Türk Ordusu

Türk Ordusu

Son dakika TÜRK ORDUSU haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan TÜRK ORDUSU ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını TÜRK ORDUSU haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Türk Ordusu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan türk ordusu gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.854 türk ordusu haberi bulunmuştur. Tüm türk ordusu haberleri aşağıda listelenmiştir.
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in sözleri Yunanistan'da soğuk duş etkisi yarattı!
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in sözleri Yunanistan'da soğuk duş etkisi yarattı!Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ABD ve Almanya'da ağlayıp Türkiye'yi şikayet etmesi ve "gayri askeri" statüdeki adalarda provokatif ziyarette bulunması Ankara-Atina hattında tansiyonu yükseltmişti. Artan gerilim sonrası NATO'dan dikkat çeken açıklamalar geldi.
14.06.2022Dünya
Türk ordusu ve Yunan ordusu arasındaki güç farkı! İşte Türkiye ile Yunanistan'ın askeri kuvvet dengesi...
Türk ordusu ve Yunan ordusu arasındaki güç farkı! İşte Türkiye ile Yunanistan'ın askeri kuvvet dengesi...Yunanistan'ın Türkiye'yi İsrail, ABD ve Almanya'ya şikayet etmesi ve Yunan Başbakan Miçotakis'in, Türkiye'nin 6 millik karasuları içindeki "gayri askeri" statüdeki Keçi Adası'na gidip askerleri denetleyip provokatif paylaşım yapması iki ülke arasındaki tansiyonu iyice artırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Aklınızı başınıza alın’ uyarısı Yunanistan’da panik havası oluşturdu.
14.06.2022Dünya
Türkiye'den Almanya'ya 'Yunanistan' tepkisi: Kabul edilemez!
Türkiye'den Almanya'ya 'Yunanistan' tepkisi: Kabul edilemez!Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç yaptığı açıklamada, Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyeliği tarafından yapılan ülkemiz aleyhindeki mesnetsiz açıklamaları kuvvetle kınıyor ve reddediyoruz. Almanya’nın Yunanistan’ın provokasyon tuzağına düşerek ülkemizi karalama kampanyasına katılması kabul edilemez." ifadelerini kullandı.
1.06.2022Dünya
İki yıl aradan sonra Türkiye uçuşları yeniden başlıyor!
İki yıl aradan sonra Türkiye uçuşları yeniden başlıyor!Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılında Türkiye uçuşlarını durduran Hindistan merkezli IndıGo Havayolları, iki yıl aradan sonra İstanbul Havalimanı tarifeli seferlerini yeniden başlattı.
1.06.2022Dünya
Okyanusta mucize kurtuluş! Dört gün sürüklenip hayatta kaldılar
Okyanusta mucize kurtuluş! Dört gün sürüklenip hayatta kaldılarEndonezya’da Cuma günü batan kargo gemisindeki 4 mürettebat, 4 gün boyunca okyanusta strafor buz kutuları üzerinde verdikleri yaşam savaşının ardından kurtarıldı.
1.06.2022Dünya
Rusya vanayı kapattı! Beş ülkeye doğal gaz akışı tamamen kesildi
Rusya vanayı kapattı! Beş ülkeye doğal gaz akışı tamamen kesildiRus enerji devi Gazprom, Polonya, Bulgaristan, Finlandiya, Danimarka ve Hollanda'dan sonra Almanya'ya yakıt sağlayan Shell'e de doğalgaz tedarikini tamamen durdurduğunu açıkladı. Alman hükümeti konunun yakından takip edildiğini belirtirken, söz konusu kararın Alman endüstrisini sarsabileceği öne sürüldü.
1.06.2022Dünya
Dünyanın en etkili ve en büyük askeri güçleri belli oldu! 2022 yılı sıralamasında Türk ordusu listeye damgasını vurdu...
Dünyanın en etkili ve en büyük askeri güçleri belli oldu! 2022 yılı sıralamasında Türk ordusu listeye damgasını vurdu...Dünyanın en güçlü ordularını belirleyen 2022 yılı listesi ortaya çıktı. Rusya'nın Ukrayna'ya girmesiyle başlayan savaş Avrupa'da paniğe neden oldu. Savaş korkusuyla ülkelere ordularını silahlandırmaya ve güçlendirmeye çalışırken Pasifik'te Çin ile Tayvan arasında tansiyon yükselmeye başladı.
1.06.2022Dünya
19 Mayıs şiirleri! Uzun kısa 2, 3, 4, 5, 6 kıtalık İlkokul, ortaokul ve lise düzeyi resimli duygusal 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Şiirleri
19 Mayıs şiirleri! Uzun kısa 2, 3, 4, 5, 6 kıtalık İlkokul, ortaokul ve lise düzeyi resimli duygusal 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Şiirleri19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı şiirleri için araştırmalar hız kazandı. 2, 3, 4, 5, 6 kıtalık ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 19 Mayıs şiirler sorgulaması yapılıyor. Cumhuriyet tarihimizin en önemli günlerinden biri olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız yurdun dört bir yanında kutlanacak. Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için Samsun'a çıkmasını simgeleyen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için uzun kısa seçenekli duygusal resimli anlamlı en güzel 19 Mayıs 1919 ile ilgili şiirleri bir araya getirdik. İşte Atatürk ve 19 Mayıs şiirleri…
19.05.2022Gündem
Dünyanın en güçlü ve en büyük orduları resmen açıklandı! 2022 listesinde Türkiye İsveç ve Finlandiya'yı ezdi geçti...
Dünyanın en güçlü ve en büyük orduları resmen açıklandı! 2022 listesinde Türkiye İsveç ve Finlandiya'yı ezdi geçti...Dünyanın en büyük ordularını belirleyen liste açıklandı. Birçok gelişmiş ülkeyi geride bırakan Türkiye listeye damgasını vurdu. Ancak Türkiye'nin yerinin daha yukarılar olduğunu ifade edenlerin sayısı bir hayli fazla.
16.05.2022Dünya
Dünyanın en büyük ve en güçlü orduları belli oldu! 2022 listesine Türkiye damgasını vurdu... İşte Türk ordusunun dünyadaki yeri...
Dünyanın en büyük ve en güçlü orduları belli oldu! 2022 listesine Türkiye damgasını vurdu... İşte Türk ordusunun dünyadaki yeri...Dünyanın en güçlü orduları listesi belli oldu. ABD merkezli uluslararası askeri güç verilerini toplayan Global Firepower adlı internet sitesi, 2022 yılına dair askeri gücü en yüksek ülkeleri sıraladı. Global Firepower tarafından yapılan sıralamada, ülke ordularının teknoloji yönünden gelişmişlik, insani gücü, sahada uzun kalma ve hareket kabiliyeti gibi özellikleri dikkate alındı. Peki bu listede Türk ordusu kaçıncı sırada yer alıyor? İşte 2022'nin en güçlü orduları ve Türkiye'nin sıralamadaki yeri…
30.04.2022Dünya
İnşaat kazısında 1'inci Dünya Savaşı'ndan kalma el bombası bulundu
İnşaat kazısında 1'inci Dünya Savaşı'ndan kalma el bombası bulunduBalıkesir'in Bandırma ilçesinde bir inşaat alanında yapılan temel kazısında çok sayıda el bombası bulundu. Patlayıcı özelliğini yitiren el bombalarının 1'inci Dünya Savaşı ile Kurtuluş Savaşında kullanıldığı değerlendiriliyor.
24.04.2022Yaşam
Düşmanlara korku salacak! Sungur Hava Savunma Füzesi devreye giriyor, tarih belli oldu
Düşmanlara korku salacak! Sungur Hava Savunma Füzesi devreye giriyor, tarih belli olduTürkiye'nin savunma alanındaki hamlelerine bir yenisi daha ekleniyor. Yerli ve milli imkanlarla üretilen Sungur Hava Savunma Füzesi, bu yıl Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) envanterine giriyor. Sınıfının en uzun menziline sahip olan SUNGUR, farklı platformlarda da kullanılacak. Peki Sungur'un özellikleri neler? Sungur adı nereden geliyor? İşte detaylar...
17.04.2022Gündem
Dünyanın en iyi hava kuvvetleri 2022 listesini Amerikalılar açıkladı! Listeye Türkiye damga vurdu...
Dünyanın en iyi hava kuvvetleri 2022 listesini Amerikalılar açıkladı! Listeye Türkiye damga vurdu...2022 yılının en iyi hava kuvvetleri listesi belli oldu. Amerika Birleşik Devletleri merkezli ünlü savaş istatistik sitesi Globalfirepower, 2022 yılına ait çok önemli verileri paylaştı. Her yıl düzenli şekilde açıklanan ülkelerin savunma kuvvetleri ile ilgili veriler bu yıl için de duyuruldu. Dünyada en güçlü ordular, donanma kuvvetleri, kara kuvvetleri ve hava kuvvetleri tek tek belirleniyor. Birçok istatistiki veri kullanarak hazırlanan rapor dünyanın en güçlü hava kuvvetleri 2022 sıralamasını da ortaya koydu. Türkiye ve Türk Hava Kuvvetleri kaçıncı sırada yer alıyor? İşte dev sıralama...
13.04.2022Dünya
Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama çalışmalarına ilişkin TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama
Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama çalışmalarına ilişkin TBMM Başkanı Şentop'tan açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Uluslararası topluma her vesileyle adada iki ayrı halk, iki ayrı devlet bulunduğunu, çözümün ancak bu gerçekleri esas alan bir yaklaşımla mümkün olduğunu anlatıyoruz her ortamda. Kıbrıs Türk halkının kazanmış olduğu müktesep hakları, bunların başında egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsü tescil edilmeden yeni bir müzakere sürecinin başlaması mümkün değildir. Aksi halde bir 50 yıl daha hiçbir sonuç alınmadan müzakere yapılır" dedi.
24.03.2022Siyaset
Rusya Ukrayna'ya girdi dünya savaşı kapıda! İşte NATO'nun en güçlü 15 ordusu: Türkiye listede üst sıralarda...
Rusya Ukrayna'ya girdi dünya savaşı kapıda! İşte NATO'nun en güçlü 15 ordusu: Türkiye listede üst sıralarda...Rus ordusu Ukrayna'yı işgal edince dünyanın gözü NATO'ya çevrildi. NATO'nun önemi Ukrayna-Rusya savaşı ile bir kez daha ön plana çıktı. NATO'un en güçlü orduları listesinde Türkiye üst sıralarda yer aldı. Savunma bütçeleri, personel sayısı, teknolojik gelişmişlik, iş gücü gibi kriterler göz önüne alındığı listeye göre işte NATO'nun en güçlü 15 ordusu...
15.03.2022Dünya
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! İşte Ukrayna, Rusya ve Türkiye'nin gücü...
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! İşte Ukrayna, Rusya ve Türkiye'nin gücü...Rusya devasa bir ordu ile Ukrayna topraklarına girdi. Ukrayna ordusu Ruslara ağır darbeler verdi. Global Firepower dünyanın en güçlü 50 ordusu 2022 raporunu yayınladı. Listede Türkiye ön sıralarda yer aldı. En çok merak edilen sıralamalardan birisi de Rusya ve Ukrayna'nın yeri.
26.02.2022Dünya
Türkiye'nin gücüne güç katacak! TSK'ya K+ Füzesi teslimatı yapıldı
Türkiye'nin gücüne güç katacak! TSK'ya K+ Füzesi teslimatı yapıldıTürk Silahlı Kuvvetleri'ne K+ füzesi teslimatı yapıldı. Teslimatın gerçekleştirildiğine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir açıklama yaptı.
9.02.2022Gündem
Yunanistan'dan Türkiye itirafı: Türklerin çok gerisinde kaldık! Türk ordusundan Yunan ordusuna tarihi fark...
Yunanistan'dan Türkiye itirafı: Türklerin çok gerisinde kaldık! Türk ordusundan Yunan ordusuna tarihi fark...Dünya Türk İHA ve SİHA'larına sahip olmak için sıraya girerken Atina'dan itiraf geldi. Türkiye'nin F-35 programına dönme ihtimalinin her zaman açık olduğunu belirten Yunan basını, Yunanistan'ın İHA konusunda Türkiye'nin çok gerisinde kaldığını itiraf etti. Yunanistan, Fransa'dan ikinci el Rafale savaş uçakları satın alarak Türkiye'ye rakip olma gayreti 2022 rakamlarına da yansıdı. İşte iki ülke arasındaki güç dengesini gösteren son rakamlar...
29.01.2022Dünya
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2022 yılı listesinde Türk ordusu Avrupa ülkelerini geride bıraktı...
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2022 yılı listesinde Türk ordusu Avrupa ülkelerini geride bıraktı...2022 yılının en güçlü orduları belirlenirken Rusya ile Ukrayna arasındaki güç dengesi de ortaya çıktı. Uluslararası askeri güç verilerini toplayan Global Fire Power tarafından 2022 yılı ikinci çeyreğine ait askeri gücü en yüksek ülkeleri açıklandı! Bu listenin belirlenmesinde 50'den fazla faktör hesaba alındı. Bunlardan bazıları; teknoloji yönünden gelişmişlik, insan gücü, sahada uzun süre kalma ve hareket kabiliyeti... Türkiye'nin listedeki yerini belirleyen en önemli faktörün operasyonlarda teknolojiyi en iyi şekilde kullanması olduğu belirtildi. Türk ordusu bu özelliğiyle birçok Avrupa ülkesini geride bıraktı. Ukrayna ile Rusya arasında savaş çıkması beklenirken iki ülke arasındaki güç dengesi deki korkunç fark da ortaya çıktı...
28.01.2022Dünya
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2021 listesi açıklandı: İşte Türkiye'nin yeri...
Dünyanın en güçlü orduları belli oldu! 2021 listesi açıklandı: İşte Türkiye'nin yeri...Her yıl dünya devletlerinin askeri güçlerini yakın mercek altına alarak küresel güç sıralaması yayınlayan ABD merkezli Global Firepower, 2021’e ait askeri güç sıralamasını paylaştı.
22.11.2021Dünya
Atatürk neden öldü? Atatürk’ün hastalığı siroz nedir, siroz hastalığı neden olur, belirtileri nelerdir?
Atatürk neden öldü? Atatürk’ün hastalığı siroz nedir, siroz hastalığı neden olur, belirtileri nelerdir?Atatürk neden öldü, Atatürk hastalığı neydi? Soruları günün anlamı nedeniyle en çok sorgulanan sorulardan oldu. 10 Kasım Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün üzerinden 83. yıl geçti. Ulusal yas günümüzde vatandaşlar arama motorlarına yönelerek Atatürk’ün hastalığı sirozu araştırmaya başladı. Peki, Siroz hastalığı nedir, siroz hastalığı neden olur, belirtileri nelerdir?
10.11.2021Gündem
Atatürk, Osmanlıca olarak yazdı! 95 yıllık orijinal 'Nutuk' ortaya çıktı
Atatürk, Osmanlıca olarak yazdı! 95 yıllık orijinal 'Nutuk' ortaya çıktıGazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Osmanlıca kaleme aldığı 1927 yılına ait orijinal baskı "Nutuk" ile Sakarya ve 1. İnönü muharebelerinin orijinal savaş haritası, 10 Kasım'da, saat 9'u 5 geçe Antalya'daki Cemil Meriç Kütüphanesi'nde sergilenmeye başlanacak.
10.11.2021Yaşam
İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü kutlanıyor!
İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü kutlanıyor!Bugün İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Geldikleri Gibi Giderler ”dediği gün olan 6 Ekim İstanbul’un 98. kurtuluş günü olarak kutlanıyor. Pek çok kişi de İstanbul’un kurtuluşu ile ilgili bilgileri ve mesajları araştırıyor. İşte İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili bilgiler…
6.10.2021Gündem
Otobüsler neden ücretsiz? Bugün İstanbul’da toplu taşıma kaça kadar ücretsiz? Metrobüs, otobüs, tramvay metro…
Otobüsler neden ücretsiz? Bugün İstanbul’da toplu taşıma kaça kadar ücretsiz? Metrobüs, otobüs, tramvay metro…Bugün otobüsler ücretsiz mi? 6 Ekim İstanbul’da otobüs, metrobüs, metro kullanacaklar arama motorlarına yöneldi. 6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu nedeniyle toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. İşte detaylar…
6.10.2021Gündem
Sakarya Zaferi tarihi! Sakarya Zaferi sonuçları nelerdir, Sakarya Meydan Muharebesi nerede oldu? Sakarya Zaferi 100 yaşında!
Sakarya Zaferi tarihi! Sakarya Zaferi sonuçları nelerdir, Sakarya Meydan Muharebesi nerede oldu? Sakarya Zaferi 100 yaşında!Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır" emrini verdiği, Kurtuluş Savaşı için dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi'nin üzerinden 100 yıl geçti. Peki, Sakarya Zaferi sonuçları nelerdir, Sakarya Meydan Muharebesi nerede oldu? Sakarya Zaferi 100 yaşında!
13.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türk Ordusu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki türk ordusu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.