Bakteri

Bakteri

Son dakika bakteri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bakteri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bakteri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bakteri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bakteri gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.458 bakteri haberi bulunmuştur. Tüm bakteri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Akciğerleri koruyor, tam bir doğal bir antibiyotik! Detoks etkisi sağlıyor, kansere karşı savaşıyor
Akciğerleri koruyor, tam bir doğal bir antibiyotik! Detoks etkisi sağlıyor, kansere karşı savaşıyorAkciğerleri güçlendiriyor, doğal bir antibiyotik olan bu besin akciğerlerin tam kapasite ile çalışmasını sağlıyor. İçeriğindeki pek çok antioksidan madde sayesinde akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösteriyor. Göğüs tıkanıklığına karşı etkili oluyor, öksürük ve üst solunum yolları iltihabına karşı koruma sağlıyor. Antibakteriyel özelliği sayesinde ise bakteri oluşumunu önlüyor. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineraller barındırıyor, toksinlerden arındırarak detoks etki sağlıyor. Akciğerlerde oluşan ödeme karşı çok olarak etkili oluyor, astıma karşı tedavi edici gücü bulunuyor.
14.01.2022Sağlık
Anne adaylarına enfeksiyon uyarısı
Anne adaylarına enfeksiyon uyarısıKadınlarda düşük yapma oranlarını etkileyen birçok faktör olduğunu söyleyen Mikrobiyolog Dr. İpek Ada Alver, sebebi bilinmeyen düşüklerin altındaki etkenin araştırılmayan enfeksiyonlar olduğuna dikkat çekti. İpek Ada Alver, “Düşük oluşumuna sebep olan pek çok mikroorganizma var. Bunların kimisi hijyen eksikliğinden, kimisi iyi pişmemiş etlerden ve pastörize edilmeyen sütlerden, kimisi de hayvan dışkısından geçebilmektedir” diyerek anne adaylarına uyarı ve önerilerde bulundu.
11.01.2022Sağlık
Kolesterolü düşürüyor, kanserle mücadele ediyor! Bir kaşık yetiyor, iç organları tamamen temizliyor...
Kolesterolü düşürüyor, kanserle mücadele ediyor! Bir kaşık yetiyor, iç organları tamamen temizliyor...Kolesterolü düşürüyor, kanserle mücadele ediyor, yüksel şekeri dengeliyor. Antioksidanlar bakımından çok zengin, antibakteriyel özelliği ile bakteri türleriyle savaşıyor. Tam bir bir anti-kanser, inflamatuar etkilere sahip olduğundan iltihaplanmaya karşı şifa oluyor. Karaciğerdeki toksik yoğunluk oranını azaltarak karaciğer ve böbrek hasarına karşı koruma sağlıyor, Mide mukozasını korumaya ve ülser oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor. Aç karnına bir çay kaşığı tüketildiğinde mucize yaratıyor, iç organları tamamen temizliyor. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde tansiyonu düzenliyor, diyabete iyi geliyor. İşte herkesin sofralarını süsleyen ve faydaları say say bitmeyen bu besinin insan sağlığı için önemi...
7.01.2022Sağlık
Öksürük için ilaç, tam bir doğal antibiyotik! Bal ile karıştırınca...
Öksürük için ilaç, tam bir doğal antibiyotik! Bal ile karıştırınca...Öksürüğü kesiyor, halsizlik ve kas ağrıları bitiyor. Üst solunum yolu enfeksiyonlarına ilaç, kış mevsiminde bakteri ve virüslerden koruyor. 2 yemek kaşığı yetiyor, balla karıştırıldığı zaman öksürüğü anında bitiriyor. Balgam ve dolaşım akışını hareketlendiriyor, antibiyotik özelliği gösteriyor. Uzmanından öksürüğü doğal yöntemler ile kesmek isteyenler için kritik tavsiyeler geldi...
1.01.2022Sağlık
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...Marmara Denizi ile ilgili son dakika açıklaması! Hastalıklı balıkları açıkladı. Marmara Denizi’nde müsilaj sonrası artan yengeç, balık ölümlerine bir de kırmızı yosun eklendi! "Marmara Denizi öldü! İstavrit, lüfer, palamut hasta" diyen Hidrobiyolog M. Levent Artüz, korkutan açıklamalarda bulundu.
14.12.2021Yaşam
Mikrobiyalit nedir, mikrobiyalitler ne işe yarar? Mikrobiyalit nasıl oluşur?
Mikrobiyalit nedir, mikrobiyalitler ne işe yarar? Mikrobiyalit nasıl oluşur?Su seviyesinin azaldığı Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler kıyıya yakın bölgede gün yüzüne çıktı. Söz konusu haberlerin ardından Mikrobiyalit nedir, mikrobiyalitler ne işe yarar? Mikrobiyalit nasl oluşur? Sorularına yanıt aranmaya başlandı.
13.12.2021Gündem
İlişki sırasında ortaya çıkıyor! Evli kadınlar...
İlişki sırasında ortaya çıkıyor! Evli kadınlar...Balayı sistitinin, genellikle yeni evli kadınlarda görüldüğünü belirten Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, “Sistit, mesanenin enfeksiyonudur. Balayı sistiti her yaştaki kadında görülebilir. Ancak 20’li yaşlarındaki genç kadınlar arasında daha yaygındır. Cinsel birleşme sırasında derideki mikroorganizmaların idrar yollarına geçişi ile enfeksiyon tablosu ortaya çıkar” dedi.
11.12.2021Sağlık
Güçlü bir bağışıklık için bunları yapın!
Güçlü bir bağışıklık için bunları yapın!Güçlü bağışıklık sisteminin hastalıklarla mücadelede etkin rol oynadığını belirten İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Akçal, önerilerde bulundu.
7.12.2021Sağlık
HIV virüsü tanıda geç kalınırsa AIDS’e dönüşüyor
HIV virüsü tanıda geç kalınırsa AIDS’e dönüşüyorKendine özel belirgin bir belirtisi olmayan HIV virüsü, tanı ve tedavisinde geç kalınması durumunda son evrede AIDS’e dönüşüyor. HIV virüsünün 8 – 15 yıl kadar hiç belirti göstermeyebildiğini belirten uzmanlar, belirtisiz dönemin virüsün vücutta çoğaldığı ve bulaştırıcılığın da maksimum olduğu dönem olması nedeniyle hastalığı tehlikeli hale getirdiğini vurguluyor. Uzmanlar, virüsün bilinenin aksine sadece cinsel yolla bulaşmadığını ve hastaların ilaçlara ücretsiz ulaşabildikleri için şüphe duyduklarında vakit kaybetmeden sağlık kuruluşlarına başvurmalarını tavsiye ediyor.
5.12.2021Sağlık
Bağırsak Sendromu’na neden olabiliyor! Dikkatli olun
Bağırsak Sendromu’na neden olabiliyor! Dikkatli olunGastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Özlem Mutluay Soyer, “İrritabl bağırsak sendromu (İBS), karın ağrısı ve bağırsak alışkanlığında değişiklik ile karakterize fonksiyonel bağırsak hastalığıdır. Oldukça sık bir durum olup toplumun yüzde 5-10’unu etkiliyor. Sinir sistemi değişiklikleri ve stres irritabl bağırsak sendromuna neden olabiliyor” dedi.
23.11.2021Sağlık
Düzensiz beslenme mikrobiyotanın dengesini bozuyor
Düzensiz beslenme mikrobiyotanın dengesini bozuyorSindirim sisteminin sağlığında prebiyotik ve probiyotiklerin figüran olduğuna dikkat çeken Diyetisyen Gözde Karaca Kayan, “Yaşam döngümüzün devamlılığını sağlayan, stres ve düzensiz beslenmeyle dengesi bozulan mikrobiyotamızın sağlığı postbiyotiklerde gizlidir. Yoğurt, kefir, tarhana, salamura edilmiş sebzeler, lahana turşusu gibi fermente gıdaları sıklıkla tüketerek postbiyotiklere yaşamınızda daha fazla yer açabilirsiniz” dedi.
18.11.2021Sağlık
Yüzeyin ardından dipteki müsilaj da temizlendi
Yüzeyin ardından dipteki müsilaj da temizlendiİstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi, Marmara Denizi'nin yüzeyinin ardından dipteki müsilajı da doğal ortamında deniz bakteri izolatlarıyla temizlemeyi başardı.
Karın şişkinliği jinekolojik bir problemin belirtisi olabilir mi?
Karın şişkinliği jinekolojik bir problemin belirtisi olabilir mi?Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, karın şişliğinin jinekolojik bir problemden kaynaklanabileceğini belirtti.
17.11.2021Sağlık
Antibiyotik kullanmak gerçekten zorunlu mu?
Antibiyotik kullanmak gerçekten zorunlu mu?DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından antibiyotik direnci konusunda farkındalık oluşturulması, iyi uygulamaların teşvik edilmesi amacıyla 11-17 Kasım'ı içine alan hafta "Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası" olarak ifade ediliyor ve hastaların antibiyotik kullanımları ile ilgili bilgilendirmeler yapılıyor.
15.11.2021Sağlık
Sağlık Bakanlığı'ndan flaş genelge! Yenidoğanlar için...
Sağlık Bakanlığı'ndan flaş genelge! Yenidoğanlar için...Sağlık Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle, tüm yenidoğanlara yapılan K vitamininin uygulama dozu, düşük doğum ağırlıklı bebekler için yeniden düzenlendi.
5.11.2021Sağlık
Fibromiyalji nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıldır?
Fibromiyalji nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıldır?Modern çağın giderek artan en önemli sorunlarından bir tanesi de fibromiyalji sendromudur. Kadınlarda ve mükemmeliyetçi kişilerde daha sık görülen fibromiyalji yaşam kalitesini bozan çok önemli semptomlar oluşturuyor. Fibromiyalji halk arasında kas romatizması veya yumuşak doku romatizması şeklinde de geçen ve vücudun belli noktalarında geçmeyen ağrılarla karakterize bir rahatsızlıktır.
4.11.2021Sağlık
Gelenilerde yeni bakteri türü keşfedildi
Gelenilerde yeni bakteri türü keşfedildiVeteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fuat Aydın'ın yürütücülüğünü yaptığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen proje kapsamında gelenilerde (yer sincabı)yeni bakteri türü tespit edildi.
Kışın bağışıklığı güçlendirmenin şifresi: Omega-3
Kışın bağışıklığı güçlendirmenin şifresi: Omega-3Omega-3 yağ asidinin özellikle kalp damar hastalıklarından korunmada çok önemli rol oynadığını belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Arğun, “Omega-3, hücre zarının yapısının temel bileşeni olduğu için hücreleri korur, iyileştirir ve hücre devamlılığını sağlar. Bağışıklık sisteminin desteklenmesinde rol alır. Haftada 2-3 gün balık ve her gün 2-3 adet ceviz tüketmek, Omega-3 yağ asidinin yeterli alımını sağlamaktadır” diye konuştu.
1.11.2021Sağlık
Elektrik, su, doğal gaz... Tüm faturalar düşüyor, değişiklik ile...
Elektrik, su, doğal gaz... Tüm faturalar düşüyor, değişiklik ile...Faturalar düşüyor! Elektrik, su, doğalgaz, benzin, telefon... Tüm faturalar için geçerli. Kış aylarının yaklaşması ile faturalara ödenecek tutarlar da yükseliyor. Soğuyan havalar ile birlikte doğal gaz kullanımı başladı. Elektrik, su, doğal gaz faturalar kış aylarında daha yüksek geliyor. Özellikle enerji krizinin yaşandığı bir dönem de fiyat artışlarının olması da muhtemel. Peki vatandaşlar zamlardan daha az nasıl etkilenir? Kışın olabilecek elektrik ya da doğal gaz zammından bazı önlemleri alarak zammın faturalara yansımasını bir miktar engelleyebilirsiniz. Birçok kişi küçük önlemlerin faturaları çok fazla etkilemeyeceğini düşünür. Ancak bu düşünce tamamen yanlış. Bu püf noktalarını uygulayarak ciddi miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz.
29.10.2021Ekonomi
Hayalet tekne operasyonu! Kaçak avcılık yapıyorlardı, hepsine el konuldu
Hayalet tekne operasyonu! Kaçak avcılık yapıyorlardı, hepsine el konulduİstanbul Boğazı ve Haliç’te kaçak midye avcılığında kullanılan teknelere yönelik operasyon düzenlendi. Deniz Liman Şubesi ve Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekipleri çok sayıda tekneye el koydu...
28.10.2021Gündem
Yeşılırmak’ta büyük tehlike! 'Zehir saçan yeşillik'
Yeşılırmak’ta büyük tehlike! 'Zehir saçan yeşillik'Türkiye Marmara Denizi’ndeki müsilaj felaketini yeni atlatırken, tatlı su kaynaklarından üzen bir haber geldi. TTKD bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Yeşilırmak'ta aşırı kirlilik ve su seviyesindeki ciddi düşüşle birlikte zehir etkili mavi-yeşil alglerde de ciddi artış olduğunu belirterek, “Bir zamanlar toprak rengi akan Yeşilırmak, şimdi yeşil akıyor. Ama bu yemyeşil görüntü çok tehlikeli" dedi.
28.10.2021Gündem
Bebeklerde biberon çürüklerine dikkat!
Bebeklerde biberon çürüklerine dikkat!Biberon çürüğü, bebek dişlerinin biberonla süt içirilip dişlerin temizlenmeden bırakılması sonucunda oluşuyor. Ağızdaki bakteriler şekerle beslendiği için çoğalıyor ve asit üretiyor. Asit dişlere ve diş minesine saldırdığı için diş çürümesine neden oluyor. Diş Hekimi Arzu Yalnız, bebeklerde karşılaşılan ağız ve diş sorunları hakkında bilgi verdi, ebeveynlere tavsiyelerde bulundu.
26.10.2021Sağlık
ABD'de kuru soğan kabusu! Yüzlerce kişi hastanelik oldu
ABD'de kuru soğan kabusu! Yüzlerce kişi hastanelik olduABD'de kuru soğandan kaynaklanan salmonella salgınında 650 kişi hastalandı. Salgının, ağustosta ithal edilen beyaz ve kırmızı soğanlardan kaynaklandığı tespit edildi.
21.10.2021Dünya
Salmonella virüsü nedir, salmonella virüsü nasıl ve nereden bulaşır? Salmonella virüsü belirtileri ve tedavisi…
Salmonella virüsü nedir, salmonella virüsü nasıl ve nereden bulaşır? Salmonella virüsü belirtileri ve tedavisi…ABD'de 37 eyalette yüzlerce kişiyi hasta eden 'salmonella' salgınının arkasında Meksika'dan ithal edilen soğanlar çıktı. Yetkililer "Aldığınız soğanların nereden geldiklerini bilmiyorsanız hemen çöpe atın. Bu soğanlarla temas etmiş olabilecek tüm yüzeyleri yıkayın ve sterilize edin" uyarısında bulundu. Söz konusu uyarının ardından “Salmonella virüsü nedir, salmonella virüsü nasıl ve nereden bulaşır?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte Salmonella virüsü belirtileri ve tedavisi…
21.10.2021Gündem
Diş fırçası ve macunu kişiye özel seçilmeli
Diş fırçası ve macunu kişiye özel seçilmeliPeriodontoloji Bölümü Diş Hekimi Dr. Öğr. Üyesi Deniz Arslan, kişiye en uygun diş fırçası ve diş macununun diş hekimiyle birlikte seçilmesi gerektiğini ifade etti. Arslan, “Doğru diş fırçasını seçerken kıl tipi, fırçanın genel şekli, kalitesi ve rahatlığı gibi farklı detayları göz önünde bulundurmak gerekiyor. İlk olarak florürlü olmasına dikkat etmeniz gereken diş macunu seçiminizde gereksiniminize yönelik tercih yapmalısınız. Doğru diş fırçası ve macun seçimi ağız ve diş sağlığınızı korumanıza yardımcı olur” dedi.
20.10.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

antioksidankanserstresmüsilajsalmonella

Bakteri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bakteri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.