En Güçlü Ordu

En Güçlü Ordu

Son dakika en güçlü ordu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan en güçlü ordu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını en güçlü ordu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

En Güçlü Ordu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan en güçlü ordu gelişmeleri de dahil olmak üzere 812 en güçlü ordu haberi bulunmuştur. Tüm en güçlü ordu haberleri aşağıda listelenmiştir.
En güçlü hava kuvvetleri belli oldu! Türkiye listede dünya devlerini geride bıraktı
En güçlü hava kuvvetleri belli oldu! Türkiye listede dünya devlerini geride bıraktıTürk Hava Kuvvetleri filosuna katılan yeni neferlerle gücüne güç katmaya devam ediyor. Yerli ve milli savaş uçağı KAAN'nı filoya katmak için gün savaş Türk Hava Kuvvetlerini gücüne güç katarken, Global Firepower adlı sitenin açıkladığı raporla dünya sıralamasındaki yeri ortaya çıktı.
20.05.2023Dünya
Miralay hangi rütbe? Osmanlı ordusunda rütbelerin isimleri ve sıralaması
Miralay hangi rütbe? Osmanlı ordusunda rütbelerin isimleri ve sıralamasıMiralay hangi rütbe sorusunun yanıtı merak ediliyor. 1299 yılında Osman Bey tarafından kurulan Osmanlı Devleti, topraklarının genişlemesiyle birlikte imparatorluk oldu. Ordunun savaşlarda muzaffer olması sonrası en geniş sınırlara ulaşan imparatorluk olarak bilindi. Peki Osmanlı ordusunda rütbelerin isimleri ve sıralaması nasıldı?
23.03.2023Gündem
Dünyanın en güçlü ve en büyük hava ordusu belirlendi! İşte Türkiye'nin listedeki yeri ve savaş uçağı sayısı...
Dünyanın en güçlü ve en büyük hava ordusu belirlendi! İşte Türkiye'nin listedeki yeri ve savaş uçağı sayısı...Gökyüzünün en kudretli hava ordusunu belirleyen askeri rakamlar açıklandı. Hava kuvvetleri, en geniş anlamda, ana olarak hava savaşı yürütmek üzere kurulmuş ve ülkenin havadan savunulmasını sağlamak için hava araçlardan ve bunlarla ilgili yer hizmetlerinden oluşan askeri birimdir. Her ülkenin öz savunması için hava kuvvetleri büyük öneme sahiptir. Ülkeler hava ordusunu her daim yeniler ve takviye eder. Ünlü internet sitesi Global Firepower tüm dünyadaki haav kuvvetlerinin son durumunu paylaştı.
24.08.2022Dünya
Tayvan krizi adım adım savaşa gidiyor! Çin mi ABD mi? Hangi ordu daha güçlü? İşte askeri güç dengesi...
Tayvan krizi adım adım savaşa gidiyor! Çin mi ABD mi? Hangi ordu daha güçlü? İşte askeri güç dengesi...Tavyan geriliminde Çin ile ABD karşı karşıya geldi dünya ayağa kalktı. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Pasifik ülkeleri turunda Tayvan ziyareti gerginliği en üst seviyeye çıkardı. Çin bu ziyaret üzerinden ABD'ye ve Tayvan'a gözdağı verirken, hava kuvvetlerini de harekete geçirdi. Peki bu üçlü gerilimde ordu gücü yönünden avantaj kimde? İki süper gücü karşı karşııya getiren krizde hangi ordu daha güçlü?
3.08.2022Dünya
En güçlü ülkeler sıralaması belirlendi! Ordusu en iyi puanı alan ülkeler listesi açıklandı...
En güçlü ülkeler sıralaması belirlendi! Ordusu en iyi puanı alan ülkeler listesi açıklandı...Tarih boyunca milletler kendi aralarında sürekli savamışlardır. Ülkeler herhangi bir savaşa ve saldırıya karşı ordularını güçlendirmişlerdir. Dünyanın en güçlü ordularının yer aldığı listeyi, askeri güç verilerini toplayan Global Firepower adlı internet sitesi açıkladı. 2022 yılına dair verilerle toplanan listedeki sıralamada ülke ordularının teknoloji yönünden gelişmişlik, insani gücü, sahada uzun kalma ve hareket kabiliyeti gibi özellikleri dikkate alındı. Ceza puanı en az olan ülkeler sıralamanın en üstlerinde yer buldu kendilerine...
15.07.2022Dünya
Türk ordusu ve Yunan ordusu arasındaki güç farkı! İşte Türkiye ile Yunanistan'ın askeri kuvvet dengesi...
Türk ordusu ve Yunan ordusu arasındaki güç farkı! İşte Türkiye ile Yunanistan'ın askeri kuvvet dengesi...Yunanistan'ın Türkiye'yi İsrail, ABD ve Almanya'ya şikayet etmesi ve Yunan Başbakan Miçotakis'in, Türkiye'nin 6 millik karasuları içindeki "gayri askeri" statüdeki Keçi Adası'na gidip askerleri denetleyip provokatif paylaşım yapması iki ülke arasındaki tansiyonu iyice artırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Aklınızı başınıza alın’ uyarısı Yunanistan’da panik havası oluşturdu.
14.06.2022Dünya
Dünyanın en büyük deniz gücü! 2022 yılı ülkelerin donanma filo gücü listesi belli oldu: İşte Türkiye'nin listedeki yeri...
Dünyanın en büyük deniz gücü! 2022 yılı ülkelerin donanma filo gücü listesi belli oldu: İşte Türkiye'nin listedeki yeri...Dünyanın en büyük deniz gücüne sahip ülkeleri belli oldu. Amerikan merkezli ünlü savaş istatistik sitesi Globalfirepower'ın verilerine göre derlenen listede dünyanın en güçlü donanmasına sahip ülkeleri belli oldu.
31.05.2022Dünya
Dünyanın en güçlü ve en büyük orduları resmen açıklandı! 2022 listesinde Türkiye İsveç ve Finlandiya'yı ezdi geçti...
Dünyanın en güçlü ve en büyük orduları resmen açıklandı! 2022 listesinde Türkiye İsveç ve Finlandiya'yı ezdi geçti...Dünyanın en büyük ordularını belirleyen liste açıklandı. Birçok gelişmiş ülkeyi geride bırakan Türkiye listeye damgasını vurdu. Ancak Türkiye'nin yerinin daha yukarılar olduğunu ifade edenlerin sayısı bir hayli fazla.
16.05.2022Dünya
Dünyanın en güçlüsü belli oldu! ABD'liler denizaltının hakimi ülkeleri açıkladı: Listeye Türkiye damga vurdu...
Dünyanın en güçlüsü belli oldu! ABD'liler denizaltının hakimi ülkeleri açıkladı: Listeye Türkiye damga vurdu...Dünyanın en büyük orduları, hava kuvvetleri, kara kuvvetleri ve deniz kuvvetleri olarak sıralanırken önemli bir detay dikkat çekiyor. Teknolojinin geldiği nokta savaşlarda artık insan gücünü arka plana atarken denizaltı gücü de giderek önem kazandı. ABD merkezli Globalfirepower sitesi ülkelerin askeri güç istatistiklerini sunmakta. Amerika, Çin, Rusya... süper güçlerin bulunduğu listeye Türkiye damga vurdu. Denizaltının hakimi ülkeler hangileri? İşte ülkelerin donanma ve denizaltı güç sıralamarı...
2.05.2022Dünya
Dünyanın en büyük ve en güçlü orduları belli oldu! 2022 listesine Türkiye damgasını vurdu... İşte Türk ordusunun dünyadaki yeri...
Dünyanın en büyük ve en güçlü orduları belli oldu! 2022 listesine Türkiye damgasını vurdu... İşte Türk ordusunun dünyadaki yeri...Dünyanın en güçlü orduları listesi belli oldu. ABD merkezli uluslararası askeri güç verilerini toplayan Global Firepower adlı internet sitesi, 2022 yılına dair askeri gücü en yüksek ülkeleri sıraladı. Global Firepower tarafından yapılan sıralamada, ülke ordularının teknoloji yönünden gelişmişlik, insani gücü, sahada uzun kalma ve hareket kabiliyeti gibi özellikleri dikkate alındı. Peki bu listede Türk ordusu kaçıncı sırada yer alıyor? İşte 2022'nin en güçlü orduları ve Türkiye'nin sıralamadaki yeri…
30.04.2022Dünya
Dünyanın en güçlü orduları açıklandı! Türkiye listeye damga vurdu: Rusya, Çin, Ukrayna, ABD...
Dünyanın en güçlü orduları açıklandı! Türkiye listeye damga vurdu: Rusya, Çin, Ukrayna, ABD...Dünyanın en güçlü ordularından birine sahip olan Rusya, Ukrayna ordusu karşısında zor anlar yaşıyor. Kendisinden kat kat büyük ve güçlü olan Rus ordusuna kafa tutan Ukrayna ordusunun gücü dünyanın merak ettiği konulardan biri oldu.
26.03.2022Dünya
Birleşmiş Milletler duyurdu! 120 bin Ukraynalı ülkeden ayrıldı
Birleşmiş Milletler duyurdu! 120 bin Ukraynalı ülkeden ayrıldıBirleşmiş Milletler, Perşembe gününden bu yana 120 bin Ukraynalının ülkeden kaçtığını açıkladı.
26.02.2022Dünya
Türkiye askeri gücü dünyada kaçıncı sırada, karşılaştırılmalı Türkiye’nin 2022 askeri güç sıralaması ne? En güçlü ordu hangi ülkenin?
Türkiye askeri gücü dünyada kaçıncı sırada, karşılaştırılmalı Türkiye’nin 2022 askeri güç sıralaması ne? En güçlü ordu hangi ülkenin? Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri'ni tanıma kararını onayladığını duyurmasının ardından Putin'in emriyle Dombas'a askeri harekat başladı. Başkent Kiev'in yanı sıra Harkov, Kramatorsk, Mariupol, Mykolaiv, Odesa kentlerinde art arda patlamalar duyuluyor. Söz konusu gelişmenin ardından Türkiye’nin askeri gücü merak ediliyor. Peki, Türkiye askeri gücü dünyada kaçıncı, Türkiye savaş uçağı sayısı ne?
26.02.2022Dünya
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! İşte Ukrayna, Rusya ve Türkiye'nin gücü...
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! İşte Ukrayna, Rusya ve Türkiye'nin gücü...Rusya devasa bir ordu ile Ukrayna topraklarına girdi. Ukrayna ordusu Ruslara ağır darbeler verdi. Global Firepower dünyanın en güçlü 50 ordusu 2022 raporunu yayınladı. Listede Türkiye ön sıralarda yer aldı. En çok merak edilen sıralamalardan birisi de Rusya ve Ukrayna'nın yeri.
26.02.2022Dünya
Rusya ve Ukrayna karşı karşıya! Hangi ordunun gücü daha fazla? Rakam ve grafiklerle Ukrayna ve Rusya karşılaştırması...
Rusya ve Ukrayna karşı karşıya! Hangi ordunun gücü daha fazla? Rakam ve grafiklerle Ukrayna ve Rusya karşılaştırması...Rus ordusu Ukrayna topraklarına girdi tüm dünya şok oldu. Rusya, aylardır hatta belki de yıllardır hazırlanmakta olduğu Ukrayna operasyonunu başlattı. Rus kuvvetleri birden fazla cepheden saldırılar düzenlerken, Ukrayna ordusu da var gücüyle savunmaya geçti. Peki asker sayısı, silah ve mühimmat zenginliği anlamında iki ülkede durum ne? İşte rakamlar ve grafiklerle savaşın iki tarafı...
25.02.2022Dünya
Savaş resmen başladı! Rusya ile Ukrayna karşı karşıya...
Savaş resmen başladı! Rusya ile Ukrayna karşı karşıya...Rusya ile Ukrayna arasında çıkmasından korkulan savaş resmen başladı. Rusya Devlet Başkanı Putin verdiği emirle Rus ordusu Ukrayna topraklarına girmeye başladı. Ukrayna'nın bir çok noktasında patlamalar meydana geliyor. Dünyayı dehşete düşüren gelişmeler sonrası Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski Rusya'ya karşılık vereceklerini söyledi...
24.02.2022Dünya
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2022 yılı listesinde Türk ordusu Avrupa ülkelerini geride bıraktı...
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2022 yılı listesinde Türk ordusu Avrupa ülkelerini geride bıraktı...2022 yılının en güçlü orduları belirlenirken Rusya ile Ukrayna arasındaki güç dengesi de ortaya çıktı. Uluslararası askeri güç verilerini toplayan Global Fire Power tarafından 2022 yılı ikinci çeyreğine ait askeri gücü en yüksek ülkeleri açıklandı! Bu listenin belirlenmesinde 50'den fazla faktör hesaba alındı. Bunlardan bazıları; teknoloji yönünden gelişmişlik, insan gücü, sahada uzun süre kalma ve hareket kabiliyeti... Türkiye'nin listedeki yerini belirleyen en önemli faktörün operasyonlarda teknolojiyi en iyi şekilde kullanması olduğu belirtildi. Türk ordusu bu özelliğiyle birçok Avrupa ülkesini geride bıraktı. Ukrayna ile Rusya arasında savaş çıkması beklenirken iki ülke arasındaki güç dengesi deki korkunç fark da ortaya çıktı...
28.01.2022Dünya
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2021 listesi açıklandı: İşte Türkiye'nin yeri...
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2021 listesi açıklandı: İşte Türkiye'nin yeri...Her yıl dünya devletlerinin askeri güçlerini yakın mercek altına alarak küresel güç sıralaması yayınlayan ABD merkezli Global Firepower, 2021’e ait askeri güç sıralamasını paylaştı.
22.11.2021Dünya
İlk sayfadan duyurdular! En güçlü ordu: TSK
İlk sayfadan duyurdular! En güçlü ordu: TSKDünyanın en güçlü ordularının derlendiği Global Firepower, Orta Doğu'nun en güçlü ordusu olarak Türkiye'yi 1 numarada verdi. Forbes'de listeyi ilk sayfasından duyurdu
28.02.2018Dünya
Erdoğan'dan NATO'ya sert tepki
Erdoğan'dan NATO'ya sert tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de AK Parti İl Kongresi'nde konuştu. NATO'ya çok sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı yanlışlar vardır ki sadece aptallar değil alçaklar yapar. Bu terbiyesizliği çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak algılıyorum" dedi.
29.09.2021Gündem
Bizden hiçbir yerde iyi niyet beklemesinler
Bizden hiçbir yerde iyi niyet beklemesinlerBaşbakan Erdoğan barış için yapılacak tek şeyin terör örgütünün silahı bırakması olduğunu söyledi. Erdoğan, isim vermeden BDP’ye de yüklendi
16.07.2011Siyaset
Sabrımız taşarsa...
Sabrımız taşarsa...Başbuğ'un, “Sabrımızı taşırmayın derken ne kastettiniz” sorusuna yanıt: ''Hukuk yoluna gideceğiz''
29.09.2021Gündem
Herkes düşmanımız önümüze çıkanı vuruyoruz
Herkes düşmanımız önümüze çıkanı vuruyoruzİsrailli askerlerin şoke eden itirafları
15.01.2009 Dünya
Bakan Güler: Kahraman ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğiz
Bakan Güler: Kahraman ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğizMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Bakanlığımızın hain FETÖ'yle mücadelesi, örgütle iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Kahraman ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.
12.07.2024Gündem
MSB kaynaklarından 'üçüncü dünya savaşı' sorusuna yanıt: Her türlü senaryoya hazırız
MSB kaynaklarından 'üçüncü dünya savaşı' sorusuna yanıt: Her türlü senaryoya hazırızMilli Savunma Bakanlığı kaynakları, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın üçüncü dünya savaşı ihtimalinin göz ardı edilmemesine dair açıklamalarına yönelik gelen soruya yanıt verdi.
27.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

En Güçlü Ordu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki en güçlü ordu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.