Dağlık Karabağ

Dağlık Karabağ

Son dakika Dağlık Karabağ haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Dağlık Karabağ ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Dağlık Karabağ haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dağlık Karabağ

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dağlık karabağ gelişmeleri de dahil olmak üzere 685 dağlık karabağ haberi bulunmuştur. Tüm dağlık karabağ haberleri aşağıda listelenmiştir.
Paşinyan: Dağlık Karabağ’da gerilimin tırmanma ihtimali yüksek
Paşinyan: Dağlık Karabağ’da gerilimin tırmanma ihtimali yüksekErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile Dağlık Karabağ bölgesinde gerilimin artma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.
14.03.2023Dünya
Rusya'dan Türkiye ve Suriye açıklaması: Hazırlıklar yapılıyor
Rusya'dan Türkiye ve Suriye açıklaması: Hazırlıklar yapılıyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov düzenlediği basın toplantısında Türkiye ve Suriye Savunma Bakanlarının Rusya'nın aracılığıyla görüştüğünü hatırlatarak, "Şimdi de dışişleri bakanlarının bir araya geleceği görüşmenin hazırlıkları yapılıyor" dedi.
18.01.2023Dünya
Putin: Aliyev ve Paşinyan ile üçlü görüşme yapmayı başardık
Putin: Aliyev ve Paşinyan ile üçlü görüşme yapmayı başardıkErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüşme gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Aliyev ve Paşinyan ile üçlü görüşme yapmayı başardık" ifadelerini kullandı.
27.12.2022Dünya
Nusret Gökçe Dan Bilzerian olayı ne? Sosyal medya playboyu Dan Bilzerian’dan Nusret ifşası!
Nusret Gökçe Dan Bilzerian olayı ne? Sosyal medya playboyu Dan Bilzerian’dan Nusret ifşası!Sosyal medya fenomeni, playboy Dan Bilzerian’ın Nusret ifşası gündem oldu. Yaptığı paylaşımlarla sık sık gündem olan Dan Bilzerian, Nusret'in kendisine DM'den attığı mesajları ifşa etti. Sık sık kadınlarla çekildiği fotoğrafları ile tanınan Dan Bilzerian, bu kez Nusret fotoğrafları ile konuşuluyor. Peki, Nusret Gökçe Dan Bilzerian olayı ne? Dan Bilzerian kimdir? Nusret ne yaptı? İşte detaylar…
22.12.2022Magazin
Rusya Devlet Başkanı Putin: Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasını umuyoruz
Rusya Devlet Başkanı Putin: Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasını umuyoruzRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan'ın başkenti Erivan'da düzenlenen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Liderler Zirvesi'ne katıldıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bakü ve Erivan arasında barış anlaşması imzalanmasını umuyoruz" dedi.
23.11.2022Dünya
Fransızlardan Bayraktar TB2'lere büyük övgü: Türkiye vazgeçilmez oldu
Fransızlardan Bayraktar TB2'lere büyük övgü: Türkiye vazgeçilmez olduDağlık Karabağ, Libya, Ukrayna'da çok önemli başarı gösteren yerli SİHA ve İHA'lar tüm dünyanın diline pelesenk oldu. Son olarak Fransızlar Bayraktar TB2'yi öve öve bitiremedi. Ünlü radyo ve televizyon ağı, France info tarafından yapılan haberde, "Bu drone'lar, Türkiye'nin dünyanın birçok bölgesinde vazgeçilmez bir tedarikçi olmasını sağlıyor" ifadelerine yer verildi. Haberde Türkiye, dünyanın en büyük ekonomileri arasında başı çeken Çin ile kıyaslandı.
16.11.2022Ekonomi
Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Azerbaycan ile bu yılın sonuna kadar barış anlaşmasının imzalanmasını diliyorum
Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Azerbaycan ile bu yılın sonuna kadar barış anlaşmasının imzalanmasını diliyorum Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Ermenistan parlamentosunda yaptığı konuşmada, "Azerbaycan ile bu yılın sonuna kadar barış anlaşmasının imzalanmasını diliyorum" dedi.
26.10.2022Dünya
Zengilan nerede, Zengilan Havalimanını kim yaptı? Erdoğan açılışını yaptı!
Zengilan nerede, Zengilan Havalimanını kim yaptı? Erdoğan açılışını yaptı!Zengilan Havalimanı nerede, Zengilan Havalimanını kim yaptı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Zengilan Havalimanı açılışını gerçekleştirdi.
20.10.2022Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Aliyev ve Paşinyan ile görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
10.10.2022Dünya
Türk SİHA'ları bir adım önde! Bayraktar TB2'ler İran'ın intihar dronlarına karşı
Türk SİHA'ları bir adım önde! Bayraktar TB2'ler İran'ın intihar dronlarına karşı2020'deki Dağlık Karabağ savaşının ardından Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki en kanlı çatışmanın yaşanmasının ardından, İran'ın zırhlı araçlarını ve SİHA'larını Azerbaycan sınırına taşıdığı iddiası üzerine kaleme alınan makalede Türk yapımı Bayraktar TB2 ile İran'ın insansız hava araçları karşı karşıya geldi.
25.09.2022Ekonomi
Türkiye başardı! Milli kamera görevde, SİHA'lardan tam isabet
Türkiye başardı! Milli kamera görevde, SİHA'lardan tam isabetYerli ve milli imkanlarla üretilen İHA ve SİHA'ların alt sistemleri de millileşmeye devam ediyor. Tamamen yerli savunma sanayi şirketleri tarafından yapılan Milli kamera sistemi, Bayraktar üzerinde kullanılarak benzeri birçok sistemin önüne geçiyor.
20.09.2022Ekonomi
Ermenistan'da Paşinyan karşıtları sokağa indi
Ermenistan'da Paşinyan karşıtları sokağa indiErmenistan'da halk, Azerbaycan ordusuna karşı askeri kayıplar verilmesini protesto etmek ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın istifasını istemek için sokağa indi.
14.09.2022Dünya
Taleh Mammadov Ermeni rakibini yerden yere vurdu 33 yaşındaki güreşçi sosyal medyada 'TT' oldu
Taleh Mammadov Ermeni rakibini yerden yere vurdu 33 yaşındaki güreşçi sosyal medyada 'TT' olduBelgrad'ta düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Ermeni rakibi Hrachya Poghosyan ile karşı karşıya gelen 33 yaşındaki güreşçi Taleh Mammadov 63 kilo bronz madalya maçında Poghosyan'ı mindere çakınca görüntüler sosyal medyada 'TT' oldu.
13.09.2022Gündem
Türk SİHA'larına büyük övgü: Durdurulamıyor
Türk SİHA'larına büyük övgü: DurdurulamıyorBirleşik Krallık merkezli yayın kuruluşu BBC'nin Rusça servisi, yerli ve milli SİHA'ların mucidi Haluk ve Selçuk Bayraktar ile bir röportaj gerçekleştirdi. Analiz haberde, Türk SİHA'larının başarısından, "Bayraktar TB2'lerin dünyada en popüler drone: Doğru zamanda doğru yerde olmayı başarıyorlar." ifadeleriyle söz edildi. Haberde görüşlerine başvurulan BBC Rusça Savunma Muhabiri Pavel Aksyonov, "Piyasada yüksek taktik ve teknik özellikleri olan pek çok rakibi bulunsa da Bayraktar TB2, orta menzilli ve uzun ömürlü İHA'lar arasında en popüleri. Burada Bayraktar'ın geçmişinin başarılarla dolu olmasının etkisi var: Bu model aynı anda birden fazla cephede kullanıldı ve durdurulamadı. Ukrayna öncesinde Azerbaycan tarafından Dağlık Karabağ'da, Türkiye tarafından Şubat 2020'deki Suriye operasyonunda ve Libya'da Halife Hafter'e karşı başarıyla kullanılmıştı." dedi.
27.08.2022Ekonomi
Laçın şehri nerede, Azerbaycan kontrolüne mi geçti? Laçin koridoru nedir?
Laçın şehri nerede, Azerbaycan kontrolüne mi geçti? Laçin koridoru nedir?Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycanlılar, Laçın şehrine döndük. Azerbaycan Ordusu Laçın şehrinde konuşlandırıldı. Zabuh ve Sus köyleri kontrol altına alındı" dedi. Peki, Laçın şehri nerede, Laçın şehri nerede nedir?
26.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Soçi’de
Cumhurbaşkanı Erdoğan Soçi’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus mevkidaşı Vladimir Putin’in daveti üzerine Soçi’ye geldi.
5.08.2022Siyaset
Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi Güvenlik Konseyini topladı
Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi Güvenlik Konseyini topladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Güvenlik Konseyi toplantısında yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Soçi'de gerçekleştireceği zirveyi ve Dağlık Karabağ’daki son gelişmeleri ele aldı. Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov ise yaptığı açıklamada, "Ukrayna limanlarında biriken tahılın ihracatını desteklemek için kurulan mekanizma tek seferlik bir süreci kapsamıyor. Umarız aynı verimlilikle çalışmaya devam eder" dedi.
4.08.2022Dünya
Çavuşoğlu ile Blinken tahıl anlaşması ve Dağlık Karabağ'ı görüştü
Çavuşoğlu ile Blinken tahıl anlaşması ve Dağlık Karabağ'ı görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Ukrayna tahılının ihracatının devamını ve Dağlık Karabağ sorununu ele aldı.
4.08.2022Siyaset
Rusya, Azerbaycan’ı Karabağ’da ateşkesi bozmakla suçladı
Rusya, Azerbaycan’ı Karabağ’da ateşkesi bozmakla suçladıRusya Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ordusu ile Ermeni ordusu arasında yaşanan gerilime dair yaptığı açıklamada Azerbaycan tarafının ateşkesi ihlal ettiğini öne sürdü.
3.08.2022Dünya
MSB: 13 MEMATT daha Azerbaycan'a teslim edildi
MSB: 13 MEMATT daha Azerbaycan'a teslim edildiMilli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli imkanlarla üretilen 13 Mekanik Mayın Temizleme Aracı'nın (MEMATT) daha Azerbaycan Savunma Bakanlığı'na teslim edildiğini bildirdi.
Türkiye'nin hamlesine büyük övgü! Bu kez Almanlar yazdı
Türkiye'nin hamlesine büyük övgü! Bu kez Almanlar yazdıTürkiye'nin hamlesine büyük övgü. Bu kez Almanlar yazdı. Türkiye’nin askeri teknoloji üretiminde benimsediği yerli ve milli üretim anlayışı, yabancı basında bir kez daha manşete taşındı. Alman Handelsblatt gazetesi, Türkiye’nin silah üretim hamlesini tüm ayrıntılarıyla incelediği bir analiz kaleme aldı. Analizde, Türkiye ile Almanya da kıyaslandı.
28.07.2022Dünya
Yerli SİHA'lar için Rusya ve BAE'den sürpriz teklif!
Yerli SİHA'lar için Rusya ve BAE'den sürpriz teklif!Dağlık Karabağ, Suriye, Libya ve Ukrayna savaşında üstün bir başarı ortaya koyan yerli SİHA'lar dünyanın dilinden düşmüyor. Bu kapsamda Türk SİHA'ları için Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye sürpriz bir teklif geldi.
26.07.2022Ekonomi
Dünyanın gözü bu zirvede! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'da Putin ile görüştü
Dünyanın gözü bu zirvede! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'da Putin ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki ikili görüşme sona erdi. İki liderin görüşmesinde Suriye konusu ve Ukrayna'dan tahıl sevkiyatı krizini değerlendirdi. Erdoğan görüşme öncesi yaptığı açıklamada "İstanbul'da Rus heyetinin yaklaşım tarzı olumluydu. Buradan alacağımız netice tüm dünyayı olumlu yönde etkileyecektir. Görüşmelerimizin olumlu geçeceğini umuyorum." ifadelerini kullandı.
19.07.2022Siyaset
Selçuk Bayraktar savaşın seyrini değiştiren TB2’yi anlattı!
Selçuk Bayraktar savaşın seyrini değiştiren TB2’yi anlattı!Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşta kuralları baştan yazan Türkiye yapımı drone’lar İngiliz basınında bir kez daha manşet oldu. Kiev'e Rus ordusuna karşı en belirleyici zaferlerinden bazılarını kazandıran Bayraktar TB2 insansız hava aracı, The Telegraph tarafından üretildiği yerde incelendi ve bir makaleye konu oldu.
11.07.2022Gündem
Aliyev Ermenistan'a resti çekti: Toprak bütünlüğünü sorgulayacağız
Aliyev Ermenistan'a resti çekti: Toprak bütünlüğünü sorgulayacağızAzerbaycan’da 9. Küresel Bakü Forumu’na katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Biz Ermenistan tarafından Dağlık Karabağ’ın statüsü hakkında sözler duymaya başladık. Bu, tamamen sorumsuzca ve Ermenistan'ın kendisi için tehlikelidir” ifadelerini kullanarak, “Ermenistan, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü sorgulamaya devam ederse, Azerbaycan'ın başka seçeneği kalmayacak ve Ermenistan'ın toprak bütünlüğünü sorgulayacaktır” dedi.
16.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Dağlık Karabağ ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dağlık karabağ haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.