F-16

F-16

Son dakika F-16 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan F-16 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını F-16 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

F-16

haberleri sayfasında son dakika yaşanan f-16 gelişmeleri de dahil olmak üzere 605 f-16 haberi bulunmuştur. Tüm f-16 haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyor
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İki ülkenin NATO üyeliğinin F-16 alımına şart koşulması doğru olmaz, ikisi farklı konu. Dolayısıyla ikisini birbirine şart koşmak doğru bir yaklaşım olmaz. Şartlara bağlanarak bizim F-16 almamız söz konusu olmaz" dedi.
20.02.2023Gündem
Türkiye'ye F-16 satışı olacak mı? Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD yönetimine net mesaj
Türkiye'ye F-16 satışı olacak mı? Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD yönetimine net mesajDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, "F-16 modernizasyonu ve yeni F-16 alınması da gündemimizin önemli maddeleriydi. ABD yönetimi güçlü duruş sergilerse F-16 konusu çözümlenir.' dedi.
19.01.2023Gündem
Türkiye ve ABD arasında kritik temas! Gündemde F-16'lar vardı
Türkiye ve ABD arasında kritik temas! Gündemde F-16'lar vardıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi. Blinken görüşme öncesi tahıl koridoru anlaşmasındaki katkıları için Türkiye'ye teşekkür etti. Çavuşoğlu görüşmede F-16 konusunun da masada olacağını vurguladı.
18.01.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'F-16' açıklaması: Her düzeyde anlaşma sağlandı
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'F-16' açıklaması: Her düzeyde anlaşma sağlandıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "F-16'da askeri müzakereler tamamlandı. ABD Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı'na gönderdi. Yönetim, Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile gayriresmi şekilde kongreye bildirimde bulundu. Buradan itiraz gelmezse süreç tamamlanıyor, resmi bildirim oluyor. Yönetimle her düzeyde anlaşmalar sağlandı" dedi.
16.01.2023Gündem
Biden F-16 satışı için onay istedi
Biden F-16 satışı için onay istediABD Dışişleri Bakanlığı Türkiye’ye F-16 satmak istediğini ABD kongresinin ilgili komitelerine bildirdi.
14.01.2023Gündem
ABD ile Türkiye arasında F-16 düğümü çözülüyor!
ABD ile Türkiye arasında F-16 düğümü çözülüyor!ABD Kongresi Konferans Komitesi’nin, Türkiye’ye F-16 satışlarını kısıtlayan ve şart içeren maddelere bütçe tasarısında yer vermemesiyle, önemli engellerden biri aşıldı.
8.12.2022Gündem
ABD'den F-16 kararı! Kısıtlayıcı koşullar kaldırıldı
ABD'den F-16 kararı! Kısıtlayıcı koşullar kaldırıldıABD Temsilciler Meclisince sunulan ve Türkiye'ye F-16 satışını kısıtlayıcı koşullara bağlayan maddeler, savunma bütçesi yasa tasarısından tamamen çıkarıldı.
7.12.2022Dünya
Bakan Akar'dan flaş F-16 ve S-400 açıklaması!
Bakan Akar'dan flaş F-16 ve S-400 açıklaması!Bakan Akar ABD’den F-16 alımı ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Akar, "ABD ile askeri heyetler arasında görüşmemiz sürüyor. Güzel sonuçlar geldi. F-16’larla ilgili üçü Türkiye, biri ABD’de olmak üzere dört toplantı yapıldı. Bizim kafamızda da başka şeyler var." dedi. S-400'lerle ilgili de açıklama yapan Bakan Akar, "S-400 füze savunma sistemi yerinde, kullanılmaya hazır. Tehdit gelirse bunu kullanırız." ifadelerini kullandı.
22.11.2022Siyaset
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecek
İsmail Demir: F-16'larımız modernize olmuş şekilde hizmete devam edecekCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ASELSAN'da, F-16 savaş uçaklarının modernizasyonunu içeren 'Özgür' projesine ilişkin inceleme yaparak, "F-16’larımızın çeşitli modelleri var. İlk modellerinden başlamak üzere bu uygulama şu anda hayata geçiriliyor olacak. Adım adım F-16’larımız çok daha ileri kabiliyetlere sahip, modernize olmuş şekilde Hava Kuvvetleri'mizin hizmetine devam edecekler" dedi.
10.11.2022Ekonomi
Bakan Akar'dan F-16 açıklaması: Alternatifler de mevcut
Bakan Akar'dan F-16 açıklaması: Alternatifler de mevcutNATO toplantısına katılan Bakan Akar, Yunan mevkidaşıyla görüştü. Akar, önümüzdeki süreçte iki ülke arasında görüşmelerin başlayabileceğini duyurdu, F-16 konusunda ABD'ye "alternatiflerimiz var" mesajı verdi.
14.10.2022Gündem
Yunanistan’ın ana muhalefet partisi SRYIZA: Türkiye cezalandırılmak yerine ödüllendirildi
Yunanistan’ın ana muhalefet partisi SRYIZA: Türkiye cezalandırılmak yerine ödüllendirildiYunanistan’ın ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon SRYIZA, Türkiye’ye F-16 satışını sınırlandırıcı koşullara bağlayan iki maddenin ABD 2023 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının Senato versiyonundan çıkarılmasına ilişkin, “Türkiye cezalandırılmak yerine ödüllendirildi” dedi.
13.10.2022Gündem
F-16 satışına engel kalmadı! Flaş gelişme
F-16 satışına engel kalmadı! Flaş gelişmeAnkara’nın Washington’la yürüttüğü F-16 diplomasisi olumlu sonuç verdi. ABD’nin Türkiye’ye F-16 satışını koşullara bağlayan değişiklik önerileri geri çekildi. F-16’ların şartsız satışının yolunu açan karar Ankara’da memnuniyetle karşılanırken Atina’yı şoke etti.
13.10.2022Yaşam
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç: F-16 satışında Türkiye’ye doğrudan satışı engelleyen bir şey yok
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç: F-16 satışında Türkiye’ye doğrudan satışı engelleyen bir şey yokTBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, “F-16 satışında Türkiye’ye doğrudan satışı engelleyen bir şey yok. Dolayısıyla şarta bağlama tarzına getirme gibi bir durum yok” dedi.
12.10.2022Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Senatosundaki F-16 adımını “olumlu” olarak değerlendirdi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Senatosundaki F-16 adımını “olumlu” olarak değerlendirdiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye’ye F-16 satışını sınırlandırıcı koşullara bağlayan iki maddenin, ABD 2023 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının Senato versiyonundan çıkarılmasını değerlendirerek, "Türkiye adına olumlu bir adım olarak görüyoruz” dedi.
12.10.2022Gündem
ABD'den Yunanistan'a soğuk duş! F-16 kararı Atina'da deprem etkisi yarattı: Miçotakis için ciddi bir yenilgi
ABD'den Yunanistan'a soğuk duş! F-16 kararı Atina'da deprem etkisi yarattı: Miçotakis için ciddi bir yenilgiABD'den gelen haber Yunanistan'da deprem etkisi yarattı. ABD Kongresi'nin Türkiye'ye F-16 satışı için ortaya sunduğu, “F-16’lar veya F-16 modernizasyon kitlerinin Türkiye tarafından Yunanistan sahasına yönelik tekrarlayan ihlallerde kullanılmayacağına dair” güvence ve satışın ABD çıkarına olması yönünde iki madde ABD 2023 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının senato versiyonundan çıkarıldı.
12.10.2022Dünya
ABD'den Türkiye'ye F-16 satışı için flaş hamle!
ABD'den Türkiye'ye F-16 satışı için flaş hamle!ABD 2023 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısının Senato versiyonundan, Türkiye’ye F-16 satışını koşullara bağlayan eklemelerin ikisi de çıkarıldı.
11.10.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş F-16 açıklaması: Kısıtlama getirilmesi kabul edilebilir değil
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş F-16 açıklaması: Kısıtlama getirilmesi kabul edilebilir değilDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’ta BM Genel Kurulu görüşmeleri kapsamındaki temaslarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. ABD ile F-16 görüşmelerine değinen Çavuşoğlu net mesajlar verdi.
23.09.2022Siyaset
Bakan Akar'dan F-16 ile Ege'de gövde gösterisi
Bakan Akar'dan F-16 ile Ege'de gövde gösterisiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni uçuş eğitim yılının açılışını F-16 savaş uçağı ile Ege Denizi'nin kuzeyine yaptığı özel uçuşla gerçekleştirdi. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan'ın da eşlik ettiği üçlü kol uçuşunda Akar, Çanakkale Şehitler Abidesi'ni selamladı.
2.09.2022Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan'a sert tepki: Bu kadar pervasızlık kabul edilemez
Bakan Akar'dan Yunanistan'a sert tepki: Bu kadar pervasızlık kabul edilemezMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın son dönemde yaptığı hava ihlallerine ve tacizlere ilişkin, "23 Ağustos'ta S-300'ler NATO görevi yapan Türk F-16'larını radar kilidine aldılar. Kötü komşumuzun bu yaptığının görülmesi lazım, anlaşılması ve anlatılması lazım. Bu kadar aleni şımarıklık, bu kadar pervasızlık kabul edilemez" dedi.
29.08.2022Siyaset
Yunanistan'dan Ege'de tahrik! MSB duyurdu: Gerekli karşılık verildi
Yunanistan'dan Ege'de tahrik! MSB duyurdu: Gerekli karşılık verildiMSB kaynakları; Ege Denizi'nde icra edilen NATO'nun havadan erken ihbar AWACS uçağı ve Nexus Ace eğitim görevini gerçekleştiren 2 Türk F-16 savaş uçağının, 24 Ağustos'ta Yunanistan'a ait F-16 savaş uçakları tarafından radar kilidi atılarak taciz edildiğini bildirdi.
25.08.2022Gündem
Türk F-16'larına Yunan tacizi! Uçaklara radar kilidi atıldı
Türk F-16'larına Yunan tacizi! Uçaklara radar kilidi atıldıMilli Savunma Bakanlığı kaynakları, Yunan savaş uçaklarının NATO görevi yapan Türk F-16'larına radar kilidi attığını açıkladı. Yunanistan'ın Türk savaş uçaklarına radar kilidi atmasının hemen ardından gerekli karşılığın verildiği ve Yunan uçaklarının bölgeden uzaklaştırıldığı öğrenildi.
23.08.2022Gündem
Bakan Akar’dan F-16 açıklaması: Görüşmeler olumlu devam ediyor
Bakan Akar’dan F-16 açıklaması: Görüşmeler olumlu devam ediyorMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzeyine yönelik olası operasyonla ilgili “Ülkemizin ve hudutlarımızın güvenliği için uluslararası hukuk ve meşru müdafaa açısından operasyon yapmak Türkiye’nin bir hakkıdır. Bu konuda ne lazımsa bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yaparız. Ne müdahale gerekiyorsa, terör örgütlerinin arkasında önünde kim olursa olsun, yeri ve zamanı gelince yapılır” mesajı verdi,
23.08.2022Gündem
MSB'den flaş F-16 açıklaması!
MSB'den flaş F-16 açıklaması!Milli Savunma Bakanlığı F-16 meselesiyle ilgili açıklama yaparak, "F-16 tedariki ve modernizasyonunun en kısa sürede gerçekleştirilmesi maksadıyla ABD tarafından yapılan davet üzerine Millî Savunma Bakanlığı teknik heyeti görüşmeler yapmak üzere ABD’ye gitmiştir." ifadelerini kullandı.
15.08.2022Gündem
Türkiye ile ABD arasında F16 pazarlığı! Detayları belli oldu
Türkiye ile ABD arasında F16 pazarlığı! Detayları belli olduTürkiye'nin hava kuvvetlerini güçlendirmek için ABD ile yürüttüğü F16 pazarlığının perde arkasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Türkiye, sürecin hızlandırılması için "Pazarlığı Pentagon ile yapalım, kongre hızla sonuçlandırsın" önerisi götürdü.
13.08.2022Gündem
Rize'de SOLOTÜRK heyecanı
Rize'de SOLOTÜRK heyecanıTürk Hava Kuvvetleri'nin gösteri ekibi SOLOTÜRK, Rize'de uçuş gerçekleştirdi. İzleyiciler, gösteriyi ilgiyle takip etti.
4.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

F-16 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki f-16 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.