Borsa İstanbul

Borsa İstanbul

Son dakika borsa istanbul haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan borsa istanbul ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını borsa istanbul haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borsa İstanbul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borsa istanbul gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.967 borsa istanbul haberi bulunmuştur. Tüm borsa istanbul haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ne altın, ne dolar, ne eurobond ne de hisse senedi... Yatıran 6 ayda parasını katladı
Ne altın, ne dolar, ne eurobond ne de hisse senedi... Yatıran 6 ayda parasını katladıEkonomi küresel düzeyde tüm ülkelerin gündeminde. Pandemi sonrası yaşanan süreç, enerji ve tahıl krizi tüm ülkeleri ekonomik olarak etkiledi. Vatandaşlar da tasarruf ve yatırım konularına eskisine oranla çok da ilgili. Küçük yatırımcı parasını korumanın yollarını arıyor. Uzun vadeli yatırım yapanlar güvenli liman olarak görülen altına yönelirken, kısa vadede yüksek gelir sağlamak isteyenlerin tercihi döviz oluyor. Bu noktada döviz kurundaki yükselişin önüne geçilebilmesi için kur korumalı mevduat sistemi ile yatırımcının parasını TL'de tutuması sağlandı. Tüm bu süreçte tercih edilen yatırım enstrümanları içerisinde ise gayrimenkul açık ara önde seyretti. Yılın ilk yarısında gayrimenkul yatırımı yapanlar yüzde 54.85 gelir sağladı.
3.07.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 0,14’lük yükselişle tamamladı.
30.06.2022Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı!
Borsa günü düşüşle tamamladı!Borsa, günü yüzde 0,97'lik düşüşle tamamladı.
27.06.2022Ekonomi
Borsa neden düşüyor, Borsa İstanbul neden düştü? 27 Haziran Borsa İstanbul BİST!
Borsa neden düşüyor, Borsa İstanbul neden düştü? 27 Haziran Borsa İstanbul BİST!27 Haziran Borsa İstanbul BİST neden düştü, Borsa neden düşüyor? Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 2,52 azalışla 2.489,74 puandan başladı. İşte Borsa İstanbul’da son durum!
27.06.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den GES mesajı: 3 ayda 1 ödenecek
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den GES mesajı: 3 ayda 1 ödenecekHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Adana'daki 'Üreten Kadınlar Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nureddin Nebati, Gelire Endeksli Senet (GES)'ler ile ilgili "Talepler çok iyi geliyor. GES'lerin getirisi yıllık minimum yüzde 23.04 olacak ve kupon gelirleri vatandaşlarımıza 3 ayda 1 ödenecek. Bu gelirin artma potansiyeli de yüksek olacaktır" dedi.
17.06.2022Ekonomi
Borsa İstanbul günü yükselişle kapattı
Borsa İstanbul günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 0,88’lik yükselişle tamamladı.
15.06.2022Ekonomi
Emtia pazarı nedir, nasıl kurulur? Emtia nedir? Altın sertifikası ihracı
Emtia pazarı nedir, nasıl kurulur? Emtia nedir? Altın sertifikası ihracıEmtia pazarı nedir, nasıl kurulur? Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde yeni adımlar atılacağını duyurmasının ardından ilk adım olarak gelire endeksli devlet iç borçlanma senetleri ihraç duyurdu. GES kararının ardından yeni kararlar peş peşe açıklanırken Borsa İstanbul da BİS bünyesinde “emtia pazarı” kurulduğu ve altın sertifikası ihracına ilişkin çalışma başlatıldığı belirtildi. Peki, Emtia nedir?
10.06.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelire Endeksli Senet (GES) uygulamasını açıkladı! GES sistemi nasıl işleyecek?
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelire Endeksli Senet (GES) uygulamasını açıkladı! GES sistemi nasıl işleyecek?Hazine ve Maliye Bakanlığı, piyasadaki dalgalanmalara karşı dün akşam itibariyle duyurulacağını belirttiği adımların ilkini açıkladı. Buna göre Hazine, Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senedi (GES) ihraç edecek. GES için talep toplama işlemleri 15 Haziran'dan itibaren başlayacak. İşte son dakika haberinin detayları...
10.06.2022Ekonomi
Dolara karşı yeni hamle! Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni adımları açıkladı! GES devreye alındı...
Dolara karşı yeni hamle! Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni adımları açıkladı! GES devreye alındı...Hazine ve Maliye Bakanlığı dolara karşı yeni adımı açıkladı. Gelir endeksli devlet iç borçlanma senedi devreye alındı. Yeni karara göre GES'ler talep toplama işlemleri yoluyla ihraç edilecek.
9.06.2022Ekonomi
Pardus halka arz oluyor! Pardus halka arz hisse fiyatı ne? İşte Pardus halka arz tarihleri!
Pardus halka arz oluyor! Pardus halka arz hisse fiyatı ne? İşte Pardus halka arz tarihleri!Pardus halka arz olacak! Tarihler belli oldu. SPK tarafından halkı arzı onaylanan Pardus’un halka arz süreci A1 Capital Yatırım Menkul Değeler A.Ş. aracılığıyla yapılacak. Pardus halka arz eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek. Peki, Pardus halka arz hisse fiyatı ne? Pardus halka arz ne zaman? Pardus halka arz talep toplama tarihi belli oldu mu? Pardus halka arz hangi banka üzerinden yapılacak? İşte detaylar…
7.06.2022Ekonomi
Şeker GYO halka arz ne zaman işlem görecek? SEGYO Şeker Gayrimenkul halka arz hisse kodu ve hisse fiyatı
Şeker GYO halka arz ne zaman işlem görecek? SEGYO Şeker Gayrimenkul halka arz hisse kodu ve hisse fiyatıSEGYO halka arz sonuçları merak ediliyor. Şeker GYO'nun Halka Arz talep toplama süreci 1 - 2 Haziran 2022 tarihlerinde sona erdi. Şeker Gayrimenkul halka arz eşit bir şekilde dağıtıldı. Peki, Şeker GYO halka arz sonuçları ne oldu, Şeker Gayrimenkul hisse ne zaman işlem görecek? SEGYO Şeker Gayrimenkul halka arz hisse kodu ve hisse fiyatı…
6.06.2022Ekonomi
Borsa günü rekor seviyede kapattı!
Borsa günü rekor seviyede kapattı!Borsa, günü yüzde 0,85’lik yükselişle rekor seviyede tamamladı.
1.06.2022Ekonomi
Europen halka arz ne zaman? Europen halka arz hisse fiyatı ne? işte Europen halka arz talep toplama tarihleri!
Europen halka arz ne zaman? Europen halka arz hisse fiyatı ne? işte Europen halka arz talep toplama tarihleri!Europen halka arz ediliyor! Halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Europen 33.780.000 adet payını satışa sunuyor. Europen halka arz talep toplama tarihleri belli oldu. Peki, Europen halka arz ne zaman? Europen halka arz hisse fiyatı ne? işte Europen halka arz talep toplama tarihleri!
1.06.2022Ekonomi
BDDK'dan flaş dolar açıklaması!
BDDK'dan flaş dolar açıklaması!BDKK'dan flaş dolar açıklaması. Türk Lirası'na ilgiyi artırmak ve dolarizyonu azaltmak için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 Aralık 2021 tarihinde yapılan Kabine Toplantısı'ndaki açıklamalarının ardından hayata geçirilen Kur Korumalı Mevduat (KKM) uygulaması, beklenen sonuçları verdi. Başlangıçta sadece yerli bireysel yatırımcılar için uygulamaya alınan, daha sonra şirketler ve yurtdışındaki Türkleri de kapsayan KKM uygulaması ile TL mevduatta rekor artış yaşanırken, dolarizasyon azaldı.
28.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı belli oluyor!
Merkez Bankası faiz kararı belli oluyor!Merkez Bankası faiz kararı bugün belli oluyor. Merkez Bankası toplantısı, Mayıs ayı faiz kararı için Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanıyor. Faiz toplantısı sonrası, faiz kararı ve karar metni açıklanacak. Merkez Bankası'nın faiz kararı altın fiyatları, döviz kurları ve Borsa İstanbul'daki seyir için önem arz ettiğinden milyonlarca kişinin radarında olacak. Merkez Bankası faiz kararı bugün saat 14.00'te açıklanacak.
26.05.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı!
Borsa günü yükselişle kapattı!Borsa, günü yüzde 0,36’lık yükselişle tamamladı.
23.05.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 0,17’lik yükselişle tamamladı.
17.05.2022Ekonomi
Kimpur kar dağıtımı ne zaman? Kimpur temettü dağıtımı tarihi belli oldu!
Kimpur kar dağıtımı ne zaman? Kimpur temettü dağıtımı tarihi belli oldu!Kimpur temettü dağıtım kararını açıkladı. yerli poliüretan sistem üreticilerinden Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİMPUR) temettü dağıtım kararını duyurdu. Son 3 yılda üretim kapasitesini %98 artırarak 65 bin tondan 129 bin tona çıkaran Kimpur, brüt 151.240.257,38 TL ve net olarak ise 136.116.231,65 TL kar dağıtımı gerçekleştirecek. Peki, Kimpur kar dağıtımı ne zaman? İşte Kimpur temettü dağıtımı tarihi!
17.05.2022Ekonomi
İndirim yapıldı! Yüz binlere güzel haber! Resmen açıklandı
İndirim yapıldı! Yüz binlere güzel haber! Resmen açıklandıİndirim yapıldı! İhracatçıya güzel haber geldi! Yüz binleri kapsayacak. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeye göre, 7351 sayılı Kanun ile imalatçılar ve ihracatçıların bu faaliyetlerinden 2022 yılı ve sonraki hesap dönemlerinde elde edecekleri kazançlara uygulanacak kurumlar vergisi oranında 1 puan indirime gidildi.
14.05.2022Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa, güne yüzde 0,17'lik yükselişle başladı.
9.05.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,47’lik yükselişle tamamladı.
5.05.2022Ekonomi
Merkez Bankası’ndan enflasyon mesajı! Kavcıoğlu duyurdu
Merkez Bankası’ndan enflasyon mesajı! Kavcıoğlu duyurduMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıklayan Kavcıoğlu, “Yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e yükselttik” dedi. Türkiye’nin salgın sonrasında OECD ülkeleri arasında istihdamını en fazla artıran ülke olduğunu duyuran Kavcıoğlu, “Ham petrol fiyatlarına ilişkin varsayımlarımızı 2022 yılında ortalama 102,2, 2023 yılında ise ortalama 93,9 ABD doları olarak güncelledik” ifadelerini kullandı.
28.04.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,37’lik yükselişle tamamladı.
27.04.2022Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa, güne yüzde 0,62'lik yükselişle başladı.
26.04.2022Ekonomi
BMS halka arz sonuçları açıklandı mı, BMS TL halka arz ne zaman işlem görecek? BMS çelik hisse halka arz!
BMS halka arz sonuçları açıklandı mı, BMS TL halka arz ne zaman işlem görecek? BMS çelik hisse halka arz!BMS halka arz sonuçları için yapılan aramalar arttı. BMS halka arz talep toplama süreci 22 Nisan’da sona erdi. Talep toplama sürecinin sona ermesinin ardından hisselerin ne zaman işlem göreceği merak edilip, sorgulanmaya başlandı. 21-22 Nisan tarihlerinde toplanan taleplerin ardından gözler BMS halka arz sonuçlarına çevrildi. BMS Tel hisse ne zaman işlem görecek, BMS halka arz sonuçları açıklandı mı?
25.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borsa İstanbul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borsa istanbul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.