Gizli Tehlike

Gizli Tehlike

Son dakika gizli tehlike haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gizli tehlike ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gizli tehlike haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gizli Tehlike

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gizli tehlike gelişmeleri de dahil olmak üzere 425 gizli tehlike haberi bulunmuştur. Tüm gizli tehlike haberleri aşağıda listelenmiştir.
Denizdeki gizli tehlike
Denizdeki gizli tehlikeKaradeniz’de yaşanan boğulma vakalarının büyük çoğunluğunda etkisi olan çeken (rip) akıntısına karşı AFAD vatandaşları tedbirli olmaya çağırdı.
14.07.2022Yaşam
Karton kahve bardaklarındaki gizli tehlike! Hepsi içeceğe geçiyor, bir bir tespit edildi...
Karton kahve bardaklarındaki gizli tehlike! Hepsi içeceğe geçiyor, bir bir tespit edildi...Tek kullanımlık kahve bardakları ile ilgili görülmeyen tehlike! İngiltere'de yapılan yeni bir çalışma, karton bardakların çevreye ve insan sağlığına verdiği zararlara bir yenisini ekledi. Araştırmacılar, içeceğin ısısını korumak için plastik bir astarla kaplı olan bu karton bardakların gözle görülmeyen trilyonlarca nanoplastiği sıcağın etkisiyle saldığını buldu. Bu parçaların insan hücrelerine girebilecek boyutta olduğunu bildiren uzmanlar, karton bardakların sağlığa zararlarına karşı uyardı.
22.04.2022Yaşam
Çocuk parklarındaki gizli tehlike
Çocuk parklarındaki gizli tehlikeİstanbul'da çocukların eğlenmek ve vakit geçirmek için gittiği parklardaki oyuncakların bakımsızlığı tehlike yaratıyor. Güvenlik halatı kopuk, zemini paslı ve çivileri çıkık oyun alanları risk oluşturuyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Nicel Yıldız Silahlı, parklarda meydana gelebilecek yaralanmalara dikkat çekerek, "Kirli ortamda meydana gelen yaralanmalar enfeksiyon hastalıklarına, yüksekten düşmeler kafa içi kanamaları ya da ekstremite kırıklarıyla sonuçlanabilir" dedi. Aileler ise yetkililerden parkların onarılmasını istiyor.
18.04.2022Sağlık
Ukrayna İçişleri Bakanı dünyaya duyurdu! Aylar değil yıllarca sürecek: işte Ukrayna'yı bekleyen gizli tehlike...
Ukrayna İçişleri Bakanı dünyaya duyurdu! Aylar değil yıllarca sürecek: işte Ukrayna'yı bekleyen gizli tehlike...Rusya-Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ediyor. Ukrayna İçişleri Bakanı Denys Monastyrsky, Rus işgali sona erdikten sonra ülkedeki patlamamış mühimmatı etkisiz hale getirmenin yıllar alacağını söyledi. Ukrayna özellikle siviller için büyük bir tehlike oluşturan patlamamış mühimmatların temizlenmesi için ABD ve Avrupa'dan yardım istedi.
19.03.2022Dünya
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi... Rusya'nın kaybı belli oldu! 14 bin 700 Rus askeri...
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika gelişmesi... Rusya'nın kaybı belli oldu! 14 bin 700 Rus askeri...Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta 25. güne girildi. Savaş bölgesinde yaşananlar tüm dünya tarafından korku ve endişe ile takip ediliyor. Rusya'nın Ukrayna'nın deniz üssüne saldırısı dünyada şok etkisi yarattı. ABD'nin Ukrayna'ya yardım miktarı 1 milyar dolara ulaştı. Kiev'e gönderilecek askeri destek paketinin içinde İHA'lar, Stinger füzeler ve daha pek çok mühimmat ve silah bulunuyor. Rusya Ukrayna savaşında Kinjal füzelerini ilk kez kullandığını duyurdu. Ukrayna, Azak Denizi’ne bağlantısını kaybetti.
20.03.2022Dünya
Kolon kanserinde 10 risk faktörüne dikkat!
Kolon kanserinde 10 risk faktörüne dikkat!Dünyada her yıl 2 milyon, ülkemizde de yaklaşık 20 bin kişi kolon kanseri tanısı alıyor. En sık görülen kanserler arasında yer alan kolon kanseri, hatalı beslenme alışkanlıklarının ve obezitenin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte 50 yaş altındaki kişilerde giderek artıyor. Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Fatih Oğuz Önder kolon kanseri riskini artıran 10 etkeni anlattı.
1.03.2022Sağlık
MİT tespit etti, Jandarma yakaladı! 88 kaçak göçmen...
MİT tespit etti, Jandarma yakaladı! 88 kaçak göçmen...Antalya’nın Kaş ilçesinde güvenlik güçlerinin ortak operasyonunda, 88 kaçak göçmen yakalandı.
20.02.2022Gündem
Evlerdeki gizli tehlike için kritik uyarı! Binalarda bodrum ve zemin katlarda...
Evlerdeki gizli tehlike için kritik uyarı! Binalarda bodrum ve zemin katlarda...Dünya koronavirüsten sonra yeni bir salgınla karşı karşıya gelebilir mi? Yapılan son araştırmalara göre, artan sıcaklıkların etkisiyle radyoaktif olan ve akciğer kanserine yol açan radon gazına maruz kalma riskimiz oldukça yüksek. "Tıpkı Kovid gibi bir riskin olduğunu tabii ki söyleyebiliriz" diyen uzmanlar, binaların bodrum ve zemin katlarına dikkat çekti.
20.02.2022Gündem
Omicron aşısıyla ilgili flaş gelişme! Uğur Şahin duyurdu! Beklenenden daha yavaş...
Omicron aşısıyla ilgili flaş gelişme! Uğur Şahin duyurdu! Beklenenden daha yavaş...Koronavirüs salgını ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor, aşı ile ilgili gelişmeler art arda geliyor. Omicron ve alt varyantları endişe yaratmayı sürdürürken, Alman aşı üreticisi BioNTech'in CEO'su ve kurucu ortağı Uğur Şahin’den kritik açıklamalar geldi. ‘Önümüzdeki 10 yıl boyunca virüsle yaşamak zorunda kalacağımız gerçeğine alışmamız gerekecek' diyen Şahin, aşının birkaç hafta ertelenebileceğini duyurdu.
17.02.2022Dünya
Evlerde gizli tehlike! Uzmanlardan robot süpürgeler ile ilgili kritik uyarılar! Yaşanan yüzlerce olay var!
Evlerde gizli tehlike! Uzmanlardan robot süpürgeler ile ilgili kritik uyarılar! Yaşanan yüzlerce olay var!Çoğumuzun evlerinde kullandığı internet bağlantısıyla çalışan akıllı elektronik cihazlar, göründüğü kadar masum olmayabilir! Özellikle son dönemlerde kullanımı yaygınlaşan robot süpürgelerin bile ciddi güvenlik açıklarına sebep olabileceğini belirten uzmanlar, bu ürünlerin kullanımı konusunda önemli uyarılarda bulundu.
13.02.2022Gündem
Delta ve Omicron varyantı ile ilgili gizli tehlike! Yeni varyant...
Delta ve Omicron varyantı ile ilgili gizli tehlike! Yeni varyant...Delta ve Omicron varyantı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gizli tehlikeyi uzman isimler anlattı. Kasım ayında yeni rapor edilen hemen hemen tüm enfeksiyonlar, Delta kaynaklıydı. Şimdilerde ise varyant, dominasyonunu Omicron'a devretmiş durumda. Öyle ki ABD’de her 1000 vakadan 1’i Delta varyantını taşıyor. Ama az da olsa Delta bazı ülkelerde yayılımını sürdürüyor. Peki Delta hala insanlık için tehlike arz ediyor mu?
12.02.2022Gündem
Otel odalarında izleniyor olabilirsiniz! Tahmin bile edilemeyen yerlere konuluyor...
Otel odalarında izleniyor olabilirsiniz! Tahmin bile edilemeyen yerlere konuluyor...Otel odalarındaki gizli tehlike! İzleniyor olabilirsiniz. Tahmin bile edilmesi zor yerlere konuluyor. Gelişen teknolojiyle birlikte giderek daha da tespit edilemez hale gelen gizli kameralar, bu kez bir TikTok kullanıcısının yayınladığı videoda yer aldı. Eski bir hacker olan ve şimdilerde siber güvenlik uzmanı olarak görev yapan Marcus Hutchins, yayınladığı videoda otel odalarındaki gizli kameraların nasıl anlaşılacağını ayrıntılarıyla anlattı.
2.09.2021Yaşam
Gözle görülmeyen gizli tehlike! Uyumadan önce bunlara dikkat!
Gözle görülmeyen gizli tehlike! Uyumadan önce bunlara dikkat!Akıllı telefonlar, tabletler ve diğer elektronik cihazların yaydığı ve gözle görülmediği için çok da önemsenmeyen gizli tehlike olduğunu söyleyen Tıbbi Radyofizik Uzmanı Ali Hikmet Eriş, radyasyondan korunmanın yollarını anlattı.
25.08.2021Sağlık
Gizli tehlike; kanserden kısırlığa birçok hastalığın nedeni
Gizli tehlike; kanserden kısırlığa birçok hastalığın nedeniEndüstriyel ürünlerde bulunan kimyasal maddelerin insan sağlığını olumsuz etkilediğini kaydeden Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, özellikle teflon tavalarda bulunan PTFE (Politetrafloroetilen Polimer) maddesine dikkat çekti. İlhan, bu maddenin insanlarda tiroid tembelliği ve üreme fonksiyonlarına zarar verebileceğini belirtti.
13.03.2021Sağlık
Gizli tehlike! Kanser yapıyor
Gizli tehlike! Kanser yapıyorEndüstriyel ürünlerde bulunan kimyasal maddelerin insan sağlığını olumsuz etkilediğini kaydeden Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, özellikle teflon tavalarda bulunan PTFE (Politetrafloroetilen Polimer) maddesine dikkat çekti. İlhan, bu maddenin insanlarda tiroid tembelliği ve üreme fonksiyonlarına zarar verebileceğini belirtti.
13.03.2021Gündem
Hazır gıdalardaki gizli tehlike!
Hazır gıdalardaki gizli tehlike!Çin tuzu, bağımlılık yapıcı özelliğinin yanı sıra vücuda verdiği ciddi zararlardan dolayı sağlık uzmanlarınca tehdit olarak görülen maddeler arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalarda, yemeklere lezzet vermek ve gıdaların raf ömrünü uzatmak için sıkça kullanılan ve Çin tuzu olarak bilinen monosodyum glutamatın (MSG) sinir sistemini bozduğu ve vücutta iltihabi reaksiyonlara neden olduğu ortaya çıktı.
22.02.2021Sağlık
Kar soğuğu kalp krizini tetikleyebilir!
Kar soğuğu kalp krizini tetikleyebilir!Kar yağışı ile birlikte gelen soğuk havanın kalbi olumsuz etkilediğini vurgulayan Prof. Dr. Bilal Boztosun "Kalp hastalığı geçirmiş, stenti, balonu, yetmezliği veya aritmisi olanlar soğuk havada dışarı çıkmasın, sabah ve akşam ayazından sakınsın" uyarısında bulundu.
17.01.2021Sağlık
“Mide kanseri ağızda başlar”
“Mide kanseri ağızda başlar”Doç. Dr. Bülent Yaşar, “Kötü ağız hijyeni, diş ve diş eti hastalıkları mide ve sindirim sistemi kanserlerinin oluşumunda kilit rol oynar. Ağız içi florasının bozulması damar sertliği, romatizmal hastalıklar, kronik böbrek yetmezliği, KOAH gibi birçok sistemik hastalığı da tetikler” dedi.
24.11.2020Sağlık
Robot süpürgelerdeki gizli tehlike! Çoğu evde kullanılıyor ama kimse farkında değil
Robot süpürgelerdeki gizli tehlike! Çoğu evde kullanılıyor ama kimse farkında değilGün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan robot süpürgelerdeki gizli tehlikenin kimse farkında değil...
Yüz binlerce çalışanı bekleyen gizli tehlike! O parayı alamazsınız...
Yüz binlerce çalışanı bekleyen gizli tehlike! O parayı alamazsınız... Yüz binlerce çalışan için büyük tehlike oluşturuyor. Eğer yazılı bildirim talep etmezseniz kıdem tazminatı ile işsizlik ödeneği hakkınızı kaybedersiniz. Pandemi sürecinde işten çıkarma yasağı getirildi. İşveren yalnızca 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25/II maddesi kapsamında işçiyi işten çıkartabiliyor. Bu gerekçeler arasında da işçinin devamsızlık yapması bulunuyor. İşveren tarafından ücretsiz izne ayrılan çalışanlar, ücretsiz izne çıkartıldığının teyidini talep etmediği sürece işveren, işçiyi devamsızlık sebebiyle işten atabiliyor. Çalışanlar bu sebeple kıdem tazminatı ile işsizlik ödeneği hakkını da kaybediyor.
Sık epilasyonda kadınları bekleyen gizli tehlike
Sık epilasyonda kadınları bekleyen gizli tehlikeYaz aylarında, kadınlar tarafından çok sık yapılan epilasyonun jinekolojik rahatsızlıklara yol açtığını belirten Pendik Medipol Üniversite Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mine Fisun Ergül, Deniz ve havuz mevsimi olması sebebiyle ağda, jilet ve epilasyon gibi estetik girişimlerin sıklaşması, enfeksiyona yol açar dedi.
14.08.2020Sağlık
Corona virüsle ilgili gizli tehlike! Yasaklanmalı, riski artırıyor!
Corona virüsle ilgili gizli tehlike! Yasaklanmalı, riski artırıyor!Avrupa’dan ithal edilen çöplerin içinde bulunan tıbbi atıkların corona virüs riskini artırdığına dikkat çeken uzmanlar, ‘Plastik atıkların girişi yasaklanmalı’ diyor.
16.07.2020Gündem
Klimalardaki gizli tehlike!
Klimalardaki gizli tehlike!Prof. Dr. Finn Rasmussen, yaz sıcaklarının kendini iyice hissettirdiği şu günlerde kullanımı artan ve temizliği iyi yapılmayan klimaların sağlığı ciddi şekilde tehdit ettiğini kaydetti. Rasmussen, "Yılın en sıcak günlerinin yaşandığı ülkemizde hava sıcaklıkları 40 santigrata ulaşmış, bu da klimalara duyulan ihtiyacı artırmıştır. Ev, araç ve işyeri gibi iç mekan ortamlarda yoğun klima kullanımı ise insan sağlığını tehdit eden önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan araştırmalar gelişen sağlık sorunlarının gerekçesi olarak klimalardan kaynaklanan kötü hava kalitesini göstermektedir" dedi.
11.07.2020Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Gizli Tehlike ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gizli tehlike haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.