Yunanistan

Yunanistan

Son dakika Yunanistan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Yunanistan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Yunanistan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yunanistan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yunanistan gelişmeleri de dahil olmak üzere 17.334 yunanistan haberi bulunmuştur. Tüm yunanistan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye resmen harekete geçti! 14 eser ABD'den getiriliyor
Türkiye resmen harekete geçti! 14 eser ABD'den getiriliyorKültür ve Turizm Bakanlığı Kaçakçılıkla Mücadele Daire Başkanlığı'nın 2 yıl süren çalışması sonucu, dünyanın en büyük antik sanat eseri koleksiyoncularından Michael Steinhardt'ın çaldığı tespit edilen Anadolu kökenli 14 eser, Manhattan Savcılığı tarafından Türkiye'ye iadesi için New York Başkonsolosluğu'na teslim edildi. Ankara'ya getirilecek eserler özel bir lansmanla tanıtılmasının ardından İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde sergilenecek.
21.01.2022Gündem
Bakan Akar duyurdu! 18 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar duyurdu! 18 terörist etkisiz hale getirildiSon dakika haberi... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afrin merkezine yapılan ve sivil insanların hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, “Bu alçak saldırıdan sonra ilgili birlik komutanlıkları karşı operasyonları başlattı. Bilinen hedefleri yoğun şekilde ateş altına alarak şu ana kadar 18 teröristi etkisiz hale getirdiler. Operasyonlarımız devam ediyor, önümüzdeki saatlerde bu sayının artmasını bekliyoruz” dedi.
21.01.2022Gündem
Mersin'de terör operasyonu! HDP ilçe eş başkanının kızı da gözaltında
Mersin'de terör operasyonu! HDP ilçe eş başkanının kızı da gözaltındaMersin'de, PKK/KCK kamplarında eğitim aldığı ve Yunanistan üzerinden Türkiye’ye kaçak girdiği saptanan Z.K. ile yer temin eden 3 şüpheli yakalandı. Teröriste yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alınanlardan birinin, HDP ilçe eş başkanının kızı Ş.K. olduğu belirtildi.
21.01.2022Gündem
MSB: Yunanistan'a geçmeye çalışan 3 FETÖ mensubu yakalandı
MSB: Yunanistan'a geçmeye çalışan 3 FETÖ mensubu yakalandı Milli Savunma Bakanlığı, yasa dışı yollarla Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan FETÖ/PDY mensubu 3 kişinin yakalandığını açıkladı.
20.01.2022Gündem
Yunanistan'da Rafale bayramı! Atina Türkiye korkusuyla almıştı....
Yunanistan'da Rafale bayramı! Atina Türkiye korkusuyla almıştı....Doğu Akdeniz ve Ege'de Türkiye korkusuyla pek çok ülke ile ittifaklar kuran Yunanistan'ın devasa bir borçlanmayla aldığı savaş jetlerinin ilk teslimatı ülkeye vardı. Altı adet Fransız yapımı Rafale jeti ülkede coşkuyla karşılanırken, bayram havasının estiği Yunan basını savaş uçaklarını manşetlerinden verdi.
20.01.2022Dünya
Doğu Akdeniz ile ilgili son dakika açıklaması! Kıta sahanlığı 9 kez ihlal edildi
Doğu Akdeniz ile ilgili son dakika açıklaması! Kıta sahanlığı 9 kez ihlal edildiSon dakika haberi... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PYD-YPG'nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde ofis açmasına sert tepki gösterdi. Bakan Çavuşoğlu, "Terör örgütlerine ofis açtırmak ev sahipliği yapmak ateşle oynamaktır. Burada ofis açmalarına izin veriyorlar, yarın buradan herhangi bir tehdit olursa Kıbrıs Türklerine yönelik bir saldırı olursa bunun da bedelini ödetiriz. Terör örgütleri ile işbirliği yapmasınlar" dedi.
20.01.2022Gündem
Antik kentlerin 5 endemik bitkisi koruma altına alındı
Antik kentlerin 5 endemik bitkisi koruma altına alındıAntalya'nın her yıl milyonlarca turist ağırlayan 5 antik kentin 5 antik bitkisi, 'Apollo'dan Athena'ya Antik Kentler Endemik Çiçekler' adlı proje kapsamında koruma altına alındı. Phaselis'te yetişen burçak, Perge'nin hava civası, Side'nin canavar otu, Aspendos'un orkidesi ve Termessos'un çiğdemi, dünyada yayılış gösterdiği tek alanlarda tanıtım tabelalarıyla ziyaretçilere anlatılacak.
20.01.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Mart ayında Latin Amerika turu gerçekleştireceğiz”
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: “Mart ayında Latin Amerika turu gerçekleştireceğiz”Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Mart ayında Latin Amerika turu gerçekleştireceğiz” dedi.
19.01.2022Gündem
Depremle ilgili korkutan açıklama! Nükleer santral uyarısı geldi: 'Bardağı taşıran son damla'
Depremle ilgili korkutan açıklama! Nükleer santral uyarısı geldi: 'Bardağı taşıran son damla'Depremle ilgili son dakika açıklaması! Ege Denizi'nde meydana gelen 5,4'lük depremin Marmara'yı etkileyebileceğini söyleyen Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Yunanistan'da olan depremde faydan açığa çıkan dalgalar Marmara'ya doğru gelip stres değişimine neden olur. Bu stres değişimi ise Marmara'da deprem olmayı kolaylaştırıyor. Bir anlamda bardağı taşıran son damla gibi" dedi.
19.01.2022Gündem
Doğu Akdeniz'de Türk zaferi! İsrail'den Türkiye itirafı geldi: Tek seçeneğimiz boyun eğmek...
Doğu Akdeniz'de Türk zaferi! İsrail'den Türkiye itirafı geldi: Tek seçeneğimiz boyun eğmek...Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi dışlayarak ittifak kuran Yunanistan, İsrail ve Güney Kıbrıs Yönetimi hüsran yaşıyor. ABD, Türkiye’nin bypass edildiği EastMed doğalgaz boru hattı projesinden desteğini çekti. Projenin taraflarından İsrail’de, bu durum yenilgi olarak kabul edildi. Haaretz gazetesi, “İsrail'in boyun eğmekten başka seçeneği yok” yorumu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’la görüşebileceklerini söylediği gün yayınlanan haberde, “ABD, Putin ve Erdoğan’ı kızdırmak istemiyor” denilirken Yunan medyasında hüsran ve öfke vardı...
19.01.2022Dünya
Döviz kuru, enflasyon ve faiz... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail'e mesaj: Bu iş Türkiyesiz olmaz
Döviz kuru, enflasyon ve faiz... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail'e mesaj: Bu iş Türkiyesiz olmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Siyaset
MSB: Yunanistan'a geçmeye çalışan 4'ü FETÖ mensubu 6 kişi yakalandı
MSB: Yunanistan'a geçmeye çalışan 4'ü FETÖ mensubu 6 kişi yakalandıMilli Savunma Bakanlığı, Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4'ü FETÖ/PDY mensubu 6 kişinin yakalandığını açıkladı.
18.01.2022Gündem
Doğu Akdeniz'de Türk savaş gemisi paniği! Yunan gemisi rotasını değiştirip kaçtı...
Doğu Akdeniz'de Türk savaş gemisi paniği! Yunan gemisi rotasını değiştirip kaçtı...Doğu Akdeniz'de Yunanistan yeni bir taciz olayına imza attı. Omega News'in haberine göre, Kıbrıs sularında incelemeler yapan Nautical Geo araştırma gemisi, Cumartesi öğleden sonra Türk sularına girdi.
17.01.2022Dünya
Veri skandalı patladı, dünya diken üstünde! Avrupa'nın 'Snowden' vakası
Veri skandalı patladı, dünya diken üstünde! Avrupa'nın 'Snowden' vakasıAB polis teşkilatı Europol'ün milyonlarca kişiye ait hassas bilgileri yasa dışı bir şekilde toplandığı tespit edildi. Avrupa Veri Koruma Denetçisi'nin kişisel verileri silmesi talimatı vermesine rağmen Europol direniyor ve yakın zamanda oluşacak yasal bir zemini bekliyor.
13.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: AB bizim için stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: AB bizim için stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Ankara büyükelçileri ile gerçekleştirdiği toplantıda konuştu. Erdoğan," Avrupa Birliği'nin 2022 yılında stratejik miyopluktan kurtularak Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde daha cesur davranmasını ümit ediyoruz, Coğrafi, tarihi, beşeri olarak Avrupa kıtasının bir parçası olan Türkiye, AB tam üyelik hedefine bağlıdır. AB bizim için stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyor" dedi.
13.01.2022Siyaset
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman: Artık seçim Rusya’nın
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman: Artık seçim Rusya’nınABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, dün düzenlenen NATO-Rusya Konseyi Toplantısı’na ilişkin değerlendirmede bulundu. Sherman, “Artık net bir seçim Rusya’nındır. Ya gerilim azaltma ve diplomasi yolunu seçecek ya da çatışmayı seçip sonuçlarını görecek” dedi.
13.01.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu'ya tepki!
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu'ya tepki!Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Yunanistan’ın sıkça ortaya attığı gerçek dışı ithamlar, iki ülke arasındaki sorunların çözümü yolundaki samimi ve dürüst bir diyalog ortamının oluşturulmasına yönelik adımları gölgelemektedir” denildi.
13.01.2022Siyaset
Yunanistan'da taciz depremi! Şampiyon sporcu tecavüze uğradı antrenöründen skandal savunma geldi...
Yunanistan'da taciz depremi! Şampiyon sporcu tecavüze uğradı antrenöründen skandal savunma geldi...Yunanistan'da şampiyon sporcunun antrenörü tarafından tecavüze uğradığını açıklaması deprem etkisi yarattı. Yunanistan'da yalnızca spor dünyasında değil, tüm Yunan kamuoyunda büyük yankı uyandıran davalardan biri Atina'da başladı.
13.01.2022Dünya
Bakan Soylu'dan HDP'li Güzel'in teröristle fotoğrafına açıklama: Görmezden gelemeyiz
Bakan Soylu'dan HDP'li Güzel'in teröristle fotoğrafına açıklama: Görmezden gelemeyizİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. HDP'li Semra Güzel'in terörist sevgilisi ve PKK kamplarındaki fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili konuşan Bakan Soylu," Biz bu resme sırtımızı dönemeyiz. Muhalefet gibi sulandırma yapamayız, görmezden gelemeyiz. Grup toplantılarında ne İYİ Parti Meral Akşener, ne Kemal Kılıçdaroğlu, ne HDP "Bu fotoğraf doğru değildir." diyemedi. Bir tanesi bir şey söyleyemedi." tepkisinde bulundu.
12.01.2022Siyaset
Yunanistan, İsrail ve Güney Kıbrıs'a Doğu Akdeniz şoku! Trump destekledi Biden kapıları kapattı...
Yunanistan, İsrail ve Güney Kıbrıs'a Doğu Akdeniz şoku! Trump destekledi Biden kapıları kapattı...Doğu Akdeniz Türkiye'ye karşı bir çok ittifak kuran Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail'i şok eden haber Washington'dan geldi. İsrail gazını Güney Kıbrıs ve Yunanistan iş birliğiyle Avrupa'ya ulaştıracak EastMed projesinde ABD'nin son hamlesi Atina yönetiminin hoşuna gitmedi. Hukuksuz olarak değerlendirilen Doğu Akdeniz'deki bu projeye ABD'den geri adım geldi. Trump yönetiminin desteklediği projeye, Biden yönetiminin kapıları kapattığı ifade ediliyor.
12.01.2022Dünya
AFAD duyurdu! Komşu'da şiddetli deprem!
AFAD duyurdu! Komşu'da şiddetli deprem!Yunanistan'da 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
11.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Büyükelçisi'nin güven mektubunu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Büyükelçisi'nin güven mektubunu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Büyükelçisi Christodoulos Lazaris'in güven mektubunu kabul etti.
11.01.2022Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu: "PKK’nın silahlı terörist sayısı Türkiye içinde 150’nin altına düştü"
İçişleri Bakanı Soylu: "PKK’nın silahlı terörist sayısı Türkiye içinde 150’nin altına düştü"Antalya'da, Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü kendi içinde haberleşemediğini belirterek, "Birbirine meramını anlatamıyor, talimat veremiyor, durumunu öğrenemiyor. Geri zekalı Murat Karayılan geçenlerde bir konuşma yapıyor. 6 ay önce öldürdüğümüz teröristin halen yaşadığının zannında, geri zekalı olduğu için, Temas kuramadığı için. Karayılan’ın canını alacağız. Sadece senin değil seni destekleyenlerin de alacağız. Türkiye’de o gün çok az bir kesim üzülecek ama Türkiye’nin tamamı sevinecek. Üzülecek olanların bir kısmı mecliste ve onların destekçileridir" dedi.
11.01.2022Siyaset
Ahmet Çalık kimdir, nereli, kaç yaşında öldü? Milli futbolcu Ahmet Çalık neden öldü?
Ahmet Çalık kimdir, nereli, kaç yaşında öldü? Milli futbolcu Ahmet Çalık neden öldü?Ahmet Çalık öldü mü? Konyaspor'un futbolcusu Ahmet Çalık, trafik kazasında hayatını kaybetti. Kariyerinde 8 kez A Milli Takım formasını giyen Ahmet Çalık, futbola başladığı Gençlerbirliği’nde 2011 yılında profesyonel oldu. 6 yıl Başkent ekibini formasını giyen Çalık, 2017’de Galatasaray’a transfer oldu. 3 yıl sarı-kırmızılıların formasını giydikten sonra 2020’de Konyaspor’a transfer olmuştu. Peki, Ahmet Çalık kimdi, kaç yaşında ve nereli?
11.01.2022Gündem
Konyaspor'un stoperi Ahmet Çalık hayatını kaybetti
Konyaspor'un stoperi Ahmet Çalık hayatını kaybettiKonyaspor'un milli defans oyuncusu Ahmet Çalık 28 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Kaza Ankara'da meydana geldi. Ahmet Çalık'ın kullandığı araç şarampole devrildi. Konyaspor'da forma giyen futbolcu Ahmet Çalık'ın araçta yalnız olduğu öğrenildi. Ahmet Çalık'ın hayatını kaybetmesi spor camiasını yasa boğdu. Ahmet Çalık dana önce Galatasaray ve Gençlerbirliği'nde de futbol oynadı. Ahmet Çalık ,Türkiye Millî Futbol Takımı formasını da ilk kez 17 Kasım 2015 tarihinde Yunanistan ile oynanan özel maçta giydi.
11.01.2022Konya Spor

Benzer Haber Etiketleri

Yunanistandoğu akdenizabdAkdenizCumhurbaşkanı

Yunanistan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yunanistan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.