Bayraktar Tb2

Bayraktar Tb2

Son dakika Bayraktar TB2 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Bayraktar TB2 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Bayraktar TB2 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bayraktar Tb2

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bayraktar tb2 gelişmeleri de dahil olmak üzere 356 bayraktar tb2 haberi bulunmuştur. Tüm bayraktar tb2 haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türk İHA ve SİHA'ları dünya gündeminde! ABD'de manşet, Türkiye rekor kırıyor
Türk İHA ve SİHA'ları dünya gündeminde! ABD'de manşet, Türkiye rekor kırıyorÖzellikle silahlı insansız hava aracı satışlarının Türkiye'nin uluslararası ilişkilerini Orta Asya'dan Avrupa'ya, Ortadoğu'dan Kuzey Afrika'ya kadar birçok bölgede geliştirdiğini yazan Amerikan CNBC, büyüyen savunma sanayiinin kırdığı rekorları sayfasına taşıdı. Bayraktar TB2'nin Rusya-Ukrayna savaşında oynadığı rolü öne çıkaran CNBC, Erdoğan'ın 20 yıllık yatırımının meyvesini verdiğini vurguladı.
30.03.2023Dünya
MasterChef Ukrayna'da Bayraktar TB2'li yemek!
MasterChef Ukrayna'da Bayraktar TB2'li yemek!Ukrayna'nın en ünlü TV programlarından biri olan MasterChef Ukrayna'da yarışmacıların Bayraktar TB2 temalı yemek yapacağı açıklandı.
28.03.2023Dünya
Bayraktar TB3 ilk kez TEKNOFEST’te sergilenecek
Bayraktar TB3 ilk kez TEKNOFEST’te sergilenecekBaykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023’te ilk kez halka açık olarak sergilenecek.
Selçuk Bayraktar: AFAD'la koordine olarak konut seferberliği başlattık
Selçuk Bayraktar: AFAD'la koordine olarak konut seferberliği başlattıkBAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar CNN TÜRK'te yaptığı açıklamada, "AFAD'ın yönlendirmesiyle geçici barınma imkanına merhem olabilmek için konteyner inşasına başladık. 520 konteynerin tedariğine başladık. Şu anda üretim devam ediyor. 1 aya kadar burada 2 bin kişinin kalacağı bir yer olacak." dedi. Bayraktar, "Tüm kurumlarımızı ve toplumumuzu bu kampanyaya desteğe çağırıyorum. Bu durum hepimizin başına gelebilirdi. Kalıcı konutların inşa edilmesi için tüm milletimizi desteğe çağırıyorum" ifadelerini kullandı.
13.02.2023Gündem
SSB: Deprem bölgesinde 56 Türk İHA’sı aralıksız görev yapıyor
SSB: Deprem bölgesinde 56 Türk İHA’sı aralıksız görev yapıyorDeprem bölgesi üzerinde zorlu hava şartlarına rağmen tespit arama-kurtarma desteği ve koordinasyon faaliyetleri için uçuş gerçekleştiren İnsansız Hava Araç’larının teknik bilgilerini Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), “Deprem bölgesinde Türk İHA’ları” notu ile paylaştı.
12.02.2023Gündem
Ukrayna'da 'Bayraktar Efsane Kanatlar' belgeseli! Selçuk ve Haluk Bayraktar'la söyleşi yapıldı
Ukrayna'da 'Bayraktar Efsane Kanatlar' belgeseli! Selçuk ve Haluk Bayraktar'la söyleşi yapıldıUkrayna'nın en büyük televizyon kanallarından olan 1+1'de Bayraktar TB2 SİHA'lar hakkında belgesel hazırlanıp yayına sunuldu. Belgeselde Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile yapılan söyleşiler de yer aldı.
28.01.2023Gündem
Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB3 ve Kızılelma muharebe tarihinde devrim yapacak
Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB3 ve Kızılelma muharebe tarihinde devrim yapacakBaykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, İstanbul'da ‘Beyoğlu Sohbetleri Türkiye Yüzyılı Buluşmaları’ programına katıldı. Kızılelma ve Bayraktar TB3 İnsansız hava araçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bayraktar, “Tarihe not düşecek olursak; Bayraktar TB3 ve Kızılelma şayet bir gün görev alma imkanına erişecek olursa, nasıl ki Bayraktar TB2 SİHA’lar dünya muharebe tarihinde paradigma dönüşümünü yaptı, bunlarda muharebe tarihinde devrim yapacak” dedi.
28.01.2023Ekonomi
Bayraktar TB2'yi bir ülke daha istedi! 370 milyon dolarlık sözleşme imzalandı
Bayraktar TB2'yi bir ülke daha istedi! 370 milyon dolarlık sözleşme imzalandıBaykar ile Kuveyt Savunma Bakanlığı arasında Bayraktar TB2 ihracatına yönelik sözleşme imzalandı. 2019 Temmuz ayından bu yana devam eden süreçte, Amerika, Avrupa ve Çin’den önemli firmaların yer aldığı rekabetin kazananı Türk firması Baykar oldu.
18.01.2023Ekonomi
Bir ülke daha Türkiye’den Anka SİHA satın aldı
Bir ülke daha Türkiye’den Anka SİHA satın aldıKırgızistan’ın Türkiye’den silahlı insansız hava aracı (SİHA) Anka satın aldığı bildirildi.
17.01.2023Ekonomi
Süpersonik KIZILELMA müjdesi! Selçuk Bayraktar bizzat duyurdu
Süpersonik KIZILELMA müjdesi! Selçuk Bayraktar bizzat duyurduBaykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar, yerli insansız savaş uçağı Kızılelma'nın yeni bir modeli üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bayraktar, "Kızılelma'nın süpersonik varyantını da yapmayı düşünüyoruz. Sesin üstünde de uçabilen bir varyantı olacak. Bunun yanında KIZILELMA agresif manevralar yapacak" dedi.
3.01.2023Gündem
Dünyanın en iyileri arasında! Baykar'dan 27 ülkeye ihracat
Dünyanın en iyileri arasında! Baykar'dan 27 ülkeye ihracatKızılelma, Bayraktar TB2 ve Akıncı TİHA gibi yerli ve milli İHA ve SİHA'ları geliştiren Baykar'ın 2022 yılı gelişmelerini Selçuk Bayraktar açıkladı. Baykar 2022 yılında 1,18 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bayraktar "Öz sermayemizle geliştirdiğimiz, millî ve özgün İHA'larımız sayesinde dünyanın en iyileri arasında yerimizi aldık. 2022'de imzaladığımız sözleşmelerde ihracatın payı %99.3" dedi.
2.01.2023Ekonomi
Petrol keşfi! Tarihi anlar böyle görüntülendi
Petrol keşfi! Tarihi anlar böyle görüntülendiŞırnak'ta, terörden arındırılan Gabar Dağı'ndaki petrol rezervinde günlük 5 bin 300 varil petrol çıkarılıyor. 2 kuyunun daha faaliyete girmesi ile günlük üretimin 10 bin varile çıkarılması hedefleniyor. CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ise petrol rezervinin bulunduğu Gabar'da petrol kuyusunda son durumu paylaştı.
1.01.2023Gündem
Bayraktar Akıncı ‘Gökçe Yeni Nesil Güdüm Kiti’ ile hedefini vurdu
Bayraktar Akıncı ‘Gökçe Yeni Nesil Güdüm Kiti’ ile hedefini vurduBayraktar AKINCI TİHA, milli ve özgün olarak geliştirilen GÖKÇE Yeni Nesil Güdüm Kiti ile gerçekleştirdiği test atışında hedefi yüksek hassasiyetle vurdu.
22.12.2022Gündem
Hedefler belirlendi! İşte Türkiye’nin 2030 teknogirişim vizyonu
Hedefler belirlendi! İşte Türkiye’nin 2030 teknogirişim vizyonuTürkiye, teknoloji girişimciliğinde 2030 hedeflerini belirledi. Ulusal Teknoloji Girişimciliği Stratejisi ile 100 bin teknogirişim oluşturulacak. Strateji doğrultusunda TURCORN100 programı da start aldı. Program ile 2030’da bir milyar değerlemeyi aşan 100 Turcorn çıkarılacak.
21.12.2022Ekonomi
Yeni petrol açıklaması geldi! "İlave müjdeler gelebilir"
Yeni petrol açıklaması geldi! "İlave müjdeler gelebilir"Türkiye, enerji arz güvenliği alanında dev bir yatırımı daha bugün faaliyete geçiriyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez açılış öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez Gabar Dağında bulunan petrolle ilgili de yeni detaylar paylaştı.
16.12.2022Ekonomi
Kızılelma'da tarihi an! Uçuş gerçekleşti
Kızılelma'da tarihi an! Uçuş gerçekleştiBaykar’ın öz sermayesiyle milli ve özgün olarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Pistten kalkıp yükselişini gerçekleştiren Kızılema'yı Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Daha fazla yerde tutamadık uçtu! Rabbimize şükürler olsun" diyerek gökyüzüne uğurladı.
14.12.2022Ekonomi
Haluk Bayraktar: Kızılelma, Türkiye’yi bir üst lige taşıyacak
Haluk Bayraktar: Kızılelma, Türkiye’yi bir üst lige taşıyacakKızılelma'ya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Haluk Bayraktar, "Kızılelma, Türkiye’yi bir üst lige taşıyacak; ses hızına yakın ve üstüne çıkabilecek varyantlarda olan çok kritik seviyede önemli, stratejik bir proje" dedi.
12.12.2022Ekonomi
Bayraktar Akıncı TİHA'dan TOLUN ile başarılı atış!
Bayraktar Akıncı TİHA'dan TOLUN ile başarılı atış!Bayraktar Akıncı TİHA'dan TOLUN Minyatür Bomba test atışı başarıyla gerçekleştirildi. Baykar sosyal medya hesabından yapılan videolu paylaşımda atış görüntülerine yer verildi.
Bayraktar TB2 SİHA'lar artık yeni gözde! Bir ülke daha talip oldu
Bayraktar TB2 SİHA'lar artık yeni gözde! Bir ülke daha talip olduBulgaristan Savunma Bakanı Dimitar Stoyanov, ülkesinin Türkiye’den Bayraktar TB2 SİHA satın alımı konusunda seçenekleri değerlendirdiğini açıkladı.
24.11.2022Ekonomi
Bayraktar Kızılelma’nın ilk otomatik taksi ve koşu testi başarıyla tamamlandı
Bayraktar Kızılelma’nın ilk otomatik taksi ve koşu testi başarıyla tamamlandıBaykar’ın kendi öz kaynaklarıyla milli ve özgün olarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA’nın ilk Otomatik Taksi ve Koşu Testi başarıyla tamamlandı.
20.11.2022Gündem
Türkiye'nin yeni vurucu gücü! Tamamen yerli ve milli
Türkiye'nin yeni vurucu gücü! Tamamen yerli ve milliTürkiye başardı. Düşmana korku salacak. TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen yerli ve milli güdüm kiti HGK-82’nin (Hassas Güdüm Kiti) en yüksek yerlilik oranı ile envantere girdiği açıklandı.
18.11.2022Ekonomi
Fransızlardan Bayraktar TB2'lere büyük övgü: Türkiye vazgeçilmez oldu
Fransızlardan Bayraktar TB2'lere büyük övgü: Türkiye vazgeçilmez olduDağlık Karabağ, Libya, Ukrayna'da çok önemli başarı gösteren yerli SİHA ve İHA'lar tüm dünyanın diline pelesenk oldu. Son olarak Fransızlar Bayraktar TB2'yi öve öve bitiremedi. Ünlü radyo ve televizyon ağı, France info tarafından yapılan haberde, "Bu drone'lar, Türkiye'nin dünyanın birçok bölgesinde vazgeçilmez bir tedarikçi olmasını sağlıyor" ifadelerine yer verildi. Haberde Türkiye, dünyanın en büyük ekonomileri arasında başı çeken Çin ile kıyaslandı.
16.11.2022Ekonomi
NATO ülkesine ilk Bayraktar TB2 teslimatı! Selçuk Bayraktar 'Bugün gönderdik' diyerek duyurdu
NATO ülkesine ilk Bayraktar TB2 teslimatı! Selçuk Bayraktar 'Bugün gönderdik' diyerek duyurduBaykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Fuarı'nda açıklamalarda bulundu. Bayraktar, NATO ülkesine TB2'lerin ilk teslimatının gerçekleştiğini ve göreve hazırladıklarını söyledi.
28.10.2022Ekonomi
"Türk dronları en iyisi diyorlar, Tesla da dron yapacak mı?" sorusuna Elon Musk'tan dikkat çeken yanıt
"Türk dronları en iyisi diyorlar, Tesla da dron yapacak mı?" sorusuna Elon Musk'tan dikkat çeken yanıtTesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, sosyal medya hesabından "1. Dron Savaşı" şeklinde bir paylaşım yaptı. Bu tweetin altında bir kullanıcı, "Türk dronları en iyisi diyorlar, Tesla da dron üretecek mi?" diyerek Musk'a soru yöneltti. Musk gelen soruyu cevapladı.
20.10.2022Ekonomi
SSB İsmail Demir açıkladı: 3 Bayraktar TB2 daha teslim edildi
SSB İsmail Demir açıkladı: 3 Bayraktar TB2 daha teslim edildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 3 Bayraktar TB2 insansız hava aracının (İHA) Emniyet Genel Müdürlüğüne teslim edildiğini bildirdi.
30.09.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bayraktar Tb2 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bayraktar tb2 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.