F-35

F-35

Son dakika F-35 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan F-35 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını F-35 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

F-35

haberleri sayfasında son dakika yaşanan f-35 gelişmeleri de dahil olmak üzere 216 f-35 haberi bulunmuştur. Tüm f-35 haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'
Kızılelma ve Milli Muharip Uçak birlikte vuracak! 'Bize F-35 vermeyenler bir gün utanacak...'Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir geçtiğimiz gün Haber Global'de katıldığı programda, Türkiye'nin savunma sanayii alanındaki son gelişmelerini anlattı. Milli Muharip Uçak ve KIZILELMA ile ilgili önemli gelişmeleri duyuran Demir, "F-35 vermeyenler bir gün utanacak" dedi.
12.08.2022Gündem
ABD'den F-35 satışına onay! Dikkat çeken detay, Almanya...
ABD'den F-35 satışına onay! Dikkat çeken detay, Almanya...ABD Dışişleri Bakanlığı, Almanya'ya 35 adet F-35 jeti, yedek parça ve mühimmat satılmasına onay verdiğini açıkladı. 8,4 milyar dolar tutması beklenen anlaşma, kongre tarafından itiraz gelmemesi durumunda hayata geçirilebilecek.
29.07.2022Dünya
Yunanistan'dan F-35 hamlesi! ABD'de nabız yokladı...
Yunanistan'dan F-35 hamlesi! ABD'de nabız yokladı...ABD’den ilk aşamada 20 adet F-35 savaş uçağı satın alımı için haziran ayında ‘niyet mektubu’ göndererek ilk adımı atan Yunanistan, bu uçakların üretim programına da dahil edilmesi imkânlarını araştırıyor.
21.07.2022Dünya
ABD'den son dakika Türkiye hamlesi! F-16  ve  füze sistemi...
ABD'den son dakika Türkiye hamlesi! F-16 ve füze sistemi...ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Kongre’den Türkiye’nin F-16 savaş uçağı filosu için gelişmiş silah, radar ve diğer teknik ekipmanların satışına onay verilmesini istediğini bildirildi.
12.05.2022Dünya
ABD'den Türkiye'ye teklif: S-400'leri Ukrayna'ya verin F-35'leri alın
ABD'den Türkiye'ye teklif: S-400'leri Ukrayna'ya verin F-35'leri alınRusya ve Ukrayna savaşı 22. güne girerken eski CIA yöneticisi Paul Kolbe'den ilginç bir silah takası önerisi geldi. Kolbe, Türkiye'nin elindeki Rus yapımı hava sistemleri S-400'lerin Ukrayna'ya gönderilmesini önerdi. Kolbe Türkiye'nin bu adımı atması halinde, ABD'nin Türkiye'yi projeden çıkardığı F-35 savaş uçağı konsorsiyomuna geri almasının uygun olacağını ifade etti.
18.03.2022Dünya
F-35 uçakları için Almanya'dan flaş karar!
F-35 uçakları için Almanya'dan flaş karar!Son dakika haberine göre; Alman hükümetinden kaynaklar, Berlin yönetiminin F-35 savaş uçakları almak için prensipte anlaştığını duyurdu.
14.03.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan F-35 açıklaması: Türkiye gibi dost müttefik bulunmaz
Bakan Çavuşoğlu'ndan F-35 açıklaması: Türkiye gibi dost müttefik bulunmazDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kuvayı Milliye'sidir. Kıbrıs'ta Türklerin direnişinin sembolüdür. Böylesine bir 'Kuvayı Milliye' dediğimiz TMT'nin, mafya, cinayet, illegal işlerle anılması hepimizi üzer" dedi.
10.02.2022Siyaset
ABD ile Çin'i karşı karşıya getiren F-35 kazasının yeni görüntüleri ortaya çıktı!
ABD ile Çin'i karşı karşıya getiren F-35 kazasının yeni görüntüleri ortaya çıktı!100 milyon dolarlık savaş uçağı geçen ocak ayının 24'ünde Güney Çin Denizi'nde bulunan USS Carl Vinson uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada düşmüştü. ABD’ye ait F-35C savaş uçağına ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler sızdırıldı. ABD ve Çin'i karşı karşıya getiren olayla ilgili şoke eden video için ABD'den henüz doğrulama gelmedi.
7.02.2022Dünya
ABD'den flaş S-400 ve F-16 açıklaması!
ABD'den flaş S-400 ve F-16 açıklaması!S-400 ve F-16'larla ilgili son dakika açıklaması! ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile yürütülen F-16 ve S-400 konularıyla ilgili açıklama yaptı. Yasama-Kongre İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Naz Dorukoğlu imzalı açıklamada Türkiye ile ilişkilerin önemine değinildi.
1.02.2022Gündem
F-35C savaş uçağı düştü ABD şok oldu! Zamana karşı yarış başladı: CNN International ilk fotoğrafı yayınladı...
F-35C savaş uçağı düştü ABD şok oldu! Zamana karşı yarış başladı: CNN International ilk fotoğrafı yayınladı...Yeni nesil savaş uçağı F-35 dünya gündeminde ya kaza ya da düşme haberiyle ile yer alıyor. USS Carl Vinson uçak gemisine çarpıp Güney Çin Denizi'ne gömülen F-35C savaş uçağını su üstünde gösteren kare, büyük ses getirdi. Çin'in enkaza ulaşmaması için zamana karşı yarışan ABD ordusu, sızdırılan fotoğraf için soruşturma başlattı...
29.01.2022Dünya
ABD'de F-35, uçak gemisine inerken düştü
ABD'de F-35, uçak gemisine inerken düştüSon dakika haberi... ABD'ye ait F-35C savaş uçağı, Güney Çin Denizi'nde bulunan USS Carl Vinson uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada düştü. Kendini uçaktan fırlatmayı başaran pilot sağ olarak kurtarılırken, 7 personel yaralandı.
25.01.2022Dünya
F-35 hayalet avcı uçağı arıza yaptı uçuşlar askıya alındı! ABD, Japonya ve İngiltere'den sonra Güney Kore...
F-35 hayalet avcı uçağı arıza yaptı uçuşlar askıya alındı! ABD, Japonya ve İngiltere'den sonra Güney Kore...F-35A savaş uçakları bir ülkeyi daha şok etti. Güney Kore Hava Kuvvetleri, Salı günü kalp durduran bir olayın ardından tüm F-35A hayalet avcı uçağı filosunu yere indirme kararı aldı. Teknolojisi ve güvenilirliği hakkında şüpheler oluşmaya başlayan yeni nesil jetin, kısa ama kazalarla dolu bir geçmişi var.
7.01.2022Dünya
Birleşik Arap Emirlikleri'nden ABD'ye 23 milyar dolarlık soğuk duş!
Birleşik Arap Emirlikleri'nden ABD'ye 23 milyar dolarlık soğuk duş!ABD'ye 23 milyar dolarlık şok. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) anlaşma kapsamında F-35 savaş uçağı satın alma planını dondurduğunu ABD’ye bildirdi. Anlaşma kapsamında BAE’ye insansız hava aracı ve diğer gelişmiş silahların satılması da gündemdeydi.
15.12.2021Dünya
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Moskova ve Kiev arasında gerginlik üzerine Türkiye, Ukrayna’ya SİHA gönderiyor” anlayışının doğru olmadığını söyledi. Demir, “Bu bir süreç ve daha önceki anlaşmaların gereği olarak baştan beri ne konuşulduysa o projenin ilerlemesi. Ukrayna’ya gönderilen İHA ve SİHA’ların bölgedeki son gelişmelerle ilgisi yok” dedi. 'Milli Muharip Uçağı (MMU) konusunda Rusya ile görüşmeler olabilir' diye Demir, 'HÜRKUŞ, Azerbaycan’dan ilgi görüyor.' ifadelerini kullandı. Ayrıca F-35 ile ilgili olarak da Demir, 'Programa ortaklık bedeli veyahut uçakların bedeli ile ilgili nasıl bir hal yolu bulunur bunun görüşmeleri yapılıyor.' şeklinde konuştu.
5.12.2021 Gündem
İngiltere'yi çıldırtan 16 saniyelik görüntü! 130 milyon dolarlık F-35 böyle düştü...
İngiltere'yi çıldırtan 16 saniyelik görüntü! 130 milyon dolarlık F-35 böyle düştü...F-35 savaş uçağının Akdeniz'de düşmesi İngiltere'de soğuk duş etkisi yaratmıştı. Uçak gemisinden kalkışa hazırlanan 130 milyon dolarlık savaş uçağının video kaydı depreme yol açtı, 16 saniyelik görüntünün bir asker tarafından sızdırıldığı bildiriliyor.
30.11.2021Dünya
Yunanistan'ın gözü korktu! Türkiye'nin F-35'lerini almak isteyen Atina'nın gözü korktu...
Yunanistan'ın gözü korktu! Türkiye'nin F-35'lerini almak isteyen Atina'nın gözü korktu...Doğu Akdeniz ve Ege'de Türkiye korkusuyla ABD ve Fransa ile milyar dolarlık anlaşmalar imzalayan Yunanistan hayalini kurduğu F-35'lerde U dönüşü yapmak üzere...
24.11.2021Dünya
Türkiye düşmanı senatörden skandal adım! Türk F-35'ler Yunanistan'a...
Türkiye düşmanı senatörden skandal adım! Türk F-35'ler Yunanistan'a...Doğu Akdeniz ve Ege'de sürekli tansiyonu yükselten ve kriz çıkartan Yunanistan geçen sene ABD'den F-35 jetleri istemişti.Yunanistan'da çok sayıda üsler açan ve Yunan ordusuyla tatbikat yapan ABD, Türkiye'nin satın aldığı F-35'lerin Atina'ya verilmesi için Senato'da hızlı bir oylama yapabilir.
22.11.2021Dünya
ABD'den F-35 ve F-16 açıklaması! Flaş 'Türkiye' mesajı
ABD'den F-35 ve F-16 açıklaması! Flaş 'Türkiye' mesajıABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Donfried ABD ile yaşanan F-35 krizi ve F-16'ların tedarik sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Donfried, Türkiye ve ABD'nin birçok ortak çıkarı paylaştığını ve birlikte yapabileceği çok şey olduğunu belirterek "Türkiye ile iş birliğimizi derinleştirme konusunda kararlıyız." dedi.
19.11.2021Gündem
Akdeniz'in 1600 metre dibinde 130 milyon dolarlık 'sır kutusu'! Ruslar peşine düştü ABD ve İngiltere panikledi...
Akdeniz'in 1600 metre dibinde 130 milyon dolarlık 'sır kutusu'! Ruslar peşine düştü ABD ve İngiltere panikledi...130 milyon dolarlık 'sır kutusu' Akdeniz'in derinliklerine gömüldü. Ruslar peşine düştü İngiltere ve ABD alarma geçti. Savaş uçakları olay yerinde nöbet tutuyor.
19.11.2021Dünya
Akdeniz'e düşen F-35'le ilgili son dakika gelişmesi! Rusların eline geçebilir
Akdeniz'e düşen F-35'le ilgili son dakika gelişmesi! Rusların eline geçebilirİngiliz ordusu, Akdeniz'de düşen F-35 savaş uçağının denizden çıkarılabilmesi için ABD'den yardım istedi.
18.11.2021Dünya
Türkiye'den kritik F-35 ve Patriot açıklaması: Müttefikler bunu vermiyorsa...
Türkiye'den kritik F-35 ve Patriot açıklaması: Müttefikler bunu vermiyorsa...Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin NATO'nun en büyük ikinci ordusuna sahip olduğunu, NATO'nun bütün misyonlarında yer alan bir ülke olduğunu belirten Kalın, "Türkiye'yi dışarıda bırakmaya devam ederseniz, bundan NATO ittifakı, Türkiye-Amerika ilişkileri zarar görür. Bu operasyon ve misyonlar zarar görür." dedi. Türkiye'nin alternatifsiz olmadığını dile getiren Kalın, "Patriot almak istedik, İtalya'nın ürettiği sistemi almak istedik. Türkiye'yi cevapsız bırakan karşı taraf oldu. Sizin müttefikleriniz bunu vermiyorsa, alternatif bakmak en doğal hakkımızdır." ifadelerini kullandı.
13.11.2021Siyaset
Savaşa hazırlanan Çin'den yeni hamle! Yeni görüntüler ortaya çıktı: Füzeler F-35'leri vurdu...
Savaşa hazırlanan Çin'den yeni hamle! Yeni görüntüler ortaya çıktı: Füzeler F-35'leri vurdu...Tayvan'ı topraklarına katacağını açıkladıktan sonra savaş hazırlıklarına hız veren Çin'den yeni hamle geldi...
12.11.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden zirvesi İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşti. F-35 ve F-16 savaş uçaklarından Suriye'ye birçok başlığın masaya yatırıldığı görüşme, büyükelçilerin yol açtığı krizin hemen sonrasında gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Washington'la ortak mekanizma kurulması için mutabık kalındığını duyurdu. Beyaz Saray'dan "Yapıcı ilişkileri sürdürmek istiyoruz" açıklaması geldi.
1.11.2021Dünya
Türkiye'den son dakika ABD ve F-35 açıklaması!
Türkiye'den son dakika ABD ve F-35 açıklaması!Türkiye ve ABD Savunma Bakanlıkları arasında, F-35 konusundaki ihtilafın giderilmesi ve mali hususların görüşülmesi için Ankara'da toplantı yapıldı.
28.10.2021Siyaset
ABD'den flaş F-35 açıklaması: Ankara'da görüşme gerçekleştirildi
ABD'den flaş F-35 açıklaması: Ankara'da görüşme gerçekleştirildiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD heyetinin Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasından kaynaklanan anlaşmazlıkları görüşmek üzere Ankara'da temaslarda bulunduğunu bildirdi.
27.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

F-35 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki f-35 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.