditMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelikleriyle ilgili net mesajlar verdi. Bakan Akar, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusuyla ilgili, "İttifak üyesi bir ülkeye saldıran, güvenlik güçlerini şehit eden, masum insanlarını katleden teröristleri görmezden gelen bir anlayış dostluk ve ittifak ruhu ile bağdaşmaz. İsveç ve Finlandiya’nın terör örgütlerine siyasi ve finansal destek sağlaması, silah yardımı yapması, oraların terör yuvasına dönüşmesi NATO için de bir tehdit" ifadelerini kullandı. Yunanistan ile yükselen tansiyonu da değerlendiren Bakan Akar, sorunların suhuletle çözülmesi gerektiğini vurguladı.
17.06.2022Siyaset
Pençe-Kilit'te  6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi
Pençe-Kilit'te 6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
17.06.2022Gündem
Sıcaklık 41 dereceye çıkıyor! Fena yakacak, tarih ve iller belli oldu, haritaya yansıdı! Meteoroloji son dakika duyurdu...
Sıcaklık 41 dereceye çıkıyor! Fena yakacak, tarih ve iller belli oldu, haritaya yansıdı! Meteoroloji son dakika duyurdu...Meteoroloji'den son dakika açıklaması! Sıcaklıklar 40 dereceyi aşacak, fena yakacak. Sıcak hava dalgası geliyor. Açıklamalar peş peşe yapıldı. Suriye ve Irak'ta hava sıcaklığı 50 dereceyi bulacak, o havadan Türkiye' de etkilenecek. Gün verilerek iller açıklandı. Termometreler çok sayıda ilde 40 dereceleri rahatlıkla gösterecek, üstüne bile çıkacak. Meteoroloji önümüzdeki günlere ilişkin hava durumu haritasını paylaştı ve belli oldu. Sıcak havaların yanı sıra çok sayıda ilde ise şiddetli yağışlar devam ediyor. Yağışlı hava haziranın sonuna yaklaşılırken yurdu terk etmiyor. İstanbul, Ankara dahil onlarca kentte yağmur beklentisi de var. Hava durumu nasıl? Hafta sonu hava nasıl olacak? Hangi illerde sıcak hava ve yağmur var? Sıcaklığın 40 derece ve üstüne çıkacağı iller hangileri? İşte son dakika hava durumu gelişmeleri...
17.06.2022Gündem
Toplantı halindeki teröristler öldürüldü! MİT'ten Sincar'da nokta operasyon
Toplantı halindeki teröristler öldürüldü! MİT'ten Sincar'da nokta operasyonMilli İstihbarat Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesindeki nokta operasyonları devam ediyor. Sincar'da teröristlerin toplantı halinde olduğu ve sözde üst düzey yöneticilerinin de aralarında olduğu 6 terörist etkisiz hale getirildi.
16.06.2022Gündem
Sıcak hava dalgası geliyor, 44 dereceye çıkacak! Gün verilerek il il açıklandı, yarından itibaren artık...
Sıcak hava dalgası geliyor, 44 dereceye çıkacak! Gün verilerek il il açıklandı, yarından itibaren artık...Hava durumu ile ilgili flaş açıklama! Sıcak hava dalgası geliyor. Yarından itibaren başlıyor. Sıcaklık 44 dereceye kadar yükselecek. Suriye ve Irak'ta hava sıcaklığının 50 dereceyi bulacak olması Türkiye'yi de etkileyecek. Canlı yayında gün verilerek iller tek tek açıklandı. Özellikle hafta sonuna dikkat çekildi. Termometreler 40 dereceleri rahatlıkla gösterecek. Bu yazın nasıl geçeceği ile ilgili de öngörü yapıldı. Peki önümüzdeki günlerde hangi bölgede aşırı sıcaklar etkili olacak? Yağışlar sona erecek mi? İşte hava durumuna ilişkin son dakika açıklaması...
16.06.2022Gündem
İngiltere’ye AİHM şoku! Ruanda planı ilk denemesinde başarısız oldu...
İngiltere’ye AİHM şoku! Ruanda planı ilk denemesinde başarısız oldu...İngiliz hükümetinin 14 Nisan’da duyurduğu sığınmacıları 6500 km ötedeki Ruanda’ya taşıma planı, ilk denemesinde başarısız oldu. Plana göre salı günü, 130 sığınmacının Ruanda’nın başkenti Kigali’ye taşınması gerekiyordu. Ancak mağdur avukatlarının girişimleri sonucu uçaktakilerin sayısı İran, Irak ve Arnavutluk’tan toplam 7’ye kadar düşerken, 54 yaşındaki Iraklı bir sığınmacının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yaptığı başvuru tüm operasyonu iptal ettirdi. AİHM mesai saatleri dışında aldığı hükmü açıklamadan dakikalar öncesine kadar, yetkililer “geriye bir kişi bile kalsa” uçağın kalkacağını söylüyordu.
16.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Irak ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ırak haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.