Çanakkale Boğazı

Çanakkale Boğazı

Son dakika çanakkale boğazı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çanakkale boğazı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çanakkale boğazı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çanakkale Boğazı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çanakkale boğazı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.134 çanakkale boğazı haberi bulunmuştur. Tüm çanakkale boğazı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Tarla ve mera kavgalarını sonlandıracak uygulama devreye giriyor! Yatırım için büyük avantaj
Tarla ve mera kavgalarını sonlandıracak uygulama devreye giriyor! Yatırım için büyük avantajİçişleri Bakanlığı'nın mülki idari sınırların netleşmesi, dijital veri tabanının oluşturulması amacıyla 2018 yılında başlattığı Mülki İdari Sınırların Güncellenmesi ve Sayısallaştırılması Projesi (MİDAS), pilot bölge seçilen Trakya'da tamamlandı.
22.09.2023Ekonomi
Türkiye turizmde rekor kırdı! Yüzde 13,95 artış gerçekleşti
Türkiye turizmde rekor kırdı! Yüzde 13,95 artış gerçekleştiKültür ve Turizm Bakanlığı paylaştığı verilerde Türkiye'ye ilk 8 ayda 36,8 milyon ziyaretçinin geldiğini duyurdu.Türkiye 2023 yılının ilk 8 ayında toplam 36 milyon 754 bin 146 ziyaretçi ağırladı. Gelen ziyaretçilerin 33 milyon 426 bin 940’ını yabancılar, 3 milyon 327 bin 206’sını ise yurt dışı ikameti vatandaşlar oluşturdu.
22.09.2023Ekonomi
Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası!  Römorkörler sevk edildi
Çanakkale Boğazı'nda gemi arızası! Römorkörler sevk edildiÇanakkale Boğazı'nda 'Liberya' bayraklı akaryakıt tankeri, makine arızası yaptı. Bölgeye römorkörler sevk edildi.
22.09.2023Yaşam
Çanakkale'de tanker arızası: Gemi trafiğine kapatıldı
Çanakkale'de tanker arızası: Gemi trafiğine kapatıldıİstanbul’dan Yunanistan’a seyir halindeyken Çanakkale Boğazı’nda makine arızası yaşayan 183 metre boyundaki tanker nedeniyle gemi trafiği güney kuzey yönlü geçici olarak askıya alındı.
22.09.2023Gündem
Çanakkale'yi 30 yıllık ahşap elektrik direği yaktı! Yangın kontrol altına alındı
Çanakkale'yi 30 yıllık ahşap elektrik direği yaktı! Yangın kontrol altına alındıSalı günü başlayan yangın Çanakkale'de 1500 hektardan fazla ormanlık alanı küle çevirdi. Damyeri köyünde başlayan yangında alevlerin etrafı çevrildi. Damyeri köyü sakini ve ilk ihbarı yapan kişi Ali Güçlü elektrik direğindeki kablolardan düşen kıvılcımların otları tutuşturmasıyla yangının çıktığını söyledi. Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale orman yangını kontrol altına alındığını bildirdi. Yaklaşık, 4 bin 80 hektar alan yangından etkilendi.
24.08.2023Gündem
ÇANAKKALE HARİTASI ||| Çanakkale Damyeri haritada nerede? Çanakkale haritası üzerinden Çanakkale’nin ilçeleri ve köyleri…
ÇANAKKALE HARİTASI ||| Çanakkale Damyeri haritada nerede? Çanakkale haritası üzerinden Çanakkale’nin ilçeleri ve köyleri…Marmara Bölgesinin güneybatısında yer alan Çanakkale, Marmara Denizine kıyısı olan bir şehirdir. Çanakkale güneyde Balıkesir’le, diğer sınır komşuları ise Tekirdağ ve Edirne'dir. Asya ile Avrupa arasında ulaşımı sağlayan Çanakkale Boğazı ise ekonomik anlamda şehir için stratejik bir önemdedir. Peki, Çanakkale Damyeri haritada nerede? Çanakkale haritası üzerinden Çanakkale’nin ilçeleri ve köyleri…
23.08.2023Gündem
Çanakkale orman yangını neden çıktı? Çanakkale yangını nerede, nasıl çıktı, ne zaman başladı? Çanakkale orman yangını nerede?
Çanakkale orman yangını neden çıktı? Çanakkale yangını nerede, nasıl çıktı, ne zaman başladı? Çanakkale orman yangını nerede?Çanakkale Damyeri mevkiinde dün saat 11.39’da çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları ikinci günde de sürüyor. Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı, 9 köyde toplamda 337 hane ve bin 251 kişinin tedbir amaçlı tahliye edildiğini duyurdu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Sarıcaeli Köyü yaşlı bakım evinden 72 vatandaşımız tahliye edilerek Terzioğlu KYK yurduna yerleştirilmiştir” bilgisini paylaştı. Çanakkale-Çan Karayolu trafiğe amaçlı sivil araç trafiğine kapalı olduğunu duyuran Yerlikaya, “Çanakkale Boğazı çift taraflı deniz ulaşımına kapanmıştır” dedi. Peki, Çanakkale orman yangını neden çıktı? Çanakkale yangını nerede, nasıl çıktı, ne zaman başladı? Çanakkale orman yangını nerede?
23.08.2023Gündem
Çanakkale'de orman yangıyla mücadele sürüyor! Bakan Yumaklı son durumu açıkladı
Çanakkale'de orman yangıyla mücadele sürüyor! Bakan Yumaklı son durumu açıkladıDün saat 11.30 sıralarında Çanakkale'de çıkan orman yangınıyla mücadele tüm hızıyla sürüyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Çanakkale'de 1500 hektarlık alanda yangına müdahale sürüyor, yangının ilerlemesi duruduldu." açıklamasını yaparken Yangına müdahale eden bir ekip, rüzgarın yön değiştirmesiyle alevlerin ortasında kaldı. Bakan Yumaklı, "Bazı kahramanlar, iyi ki varlar" diyerek o anları paylaştı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya "Çanakkale-Çan karayolu sivil araç trafiğine kapalıdır. Çanakkale Boğazı çift taraflı deniz ulaşımına kapanmıştır" açıklamasında bulundu. Bakan Koca, "Çanakkale’de meydana gelen orman yangında toplam 83 kişi etkilendi. 14’ü olay yerine görevlendirilen ambulanslarla, 48 kişi ise ayaktan hastanelere ulaştı." açıklamasını yaptı. Yangınla mücadele sürerken NASA Çanakkale yangını haritasını yayınlandı.
23.08.2023Gündem
Çanakkale'deki orman yangını sürüyor: AFAD'dan açıklama geldi
Çanakkale'deki orman yangını sürüyor: AFAD'dan açıklama geldiÇanakkale'de çıkan yangına müdahale sürüyor. 21 saattir devam eden orman yangınını, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, helikopterle havadan incelerken son durumu açıkladı.
23.08.2023Gündem
Çanakkale'de orman yangını! Yerleşim yerleri boşaltıldı
Çanakkale'de orman yangını! Yerleşim yerleri boşaltıldıÇanakkale'de orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada orman yangını nedeniyle arazöz ve iş makinalarının yoğun olarak çalışmasından dolayı vatandaşların acil durumlar dışında Çanakkale-İzmir Yolu'nu kullanmamaları istendi. Çanakkale'de orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürerken şehir merkezi adeta duman altında kaldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çanakkale Kepez Bölgesi'nde yaşanan orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiğinin güney-kuzey yönlü geçici olarak askıya alındığını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Orman Genel Müdürlüğü'nde, ülke genelinde çıkan yangınlara ilişkin açıklama yaptı.
22.08.2023Gündem
Zıpkınla 22 kiloluk akya böyle avlandı
Zıpkınla 22 kiloluk akya böyle avlandıÇanakkale Boğazı'nda tüpsüz zıpkınla trofe avları yapan rekortmen dalgıç Ozan Önen (42), Saros Körfezi'nde 22 kilogram ağırlığında 1,30 metre uzunluğunda akya avladı.
22.08.2023Yaşam
Zıpkınla 22 kiloluk akya avladı
Zıpkınla 22 kiloluk akya avladıÇanakkale Boğazı'nda tüpsüz zıpkınla trofe avları yapan rekortmen dalgıç Ozan Önen (42), Saros Körfezi'nde 22 kilogram ağırlığında 1,30 metre uzunluğunda akya avladı.
22.08.2023Haber
17 Plaka Neresi? 17 Hangi Şehrin Plakası? 17 Hangi İlin Plaka Kodu?
17 Plaka Neresi? 17 Hangi Şehrin Plakası? 17 Hangi İlin Plaka Kodu?En çok bilinen ve öne çıkan plakalar içerisinde 17 gelmektedir. Özellikle 17 plakasının bulunduğu şehir pek çok açıdan bilindiği için internet üzerinden de karşı karşıya kalınır. Bu plaka ise Çanakkale şehrine aittir. Alfabetik sıralama üzerinden Ç harfi ile beraber bu 2 haneli sayı plaka olarak ön plana çıkmaktadır. Hem Türk tarihi açısından hem de turizm noktasında Çanakkale Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biridir. Buna bağlı olarak Çanakkale şehrinden çıkan araçlar için yasal olarak 17 plakası kullanılır.
21.08.2023Yaşam
Çanakkale'de sardalyalar tezgahları süslüyor
Çanakkale'de sardalyalar tezgahları süslüyorSardalyalar tezgahlara düştü. Çanakkale'de, temmuz ayının ortalarında yağ oranı zirveye çıkan sardalya boyuna göre, kilosu 120 TL ile 200 TL arasında satılıyor. Ayrıca 15 Temmuz itibarıyla Ege Denizi'nin 6 mil açığında trol balıkçılarının av yasağının kalkması, balık piyasasını hareketlendirdi. Balıkhane esnafı Cemal Kartal, "Sardalya 1,5 aydır yağlı ama şu an yağ oranı zirvede. Şu an mangal söndüren cinsten dediğimiz zaman. Tezgahta iri ve ufak olmak üzere iki boy sardalyamız var" dedi.
20.07.2023Ekonomi
Marmara Denizi'nde 'Pusula Denizanası' tehdidi
Marmara Denizi'nde 'Pusula Denizanası' tehdidiÇanakkale Boğazı'nda da görülen zehirli pusula denizanaları, Marmara Denizi'nde de artış gösterdi. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, bahar aylarında görünürlüğü artan pusula denizanalarıyla ilgili, "Hem stok yönünden hem de ekonomik olarak zararı var. Hamsi, sardalya gibi balıklar daha çok etkilenir. Denizdeki tüm canlıları denizanaları etkiler" dedi.
15.06.2023Yaşam
Marmara Denizi'nde büyük tehlike! 'Pusula Denizanası' tehdidi
Marmara Denizi'nde büyük tehlike! 'Pusula Denizanası' tehdidiÇanakkale Boğazı'nda da görülen zehirli pusula denizanaları, Marmara Denizi'nde de artış gösterdi. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar, bahar aylarında görünürlüğü artan pusula denizanalarıyla ilgili, "Hem stok yönünden hem de ekonomik olarak zararı var. Hamsi, sardalya gibi balıklar daha çok etkilenir. Denizdeki tüm canlıları denizanaları etkiler" dedi.
26.05.2023Yaşam
19 Mayıs kutlu olsun... Cumhuriyet'e atılan ilk adım
19 Mayıs kutlu olsun... Cumhuriyet'e atılan ilk adımMustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan Milli Mücadele ile 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet’in ilk adımı atıldı... İşgal ile Cumhuriyet’in ilan edildiği 5 yıllık dönemde; kurtuluş, kuruluş ve Cumhuriyet’e geçiş, iç içe verilen destan gibi bir mücadele ile sağlandı...
19.05.2023Gündem
‘TCG Anadolu’ Şehitler Abidesi ve Çanakkale halkını selamladı
‘TCG Anadolu’ Şehitler Abidesi ve Çanakkale halkını selamladıDünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi ve Türkiye'nin en büyük askeri gemisi olan TCG Anadolu, cBoğazı’ndan geçişi sırasında Şehitler Abidesi ile şehitleri ve Çanakkale halkını selamladı.
18.05.2023Gündem
TCG Anadolu, Çanakkale Köprüsü'nün altından geçti
TCG Anadolu, Çanakkale Köprüsü'nün altından geçtiDÜNYANIN ilk SİHA gemisi TCG Anadolu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün altından geçti.
2.05.2023Gündem
Çanakkale'de boğaz trafiğine 'sis' engeli
 Çanakkale'de boğaz trafiğine 'sis' engeli Çanakkale'de etkili olan yoğun sis nedeniyle boğaz trafiği, çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.
20.04.2023Gündem
Tezgahlardaki balık çeşitliliği, olta ve dalyan avcılığıyla sürüyor
Tezgahlardaki balık çeşitliliği, olta ve dalyan avcılığıyla sürüyorTürkiye'de gırgır ve troller için 15 Nisan'da başlayan av yasağına rağmen olta ve dalyan avcılığı sayesinde Çanakkale'de tezgahlarda balık çeşitliliği azalmadı.
17.04.2023Ekonomi
Marmara Denizi'nin son umudu oldu! Saatte 6 litre su temizliyor
Marmara Denizi'nin son umudu oldu! Saatte 6 litre su temizliyorTek hücreli bir organizma, Cebelitarık’tan Çanakkale Boğazı’na kadar tüm pinaların ölümüne neden oldu. Deniz suyunu temizleyen bir midye türü olan pinalar, sadece Marmara Denizi’nde hayatta kaldı. Prof. Dr. Mustafa Sarı, “Marmara pinaların, pinalar da Marmara’nın son umudu” diyor.
15.04.2023Gündem
Prof. Dr. Sarı: Pina, saatte 6 litre deniz suyunu süzerek müsilaj oluşumunu engelliyor
Prof. Dr. Sarı: Pina, saatte 6 litre deniz suyunu süzerek müsilaj oluşumunu engelliyorBandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, Marmara Denizi'nde müsilajla mücadele çalışmalarında, Akdeniz'in en büyük çift kabuklusu 'pina'ların önemine dikkat çekti. Akdeniz ve Ege'de kirlilik ve kaçak avcılık gibi nedenlerle popülasyonu azalan pinaların, son olarak 2016'da ortaya çıkan bir parazit nedeniyle Antalya Körfezi'nde tamamen yok olduğunu, tek yaşam alanlarının Marmara Denizi olduğunu söyleyen Sarı, "Ortalama bir pina saatte 6 litre deniz suyunu berraklaştırıyor" dedi. Sarı, üniversite olarak başlattıkları 'Marmara'nın Umudu Pina' projesi ile bu deniz canlılarını koruma altına alacaklarını kaydetti.
13.04.2023Gündem
Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerine 'fırtına' engeli
Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerine 'fırtına' engeliÇanakkale'de, kuzey Ege'de etkili olması beklenen fırtına nedeniyle, Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine bugün yapılması planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.
1.04.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  İstikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Seddülbahir Kalesi ve Gelibolu-Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan 'Dünyanın yaşadığı krizlerin önümüze çıkardığı fırsatları değerlendirebilmemiz için ihtiyacımız olan tek şey istikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmaktır. Bunu başarırsak Allah'ın izniyle hedeflerimize ulaşmamızı kimse engelleyemez' dedi. Öte yandan Erdoğan tahıl koridoru anlaşmasının süresinin uzatıldığını açıkladı.
18.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çanakkale Boğazı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çanakkale boğazı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.