Borsa İstanbul

Borsa İstanbul

Son dakika borsa istanbul haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan borsa istanbul ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını borsa istanbul haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borsa İstanbul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borsa istanbul gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.536 borsa istanbul haberi bulunmuştur. Tüm borsa istanbul haberleri aşağıda listelenmiştir.
20 Haziran borsa açık mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Borsa bayram tatili ne zaman bitiyor, borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak 2024?
20 Haziran borsa açık mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Borsa bayram tatili ne zaman bitiyor, borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak 2024? Kurban Bayramı tatili sonrası Borsa'nın açılacağı tarih, yatırımcılar tarafından araştırılmaya başlandı. Borsa İstanbul ne zaman açılacak, sorusu yatırımcılar tarafından sorgulanmaya başlandı. Kurban Bayramı'nda borsa mesai saatleri, BIST (Borsa İstanbul) çalışma takvimiyle belli oldu. Borsa, resmi tatil günlerinde kapalı oluyor. Kurban bayramı kapsamında 20-21 Haziran tarihlerinin de idari izin olarak belirlenmesi nedeniyle “20 Haziran borsa açık mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Borsa bayram tatili ne zaman bitiyor, borsa bayramdan sonra ne zaman açılacak 2024?” sorularına yanıt aranıyor.
19.06.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul ne zaman açılacak? BIST 100 20 Haziran'da açık mı? İdari izin Borsa İstanbul'u kapsıyor mu?
Borsa İstanbul ne zaman açılacak? BIST 100 20 Haziran'da açık mı? İdari izin Borsa İstanbul'u kapsıyor mu? Borsa İstanbul bu Cuma günü son mesaisini yaptı. Kurban Bayramı dolayısıyla idari izinli sayılan kurumlar arasında Borsa İstanbul yer almadı. Kurban Bayramı 4 gün sürecek. BIST 17-18-19 Haziran açık olacak mı merak ediliyor. Peki Borsa İstanbul 20 Haziran'da açık alacak mı?
18.06.2024 Ekonomi
18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu?
18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük sürenin de idari izin kapsamına alındığını ve tatilin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran tarihine denk geldi. Bugün bayramın 3. Günü idrak edilirken, bankalarda işi olanlar “18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu?” sorusuna yanıt arıyor.
18.06.2024 Gündem
Seğmen Kardeşler ve Efor Çay halka arz tarihi: BIST 100'de Haziran halka arzları! Seğmen Kardeşler ve Efor Çay katılım endeksine uygun mı, hisse fiyatı nedir?
Seğmen Kardeşler ve Efor Çay halka arz tarihi: BIST 100'de Haziran halka arzları! Seğmen Kardeşler ve Efor Çay katılım endeksine uygun mı, hisse fiyatı nedir? Seğmen Kardeşler ve Efor Çay halka arz oluyor. Borsa İstanbul yatırımcısının ilgisini çekebilecek halka arz takvimine iki yeni firma eklendi. SPK onayı verdi. Bu ay içerisinde talep toplayacak olan firmalar yatırımcıların radarında. Seğmen Kardeşler ve Efor Çay hisse fiyatı nedir? Seğmen Kardeşler ve Efor Çay katılım endeksine uygun mu, talep toplama tarihleri nedir?
15.06.2024 Ekonomi
Borsa rallisi yeniden başlıyor! Bayram öncesi doping etkisi
Borsa rallisi yeniden başlıyor! Bayram öncesi doping etkisi Hisse senedi piyasasına yönelik vergi kararının ertelendiğinin duyurulması, bayram tatili öncesi son işlem gününde borsayı hareketlendirdi. Verginin rafa kalkmasının yanı sıra hem 28 Haziran’da Türkiye’nin gri listeden çıkacağına yönelik artan beklentiler hem de Moody’s’in temmuz ayında Türkiye’nin kredi notunda iki kademe birden artıracağına ilişkin öngörülerle borsada yeniden ralli yaşanması bekleniyor.
15.06.2024 Ekonomi
Borsa ile ilgili çarpıcı analiz: Alım fırsatı doğabilir
Borsa ile ilgili çarpıcı analiz: Alım fırsatı doğabilir Borsa İstanbul’da hisse senetlerine işlem vergisi geleceğine yönelik haberlerin yarattığı baskı sürüyor. Buna bayram tatilinin yaklaşmasıyla artan kâr realizasyonları da eklenince, BIST 100 endeksi 26 Nisan’dan bu yana ilk kez 10 bin puanın altına geriledi. Dün yeniden hareketlenen endeks daha sonra 10 bin puanın üzerine çıktı. Uzmanlar, endeksteki geri çekilmelerin yatırımcılar açısından alım fırsatı olabileceğini söylüyor.
12.06.2024 Ekonomi
Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün?
Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün? Kurban Bayramı tatilinde bankaların çalışma günleri merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük sürenin de idari izin kapsamına alındığını ve tatilin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran tarihine denk gelecek. Peki, Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün?
8.06.2024 Gündem
BIST 100'de bu rakam ilk kez konuşuluyor! Borsa İstanbul 10000 altına iner mi?  10-14 Haziran haftasında BIST 100'ü etkileyecek gelişmeler var!
BIST 100'de bu rakam ilk kez konuşuluyor! Borsa İstanbul 10000 altına iner mi? 10-14 Haziran haftasında BIST 100'ü etkileyecek gelişmeler var! Borsa İstanbul 100 endeksi haftanın kapanış gününde adeta çakıldı. Güne 10.322 puanla başlayan endeks, dalgalı seyrini korudu. Haftayı 10.138 puanda kapattı. Endekste yaşanan bu düşüş, gelecek hafta beklentisini de aşağı çekti. Yatırım uzmanları 9800 puana kadar gelebileceğine işaret etti. Yaklaşan bayram tatili, yaz dönemi durgunlğunun yanı sıra, Fed faiz kararının gelecek olması; Almanya enflasyon verileri gibi yoğun gündemin BIST 100'de nelere yol açabileceği merak ediliyor.
8.06.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,19 yükselişle 10.576,56 puandan başladı.
4.06.2024 Ekonomi
Altın, borsa ve dolar ile ilgili çarpıcı analiz! Yılın en çok kazandıran yatırım araçları sert düştü
Altın, borsa ve dolar ile ilgili çarpıcı analiz! Yılın en çok kazandıran yatırım araçları sert düştü Altın, borsa ve dolar ile ilgili son gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Yatırım araçları arasında geçiş yapmak isteyenler kısa vadede en çok kazandıran yatırımlara yöneliyor. Borsa son zamanlarda en çok tercih edilen yatırım aracı oldu. Bu yılın en çok kazandıran iki yatırım aracı borsa ve altında geçen hafta düşüş dikkat çekti. Borsa 11 bin puan olan rekor seviyeden gerilerken, gram altın 2500’lü seviyelerden 2400’lere indi. Peki geri çekilme sonrası altın ve borsada beklentiler ne? Dövize yatırım yapmak mantıklı mı?
3.06.2024 Ekonomi
Borsada kar satışları derinlik kazandı! Tepki alımları görülebilir
Borsada kar satışları derinlik kazandı! Tepki alımları görülebilir Piyasaların beklenti ihtiyacı sürüyor. Borsada kâr satışları derinlik kazanırken çıkışın devamı için olumlu fiyatlamaya konu olabilecek yeni bir gündem ve beklenti gerekecek. Dış piyasalarda ise Avrupa Merkez Bankası faiz kararına odaklanacak. Faiz indirim sürecinin bu toplantıda başlaması bekleniyor. ABD Merkez Bankası için bu aşamada faiz indiriminin başlaması takvim olarak uzak görünüyor. Yarın TÜİK tarafından açıklanacak mayıs ayı enflasyon verisinde ise önemli bir viraja yaklaşıldı. Ekonomi yönetimi mali programda enflasyonda mayıs ayına kadar zirve, haziran sonrası düşüş öngörmüştü.
2.06.2024 Ekonomi
Altın, dolar, borsa! Bu hafta hangi yatırım aracı ne kadar kazandırdı?
Altın, dolar, borsa! Bu hafta hangi yatırım aracı ne kadar kazandırdı? Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,59 değer kaybederken, dolar/TL yüzde 0,04, euro/TL yüzde 0,21, altının gram fiyatı ise yüzde 0,37 değer kazandı.
1.06.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul güne yükselişle başladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,36 yükselişle 10.519,11 puandan başladı.
31.05.2024 Ekonomi
FED bej kitap raporu ne zaman (saat kaçta) açıklanacak? Bej kitap raporu nedir?
FED bej kitap raporu ne zaman (saat kaçta) açıklanacak? Bej kitap raporu nedir? Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,51 değer kaybederek 10.623 puana indi. Peki, Bej kitap raporu nedir, FED bej kitap raporu ne zaman açıklanacak?
29.05.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul düşüşte
Borsa İstanbul düşüşte BİST 100 endeksi 10554 puan seviyesinde.
29.05.2024 Ekonomi
Borsa neden düşüyor? 29 Mayıs Borsa İstanbul neden düştü?
Borsa neden düşüyor? 29 Mayıs Borsa İstanbul neden düştü? Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,51 değer kaybederek 10.623 puana indi. Peki ama borsa neden düşüyor?
29.05.2024 Ekonomi
Yiğit Akü halka arz ne zaman? Katılım endeksine uygun mu? Yiğit Akü kaç lot verir? Borsa İstanbul'da Yiğit Akü halka arz hisse fiyatı ne kadar?
Yiğit Akü halka arz ne zaman? Katılım endeksine uygun mu? Yiğit Akü kaç lot verir? Borsa İstanbul'da Yiğit Akü halka arz hisse fiyatı ne kadar? Yiğit Akü Malzemeleri halka arz oluyor. Borsa İstanbul'da halka arzlar devam ediyor. SPK tarafından onaylanan halka arzlar arasında bu hafta Yiğit Akü var. Eşit Dağıtım yöntemi ile 75 milyon hisse dağıtmaya hazırlanan firma Yıldız Pazar'da işlem görecek. Lityum batarya fabrikası için kullanılacak gelir sonrası yatırımcının ilgisi de buraya kaydı. Peki Yiğit Akü Malzemeleri kaç lot verir? Yiğit Akü halka arz ne zaman, hisse fiyatı ne kadar?
27.05.2024 Ekonomi
Altın ve borsa tarihi zirveden döndü! Sert düşüşün ardından piyasadaki geri çekilmenin nedeni belli oldu, alım için fırsat tarihi açıklandı
Altın ve borsa tarihi zirveden döndü! Sert düşüşün ardından piyasadaki geri çekilmenin nedeni belli oldu, alım için fırsat tarihi açıklandı Altın, borsa ve dolar ile ilgili son gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Geçen haftanın en dikkat çeken yatırım aracı altın ve borsa oldu. 2 piyasada da hafta içi zirve seviyelerin görülmesinin ardından sert kayıplar yaşandı. Peki altın ve borsadaki düşüşün sebebi ne? Dolar/TL’de 30’un altı mümkün mü? Ekonomist Hikmet Baydar, gram altında düşüşün devam edebileceğini belirterek rakam verdi. İşte detaylar...
27.05.2024 Ekonomi
Altın, borsa, dolar ve mevduat faizleri ile ilgili çarpıcı analiz! Yatırımcının yeni gözdesi belli oldu
Altın, borsa, dolar ve mevduat faizleri ile ilgili çarpıcı analiz! Yatırımcının yeni gözdesi belli oldu Altın, borsa, dolar ve mevduat faizler ile ilgili son gelişmeler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Yatırım araçları arasında geçiş yapmak isteyenler kısa vadede en çok kazandıran yatırımlara yöneliyor. Borsa son zamanlarda en çok tercih edilen yatırım aracı oldu. Borsa İstanbul’da satışlar sakindi ve teknik düzeltme boyutunda kaldı. Bir yandan enflasyon muhasabesi uygulamasının bilanço açıklamalarını aksatması bir yandan da bilanço kârlarının genel olarak beklentilerin altında gelmesi bazı lokomotif hisselerde satışa neden oldu. TCMB’nin ek sıkılaştırma kararıyla da piyasalardan 600-700 milyar TL’lik likidite çekilmesi bekleniyor.
26.05.2024 Ekonomi
3 şirket daha halka arz oluyor
3 şirket daha halka arz oluyor Sermaye Piyasası Kurulu Horoz Lojistik, Yiğit Akü ve Altınkılıç Gıda'nın halka arzına onay verdi.
25.05.2024 Ekonomi
Onur Yüksek Teknoloji kaç lot verdi? Onur Yüksek Teknoloji halka arz sonuçları açıklandı: Onur yüksek teknoloji ne zaman borsada işlem görecek?
Onur Yüksek Teknoloji kaç lot verdi? Onur Yüksek Teknoloji halka arz sonuçları açıklandı: Onur yüksek teknoloji ne zaman borsada işlem görecek? Onur Yüksek Teknoloji halka arz resmi sonuçları açıklandı. Toplamda 1,5 milyon yatırımcı katıldı. Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. halka arzı kapsamında yurt içi gerçek ve tüzel kişi olarak 1.534.483 yatırımcı, 3.353 yabancı gerçek ve tüzel kişi yatırımcı, 50 yerli kurumsal yatırımcı ve 2 yabancı kurumsal yatırımcı olmak üzere toplam 1.537.888 yatırımcıya 19.730.000 TL nominal değerli paylar dağıtıldı.
24.05.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! Kritik seviye aşıldı
Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! Kritik seviye aşıldı Borsada tarihi rekorlar serisi devam ediyor. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 11.000 puanı aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
21.05.2024 Ekonomi
1. çeyrek bilanço tarihleri belli oldu! Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin 2024 ilk çeyrek bilanço tarihleri ne zaman?
1. çeyrek bilanço tarihleri belli oldu! Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin 2024 ilk çeyrek bilanço tarihleri ne zaman? Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin 1. çeyrek bilanço tarihleri merak ediliyor. Yatırımcılar için çok önemli bir veri olan bilançolar hisselerin performansı ve finansal hareketleri hakkında da bilgi veriyor. İşte 2024 ilk çeyrek bilanço tarihleri açıklanan şirketler...
20.05.2024 Ekonomi
Dolar ve borsa için yıl sonu beklentisi değişti!  'Daha da aşağılara gitmesi söz konusu'
Dolar ve borsa için yıl sonu beklentisi değişti! 'Daha da aşağılara gitmesi söz konusu' Altın, borsa ve dolar tarafında fiyatlamalar dikkat çekmeye başladı. Cuma günü gram altın 2500 TL’yi aşarken, borsa 10600 puanın üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Dolar/TL’de uzun bir süredir aşağı yönlü baskı hakim. Peki borsa ve dolar için yıl sonu beklentileri ne? Gram altında 3000 TL seviyeleri mümkün mü? İşte detaylar...
20.05.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul'da tarihi rekor için yeni tarih verdi, faiz kararı geliyor
Borsa İstanbul'da tarihi rekor için yeni tarih verdi, faiz kararı geliyor Yatırımcıları yakından ilgilendiriyor. Bu haftanın en hareketli yatırım aracı borsa oldu. Endekste haftanın son işlem gününde büyük yükselişler görüldü. İlk hedef olan 10500 puanın da aşılmasıyla piyasada beklentiler değişti. Ekonomist Tuğba Ekin, ‘Bu oran çok uzak bir ihtimal değil’ diyerek tarih verdi. İşte detaylar...
18.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borsa İstanbul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borsa istanbul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.