Büyüme

Büyüme

Son dakika büyüme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan büyüme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını büyüme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Büyüme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan büyüme gelişmeleri de dahil olmak üzere 13.688 büyüme haberi bulunmuştur. Tüm büyüme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğru istikamette yürüdüğümüzün en son işaretidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğru istikamette yürüdüğümüzün en son işaretidirAğrı-Patnos yolu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı bağlantı ile katıldığı törenle açıldı. Erdoğan, yaklaşık 2,5 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen bu yol sayesinde, Ağrı ile Patnos arasındaki mesafenin 1 saatten 35 dakikaya ineceğini söyledi. Erdoğan, "2022 yılı 3. çeyrek büyüme rakamları, doğru istikamette yürüdüğümüzün en son işaretidir." dedi.
1.12.2022Siyaset
Borsa İstanbul'da yeni rekor! Bakan Nebati: Her türlü katkıyı vermek durumundayız
Borsa İstanbul'da yeni rekor! Bakan Nebati: Her türlü katkıyı vermek durumundayızTürkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Borsa İstanbul'un küresel ölçekte dikkat çeken bir borsa olduğunu ve benzerlerinden pozitif ayrıştığını biliyoruz. Borsa İstanbul bizim bir değerimiz. Borsa İstanbul'a biz mümkün olduğunca her türlü katkıyı, bakanlık ve ekonomi yönetimi olarak vermek durumundayız.  Ülkemiz, her türlü enstrümandan faydalanılan bir ülke konumuna getirilmeli" dedi.
1.12.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesleki eğitimde yılların ihmalini giderdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesleki eğitimde yılların ihmalini giderdikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kısa sürede mesleki eğitimde hem yılların ihmalini giderdik hem de çok önemli ivme yakaladık" dedi.
1.12.2022Siyaset
Türkiye ekonomisi 3.9 büyüdü! Bakan Nebati: Bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağız
Türkiye ekonomisi 3.9 büyüdü! Bakan Nebati: Bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağızHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ekonomimiz 2022 yılı 3'üncü çeyreğinde yıllık yüzde 3,9 büyümüştür. Böylece ilk 9 aylık dönemde büyüme yüzde 6,2 olmuştur. Orta Vadeli Program'da (2023-2025) öngördüğümüz şekilde yüzde 5 civarı büyüme ile kapatarak bu yıl da en güçlü büyüyen ülkelerden biri olacağız" dedi.
30.11.2022Ekonomi
Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli oldu
Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları belli olduTÜİK Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre, GSYH 2022 yılı üçüncü çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %3,9 arttı.
30.11.2022Ekonomi
D vitamini eksikliği halk sağlığı problemi haline geldi
D vitamini eksikliği halk sağlığı problemi haline geldiİmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Kutlu, D vitamini eksikliğinin 'halk sağlığı problemi' haline geldiğini söyledi.
28.11.2022Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 büyük diplomatik zafere imza attık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 büyük diplomatik zafere imza attıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Konya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. "Faizde tek haneye indik" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra da devam edecek. Merak etmeyin enflasyon da inecek" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'na şehir hasteneleri ve Rusya-Ukrayna krizi üzerinden eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Türkiye dengeli politikasıyla dünyanın takdirini kazandı. Tahıl anlaşması ve esir takası ile kimsenin cesaret edemediği 2 büyük diplomatik zafere imza attık" dedi.
26.11.2022Siyaset
Bakan Nebati'den flaş enflasyon açıklaması
Bakan Nebati'den flaş enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonda en yüksek değeri gördük. Bir yandan enflasyonla kararlılıkla mücadele ederken diğer yandan vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmek konusunda gerekli tüm adımları attık ve atmaya da devam edeceğiz.” dedi.
25.11.2022Ekonomi
Enflasyonla ilgili flaş açıklama geldi! Kavcıoğlu duyurdu
Enflasyonla ilgili flaş açıklama geldi! Kavcıoğlu duyurduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "2022 yıl sonu enflasyon tahminini 4,8 puanlık güncelleme ile yüzde 60,4'ten yüzde 65,2'ye, 2023 yıl sonunu tahminimizi ise 3,1 puanlık güncelleme ile yüzde 19,2'den yüzde 22,3'e güncelledik" dedi.
25.11.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçlü Türkiye'yi inşa edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçlü Türkiye'yi inşa edene kadar mücadelemizi sürdüreceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyümeyi esas alan ekonomi modelimizin müspet etkilerine her alanda şahit oluyoruz." dedi.
25.11.2022Siyaset
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Kasım 2022 Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç?
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Kasım 2022 Merkez Bankası faiz kararı ne kadar, yüzde kaç?Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. TCMB Para Politikası Kurulu politika faizi tek haneye düşürüldü. İşte, 24 Kasım TCMB PPK toplantısı sonrası Merkez Bankası faiz kararı...
24.11.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 10,5’ten yüzde 9’a indirilmesine karar verdi.
24.11.2022Ekonomi
Bakan Nebati’den doğal gaz açıklaması: 2023’te vanamızı açıyoruz
Bakan Nebati’den doğal gaz açıklaması: 2023’te vanamızı açıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Karadeniz’de keşfettiğimiz doğalgazımızın vanasını 2023’te inşallah açıyoruz. Nükleer Santralimizi yine önümüzdeki yıl devreye alıyoruz. Böylece, ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını giderek azaltmak konusunda da kararlıyız” dedi.
24.11.2022Ekonomi
Kartla ödeme tutarı Ekim ayında yüzde 129 arttı
Kartla ödeme tutarı Ekim ayında yüzde 129 arttı Ekim ayında yapılan toplam kartla ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 129 artarak 377,4 milyar TL oldu.
24.11.2022Ekonomi
Girişimcilik ve yatırım ekosistemi bir araya geldi
Girişimcilik ve yatırım ekosistemi bir araya geldi“Corporate & Ventures Day” etkinliğinde teknoloji girişimcileri, kurumsal dünyanın liderleri ve girişim sermayesi temsilcileri bir araya gelerek yeni teknolojileri, yatırım ekosisteminin gelişimini ve girişim sermayesi yatırım fonlarını güncel konu başlıkları ile değerlendirdi.
Bakan Yanık: Çocuklarımızın mutluluğunu arttırmak için çalışmalarımızı güncelliyoruz
Bakan Yanık: Çocuklarımızın mutluluğunu arttırmak için çalışmalarımızı güncelliyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü çerçevesinde, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızın refahını ve mutluluğunu arttırmak için çalışmalarımızı sürekli güncelliyoruz” dedi.
20.11.2022Siyaset
2022 yılı çığır açan inovasyonlar Türkiye raporu yayınlandı
2022 yılı çığır açan inovasyonlar Türkiye raporu yayınlandıNielsenIQ bünyesindeki bir kuruluş olarak faaliyetlerini sürdüren BASES, “2022 Çığır Açan İnovasyonlar” raporunu yayınladı.
18.11.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan flaş dolar kuru açıklaması!
Merkez Bankası'ndan flaş dolar kuru açıklaması!Merkez Bankası'ndan dolar kuru ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Piyasa katılımcı anketi sonuçlarına göre, yıl sonu büyüme beklentisi Kasım ayı anket döneminde bir önceki döneme göre değişmeyerek yüzde 5,1 olarak kaldı. Dolar kuru tahmini ise 19,82 TL’den, bu anket döneminde 19,54 TL’ye geriledi.
18.11.2022Ekonomi
FTX müşterilerine ve zengin hayırseverlere şok! Akıl hocası da isyan etti: Utanç duyuyorum!
FTX müşterilerine ve zengin hayırseverlere şok! Akıl hocası da isyan etti: Utanç duyuyorum!Kripto dünyasının harika çocuğu Sam Bankman-Fried, iş başarısı kadar bir vakıf aracılığıyla yürüttüğü hayırseverlik çalışmalarıyla da tanınıyordu. FTX'in iflasının ardından aralarında Bankman-Fried'in akıl hocasının da bulunduğu vakıf yöneticilerinin topluca istifa etmesiyle yangın yeni bir noktaya sıçradı. İşte son gelişmeler...
16.11.2022Ekonomi
Moody's Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
Moody's Türkiye için büyüme tahminini yükselttiKredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin 2022 yılı büyüme rakamlarında yukarı yönlü revizeye gitti. Kuruluş, Türkiye'nin 2022'de yüzde 5,3 oranında büyüyeceğini tahmin etti.
11.11.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den otomobilde ÖTV indirimi iddialarına yanıt
Bakan Nebati'den otomobilde ÖTV indirimi iddialarına yanıtHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, otomobillerden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ile ilgili bir çalışma yapılmadığını duyurdu.
10.11.2022Ekonomi
Türk Telekom yatırım hedefini 14 milyar TL’ye yükseltti
Türk Telekom yatırım hedefini 14 milyar TL’ye yükseltti2022’nin ilk 9 ayında Türk Telekom’un net kârı 3 milyar 124 milyon lira olurken toplam abone sayısı da 52,8 milyona ulaştı.
10.11.2022Ekonomi
Kripto paralarda deprem! Bitcoin dibi gördü
Kripto paralarda deprem! Bitcoin dibi gördüDünyanın işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para borsası FTX'in likidite anlamında zor duruma düşmesinin ardından Binance'dan destek istemişti. Binance CEO'su Zhao ise FTX'i satın almayı planladıklarını açıklamıştı. Kısa süre sonra ise Binance satın almadan vazgeçti. Bu gelişmeler yaşanırken 18 bin dolara gerileyen Bitcoin, satın almadan vazgeçilmesi haberiyle birlikte 15 bin 600 dolara kadar geriledi. Bitcoin böylece 4 günde yüzde 26 kaybettirdi.
10.11.2022Ekonomi
Arka Sokaklar kadrosu büyümeye devam ediyor!
Arka Sokaklar kadrosu büyümeye devam ediyor!Kanal D’nin yapımını Erler Film’in üstlendiği, cuma akşamları ekrana gelen fenomen dizisi Arka Sokaklar’ın kadrosuna 3 yeni isim dahil oluyor.
9.11.2022Televizyon
Penta Teknoloji cirosunu yüzde 67 artırdı
Penta Teknoloji cirosunu yüzde 67 artırdıPenta Teknoloji, 2022 yılının ilk dokuz aylık döneminde konsolide cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67 artırarak 6,4 milyar TL’ye yükseltti.
8.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Büyüme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki büyüme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.