Borsa

Borsa

Son dakika borsa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan borsa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını borsa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borsa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borsa gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.224 borsa haberi bulunmuştur. Tüm borsa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Borsa günü rekor seviyede kapattı
Borsa günü rekor seviyede kapattıBorsa, günü yüzde 1,96’lık yükselişle rekor seviyede tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 3,67, holding endeksi de yüzde 1,64 değer kazandı.
16.08.2022Ekonomi
Aztek halka arz ne zaman işlem görecek? Aztek ilk işlem günü belli oldu!
Aztek halka arz ne zaman işlem görecek? Aztek ilk işlem günü belli oldu!Aztek Teknoloji’nin halka arzı tamamlandı. Aztek Teknoloji’nin halka arzına 29 kat ile rekor talep geldi. Borsa İstanbul’a güçlü bir talep ile ‘merhaba’ diyecek olan Aztek Teknoloji’nin halka açıklık oranı yüzde 25 ve halka arz büyüklüğü ise 272,5 milyon TL oldu. Aztek Teknoloji, ayrıca halka arz büyüklüğünün 29 katına ulaşan 7,92 milyar TL’lik talep ile bu yıl gerçekleştirilen halka arzlar içerisinde en yüksek talep rakamına ulaşarak yeni bir rekora imza attı. Peki, Aztek halka arz ne zaman işlem görecek? İşte Aztek halka arz sonuçları ve Aztek’in borsada işlem göreceği tarih…
16.08.2022Ekonomi
TOGG'da geri sayım başladı! İki kritik tarih heyecanla bekleniyor
TOGG'da geri sayım başladı! İki kritik tarih heyecanla bekleniyorTürkiye'nin yerli ve milli elektrikli aracı TOGG hakkında da konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "60 yıl önce yarıda kalmış bir rüyamız vardı. Bu neydi? Türkiye'nin otomobilinin üretilmesi. Türk markasıyla üretilmesi. Bize bu görev verilince Türk özel sektörüne, yani sizlere güvenerek dedik ki; ‘Biz bu işi yaparız. Türk iş dünyası olarak yaparız’ dedik. Allah nasip ederse bütün IP hakları bizim. Yüzde 51'i yerli ve milli. Türkiye'nin ilk otomobilini, TOGG'u, teknolojik anlamda da dünyayla aynı zamanda yapıyoruz. Artık fosil yakıt devri bitiyor. Ne başlıyor? Elektrikli otomobiller. Bunu Avrupa'da da yapan 2-3 ülke var. Başka yok. Amerika'da var, Çin'de var. Başka da yok. Türkiye'nin ilk yer ve milli arabası TOGG'un fabrikasını 29 Ekim'de açacağız. Allah nasip ederse de inşallah mart ayında Keşan'da TOGG'a hep beraber bineceğiz" ifadelerini kullandı.
12.08.2022Ekonomi
Borsa günü rekor seviyede kapattı
Borsa günü rekor seviyede kapattıBorsa, günü yüzde 1,59’luk yükselişle rekor seviyede tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 2,97, holding endeksi de yüzde 1,56 değer kazandı.
10.08.2022Ekonomi
Sezonun ilk kuru inciri, kilosu 400 liradan alındı
Sezonun ilk kuru inciri, kilosu 400 liradan alındıAydın'ın Nazilli ilçesinde 6 üretici, sezonun ilk kuru incirini Ticaret Borsası'na teslim etti. İlk kuru incir, kilosu 400 lira olarak sembolik fiyatla alındı.
10.08.2022Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa, günü yüzde 0,35'lik düşüşle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 0,62, holding endeksi 0,61 değer kaybetti.
9.08.2022Ekonomi
ABD enflasyon verisi ne zaman açıklanacak? ABD temmuz ayı enflasyon beklentisi ne?
ABD enflasyon verisi ne zaman açıklanacak? ABD temmuz ayı enflasyon beklentisi ne? Küresel piyasalar ABD enflasyon verisine odaklandı. Piyasaların merakla beklediği ABD temmuz ayı enflasyon oranı beklenirken veriler FED’in faiz kararını da etkileyecek. Geçtiğimiz günlerde Fed Başkanı Powell önümüzdeki faiz artırımlarının veriye bağlı olacağını ancak enflasyonun beklenenden kötü geldiğini söylemişti. ABD enflasyonunun açıklanmasının ardından gözler FED faiz kararına, doların değişiminde çevrilecek. Peki, ABD enflasyon verisi ne zaman açıklanacak? ABD temmuz ayı enflasyon beklentisi ne? İşte ekonomistlerin yorumu!
9.08.2022Ekonomi
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek?
Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Yeni Varlık Barışı düzenlemesi ayrıntılar belli oldu. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz gibi varlıkların ekonomiye kazandırılması hedeflenenen Varlık Barışı’nda son gün 31 Mart 2023 olarak belirlendi. Peki, Yeni Varlık Barışı düzenlemesi neler içeriyor? Varlık Barışı’nda sistem nasıl işleyecek? Varlık Barışı’nda vergi dairelerinde beyanda bulunulacak mı? Varlık Barışı’nda transfer nasıl gerçekleşecek? Varlık Barışı vergilendirme nasıl olacak? İşte detaylar…
9.08.2022Ekonomi
Borsa günü rekor seviyede kapattı
Borsa günü rekor seviyede kapattıBorsa, günü yüzde 1,62’lik yükselişle rekor seviyede tamamladı.
8.08.2022Ekonomi
Halka arz takvimi! Hidropar halka arz ne zaman? Hidropar halka arz hisse fiyatı ne?
Halka arz takvimi! Hidropar halka arz ne zaman? Hidropar halka arz hisse fiyatı ne? Halka arz takvimi belli oldu. Ağustos ayı halka arz listesinde yer alan Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi (HKTM) talep toplama tarihleri belli oldu. Peki, Hidropar Hareket Kontrol (HKTM) halka arz ne zaman? Hidropar halka arz eşit mi? Hidropar halka arz hisse fiyatı ne? Hidropar halka arz hangi banka üzerinden yapılacak? İşte detaylar…
8.08.2022Ekonomi
İkinci el ve sıfır araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! ÖTV indirimi bekleyenlere flaş uyarı
İkinci el ve sıfır araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! ÖTV indirimi bekleyenlere flaş uyarıSıfır ve ikinci el araba fiyatları vatandaşlar taradından yakından takip ediliyor. ÖTV düzenlemesinin ardından ÖTV indirimi bekleyen vatandaşlar için kritik uyarı yapıldı. Sıfır araçlara ÖTV indirimi geleceği yönündeki öngörü ikinci el piyasasını da etkiledi. Araba alma planı yapanlar bir süre beklemeye geçti. Ancak yapılan açıklama fiyatların düşmeyeceği yönünde. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ekonomist Prof. Dr. Volkan Öngel, “Hem vergi geliri kaybına yol açacak hem de ithal araç talebini arttırarak cari denge ve kur üzerinde olumsuz etki yapacak bir ÖTV indiriminin yapılması uzak ihtimal olarak gözüküyor” diye konuştu.
8.08.2022Ekonomi
Aztek Teknoloji halka arz ne zaman? Aztek halka arz hisse fiyatı ne?
Aztek Teknoloji halka arz ne zaman? Aztek halka arz hisse fiyatı ne? Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş. halka arz oluyor. Aztek Teknoloji halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı. Peki, Aztek Teknoloji halka arz ne zaman? Aztek halka arz hisse fiyatı ne? Aztek Teknoloji halka arz hangi banka üzerinden yapılacak? Aztek Teknoloji halka arz hisse kodu nedir? İşte Aztek Teknoloji halka arz talep toplama tarihleri!
7.08.2022Ekonomi
Borsa haftayı rekorla kapattı
Borsa haftayı rekorla kapattıBorsa, haftanın son işlem gününü yüzde 0,98’lik yükselişle rekor seviyede tamamladı.
5.08.2022Ekonomi
Bitcoin’de son durum ne? Bitcoin yükselir mi? Kripto paralarda son durum ne?
Bitcoin’de son durum ne? Bitcoin yükselir mi? Kripto paralarda son durum ne? Haftanın son işlem gününde piyasalar ve gündemdeki gelişmelerin kripto para piyasalara yansıması yatırımcı tarafından merak ediliyor. Dünyadaki gelişmeler nedeniyle kripto paralar da temkinli yükseliş devam ederken biraz rahatlama da söz konusu. Hafta başı Pelosi’nin Tayvan ziyareti riskleri arttırmış piyasalar olası gerginliklerin nasıl etkileyeceği konusunda risk piyasaları hareketlendirmişti. Peki, Bitcoin’de son durum ne? Bitcoin ne olur? Bitcoin yükselir mi? Kripto paralarda son durum ne? İşte bitcoin yorumları…
5.08.2022Ekonomi
Ekmek fiyatlarına zam! 8 Ağustos itibarıyla...
Ekmek fiyatlarına zam! 8 Ağustos itibarıyla...Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatının, 8 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla 3 TL olarak belirlendiğini açıkladı.
5.08.2022Ekonomi
Borsa İstanbul'da rekor üstüne rekor! Yatırımcılar için flaş açıklama, 3000 puan...
Borsa İstanbul'da rekor üstüne rekor! Yatırımcılar için flaş açıklama, 3000 puan...Borsa İstanbul rekor serilerine devam ediyor. Türkiye’nin ekonomik anlamdaki güçlülüğü Borsa İstanbul’daki şirketlere de pozitif yansıyor. BİST son 7 ayda yüzde 42 oranında yükseliş kaydetti. Borsa İstanbul’a kote olan şirket sayı her hafta artıyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun onay verdiği halka arzlarla birlikte BİST’in piyasa değeri 3 trilyon liraya yaklaşmaya başladı. Borsa İstanbul’da 3 bin puana doğru ilerleyişin devam edebileceği ve yeni rekorların gelmesinin muhtemel olduğu belirtiliyor. Peki uzmanlar konuya ilişkin neler söylüyor? Yatırımcıları neler bekliyor? İşte o yorumlar...
5.08.2022Ekonomi
Borsa günü rekor seviyede kapattı
Borsa günü rekor seviyede kapattıBorsa İstanbul 100 (BIST), günü yüzde 1,46’lık yükselişle rekor seviyede tamamladı.
4.08.2022Ekonomi
Kredi kartı borcu olan herkes için geçerli! Asgari ödeme tutarı ve...
Kredi kartı borcu olan herkes için geçerli! Asgari ödeme tutarı ve...Kredi kartı borcu olan herkesi kapsıyor. Günümüzde pek çok kişi kredi kartı kullanıyor ya da çeşitli ihtiyaçları için kredi çekiyor. Ancak finansal olarak doğru yapılmayan harcamalar, sonrasında kişilerin ödeme güçlüğü çekmesine yol açabiliyor. Bu nedenle vatandaşlar kendileri için en doğru finansal yönetimi bulmaya çalışıyor. Baz tüketiciler ise kredi borçlarının yalnızca asgarisini ödeyebiliyor. Kart ya da kredi borcunu kapatmak için yollar arayanlar ne yapacağını araştırıyor. Peki finansal açıdan rahat bir hayat yaşamak için neler yapılabilir? Kredi borcu olanlar ve ödeme ile ilgili sorun yaşayanlar nasıl bir yol izlemeli? Parayı doğru şekilde yönetmek için neler yapılabilir? İşte merak edilen sorular ve yanıtları...
4.08.2022Ekonomi
Barem Ambalaj halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? Barem Ambalajın işlem göreceği tarih, hisse kodu ve fiyatı…
Barem Ambalaj halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? Barem Ambalajın işlem göreceği tarih, hisse kodu ve fiyatı…Türkiye’nin en büyük 146. sanayi kuruluşu olan Barem Ambalaj halka arz oluyor. Halka arzda Barem Ambalaj hisseleri 36,00 TL’den ihraç edilecek. SPK’dan onay alan Barem Ambalaj’ın hisse kodu ve fiyatı araştırılmaya devam ediyor. Peki, Barem Ambalaj halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? Barem Ambalajın işlem göreceği tarih, hisse kodu ve fiyatı…
5.08.2022Ekonomi
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Herkesin gözü o tarihe çevrildi
TOGG'la ilgili flaş gelişme! Herkesin gözü o tarihe çevrildiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Allah nasip ederse Türkiye'nin kendi markasını taşıyan yüzde 100 elektrikli otomobilinin açılışını 29 Ekim'de gerçekleştireceğiz" dedi.
3.08.2022Ekonomi
Borsa İstanbul, tüm zamanların rekorunu kırdı
Borsa İstanbul, tüm zamanların rekorunu kırdıSon dakika gelişmesi. Borsa İstanbul tüm zamanların rekorunu kırdı. BIST 100 endeksi günü yüzde 1,39 yükselişle, 2684 puandan kapattı. İşte detaylar...
3.08.2022Ekonomi
Yunus Arıncı kimdir? Devlet Denetleme Kurumu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı’nın biyografisi ve KPSS açıklaması!
Yunus Arıncı kimdir? Devlet Denetleme Kurumu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı’nın biyografisi ve KPSS açıklaması!Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yunus Arıncı kimdir? KPSS’de benzer soru iddiaları sonrası Cumhurbaşkanı KPSS'de çıkan bazı soruların bir yayınevinin deneme sorularıyla birebir aynı olduğuna yönelik iddialar hakkında Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı verdi. Söz konusu gelişmelerin ardından Devlet Denetleme Kurumu başkanı Yunus Arıncı hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Yunus Arıncı kimdir?
3.08.2022Gündem
Halka arz edilecek hisseler 2022! Obase halka arz ne zaman? Obase halka arz fiyatı ne? Obase halka arz eşit mi?
Halka arz edilecek hisseler 2022! Obase halka arz ne zaman? Obase halka arz fiyatı ne? Obase halka arz eşit mi? OBASE halka arz oluyor! Halka arzı SPK tarafından onaylanan Obase için bugün talep toplanacak. Halka arzda tüm yatırımcılar için “Eşit Dağıtım” yöntemi uygulanacak. Halka arzın borsa kodu ise “OBASE” olarak belirlendi. Peki, Obase halka arz ne zaman? Obase halka arz fiyatı ne? Obase halka arz eşit mi? Obase halka arz hangi banka üzerinden yapılacak? Obase halka arz talep toplama tarihleri ne zaman? İşte detaylar…
28.07.2022Ekonomi
TOGG ne zaman satışa çıkacak? Yerli otomobil TOGG fiyatı ne kadar, fiyat listesi 2022 belli oldu mu?
TOGG ne zaman satışa çıkacak? Yerli otomobil TOGG fiyatı ne kadar, fiyat listesi 2022 belli oldu mu?TOGG fabrikasının açılacağı tarihi belli olunca, arabanın satışa ne zaman çıkacağı da merak konusu oldu. TOGG'un piyasa çıkmasıyla ekonomiye katkısının büyük olacağı bekleniyor. Peki Yerli otomobil TOGG ne zaman satışa çıkacak, fiyatı ne kadar?
Tufan Erginbilgiç kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Rolls-Royce'un CEO'su olan Tufan Erginbilgiç’in biyografisi…
Tufan Erginbilgiç kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Rolls-Royce'un CEO'su olan Tufan Erginbilgiç’in biyografisi…BP'de uzun yıllar üst düzey görevlerde bulunan Tufan Erginbilgiç Rolls-Royce'un CEO'su oldu. Erginbilgiç yeni görevine 1 Ocak 2023'te başlayacak. Peki, Rolls-Royce'un başına geçen Tufan Erginbilgiç kimdir, nerelidir, kaç yaşında?
27.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Borsa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borsa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.