F-35

F-35

Son dakika F-35 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan F-35 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını F-35 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

F-35

haberleri sayfasında son dakika yaşanan f-35 gelişmeleri de dahil olmak üzere 189 f-35 haberi bulunmuştur. Tüm f-35 haberleri aşağıda listelenmiştir.
F-35 hayalet avcı uçağı arıza yaptı uçuşlar askıya alındı! ABD, Japonya ve İngiltere'den sonra Güney Kore...
F-35 hayalet avcı uçağı arıza yaptı uçuşlar askıya alındı! ABD, Japonya ve İngiltere'den sonra Güney Kore...F-35A savaş uçakları bir ülkeyi daha şok etti. Güney Kore Hava Kuvvetleri, Salı günü kalp durduran bir olayın ardından tüm F-35A hayalet avcı uçağı filosunu yere indirme kararı aldı. Teknolojisi ve güvenilirliği hakkında şüpheler oluşmaya başlayan yeni nesil jetin, kısa ama kazalarla dolu bir geçmişi var.
7.01.2022Dünya
Birleşik Arap Emirlikleri'nden ABD'ye 23 milyar dolarlık soğuk duş!
Birleşik Arap Emirlikleri'nden ABD'ye 23 milyar dolarlık soğuk duş! ABD'ye 23 milyar dolarlık şok. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) anlaşma kapsamında F-35 savaş uçağı satın alma planını dondurduğunu ABD’ye bildirdi. Anlaşma kapsamında BAE’ye insansız hava aracı ve diğer gelişmiş silahların satılması da gündemdeydi.
15.12.2021Dünya
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Moskova ve Kiev arasında gerginlik üzerine Türkiye, Ukrayna’ya SİHA gönderiyor” anlayışının doğru olmadığını söyledi. Demir, “Bu bir süreç ve daha önceki anlaşmaların gereği olarak baştan beri ne konuşulduysa o projenin ilerlemesi. Ukrayna’ya gönderilen İHA ve SİHA’ların bölgedeki son gelişmelerle ilgisi yok” dedi. 'Milli Muharip Uçağı (MMU) konusunda Rusya ile görüşmeler olabilir' diye Demir, 'HÜRKUŞ, Azerbaycan’dan ilgi görüyor.' ifadelerini kullandı. Ayrıca F-35 ile ilgili olarak da Demir, 'Programa ortaklık bedeli veyahut uçakların bedeli ile ilgili nasıl bir hal yolu bulunur bunun görüşmeleri yapılıyor.' şeklinde konuştu.
5.12.2021Gündem
İngiltere'yi çıldırtan 16 saniyelik görüntü! 130 milyon dolarlık F-35 böyle düştü...
İngiltere'yi çıldırtan 16 saniyelik görüntü! 130 milyon dolarlık F-35 böyle düştü...F-35 savaş uçağının Akdeniz'de düşmesi İngiltere'de soğuk duş etkisi yaratmıştı. Uçak gemisinden kalkışa hazırlanan 130 milyon dolarlık savaş uçağının video kaydı depreme yol açtı, 16 saniyelik görüntünün bir asker tarafından sızdırıldığı bildiriliyor.
30.11.2021Dünya
Yunanistan'ın gözü korktu! Türkiye'nin F-35'lerini almak isteyen Atina'nın gözü korktu...
Yunanistan'ın gözü korktu! Türkiye'nin F-35'lerini almak isteyen Atina'nın gözü korktu...Doğu Akdeniz ve Ege'de Türkiye korkusuyla ABD ve Fransa ile milyar dolarlık anlaşmalar imzalayan Yunanistan hayalini kurduğu F-35'lerde U dönüşü yapmak üzere...
24.11.2021Dünya
Türkiye düşmanı senatörden skandal adım! Türk F-35'ler Yunanistan'a...
Türkiye düşmanı senatörden skandal adım! Türk F-35'ler Yunanistan'a...Doğu Akdeniz ve Ege'de sürekli tansiyonu yükselten ve kriz çıkartan Yunanistan geçen sene ABD'den F-35 jetleri istemişti.Yunanistan'da çok sayıda üsler açan ve Yunan ordusuyla tatbikat yapan ABD, Türkiye'nin satın aldığı F-35'lerin Atina'ya verilmesi için Senato'da hızlı bir oylama yapabilir.
22.11.2021Dünya
ABD'den F-35 ve F-16 açıklaması! Flaş 'Türkiye' mesajı
ABD'den F-35 ve F-16 açıklaması! Flaş 'Türkiye' mesajıABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Donfried ABD ile yaşanan F-35 krizi ve F-16'ların tedarik sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Donfried, Türkiye ve ABD'nin birçok ortak çıkarı paylaştığını ve birlikte yapabileceği çok şey olduğunu belirterek "Türkiye ile iş birliğimizi derinleştirme konusunda kararlıyız." dedi.
19.11.2021Gündem
Akdeniz'in 1600 metre dibinde 130 milyon dolarlık 'sır kutusu'! Ruslar peşine düştü ABD ve İngiltere panikledi...
Akdeniz'in 1600 metre dibinde 130 milyon dolarlık 'sır kutusu'! Ruslar peşine düştü ABD ve İngiltere panikledi...130 milyon dolarlık 'sır kutusu' Akdeniz'in derinliklerine gömüldü. Ruslar peşine düştü İngiltere ve ABD alarma geçti. Savaş uçakları olay yerinde nöbet tutuyor.
19.11.2021Dünya
Akdeniz'e düşen F-35'le ilgili son dakika gelişmesi! Rusların eline geçebilir
Akdeniz'e düşen F-35'le ilgili son dakika gelişmesi! Rusların eline geçebilirİngiliz ordusu, Akdeniz'de düşen F-35 savaş uçağının denizden çıkarılabilmesi için ABD'den yardım istedi.
18.11.2021Dünya
Türkiye'den kritik F-35 ve Patriot açıklaması: Müttefikler bunu vermiyorsa...
Türkiye'den kritik F-35 ve Patriot açıklaması: Müttefikler bunu vermiyorsa...Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin NATO'nun en büyük ikinci ordusuna sahip olduğunu, NATO'nun bütün misyonlarında yer alan bir ülke olduğunu belirten Kalın, "Türkiye'yi dışarıda bırakmaya devam ederseniz, bundan NATO ittifakı, Türkiye-Amerika ilişkileri zarar görür. Bu operasyon ve misyonlar zarar görür." dedi. Türkiye'nin alternatifsiz olmadığını dile getiren Kalın, "Patriot almak istedik, İtalya'nın ürettiği sistemi almak istedik. Türkiye'yi cevapsız bırakan karşı taraf oldu. Sizin müttefikleriniz bunu vermiyorsa, alternatif bakmak en doğal hakkımızdır." ifadelerini kullandı.
13.11.2021Siyaset
Savaşa hazırlanan Çin'den yeni hamle! Yeni görüntüler ortaya çıktı: Füzeler F-35'leri vurdu...
Savaşa hazırlanan Çin'den yeni hamle! Yeni görüntüler ortaya çıktı: Füzeler F-35'leri vurdu...Tayvan'ı topraklarına katacağını açıkladıktan sonra savaş hazırlıklarına hız veren Çin'den yeni hamle geldi...
12.11.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden zirvesi İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşti. F-35 ve F-16 savaş uçaklarından Suriye'ye birçok başlığın masaya yatırıldığı görüşme, büyükelçilerin yol açtığı krizin hemen sonrasında gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Washington'la ortak mekanizma kurulması için mutabık kalındığını duyurdu. Beyaz Saray'dan "Yapıcı ilişkileri sürdürmek istiyoruz" açıklaması geldi.
1.11.2021Dünya
Türkiye'den son dakika ABD ve F-35 açıklaması!
Türkiye'den son dakika ABD ve F-35 açıklaması!Türkiye ve ABD Savunma Bakanlıkları arasında, F-35 konusundaki ihtilafın giderilmesi ve mali hususların görüşülmesi için Ankara'da toplantı yapıldı.
28.10.2021Siyaset
ABD'den flaş F-35 açıklaması: Ankara'da görüşme gerçekleştirildi
ABD'den flaş F-35 açıklaması: Ankara'da görüşme gerçekleştirildiABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD heyetinin Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasından kaynaklanan anlaşmazlıkları görüşmek üzere Ankara'da temaslarda bulunduğunu bildirdi.
27.10.2021Dünya
ABD'ye F-35 resti! Türkiye'den 3 seçenek: Ya uçakları verecekler, ya parayı verecekler ya da...
ABD'ye F-35 resti! Türkiye'den 3 seçenek: Ya uçakları verecekler, ya parayı verecekler ya da...Türkiye ile ABD arasındaki F-35 sorunu gündemdeki yerini koruyor. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, ABD ile devam eden F-35 görüşmelerinde üç seçenek sunduklarını söyledi: Ya bu programa döneceğiz, ya bize vadedilen uçakları alacağız, ya da paramızı iade edecekler. Bu çerçevede F-35 için ödediğimiz yaklaşık 1,4 milyar dolarlık meblağın F-16 modernizasyonu için kullanılması bir seçenek olarak gündemde.
22.10.2021Gündem
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç'ten F-35 açıklaması
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç'ten F-35 açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "F-35 projesi çerçevesinde ABD'ye yaklaşık 1,4 milyar dolar ödeme yaptık. Bizim için aslında seçenekler basit ya bu programa geri döneceğiz ya bize vadedilen uçakları alacağız ya da paramızı iade edecekler. Bu çerçevede F-35 için ödenen meblağın F-16 filomuzun modernleştirilmesi için kullanılması da bir seçenek olarak gündemde" dedi.
21.10.2021Siyaset
Türkiye'nin F-16 talebi olmazsa 3 ülke seçeneği masada: Rusya, Fransa ve İngiltere...
Türkiye'nin F-16 talebi olmazsa 3 ülke seçeneği masada: Rusya, Fransa ve İngiltere...Türkiye'nin ABD'den 40 adet F-16 savaş uçağı almak için teklifte bulundu. Olumlu yanıt gelmemesi durumunda İngiltere, Fransa veya Rusya’dan yeni nesil savaş uçağı alımı gündeme gelebilecek
9.10.2021Gündem
Varank: Dünya F-35'leri değil savaşan İHA'larımızı konuşacak
Varank: Dünya F-35'leri değil savaşan İHA'larımızı konuşacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin insansız hava aracı teknolojilerine ilişkin, "Türkiye şu anda savaşan İHA teknolojisine yatırım yapan birkaç ülkeden biri" dedi.
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!
Türkiye'den flaş F-35 ve S-400 açıklaması!Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD’yle ilişkilerden Türkiye’nin Libya’dan asker çekeceği iddialarına kadar birçok başlıkta önemli açıklamalar yaptı. Kalın, "ABD’ye F-35 teklifimizi yeniliyoruz. S-400 konusunu müzakere yoluyla çözebiliriz. NATO Zirvesi’nde Biden’la görüşme için hazırlık yapıyoruz." dedi.
12.05.2021Gündem
Türkiye duyurdu: F-35 programında ABD ile yeni süreç başlıyor
Türkiye duyurdu: F-35 programında ABD ile yeni süreç başlıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir F-35'te meselenin çözümü için ABD ile diyaloğun başlayacağını söyledi. Mutabakat metnini hatırlatan Demir, Türkiye'nin programdan çıkarılmasının hukuki olmadığını vurguladı.
7.05.2021Gündem
Türkiye'den flaş F-35 açıklaması!
Türkiye'den flaş F-35 açıklaması!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "F-35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. ABD’nin son mektubu bizi haklı çıkardı." ifadelerini kullandı.
7.05.2021Gündem
Uzman isim ülkesine seslendi: F-35 yerine Türk SİHA'sı...
Uzman isim ülkesine seslendi: F-35 yerine Türk SİHA'sı...Türk SİHA'sı Bayraktar TB2’nin namı Norveç'e kadar uzandı. Norveçli Dış Politika Uzmanı Asle Toje, kritik bir Bayraktar TB2 ve F-35 karşılaştırması yaptı ve aralarındaki farka dikkat çekti. Toje, "Norveç, F-35 sayısını düşürmeli ve buradan kalan para ile SİHA projelerine yatırım yapmalı." ifadelerine yer verdi. Dağlık Karabağ zaferi üzerinden SİHA'larımıza övgü yağdıran Asle Toje, "Bir F-35'in parası ile Ermeni hava savunmasını parçalara ayıran Türk üretimi Bayraktar TB2'den 22 adet alınabilir." ifadelerini kullanadı.
3.05.2021Gündem
F-35'ler için kritik karar! Resmen durdurdular
F-35'ler için kritik karar! Resmen durdurdularHollanda Savunma Bakanlığı, motor yıpranması nedeniyle ülkedeki tüm F-35 savaş jetlerinin incelenmek üzere Leeuwarden Hava Üssü'ne indirildiğini belirtti.
22.04.2021Dünya
F-35 için Türkiye'den flaş adım!
F-35 için Türkiye'den flaş adım!Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sistemi gerekçe gösterilerek, Türkiye’nin çıkarıldığı F-35 savaş uçağı projesinde, Ankara’dan ikinci bir adım geldi.
25.03.2021Gündem
ABD'de F-35 kabusu! Maliyeti göz korkuttu
ABD'de F-35 kabusu! Maliyeti göz korkuttuABD Sayıştayı tarafından Kongre’ye sunulan yıllık raporda Pentagon’un F-35 savaş uçaklarını 6 ayda bir yenileme projesinin 2 milyar dolar ek maliyet getirdiği bildirildi. Üretimi ve bakımı süreci arapsaçına dönen F-35'lerin ekstra maliyeti ABD ordusundaki kara, deniz ve hava kuvvetleri edinim programından daha pahalıya geldiği kaydedildi.
20.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

F-35abdtürkiyerusyas-400

F-35 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki f-35 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.