Ali Erbaş

Ali Erbaş

Son dakika Ali Erbaş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Ali Erbaş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Ali Erbaş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ali Erbaş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ali erbaş gelişmeleri de dahil olmak üzere 666 ali erbaş haberi bulunmuştur. Tüm ali erbaş haberleri aşağıda listelenmiştir.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ‘17 Ağustos’ paylaşımı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ‘17 Ağustos’ paylaşımıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara depreminin 23. yıl dönümü nedeniyle bir paylaşım yaptı.
17.08.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmekte
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmekteDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, savaşların, işgallerin, şiddet ve yoksulluk gibi devasa sorunların sarmalına itilen İslam coğrafyasının, fitne, terör ve cehalet üçgeninde karamsarlığa ve umutsuzluğa sürüklendiğini belirterek, “Gelinen noktada radikalizmden kimlik erozyonuna, tefrikadan din istismarına kadar pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir” dedi.
12.08.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır”
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır”Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır” dedi.
8.08.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Muharrem ayı ve Kerbela mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Muharrem ayı ve Kerbela mesajıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Muharrem ayı, Aşure Günü ve Kerbela ile ilgili mesajında, "Cenab-ı Hak, Muharrem ayını fitne ve tefrikanın, karmaşa ve kavgaların son bulmasına, barış ve kardeşliğin güçlenmesine vesile eylesin" dedi.
8.08.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek
TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecekTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Tekrar sizlerin nezdinde ülkemizdeki bütün Alevi-Bektaşi derneklerimizin, cem evlerimizin mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye düşmanları bilsinler ki bu ülke insanı sağ duyuludur. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-Müslüman, en son FETÖ'cüleri gördük, kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek Allah’ın izniyle. Bu ülke büyük bir ülkedir; mezhep savaşı, iç savaş gibi söylemler bizim gibi engin hoşgörüye sahip büyük bir ülke için söz konusu değildir. Daha önce yaşanan oyunların planlayıcılarına karşı her daim teyakkuzdayız" dedi.
7.08.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine 'geçmiş olsun' ziyareti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine 'geçmiş olsun' ziyaretiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da saldırı düzenlenen cemevini ziyaret edip, 'geçmiş olsun' dileğinde bulunarak, "İnşallah birliğimize, beraberliğimize kasteden bu tür olaylar bundan sonra hiç olmaz. Biz kardeşiz, her zaman biriz, beraberiz" dedi.
4.08.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, cemevlerine saldırıyı kınadı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, cemevlerine saldırıyı kınadıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da cemevlerine yönelik saldırıyı kınadı.
31.07.2022Gündem
Ankara'da cemevlerine saldırı! Açıklamalar art arda geldi
Ankara'da cemevlerine saldırı! Açıklamalar art arda geldiBaşkent Ankara'da cemevlerine yönelik saldırılara tepkiler sürüyor. Kabine üyeleri ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in ardından bir açıklama da Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan geldi. Erbaş "Ankara'da, Cemevlerine yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum" dedi.
31.07.2022Siyaset
Bakan Soylu Cudi Festivali'nde konuştu: Tezgahları siz bozdunuz
Bakan Soylu Cudi Festivali'nde konuştu: Tezgahları siz bozdunuzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun. Bu büyük medeniyetle gurur duyun. Buradan şuradaki oturuşunuzla han dilinizle öyle şeyler anlatıyor ve söylüyorsunuz ki: geleceğe büyük bir miras bırakıyorsunuz. Kural oyununu ve tezgahları siz bozdunuz. Huzur yolculuğunuz, hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
30.07.2022Siyaset
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandıSuriye'de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde üs bölgesine açılan ateş sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu'nun cenazesi Ankara'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Şahin Yoğurtcu'nun, şehit oğlunun 11 gün önce saz eşliğinde 'şehit olmuş benim kınalı kuzum' türküsünü söylerken çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.
27.07.2022Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ayasofya mesajı
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ayasofya mesajıAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin 86 yıl aradan sonra tekrar ibadete açılmasının ikinci yıl dönümüne ilişkin mesaj yayımladı. Çelik mesajında "Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi yeniden ibadete açıldı. Yıldönümünde, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi.
24.07.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda '15 Temmuz' köşesi oluşturuldu
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda '15 Temmuz' köşesi oluşturulduDiyanet İşleri Başkanlığı'nda, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit ve gazi olan Diyanet personelinin anısına '15 Temmuz Gazi ve Şehitleri Köşesi' oluşturuldu.
15.07.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan 'Kurban Bayramı' mesajı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan 'Kurban Bayramı' mesajıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ederek, "Kurban, Rahman ve Rahim olan Allah’a itaatin, onun yolunda fedakarlığın bir ifadesidir ve O’na tereddütsüz teslim olmaktır" dedi
9.07.2022Gündem
Diyanet Kurban bağışı 2022! Diyanet kurbanlık bağış 2022 fiyatları ne kadar? Diyanet kurban bağışı nasıl yapılır?
Diyanet Kurban bağışı 2022! Diyanet kurbanlık bağış 2022 fiyatları ne kadar? Diyanet kurban bağışı nasıl yapılır? Kurban Bayramı’na çok az bir süre kaldı. Milyonlarca müslüman Kurban Bayramı’nı karşılamaya hazırlanırken kurban ibadetini yerine getirmek isteyenler de hazırlıklarını tamamlıyor. Bayram öncesi pek çok kişinin gündeminde vekaleten kurban bağışı konusu var. Kurum ve derneklerin kurban bağışı fiyatları sıklıkla araştırılan konular arasında geliyor. Özellikle Diyanet 2022 kurban bağışının nasıl yapılacağı ve Diyanet’in vekalet yoluyla kurban kesim bedeli merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, Diyanet kurbanlık bağış 2022 fiyatları ne kadar? Diyanet kurban bağışı nasıl yapılır? Diyanet yurt dışı kurbanlık bağış fiyatı ne kadar? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı kurbanlık bağış fiyatları!
5.07.2022Gündem
Erbaş: Camileri ders yapılan mektep haline getirmek istiyoruz
Erbaş: Camileri ders yapılan mektep haline getirmek istiyoruzDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, camilerin sadece namaz kılmak için açılıp kapanan mekanlar olmadığını, camileri ders yapılan bir mektep haline getirmek istediklerini söyledi.
26.06.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruzİsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazı öncesinde, çevrede yoğunluk yaşandı. Cenaze namazına katılmak isteyenler erken saatlerde camiye yürüdü. Cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda siyasi isim de cenazeye katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada "Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruz. Kendisini tanıdık, bildik ve bu imanıyla da biz sevgili habibine komşu olacağına da inanıyoruz " ifadelerini kullandı.
24.06.2022Siyaset
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Suudi Arabistan yetkilileriyle görüştü
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Suudi Arabistan yetkilileriyle görüştüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ticaret ve Enformasyon Bakanı Majid Abdullah Al Qasabi ve Yatırım Bakanı Sn. Khalid Bin Abdulaziz Al Falih ile bir araya geldi.
22.06.2022Ekonomi
Veliaht Prens Muhammed bin Selman Ankara’da!
Veliaht Prens Muhammed bin Selman Ankara’da!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı resmi törenle karşıladı.
22.06.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'İslam' açıklaması: Çalışmaya devam etmeliyiz!
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'İslam' açıklaması: Çalışmaya devam etmeliyiz!‘Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Mezuniyet Töreni’ne katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam dini bütün insanlık için gönderildi. Bizler bütün insanlıktan sorumluyuz. Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.
20.06.2022Gündem
Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi
Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cuma hutbesindeki sözlerine ilişkin yaptıkları açıklama nedeniyle, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan'ın da aralarında bulunduğu 11 avukatın 'hakaret' suçundan yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcı, sanıkların ayrı ayrı 1 yıldan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
20.06.2022Gündem
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandı
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandıKahramanmaraş'ta kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Mevlana İdris Zengin, son yolculuğuna uğurlandı.
8.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hindistan açıklaması: Asla kabul edilemez!
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hindistan açıklaması: Asla kabul edilemez!Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Son zamanlarda özellikle Hindistan coğrafyasında İslam'a ve Müslümanlara yönelik ırkçı yaklaşımlar ve tavırlar endişe vericidir. Rahmet dini İslam'a ve herkes için adalet, merhamet ve özgürlükleri savunmayı inançlarının gereği kabul eden Müslümanlara yönelik düşmanca yaklaşımlar asla kabul edilemez. Esasında ibadethanelere saldırılardan başörtüsü yasağına kadar yaşanan menfur hadiseler, Hindistanlı Müslümanlara uygulanan ayrımcı ve yasakçı politikaların bir sonucudur. Hindistan makamlarını ülkede artan İslam düşmanlığı karşısında politikalarını yeniden gözden geçirmeye ve Müslümanlara dini özgürlüklerini temin edecek bir duruş sergilemeye davet ediyoruz” dedi.
8.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş 81 il müftüsüyle Özgürlükler Adası'nı ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş 81 il müftüsüyle Özgürlükler Adası'nı ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bir daha milletimiz, memleketimiz, vatanımız böyle acılar yaşamasın. Darbelerden uzak, demokrasi ve özgürlükler içerisinde milletimizin ilelebet payidar olması için dua ettik" dedi.
7.06.2022Gündem
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandı
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandıDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2022 yılının İstanbul’daki ilk hac kafilesi yola çıktı. Uzun yıllar kutsal topraklara gitmek için bekleyen hacı adayları gözyaşlarına hakim olamadı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde bulunduran mübarek bir yolculuk, kutlu bir ibadet, büyük bir arınma mevsimi, tövbe ve dua zamanı, rahmet ve marifet iklimidir” dedi.
6.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İstanbul'da müftülerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İstanbul'da müftülerle bir araya geldiDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, "Sizler sadece o ilin müftüsü, diyanet ve din hizmetlerinden sorumlu rehber değilsiniz o ilin bütün yöneticilerine de rehberlik yapmak zorundasınız" dedi.
6.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ali Erbaş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ali erbaş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.