Borsa

Borsa

Son dakika borsa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan borsa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını borsa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borsa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borsa gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.464 borsa haberi bulunmuştur. Tüm borsa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kurum: 32 bin konutun inşasına başladık
Bakan Kurum: 32 bin konutun inşasına başladıkÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, cumhuriyet tarihinin en büyük afet konut seferberliğini başlattıklarını söyledi. Malatya'da incelemelerde bulunan Bakan Kurum, 11 ilde sözleşmeleri tamamlanan 32 bin konutun 20 bininin temelinin gelecek hafta atılacağını bildirdi.
17.03.2023Ekonomi
Borsa İstanbul'da hisse değişiği! 1 Nisan'dan itibaren uygulanacak
Borsa İstanbul'da hisse değişiği! 1 Nisan'dan itibaren uygulanacakBorsa İstanbul'un 3 ana endeksinde yer alan hisse senetlerinde 1 Nisan'dan itibaren yapılacak değişiklikler belirlendi.
17.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 2,11’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,20, holding endeksi yüzde 2,76 değer kazandı.
16.03.2023Ekonomi
Kripto parada bunu yapan büyük zarar ediyor! Yatırımcıya kritik uyarı geldi
Kripto parada bunu yapan büyük zarar ediyor! Yatırımcıya kritik uyarı geldiKripto parada dalgalı seyir sürüyor. Geçtiğimiz haftayı 20 bin doların altında kapatan bitcoin gelen verilerle birlikte yeni haftaya 20 bin doların üstünde başladı. Blockchain ve Metaverse Teknoloji Danışmanı Devrim Danyal, yatırımcının yaptığı en büyük hatanın altını çizerek kritik uyarılarda bulundu.
14.03.2023Ekonomi
Akfen halka arz sonuçları 2023! AKFYE hisse (Akfen Enerji) halka arz kaç lot verdi, AKFEN yenilenebilir enerji halka arz sonuçları açıklandı mı, AKFEN hisse ne zaman işlem görecek?
Akfen halka arz sonuçları 2023! AKFYE hisse (Akfen Enerji) halka arz kaç lot verdi, AKFEN yenilenebilir enerji halka arz sonuçları açıklandı mı, AKFEN hisse ne zaman işlem görecek?AKFEN halka arz sonuçları araştırmaları hızlandı. Borsa İstanbul’da AKFYE koduyla işlem gören AKFEN Enerji halka arz talep toplama süreci sona erdi. Hisse satışının sona ermesiyle AKFEN halka arz sonuçları takip ediliyor. Halka arz edileceği açıklanan toplam 340.370.703 TL pay ile ilgili son durum merak ediliyor. Peki, AKFEN halka arz sonuçları açıklandı mı? AKFEN yenilenebilir enerji halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? AKFYE kaç lot verdi, AKFEN hisse ne zaman işlem görecek?
14.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,05’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 7,84, holding endeksi yüzde 2,39 değer kazandı.
8.03.2023Ekonomi
Google'dan Zoom'a geçti! Sadece 10 ay çalışabildi
Google'dan Zoom'a geçti! Sadece 10 ay çalışabildiZoom, yaklaşık 10 ay önce şirkette Başkan olarak çalışmaya başlayan eski Google çalışanı Greg Tomb'u görevden aldı.
Göknur Gıda ne zaman işlem görecek? İşlem kodu değişti! İşte Göknur Gıda işlem tarihi…
Göknur Gıda ne zaman işlem görecek? İşlem kodu değişti! İşte Göknur Gıda işlem tarihi…Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle halka arzı iki defa ertelenen Göknur Gıda’da talep toplama sona erdi. Borsa İstanbul’da yerini almak için gün sayan Göknur Gıda’nın işlem tarihi merak konusu oldu. Peki, Göknur Gıda ne zaman işlem görecek?
7.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 3,45’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 8,21, holding endeksi yüzde 5,34 değer kazandı.
6.03.2023Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa, günü yüzde 1,15'lik düşüşle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,03 değer kazanırken, holding endeksi yatay seyretti.
2.03.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,63’lük yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,17, holding endeksi yüzde 2,74 değer kazandı.
1.03.2023Ekonomi
Altın fiyatları ters yüz oldu! Uzman isim 'tam zamanı' diyerek uyardı
Altın fiyatları ters yüz oldu! Uzman isim 'tam zamanı' diyerek uyardıAltın fiyatlarında geçtiğimiz hafta başlayan düşüş yeni haftada da sürüyor. Gram altın fiyatları ABD'den gelen veriler sebebiyle kan kaybetmeye devam ediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın fiyatlarının geleceğiyle ilgili konuşarak yatırımcıya kritik uyarılarda bulundu.
28.02.2023Ekonomi
EPDK'dan şirketlere dikkat çeken uyarı!
EPDK'dan şirketlere dikkat çeken uyarı!Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) yapılan yazılı açıklamada, afet bölgesinde yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşların, ister deprem bölgesinde ikametini sürdürsün, ister başka bir şehirde ikamet etmeye başlasın, elektrik ve doğalgaz için yeni abonelik yaptırırken OHAL süresi boyunca güvence bedeli ödemeyeceğinin geçen hafta karara bağlandığı anımsatıldı.
26.02.2023Ekonomi
Öğretmene borsa tuzağı! Gelen mesajlar hayatını kabusa döndürdü
Öğretmene borsa tuzağı! Gelen mesajlar hayatını kabusa döndürdüVatandaşları fark farklı yöntemlerle tuzağa düşüren fırsatçılar, bu kez de borsada yatırım yapmak isteyen bir öğretmeni hedef olarak seçti. Sanal borsa ile para kazanmak isteyen Oğuzhan Akın, akılalmaz oyunu tüm parasını kaybettikten sonra anladı.
26.02.2023Gündem
Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttı
Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttıYurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE) yıllık %50,98, aylık %4 arttı.
20.02.2023Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı
Borsa haftaya yükselişle başladıBorsa, haftaya yüzde 0,49’luk yükselişle başladı.
20.02.2023Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 1,17’lik yükselişle tamamladı. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 1,83 değer kazanırken, holding endeksi yüzde 0,64 azaldı.
16.02.2023Ekonomi
BES’ten borsaya 10 milyar TL’lik yeni kaynak
BES’ten borsaya 10 milyar TL’lik yeni kaynakDepremin finansal piyasalar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için de bir dizi önlem alındı. Önce Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Borsa İstanbul’daki hisse geri alımlarında stopaj vergisi yüzde 15’ten sıfıra indirildi. Borsada işlem gören şirketlere; kendi hisselerini ve iştirak hisselerini genel kurul kararına gerek olmadan yönetim kurulu kararıyla geri alım programı başlatmalarına imkân tanındı. Ardından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) da tedbir kararları aldı. Bu kararları altı madde halinde açıkladı.
16.02.2023Ekonomi
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştı
Türkiye Tek Yürek oldu! Rekor bağışlar 115 milyar 146 milyon 528 bin TL'ye ulaştıTürkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı günlerde, televizyon kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Sekiz kanalın katıldığı yayında 115 milyar 146 milyon 528 bin lirayı aşan nakdi yardım toplanırken, 9 milyonu aşan SMS gönderildi.
16.02.2023Gündem
Borsa ne zaman açılacak? Borsa açıldı mı, bugün borsa İstanbul kapalı mı?
Borsa ne zaman açılacak? Borsa açıldı mı, bugün borsa İstanbul kapalı mı? Borsa İstanbul açıldı mı, (BİST 100) ne zaman açılacak? Borsa İstanbul’un son durum yeni haftanın 3. gününde yatırımcı tarafından araştırılıyor. Deprem felaketi sonrasında borsa yaşanan düşüş, fiyat hareketleri nedenleriyle Borsa İstanbul 4 günlük süreyle kapatılmıştı. Peki borsa açıldı mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? Borsa kaç gün kapalı kalacak?
15.02.2023Ekonomi
Borsa İstanbul ile ilgili yeni kararlar tek tek açıklandı!
Borsa İstanbul ile ilgili yeni kararlar tek tek açıklandı!Borsa İstanbul beş günlük kapatmanın ardından bugün açılıyor. Borsa açılmadan bir gün önce alınan tedbirler tek tek açıklandı. Hisse alımında stopaj oranı sıfırlandı. Varlık Fonu Fiyat İstikrarı Fonu üzerinden borsayı destekleyecek. Şirketler genel kurul şartı aranmaksızın geri alım yapabilecek.
15.02.2023Ekonomi
Borsa İstanbul yeni önlemleri açıkladı
Borsa İstanbul yeni önlemleri açıkladıBorsa İstanbul, 5 iş gününün ardından yarın işlemlere yeniden başlayacak olan hisse senedi işlemlerine ilişkin önlemleri açıkladı.
14.02.2023Ekonomi
Hisse geri alımında stopaj sıfırlandı
Hisse geri alımında stopaj sıfırlandıHisse geri alımında stopajın sıfırlanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
14.02.2023Gündem
Borsa açıldı mı, bugün borsa kapalı mı? Bu hafta Borsa İstanbul ne zaman açılacak, kapatıldı mı?
Borsa açıldı mı, bugün borsa kapalı mı? Bu hafta Borsa İstanbul ne zaman açılacak, kapatıldı mı? Borsa kapalı mı, Borsa bugün açık mı? Borsa İstanbul düşüşün yüzde 7'yi aşmasının ardından kapatıldı. Depremler nedeniyle Borsa İstanbul'da sert düşüş yaşandı. BIST 100 endeksi, geçen haftanın ilk iki işlem gününde ise toplamda yüzde 9,85 değer kaybederek 4.505,34 puana geriledi. Borsa İstanbul’daki sert düşüşe gelen tepkiler sonrası Borsa İstanbul’da işlemler de durdurulmuştu. Peki, Borsa ne zaman açılacak, borsa kapatıldı mı? Bu hafta Borsa İstanbul ne zaman açılacak?
14.02.2023Ekonomi
Borsa açıldı mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? 13 Şubat borsa kapalı mı, açık mı?
Borsa açıldı mı, Borsa İstanbul ne zaman açılacak? 13 Şubat borsa kapalı mı, açık mı?Borsa açıldı mı, borsa İstanbul kapalı mı? Borsa İstanbul geçen hafta çarşamba günü Maraş depremi sonrasında işlemleri durdurma kararı açılmıştı. Depremin etkisi devam ederken borsa İstanbul’un açık olup olmadığı ne zaman açılacağı araştırılmaya başlandı. Peki, 13 Şubat borsa kapalı mı?
13.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borsa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borsa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.