A Vitamini

A Vitamini

Son dakika A vitamini haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan A vitamini ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını A vitamini haber sayfamızda bulabilirsiniz.

A Vitamini

haberleri sayfasında son dakika yaşanan a vitamini gelişmeleri de dahil olmak üzere 210 a vitamini haberi bulunmuştur. Tüm a vitamini haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kanser hücrelerinin oluşumunu durduruyor, kolesterolü kontrol altında tutuyor! Dikkat: Çekirdeği çok zararlı...
Kanser hücrelerinin oluşumunu durduruyor, kolesterolü kontrol altında tutuyor! Dikkat: Çekirdeği çok zararlı...Vücudun su kaybını önlüyor, antioksidanlar bakımından zengin, C vitaminiyle vücutta kanser hücrelerinin gelişmesine neden olan serbest radikallerin oluşumunu engelleyebiliyor. Kolesterolün vücuda, özellikle kan damarlarına yapabileceği hasarın da en aza indirilmesine yardımcı oluyor. Kas ağrısını hafifletiyor, içerisindeki A vitamini sayesinde cildi gençleştiriyor, kırışık oluşumunu ve lekeleri önlüyor. Saçları güçlendiriyor, kilo verdiriyor. Yazın favori meyvesi, lezzetiyle ağız sulandırıyor. Vücudun sıvı ihtiyacını karşılıyor, kalp sağlığını koruyor. Ancak, uzmanlar karpuz çekirdeği hakkında önemli bir uyarıda bulunuyor. İşte detaylar...
23.04.2022Sağlık
Kanseri önlüyor, doğal antibiyotik, B12 ve A vitamini deposu! İçeriği diğerlerinden çok farklı! Kabızlığı da önlüyor...
Kanseri önlüyor, doğal antibiyotik, B12 ve A vitamini deposu! İçeriği diğerlerinden çok farklı! Kabızlığı da önlüyor...Kemik erimesinden koruyor, sağlıklı protein ve yağ kaynağı, B12 yönünden çok zengin. Ruhsal rahatsızlıklara karşı da koruyucu etkiye sahip. Doğal antibiyotik özelliği sayesinde faydalı bakterileri öldürmeden zararlı olanlarla savaşıyor. Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık, ishal ve şişkinlik gibi sorunların önüne geçiyor. Cildi ve gözleri koruyor. Kansere karşı da önleyici. Her gün düzenli olarak tüketilmesi yeterli oluyor. Bu yoğurdun içeriği diğerlerinden çok farklı....
28.03.2022Sağlık
Prebiyotik deposu, B12 vitamini bakımından çok zengin! Suyu vücudu baştan aşağı temizliyor
Prebiyotik deposu, B12 vitamini bakımından çok zengin! Suyu vücudu baştan aşağı temizliyorPrebiyotik kaynağı, hazımsızlık sorununu gideriyor. Aç karnına suyunu içince yemek borusundan bağırsaklara kadar temizliyor, ishal ve kabızlığın önüne geçiyor. Potasyum, fosfor, riboflavin, iyot, çinko ve B12 vitamini bakımından çok zengin, A vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendiren E vitamini içeriyor. Yüksek kan basıncı riskini azaltıyor, yüksek tokluk geliştirerek kilo vermeye yardımcı oluyor. Güçlü bir kalsiyumun kaynağı, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. İçerisinde bulunan Kalsiyum ve D vitamini sayesinde kemiklerin güçlenmesini sağlıyor.
20.02.2022Sağlık
Kanser hücrelerinin çoğalmasını engelliyor, kronik hastalıklara iyi geliyor! Yeşil mucize...
Kanser hücrelerinin çoğalmasını engelliyor, kronik hastalıklara iyi geliyor! Yeşil mucize...Kanser riskini azaltıyor, kolesterolü düşürüyor, yaşlanmayı geciktiriyor. İçerisinde 33 çeşit kükürt bileşiği, 17 çeşit aminoasit, flavonoidler, çinko, magnezyum, kalsiyum, A vitamini, B ve C vitaminlerini barındırıyor. Kan yağlarını azaltıyor, kan pıhtılaşmasını önlüyor, tansiyonu düşürüyor. Yüksek düzeylerde vitamin, lif, potasyum ve kalsiyum içeriyor, göz sağlığına iyi geliyor. Kalp rahatsızlıkları riskini azaltıyor, kan şekerini düşürüyor, kemikleri güçlendiriyor ve inflamasyonu önlüyor. Alzheimer gibi hastalıkların riskini azaltıyor, sindirimi hızlandırıyor. Tok tutuyor, kalorisi ve karbonhidrat içerikleri düşük olduğu için kilo vermeye yardımcı oluyor.
17.02.2022Sağlık
Kan şekerini kontrol ederek diyabete iyi geliyor! Bağırsak ve sindirim sistemini düzenliyor
Kan şekerini kontrol ederek diyabete iyi geliyor! Bağırsak ve sindirim sistemini düzenliyorKan şekerini düşürüyor, yaprağı yaşlı diyabet hastaları için şifa oluyor. Barındırdığı antioksidan sayesinde vücutta İltihap toplanmasına engel oluyor, akciğer enfeksiyonlarına karşı etki sağlıyor. Eklem ağrılarını gidermede yardımcı oluyor, bağırsak ve sindirim sistemlerini düzenleyerek vücudu baştan aşağı temizliyor. İdrar söktürücü bir etki yaratıyor, içerdiği maddeler sayesinde kasların gevşemesini sağlıyor. A vitamini açısından zengin bir yapıya sahip olduğu için, cildin onarılmasını sağlıyor ve cildi besliyor. Kemik güçlenmesine destek veriyor ve kemik hastalıkları ile mücadele ediyor. Kadınlarda adet dönemlerinin daha düzenli ilerlemesine destek veriyor.
15.02.2022Sağlık
Kanser hücrelerini öldürüyor, diyabet için şifa! Göz sağlığına çok faydalı, suyunu 72 saat...
Kanser hücrelerini öldürüyor, diyabet için şifa! Göz sağlığına çok faydalı, suyunu 72 saat...Kanser ile savaşıyor, tip 2 diyabet için şifa kaynağı! Göz sağlığı bakımından çok önemli, günlük bir bardak tüketmek A vitamini ihtiyacının yüzde 250'sinden fazlasını karşılıyor. Kalori, protein, lif, A vitamini, C vitamini, K vitamini, potasyum bakımında çok zengin, antioksidan görevine sahip olmasından dolayı, bağışıklığı serbest radikallere karşı güçlendirerek hasar görmesini engelliyor. Az miktarda bile tüketildiğinde kan şekeri düzeylerinde iyileşme sağladığı keşfedilen bu besinin, lösemi hücreleri 72 saat boyunca suyunun özleri ile tedavi edildiğinde kanserli hücrelerin ölümüne yol açtığı ve hücre büyümesini durduğunu ortaya çıktı. Kolajen üretimi için gerekli olan C vitaminin yüzde 20'sinden fazlasını sağlıyor, kalp hastalığına dair risk faktörlerini de azaltıyor. İçeriğindeki karotenoidler sayesinde karaciğer sağlığında önemli gelişmelere neden oluyor. İşte soframızdan hiç eksik etmediğimiz bu şifa deposu besinin bilinmeyen faydaları...
20.01.2022Sağlık
Vitamin kullananlar dikkat! Ölüme götürüyor, A, B, C, D, E ve K vitamini...
Vitamin kullananlar dikkat! Ölüme götürüyor, A, B, C, D, E ve K vitamini...Koronavirüs sürecinde vitamin kullanımı arttı. Pek çok kişi kan değerlerine baktırmadan, doktor kontrolü olmaksızın vitamin kullanıyor. Bilinçsiz vitamin kullanımının sonuçları ise ölüme kadar götürüyor.
15.12.2021Sağlık
Mineral deposu mucize besin! Şişkinliği gideriyor, sindirim sistemini rahatlatıyor
Mineral deposu mucize besin! Şişkinliği gideriyor, sindirim sistemini rahatlatıyorHerkes tüketiyor ama bu faydalarını kimse bilmiyor. Sindirim sistemini rahatlatıyor, şişkinliği ortadan kaldırıyor. Zengin mineraller içeriyor. Sağlıklı görmeyi destekleyen A vitamini açısından çok zengin olan bu besin, osteoporoz ve artriti de önlüyor. Tam bir C vitamini deposu, sadece birkaç dilim yetiyor.
19.11.2021Sağlık
Cildiniz için bu besinlere dikkat! Yazın cildi yenilemenin 10 püf noktası!
Cildiniz için bu besinlere dikkat! Yazın cildi yenilemenin 10 püf noktası!Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yıkıcı etkisi devam eden yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisinde maske şüphesiz kritik önem taşıyor. Buna karşın yakıcı yaz sıcakları ve aşırı nemin de etkisiyle maske takmak çoğu zaman bunaltıcı olurken, ciltte de bazı sorunlara yol açabiliyor. Ancak pandeminin gölgesinde geçen yaz mevsiminde maskenin cildi yıpratmasını engellemek mümkün! Dermatoloji Uzmanı Dr. Belma Bayraktar, yazın dikkat edilmesi gereken basit ama etkili önlemleri ve cildi yenilemeye yardımcı 10 besini anlattı.
23.08.2021Sağlık
Yulafın faydaları nelerdir? Yulaf neye iyi gelir, ne kadar tüketilmelidir?
Yulafın faydaları nelerdir? Yulaf neye iyi gelir, ne kadar tüketilmelidir?Yulaf en faydalı besinlerden bir tanesidir. Yulafın tüketimi pek çok doktor tarafından da önerilmektedir. Diyet listesinin vazgeçilmezi olarak bilinen yulaf pek çok şeye iyi gelmektedir. Yulaf kolesterol seviyesini dengelemek için oldukça önemlidir. Yulaf kahvaltıların vazgeçilmezi olarak bilinmektedir. Pek çok vitamini de içeren yulaf vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri içermektedir.
16.02.2022Sağlık
Fazlası karaciğer zehirlenmesine yol açıyor!
Fazlası karaciğer zehirlenmesine yol açıyor!Vitamin ve mineral fazlasının eksikliğinden daha zararlı olabileceğine dikkat çeken Diyetisyen Eda Balcı, “Örneğin A vitaminin fazlası vücutta birikerek karaciğer zehirlenmesine yol açabilir” dedi.
26.07.2021Sağlık
Ramazan'da susuzluğu giderecek besinleri tüketilmeli
Ramazan'da susuzluğu giderecek besinleri tüketilmeliGenellikle Ramazan aylarında karşılaşılan yetersiz su tüketiminin mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, tansiyon düşüklüğü ve daha birçok olumsuzluğa davetiye çıkardığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Havva Kılınç, “Bu olumsuzlukları yaşamamak için su tüketimine özen göstermelisiniz” dedi.
24.04.2021Sağlık
Kışın göz sağlığını koruyacak 10 besin
Kışın göz sağlığını koruyacak 10 besinYoğun yaşam temposunun yanı sıra kış mevsiminin gelişi ile beslenme ve egzersiz alışkanlıklarımızda değişiklikler yaşanabiliyor. Özellikle sağlıklı beslenme ile ilgili kış mevsiminin zenginliklerinden yararlanmak, genel sağlık açısından oldukça faydalı. Sağlıklı bir beslenme programı oluşturmak, beden sağlığının yanı sıra göz sağlığını destekleyici etkisi olduğu biliniyor. İçeriğindeki vitamin ve mineraller ile göz sağlığınızı koruyacak 10 besini Op. Dr. Aylin Koç Akbay anlattı.
2.02.2021Sağlık
Üreme sistemine yardımcı oluyor!
Üreme sistemine yardımcı oluyor!A vitamininin hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin oluşumuna yardımcı olduğunu belirten Diyetisyen Banu Özbingül Arslansoyu, "Bu vitamin, kemik dokusunun ve üreme sisteminin gelişimine yardımcı oluyor. Bir antioksidan gibi çalıştığından çeşitli kanser türleri ile yaşlanmaya bağlı hastalıklara karşıda etki gösterebiliyor" dedi.
15.12.2019Sağlık
Saçınızı sıcak suyla yıkamayın!
Saçınızı sıcak suyla yıkamayın!Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak herkesin hayalidir.Sağlıklı saçlar için saçınızı ılık suyla yıkamanızda fayda var. Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.
6.04.2015Sağlık
Saçınızı ılık suyla yıkayın!
Saçınızı ılık suyla yıkayın!Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak herkesin hayalidir...
3.02.2015Sağlık
A vitamini eksikliği diyabeti tetikliyor!
A vitamini eksikliği diyabeti tetikliyor!A vitamini eksikliğinin tip 2 diyabet riskini artırabileceği belirlendi...
21.01.2015Sağlık
İşte kışın en değerli besinleri!
İşte kışın en değerli besinleri!Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, hareketsiz geçen soğuk kış günlerinde özellikle hastalıklara yakalanmamak için sağlıklı beslenmenin büyük önem taşıdığını belirtti...
21.11.2014Sağlık
Tırnak kırılmalarına dikkat!
Tırnak kırılmalarına dikkat!Uzmanlardan 'hafife almayın' uyarısı...
5.06.2014Sağlık
Şalgam suyunun mucizesi
Şalgam suyunun mucizesiKolay sindirimin doğal ilacı olmasının yanı sıra aynı zamanda A vitanini deposu
6.08.2012Sağlık
Ömür uzatan tabak
Ömür uzatan tabakSağlıklı beslenme teker teker hangi besinlerin tüketilmesi gerektiği olarak anlaşılmamalı!
20.10.2008Sağlık
Sivas'ın neyi meşhur? Sivas'ın en meşhur yiyecekleri ve yerleri…
Sivas'ın neyi meşhur? Sivas'ın en meşhur yiyecekleri ve yerleri…Kültürel yapısı ve doğal güzellikleri ile bilinen Sivas, özellikle yöresel mutfağı ile dikkat çekiyor. İç Anadolu'da bulunan Sivas aynı zamanda turist çeken yerlerden biri. Peki, Sivas'ın neyi meşhur? İşte Sivas'ın en meşhur yiyecekleri ve yerleri…
Yeni iş kapısı oldu! Tezgahlar doldu taştı! Kapış kapış gidiyor! Koronavirüse çare
Yeni iş kapısı oldu! Tezgahlar doldu taştı! Kapış kapış gidiyor! Koronavirüse çareMarkette ve pazarda tazesi, kuruyemişçilerde ve baharatçılarda ise kurusu satılan Trabzon hurması, son yıllarda altın çağını yaşıyor. Denizli’de kirazdan sonra ikinci ana ürün olarak yetiştirilen, Ordu’da ise Karadeniz’in zirvesine çıkan Trabzon hurmasının en çok üretildiği il ise şaşırtıyor. Öte yandan Tüm dünyada Kovid-19'a karşı ilaç çalışmaları sürerken, Japonya’da yapılan bir çalışma Trabzon hurmasının koronavirüs ile savaştığını ortaya koydu. Bu çalışma hakkında Fonksiyonel Tıp ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Filiz Gültekin şunları söyledi:“Bilindiği üzere koronavirüs tükürükle etrafa yayılan parçacıklarla kolayca bulaşıyor. Bu nedenle virüsün tükürük ve ağız boşluğunda etkisiz hâle getirilmesi önemli. Japonya’da yapılan çalışmada Trabzon hurmasından elde edilen tanen kullanıldı. Ağız yoluyla verilen tanenin farelerin vücudundaki virüs yükünü azalttığı, bu sayede hem diğer farelere bulaşmanın olmadığı hem de hasta hayvanda gelişen zatürrenin şiddetinin daha hafif olduğu gözlendi. Tanen maddesi güçlü antioksidan ve antimikrobiyal aktiviteye sahip. Trabzon hurmasında yoğun olarak bulunur. Çalışmalar, Kovid - 19 virüsünü doz ve kullanım süresine orantılı olarak baskıladığını gösteriyor."
7.01.2022Ekonomi
D vitamininin katkısı pandemide ihmal edilmemeli
D vitamininin katkısı pandemide ihmal edilmemeliKovid-19 pandemisinde sağlığı korumak için D vitamininin önemine dikkat çeken Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İhsan Olur, kalp damar sağlığı açısından önemli olan D vitamininin insan vücuduna direnç kattığını; yapılan araştırmaların Kovid-19 enfeksiyonu sebebiyle yoğun bakımda yatan hastaların D vitamini sayesinde bu süreci daha kolay atlatabildiklerini ortaya koyduğunu söyledi.
29.09.2021Sağlık
Kovid kaynaklı koku kaybına A Vitamini damlası çözüm olabilir
Kovid kaynaklı koku kaybına A Vitamini damlası çözüm olabilirİngiltere’nin Doğu Anglia Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı, Kovid-19 enfeksiyonu sırasında ve sonrasında meydana gelen koku kaybını A Vitaminiyle tedavi etmek için klinik deneye Aralık ayında başlayacak. Ekip, daha önce Almanya’da araştırmacıların burundan A Vitamini tedavisinin ‘koku kaybı’ üzerinde potansiyel olumlu sonuçlarından sonra harekete geçti.

Benzer Haber Etiketleri

A Vitamini ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki a vitamini haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.