F-16

F-16

Son dakika F-16 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan F-16 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını F-16 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

F-16

haberleri sayfasında son dakika yaşanan f-16 gelişmeleri de dahil olmak üzere 572 f-16 haberi bulunmuştur. Tüm f-16 haberleri aşağıda listelenmiştir.
MSB'den flaş F-16 açıklaması!
MSB'den flaş F-16 açıklaması!Milli Savunma Bakanlığı F-16 meselesiyle ilgili açıklama yaparak, "F-16 tedariki ve modernizasyonunun en kısa sürede gerçekleştirilmesi maksadıyla ABD tarafından yapılan davet üzerine Millî Savunma Bakanlığı teknik heyeti görüşmeler yapmak üzere ABD’ye gitmiştir." ifadelerini kullandı.
15.08.2022Gündem
Türkiye ile ABD arasında F16 pazarlığı! Detayları belli oldu
Türkiye ile ABD arasında F16 pazarlığı! Detayları belli olduTürkiye'nin hava kuvvetlerini güçlendirmek için ABD ile yürüttüğü F16 pazarlığının perde arkasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Türkiye, sürecin hızlandırılması için "Pazarlığı Pentagon ile yapalım, kongre hızla sonuçlandırsın" önerisi götürdü.
13.08.2022Gündem
Rize'de SOLOTÜRK heyecanı
Rize'de SOLOTÜRK heyecanıTürk Hava Kuvvetleri'nin gösteri ekibi SOLOTÜRK, Rize'de uçuş gerçekleştirdi. İzleyiciler, gösteriyi ilgiyle takip etti.
4.08.2022Gündem
Son dakika gelişmesi! ABD’den Türkiye’ye F-16 satışını kısıtlayan karar
Son dakika gelişmesi! ABD’den Türkiye’ye F-16 satışını kısıtlayan kararABD Temsilciler Meclisi, Cumhuriyetçi Frank Pallone tarafından sunulan ve Türkiye’ye yeni F-16 savaş uçakları ile F-16 modernizasyon kitlerinin satışını kısıtlayan yasa tasarısı onayladı.
14.07.2022Ekonomi
Yunanistan'dan F-16 hamlesi! Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası harekete geçtiler
Yunanistan'dan F-16 hamlesi! Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası harekete geçtilerMadrid’deki NATO zirvesinde Amerikan Başkanı Joe Biden’ın “Türkiye’ye F-16 satmalıyız” şeklindeki çıkışı komşu Yunanistan’da geniş yankı buldu. Atina'nın Ankara ile arayı yumuşatmak için rutin tatbikatlara ara vereceği iddia edildi.
2.07.2022Dünya
F-16'lar ile ilgili son dakika açıklaması! Biden duyurdu: Satmalıyız!
F-16'lar ile ilgili son dakika açıklaması! Biden duyurdu: Satmalıyız!ABD Başkanı Joe Biden NATO Liderler Zirvesi sonrası son dakika açıklamalarında bulundu. NATO'nun her karış toprağını savunacaklarını ifade eden Biden, “Hiç olmadığımız kadar güçlü olacağız" dedi. Biden, Türkiye'ye F-16 satışı için yaptığı açıklamada da, "Türkiye’ye F-16 satmalıyız. Kongre’nin onay vermesi lazım, bunu başarabiliriz" dedi.
30.06.2022Dünya
Erdoğan ve Biden görüşmesi sonrası ilk hamle! ABD'de Türkiye'ye yönelik F-16 açıklaması
Erdoğan ve Biden görüşmesi sonrası ilk hamle! ABD'de Türkiye'ye yönelik F-16 açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden ile görüştü. Toplantı öncesi kameraların karşısına geçen liderler önemli mesajlar verdi. Biden, İsveç ve Finlandiya'nın üyelikleri için Türkiye'ye teşekkür ederken Erdoğan ise NATO Zirvesi'nde atılacak adımların Rusya-Ukrayna sürecine de katkı sağlayacağını dile getirdi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Ege ve Suriye'de istikrarın sağlanmasının önemine vurgu yapıldı. İkili ilişkilerin yapıcı şekilde ilerlemesine yönelik bağlılığımız sürüyor" denildi. Öte yandan ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham yaptığı açıklamada Türkiye'ye F-16 satışına destek verdiğini ve Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki olduğunun altını çizdi. İşte son dakika haberinin detayları...
29.06.2022Dünya
Türkiye'ye F-16 satışına ilişkin ABD'den flaş açıklama! Biden tavrını belli etti
Türkiye'ye F-16 satışına ilişkin ABD'den flaş açıklama! Biden tavrını belli ettiTürkiye’nin dün Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine yeşil ışık yakmasının ardından ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Türkiye’ye muhtemel F-16 savaş uçağı satışına destek verdiği aktarıldı.
29.06.2022Dünya
Bakan Akar'dan son dakika F-16 açıklaması: ABD ile görüşmeler olumlu geçti
Bakan Akar'dan son dakika F-16 açıklaması: ABD ile görüşmeler olumlu geçtiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F-16 tedarikine yönelik görüşmelerde olumlu havanın olduğunu belirterek, "Gerek Türkiye'ye gelen ABD heyetleriyle yapılan toplantılarda, gerekse ABD'ye giden heyetin kongre üyeleriyle yaptıkları temaslar olumlu bir havada geçmiş ve temasların devamı için bir zemin de oluşmuştur" dedi. Bakan Akar, ABD'den F-16 tedarikine yönelik görüşmelerde olumlu havanın olduğunu söyledi. Bakan Akar, "ABD'nin F-16 ihtiyacımızı karşılayacağına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.
1.06.2022Gündem
ABD'den flaş Türkiye hamlesi! F-16 satışı için harekete geçtiler
ABD'den flaş Türkiye hamlesi! F-16 satışı için harekete geçtilerABD'den flaş hamle geldi. Türkiye'ye F-16 satışı için harekete geçtiler. ABD'de Biden yönetimi Kongre'den Türkiye'nin F-16 savaş uçağı filosu için gelişmiş silah ve diğer teçhizatların satışına onay verilmesini istedi. İşte son dakika haberinin detayları...
11.05.2022Dünya
Türkiye harekete geçti! F-16 hamlesi geldi
Türkiye harekete geçti! F-16 hamlesi geldiTürkiye harekete geçti. Türkiye’nin istediği F-16 Blok 70 savaş uçakları ve modernizasyon talebine ABD'den olumlu sinyal gelmişti. Bu gelişmenin üzerine Türkiye yeni bir adım daha attı
29.04.2022Gündem
Türkiye'den flaş F-16 açıklaması!
Türkiye'den flaş F-16 açıklaması!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı. Rusya'nın Ukrayna saldırısı ile ilgili konuşan Çavuşoğlu, "Sorun uzadıkça çözümü daha zor hale geliyor" derken, "Buça'da yaşananlar müzakereyi olumsuz anlamda etkiledi" diye konuştu. Liderlerin Türkiye'de görüşmesi, Putin'in evet demesine bağlı" diyen Çavuşoğlu, Mariupol'deki Türk vatandaşlarının tahliyesi için gemiye ihtiyaç olmadığını söyledi. Birleşmiş Milletler'in yaptırımı olması durumunda uyacaklarını söyleyen Çavuşoğlu, "Türkiye uluslararası hukuka uygun hareket ediyor. Biz dengeli tutumumuzu sürdüreceğiz" dedi.
14.04.2022Siyaset
Milli Savaş Uçağı TF-X devreye alınana kadar, açık F-16 Blok 70 uçağı ile kapatılacak
Milli Savaş Uçağı TF-X devreye alınana kadar, açık F-16 Blok 70 uçağı ile kapatılacakMilli Savaş Uçağı TF-X'in 2030'da envantere girecek olması nedeniyle Türkiye önümüzdeki sekiz yıllık dönemde hava gücünde oluşabilecek açığı, ABD Kongresi’nin kit satışına olumlu yanıt vermesi halinde F-16 Blok 70 uçakları ile kapatacak.
11.04.2022Siyaset
Türkiye'den flaş F-16 hamlesi! ABD açıkladı, detaylar belli oldu
Türkiye'den flaş F-16 hamlesi! ABD açıkladı, detaylar belli olduTürkiye için sevindiren gelişme. Türkiye'nin F-16 hamlesi yanıt buldu. ABD açıkladı. Detaylar belli oldu. Türkiye’nin istediği F-16 Blok 70 savaş uçakları ve modernizasyon talebine ABD Dışişleri ‘olumlu’ yanıt verdi. Uzmanlar, Türkiye’nin kendi savaş uçaklarını hizmete alana kadar doğacak boşlukta en iyi seçeneğin bu adım olduğu görüşünde. İşte son dakika haberinin detayları...
8.04.2022Gündem
Türkiye'ye F-16 satışıyla ilgili flaş gelişme! ABD'den son dakika açıklaması
Türkiye'ye F-16 satışıyla ilgili flaş gelişme! ABD'den son dakika açıklamasıABD Dışişleri Bakanlığınca ABD Kongre'sine gönderilen tavsiye mektubunda Türkiye'ye potansiyel F-16 satışının ABD ulusal güvenlik çıkarlarıyla uyumlu olacağı vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile geçen ay yaptığı görüşmede Türkiye’nin ABD’den 40 yeni uçak alımını ve mevcut F-16’ların modernizasyonunu içeren talebinin en kısa sürede neticeye ulaştırılmasını beklediği dile getirmişti.
6.04.2022Dünya
Karadeniz'de sıcak saatler! Bakanlık resmen duyurdu, F-16'lar peş peşe havalandı...
Karadeniz'de sıcak saatler! Bakanlık resmen duyurdu, F-16'lar peş peşe havalandı...Karadeniz'de sıcak saatler yaşandı. Bakanlık duyurdu. F-16 savaş uçakları peş peşe havalandı.
19.02.2022Gündem
ABD'den flaş S-400 ve F-16 açıklaması!
ABD'den flaş S-400 ve F-16 açıklaması!S-400 ve F-16'larla ilgili son dakika açıklaması! ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile yürütülen F-16 ve S-400 konularıyla ilgili açıklama yaptı. Yasama-Kongre İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Naz Dorukoğlu imzalı açıklamada Türkiye ile ilişkilerin önemine değinildi.
1.02.2022Gündem
SOLOTÜRK’ten çok özel görüntüler! Nefes kesen gösterilere böyle hazırlanıyorlar
SOLOTÜRK’ten çok özel görüntüler! Nefes kesen gösterilere böyle hazırlanıyorlarAy yıldızlı bayrağı nefes kesen gösterileri ile göklerde dalgalandıran SOLOTÜRK’ten çok özel görüntüler ortaya çıktı. Bugüne kadar 10 yıllık tarihine yaklaşık olarak 217 uçuş sığdıran Türk Hava Kuvvetleri’nin F-16 gösteri ekibi SOLOTÜRK, 10 yıldır nefes kesen gösterileriyle Türk bayrağını göklerde dalgalandırıyor. Gösterinin arka planını anlatan Binbaşı Emre Mert, Binbaşı Emre Mert, “Halkımızın izlediği 20 dakikalık bir süreç, ama onun hazırlığı epey bir uzun sürüyor” dedi.
25.12.2021Gündem
Türk mühendisler geliştirdi dünya peşine düştü! Aynı anda 200 savaş uçağı...
Türk mühendisler geliştirdi dünya peşine düştü! Aynı anda 200 savaş uçağı...Türk savunma sanayisinde müthiş gelişmeler devam ediyor. Türk mühendislerinin geliştirdiği sistemin peşine dünya düştü...
Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 savaş uçağı Akdeniz'e düştü
Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 savaş uçağı Akdeniz'e düştüYunanistan Hava Kuvvetlerine ait F-16 tipi bir savaş uçağının eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığı bildirildi.
18.11.2021Dünya
ABD eski bakanından F-16 açıklaması: Türkiye'ye satılmasın!
ABD eski bakanından F-16 açıklaması: Türkiye'ye satılmasın!Yunan devlet kanalına röportaj veren ABD'nin eski dışişleri bakanı, Türkiye'ye F-16 temin edilmesinin CAATSA'yı ihlal edeceğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD lideri Biden'ın F-16 ve F-35'leri ele aldığı görüşme ise, dünya medyasında geniş yer buldu. CNN, Biden'ın programında daha önce görüşmenin yer almadığını ve Cumartesi akşamı açıklandığını yazdı. AP ise, 'Biden Erdoğan'a ABD ve Türkiye'nin krizleri önlemesi gerekiyor dedi' başlığıyla dünyadaki abonelerine haberi aktardı.
1.11.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...
Cumhurbaşkanı Erdoğan - Joe Biden zirvesi gerçekleşti! İşte görüşmenin şifreleri...Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden zirvesi İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşti. F-35 ve F-16 savaş uçaklarından Suriye'ye birçok başlığın masaya yatırıldığı görüşme, büyükelçilerin yol açtığı krizin hemen sonrasında gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Washington'la ortak mekanizma kurulması için mutabık kalındığını duyurdu. Beyaz Saray'dan "Yapıcı ilişkileri sürdürmek istiyoruz" açıklaması geldi.
1.11.2021Dünya
Türkiye’de ilk! Tamamen yerli, yüzde 40 daha ucuz
Türkiye’de ilk! Tamamen yerli, yüzde 40 daha ucuzTUSAŞ'ta F-16, CASA uçağı projelerinde çalışan babalarının temellerini attığı firmayı savunma sanayisindeki ihtiyaçları karşılayabilir noktaya getiren 3 kardeş, 100 ve 200 nevtonluk jet motorları geliştirdi.
Türkiye'den son dakika F-16 açıklaması!
Türkiye'den son dakika F-16 açıklaması!Milli Savunma Bakanı Akar, F-16 tedariki ile ilgili "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye'nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor" açıklamasını yaptı.
23.10.2021Gündem
ABD Başkanı Joe Biden köşeye sıkıştı! Türkiye'nin F-16 hamlesi: Çin ve Rus savaş uçakları...
ABD Başkanı Joe Biden köşeye sıkıştı! Türkiye'nin F-16 hamlesi: Çin ve Rus savaş uçakları...İngiliz Financial Times, Türkiye ve ABD ilişkileri konusunda dikkat çeken bir yazı kaleme aldı
14.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

F-16 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki f-16 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.