Borsa İstanbul

Borsa İstanbul

Son dakika borsa istanbul haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan borsa istanbul ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını borsa istanbul haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borsa İstanbul

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borsa istanbul gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.184 borsa istanbul haberi bulunmuştur. Tüm borsa istanbul haberleri aşağıda listelenmiştir.
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,22’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 2,29, holding endeksi yüzde 1,22 değer kazandı.
23.03.2023Ekonomi
Eksun Gıda halka arz sonuçları! Eksun halka arz kaç lot verdi, Eksun halka arz sonuçları açıklandı mı, ne kadar verdi? İşte Eksun halka arz sonucu ve fiyatı...
Eksun Gıda halka arz sonuçları! Eksun halka arz kaç lot verdi, Eksun halka arz sonuçları açıklandı mı, ne kadar verdi? İşte Eksun halka arz sonucu ve fiyatı...Eksun halka arz kaç lot verdi, Eksun halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak, halka arz sonuçları açıklandı mı? sorularının yanıtı araştırılıyor. Eksun Gıda, halka arz sürecini tamamladı ve Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Şirketin halka arzı kapsamında 100 milyon TL nominal değerli pay satışı gerçekleştirildi. Halka arzda pay başına 8,00 TL fiyat belirlenirken, toplamda 12,5 milyon adet pay satıldı. Halka arzın 3,75 milyon adedi bireysel yatırımcılara, 8,75 milyon adedi kurumsal yatırımcılara ayrıldı. Halka arzda bireysel yatırımcılara 1 lot (500 adet) üzerinden talep toplandı. Kurumsal yatırımcılar ise 1 lot (5.000 adet) ve katları şeklinde talepte bulunabildi. Peki, Eksun halka arzu sonucu açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, Eksun halka arz kaç lot verdi? Eksun halka arz sonuçlandı mı, ne kadar verdi? İşte Eksun Gıda halka arz sonuçları hakkında merak edilenler…
21.03.2023Ekonomi
Bakan Kurum: 32 bin konutun inşasına başladık
Bakan Kurum: 32 bin konutun inşasına başladıkÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut seferberliğini başlattıklarını söyledi. Malatya'da incelemelerde bulunan Bakan Kurum, 11 ilde sözleşmeleri tamamlanan 32 bin konutun 20 bininin temelinin gelecek hafta atılacağını bildirdi.
17.03.2023Ekonomi
Borsa İstanbul'da hisse değişiği! 1 Nisan'dan itibaren uygulanacak
Borsa İstanbul'da hisse değişiği! 1 Nisan'dan itibaren uygulanacakBorsa İstanbul'un 3 ana endeksinde yer alan hisse senetlerinde 1 Nisan'dan itibaren yapılacak değişiklikler belirlendi.
17.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 2,11’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,20, holding endeksi yüzde 2,76 değer kazandı.
16.03.2023Ekonomi
Akfen halka arz sonuçları 2023! AKFYE hisse (Akfen Enerji) halka arz kaç lot verdi, AKFEN yenilenebilir enerji halka arz sonuçları açıklandı mı, AKFEN hisse ne zaman işlem görecek?
Akfen halka arz sonuçları 2023! AKFYE hisse (Akfen Enerji) halka arz kaç lot verdi, AKFEN yenilenebilir enerji halka arz sonuçları açıklandı mı, AKFEN hisse ne zaman işlem görecek?AKFEN halka arz sonuçları araştırmaları hızlandı. Borsa İstanbul’da AKFYE koduyla işlem gören AKFEN Enerji halka arz talep toplama süreci sona erdi. Hisse satışının sona ermesiyle AKFEN halka arz sonuçları takip ediliyor. Halka arz edileceği açıklanan toplam 340.370.703 TL pay ile ilgili son durum merak ediliyor. Peki, AKFEN halka arz sonuçları açıklandı mı? AKFEN yenilenebilir enerji halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? AKFYE kaç lot verdi, AKFEN hisse ne zaman işlem görecek?
14.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,05’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 7,84, holding endeksi yüzde 2,39 değer kazandı.
8.03.2023Ekonomi
Göknur Gıda ne zaman işlem görecek? İşlem kodu değişti! İşte Göknur Gıda işlem tarihi…
Göknur Gıda ne zaman işlem görecek? İşlem kodu değişti! İşte Göknur Gıda işlem tarihi…Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle halka arzı iki defa ertelenen Göknur Gıda’da talep toplama sona erdi. Borsa İstanbul’da yerini almak için gün sayan Göknur Gıda’nın işlem tarihi merak konusu oldu. Peki, Göknur Gıda ne zaman işlem görecek?
7.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 3,45’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 8,21, holding endeksi yüzde 5,34 değer kazandı.
6.03.2023Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa, günü yüzde 1,15'lik düşüşle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,03 değer kazanırken, holding endeksi yatay seyretti.
2.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,63’lük yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,17, holding endeksi yüzde 2,74 değer kazandı.
1.03.2023Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa, haftaya yüzde 0,49’luk yükselişle başladı.
20.02.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,17’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,83 değer kazanırken, holding endeksi yüzde 0,64 azaldı.
16.02.2023Ekonomi
BES’ten borsaya 10 milyar TL’lik yeni kaynak
BES’ten borsaya 10 milyar TL’lik yeni kaynakDepremin finansal piyasalar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için de bir dizi önlem alındı. Önce Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Borsa İstanbul’daki hisse geri alımlarında stopaj vergisi yüzde 15’ten sıfıra indirildi. Borsada işlem gören şirketlere; kendi hisselerini ve iştirak hisselerini genel kurul kararına gerek olmadan yönetim kurulu kararıyla geri alım programı başlatmalarına imkân tanındı. Ardından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) da tedbir kararları aldı. Bu kararları altı madde halinde açıkladı.
16.02.2023Ekonomi
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştı
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştıTürkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı günlerde, televizyon kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Sekiz kanalın katıldığı yayında 115 milyar 146 milyon 528 bin lirayı aşan nakdi yardım toplanırken, 9 milyonu aşan SMS gönderildi.
16.02.2023Gündem
Borsa ne zaman açılacak? Borsa açıldı mı, bugün borsa İstanbul kapalı mı?
Borsa ne zaman açılacak? Borsa açıldı mı, bugün borsa İstanbul kapalı mı? Borsa İstanbul açıldı mı, (BİST 100) ne zaman açılacak? Borsa İstanbul’un son durum yeni haftanın 3. gününde yatırımcı tarafından araştırılıyor. Deprem felaketi sonrasında borsa yaşanan düşüş, fiyat hareketleri nedenleriyle Borsa İstanbul 4 günlük süreyle kapatılmıştı. Peki borsa açıldı mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Borsa kaç gün kapalı kalacak?
15.02.2023Ekonomi
Borsa İstanbul ile ilgili yeni kararlar tek tek açıklandı!
Borsa İstanbul ile ilgili yeni kararlar tek tek açıklandı!Borsa İstanbul beş günlük kapatmanın ardından bugün açılıyor. Borsa açılmadan bir gün önce alınan tedbirler tek tek açıklandı. Hisse alımında stopaj oranı sıfırlandı. Varlık Fonu Fiyat İstikrarı Fonu üzerinden borsayı destekleyecek. Şirketler genel kurul şartı aranmaksızın geri alım yapabilecek.
15.02.2023Ekonomi
Borsa İstanbul yeni önlemleri açıkladı
Borsa İstanbul yeni önlemleri açıkladıBorsa İstanbul, 5 iş gününün ardından yarın işlemlere yeniden başlayacak olan hisse senedi işlemlerine ilişkin önlemleri açıkladı.
14.02.2023Ekonomi
Hisse geri alımında stopaj sıfırlandı
Hisse geri alımında stopaj sıfırlandıHisse geri alımında stopajın sıfırlanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
14.02.2023Gündem
Borsa açıldı mı, bugün borsa kapalı mı? Bu hafta Borsa İstanbul ne zaman açılacak, kapatıldı mı?
Borsa açıldı mı, bugün borsa kapalı mı? Bu hafta Borsa İstanbul ne zaman açılacak, kapatıldı mı? Borsa kapalı mı, Borsa bugün açık mı? Borsa İstanbul düşüşün yüzde 7'yi aşmasının ardından kapatıldı. Depremler nedeniyle Borsa İstanbul'da sert düşüş yaşandı. BIST 100 endeksi, geçen haftanın ilk iki işlem gününde ise toplamda yüzde 9,85 değer kaybederek 4.505,34 puana geriledi. Borsa İstanbul’daki sert düşüşe gelen tepkiler sonrası Borsa İstanbul’da işlemler de durdurulmuştu. Peki, Borsa ne zaman açılacak, borsa kapatıldı mı? Bu hafta Borsa İstanbul ne zaman açılacak?
14.02.2023Ekonomi
Borsa açıldı mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? 13 Şubat borsa kapalı mı, açık mı?
Borsa açıldı mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? 13 Şubat borsa kapalı mı, açık mı?Borsa açıldı mı, borsa İstanbul kapalı mı? Borsa İstanbul geçen hafta çarşamba günü Maraş depremi sonrasında işlemleri durdurma kararı açılmıştı. Depremin etkisi devam ederken borsa İstanbul’un açık olup olmadığı ne zaman açılacağı araştırılmaya başlandı. Peki, 13 Şubat borsa kapalı mı?
13.02.2023Ekonomi
Borsa işlemleri iptal mi? Borsada 6 Şubat Pazartesi, 7 Şubat Salı günü işlemleri iptal edildi mi? Borsa işlemler iptal ne demek?
Borsa işlemleri iptal mi? Borsada 6 Şubat Pazartesi, 7 Şubat Salı günü işlemleri iptal edildi mi? Borsa işlemler iptal ne demek?Borsa işlemler iptal edildi mi, borsa işlemler iptal ne demek? Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, pay piyasası ile vadeli işlem ve opsiyon piyasası pay ve pay endeksi türev pazarlarında işlemlerin durdurulmasına karar verildi. Akşam saatlerinde yapılan açıklamada 8 Şubat'taki tüm işlemlerin iptal edildiği, hisse ve VİOP piyasalarının 14 Şubat akşamına kadar kapalı olacağı duyuruldu. Söz konusu açıklamanın ardından “Borsada 6 Şubat Pazartesi, 7 Şubat Salı günü işlemleri iptal edildi mi? Borsa işlemler iptal ne demek?” sorularına yanıt aranmaya başlandı.
9.02.2023Ekonomi
Borsa kapalı mı, açık mı (9 Şubat 2023), Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Borsa kaç gün kapalı, borsa kapandı mı?
Borsa kapalı mı, açık mı (9 Şubat 2023), Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Borsa kaç gün kapalı, borsa kapandı mı?Borsa bugün kapalı mı, ne zaman açılacak, borsa İstanbul kaç gün kapalı? Deprem sonrasında ilk gün yüzde 1.35, salı günü yüzde 8.62 düşen Borsa İstanbul'da, değer kaybının kesilmemesi üzerine işlemler durduruldu. İşlemlerin durdurulmasının ardından yatırımcılar borsanın güncel durumunu sorgulamaya başlandı. Peki, borsa kapalı mı, borsa kapandı mı, borsa ne zaman açılacak, borsa kaç gün kapalı kalacak?
9.02.2023Ekonomi
Deprem felaketinde 4. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 4. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 12 bin 391'e yükseldi.
9.02.2023Gündem
Borsa İstanbul'dan deprem felaketi sonrası işlem iptali!
Borsa İstanbul'dan deprem felaketi sonrası işlem iptali!Borsa İstanbul AŞ, borsada işlemlerin durdurulmasına ve 8 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen tüm işlemlerin BİAŞ Yönetmeliğinin "Emirlerin ve İşlemlerin Borsa Tarafından İptali" başlıklı 33 üncü maddesinin 1-c bendi uyarınca iptal edilmesine karar verdi.
8.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borsa İstanbul ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borsa istanbul haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.