Fırat Kalkanı

Fırat Kalkanı

Son dakika fırat kalkanı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan fırat kalkanı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını fırat kalkanı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fırat Kalkanı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fırat kalkanı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.788 fırat kalkanı haberi bulunmuştur. Tüm fırat kalkanı haberleri aşağıda listelenmiştir.
MSB duyurdu: 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu: 5 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildiBarış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 PKK/YPG'li terörist, ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hale getirildi.
16.08.2022Gündem
Bakan Süleyman Soylu duyurdu: Azez'deki bayrak yakma provokasyonunda iki şüpheli yakalandı
Bakan Süleyman Soylu duyurdu: Azez'deki bayrak yakma provokasyonunda iki şüpheli yakalandıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Azez’de, tahrik ve provokasyon amacıyla şanlı bayrağımızı yakma girişiminde bulunan A.E.H. ve ona yardım eden M.H.; Emniyet İstihbarat, Kilis Emniyet Müdürlüğümüz ve Azez Askeri Şurta'nın ortak operasyonu ile yakalandı." dedi.
13.08.2022Gündem
Pençe-Kilit'te 5 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi
Pençe-Kilit'te 5 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
10.08.2022Gündem
Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde 8 terörist etkisiz hale getirildi
Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde 8 terörist etkisiz hale getirildiFırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 8 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.
10.08.2022Gündem
MSB: Saldırı girişimindeki 7 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Saldırı girişimindeki 7 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
9.08.2022Gündem
Bakan Akar: Terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz
Bakan Akar: Terör koridoruna müsaade etmeyeceğizMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, en son yapılan Pençe-Kilit Harekatı'nın 17 Nisan'da başladığını belirterek, "Bu artık bizim bir anlamda son halkamız. Orada 26 kilometrelik bölge var ve burası da kapatıldığı zaman hudutlarımızın emniyeti ölçüde şeklen sağlanmış olacak. Bu bölgeye yaptığımız büyük operasyonlar ister Pençe-Kilit olsun ister diğer operasyonlar olsun, hiçbiri işgal harekatı değildir. Biz teröristlerle mücadele ediyoruz. Tek hedefimiz teröristler" dedi.
9.08.2022Siyaset
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik’ten Yunanistan'ın provokasyonlarına tepki: Sonu sadece hüsran olur
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik’ten Yunanistan'ın provokasyonlarına tepki: Sonu sadece hüsran olurAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan’ın ‘Abdülhamid Han’ sondaj gemisi üzerinden yaptığı provokasyona değinerek, “Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu sondaj gemilerini koruyarak hak ve menfaatlerimizi koruma konusunda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için hiç kimse Türkiye’nin vatan ve terörle mücadele konusundaki kararlılığını test etmesin. Sonu sadece hüsran olur” dedi.
6.08.2022Siyaset
Bakan Soylu duyurdu! Bombalı saldırı engellendi
Bakan Soylu duyurdu! Bombalı saldırı engellendiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK/PYD'nin Cerablus'ta gerçekleştireceği bombalı saldırının Emniyet İstihbarat ekiplerinin operasyonuyla engellendiğini duyurdu.
6.08.2022Gündem
Fırat Kalkanı'nda 5 PKK/YPG’li terörist öldürüldü! MSB duyurdu
Fırat Kalkanı'nda 5 PKK/YPG’li terörist öldürüldü! MSB duyurduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Operasyonu bölgesine taciz ateşi açan 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
5.08.2022Gündem
Şehit babası 'kınalı kuzum' türküsünü anlattı: Arkadaşına yazmıştım, oğluma yazmış gibi oldum
Şehit babası 'kınalı kuzum' türküsünü anlattı: Arkadaşına yazmıştım, oğluma yazmış gibi oldumOğlu Piyade Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğrutcu (25) Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde şehit olan ve kendi bestelediği 'Şehit olmuş benim kınalı kuzum' türküsünü acı haberi almadan 11 gün önce sosyal medyada paylaşan Şahin Yoğurtcu, DHA'ya konuştu. Yoğurtcu, türküyü 3 yıl önce şehit olan oğlunun arkadaşı Yalçın Koca için yazdığını belirterek, "Allah öyle bir şey yaptı ki demek ki kendime olacakmış, oğlum için yazmış gibi oldum şu anda" dedi.
2.08.2022Yaşam
5 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi
5 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildiFırat Kalkanı bölgesine saldırı girişiminde bulunan 5 PKK/YPG’li terörist Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi.
2.08.2022Gündem
Fırat Kalkanı'nda 7 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi
Fırat Kalkanı'nda 7 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesine taciz ateşi açan 7 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
29.07.2022Gündem
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandıSuriye'de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde üs bölgesine açılan ateş sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu'nun cenazesi Ankara'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Şahin Yoğurtcu'nun, şehit oğlunun 11 gün önce saz eşliğinde 'şehit olmuş benim kınalı kuzum' türküsünü söylerken çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.
27.07.2022Gündem
Şehit Sözleşmeli Er Otal, Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Otal, Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandıSuriye'de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde üs bölgesine açılan ateş sonucu şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal (24), memleketi Kırıkkalenin Keskin ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Şehidin kardeşi Mustafa Otal (22) ağabeyini asker selamı ile uğurladı.
27.07.2022Gündem
Son dakika... 25 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... 25 terörist etkisiz hale getirildiSon dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerindeki 25 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
27.07.2022Gündem
Fırat Kalkanı bölgesi neresi (haritası)? Fırat Kalkanı Harekatı ne zaman başladı, şehitlerin isimleri ne?
Fırat Kalkanı bölgesi neresi (haritası)? Fırat Kalkanı Harekatı ne zaman başladı, şehitlerin isimleri ne?Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından üs bölgesine açılan taciz ateşi sonucunda Tnk. Söz. Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tnk. Söz. Er Mert Otal’ın şehit olduğunu açıkladı. Peki, Fırat Kalkanı Bölgesi neresi, Fırat Kalkanı Harekatı ne zaman başladı, amacı ne, neden yapıldı?
27.07.2022Gündem
Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 2 asker şehit oldu
Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 2 asker şehit oldu Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgesine açılan taciz ateşi sonrasında yaralanan Tankçı Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtçu ve Tankçı Sözleşmeli Er Mert Otal'ın hastanede şehit olduğunu açıkladı.
27.07.2022Gündem
Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde bir asker şehit oldu
Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde bir asker şehit olduFırat Kalkanı Harekatı bölgesinde terör örgütü PKK/YPG tarafından yapılan çok namlulu roketatarlı saldırı sonucu Kırıkkaleli Piyade Sözleşmeli Er Mert Otal (24) şehit oldu.
26.07.2022Gündem
MSB duyurdu! Saldırı hazırlığındaki 7 terörist öldürüldü
MSB duyurdu! Saldırı hazırlığındaki 7 terörist öldürüldüBarış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 7 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımızın başarılı operasyonuyla etkisiz hale getirildi.
26.07.2022Gündem
MSB: 2'si sözde üst düzey yönetici, 15 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 2'si sözde üst düzey yönetici, 15 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonu bölgelerinde saldırı girişiminde bulunan 2'si sözde üst düzey yönetici olmak üzere 15 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
25.07.2022Gündem
MSB: Saldırı girişimindeki 11 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Saldırı girişimindeki 11 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerine saldırı hazırlığındaki 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
21.07.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu: FETÖ’cülerin kamudan çıkarılmasıyla sayımız azaldı, gücümüz arttı
Bakan Çavuşoğlu: FETÖ’cülerin kamudan çıkarılmasıyla sayımız azaldı, gücümüz arttı15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Alanya’ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kamu kurumlarındaki FETÖ üyelerinin çıkarılmasıyla personel sayısının azaldığını ancak içeride ve yurt dışında güç kazanıldığını söyledi.
15.07.2022Siyaset
Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı'ndan kritik operasyon! Hepsi öldürüldü
Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı'ndan kritik operasyon! Hepsi öldürüldüMilli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 6 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
7.07.2022Gündem
Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı'nda kritik operasyon! Hepsi öldürüldü
Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı'nda kritik operasyon! Hepsi öldürüldüTerör örgütü PKK'ya darbeler art arda vuruluyor. Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde 20 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Dün de Pençe-Kilit, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde toplam 20 terörist etkisiz hale getirilmişti.
6.07.2022Gündem
MSB duyurdu! 11 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 11 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildiFırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit edilen 11 PKK/YPG’li teröristin ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hâle getirildiği bildirildi.
5.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fırat Kalkanı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fırat kalkanı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.