E Vitamini

E Vitamini

Son dakika E vitamini haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan E vitamini ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını E vitamini haber sayfamızda bulabilirsiniz.

E Vitamini

haberleri sayfasında son dakika yaşanan e vitamini gelişmeleri de dahil olmak üzere 96 e vitamini haberi bulunmuştur. Tüm e vitamini haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cilt sorunlarını yok ediyor, vitamin ve mineral deposu! Günde bir avuç yemek yeterli, kırışıklık ve koyu lekeler...
Cilt sorunlarını yok ediyor, vitamin ve mineral deposu! Günde bir avuç yemek yeterli, kırışıklık ve koyu lekeler...Cilt sağlığını destekliyor. Tam bir vitamin ve mineral deposu. Günde sadece bir avuç beslenmenize dahil etmek yeterli oluyor. Aynı zamanda zararlı UV ışınlarından koruyor ve cilt dokusunu iyileştiriyor. Kış ayında cildin kuruması, ani hava değişimi ve fazla güneşe maruz kalma gibi çok sayıda etken nedeniyle ortaya çıkan cilt sorunları olumsuz etkiler yaratabiliyor. Cilt bakım rutini bu konuda büyük önem taşısa da bazen etkili olamayabiliyor ve değişiklik gözlemlenemiyor. Bu nedenle güneş kremi, nemlendirici gibi bakım ürünlerinin yanı sıra beslenme de sorunların çözümünde etkili olabilir. İşte cilt sorunlarını giderebilecek doğal mucize...
21.03.2022Sağlık
Kolesterolü düşürüyor, kalbi güçlendiriyor! Felç riskini azaltıyor, tam bir enerji kaynağı...
Kolesterolü düşürüyor, kalbi güçlendiriyor! Felç riskini azaltıyor, tam bir enerji kaynağı...Kolesterolü düşürüyor, kalbi güçlendiriyor. Kalp krizi ve felç riskini azaltıyor, aç karnına tüketildiğinde vücudun enerji ihtiyacını karşılıyor. Her sabah 1 yemek kaşığı yetiyor, kansızlığa çok iyi geliyor. Diş etlerini onarıyor, tam bir kalsiyum deposu ve kemikleri güçlendiriyor. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin; potasyum, kalsiyum, fosfor ve demir içeriyor. E vitamini sayesinde gribe yakalanmanızı engelliyor, balgam söktürücü özelliği sayesinde nefes almayı kolaylaştırıyor. Bağırsakları yumuşatıyor, kabızlığa iyi geliyor ve hafızayı güçlendiriyor. İştah açıcı bir özelliği ile kilo vermeyi hızlandırıyor. Saçları besliyor, saçların uzamasını sağlıyor ve erken beyazlamasını engelliyor.
15.02.2022Sağlık
Vitamin kullananlar dikkat! Ölüme götürüyor, A, B, C, D, E ve K vitamini...
Vitamin kullananlar dikkat! Ölüme götürüyor, A, B, C, D, E ve K vitamini...Koronavirüs sürecinde vitamin kullanımı arttı. Pek çok kişi kan değerlerine baktırmadan, doktor kontrolü olmaksızın vitamin kullanıyor. Bilinçsiz vitamin kullanımının sonuçları ise ölüme kadar götürüyor.
15.12.2021Sağlık
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...Tüm Türkiye'de belli oldu. Bakanlık resmen açıkladı. O illerde en çok bu ilaçlar yazıldı. Antibiyotik kullanımı yazdırılma oranı değişti. Reçeteye en az ve en çok ilaç yazdıran iller de belli oldu. İşte Türkiye'nin ilaç kullanım haritasının detayları...
20.11.2021Gündem
Cildiniz için bu besinlere dikkat! Yazın cildi yenilemenin 10 püf noktası!
Cildiniz için bu besinlere dikkat! Yazın cildi yenilemenin 10 püf noktası!Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yıkıcı etkisi devam eden yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisinde maske şüphesiz kritik önem taşıyor. Buna karşın yakıcı yaz sıcakları ve aşırı nemin de etkisiyle maske takmak çoğu zaman bunaltıcı olurken, ciltte de bazı sorunlara yol açabiliyor. Ancak pandeminin gölgesinde geçen yaz mevsiminde maskenin cildi yıpratmasını engellemek mümkün! Dermatoloji Uzmanı Dr. Belma Bayraktar, yazın dikkat edilmesi gereken basit ama etkili önlemleri ve cildi yenilemeye yardımcı 10 besini anlattı.
23.08.2021Sağlık
Doğal olmayan yollarla alınan yüksek doz vitaminler zararlı!
Doğal olmayan yollarla alınan yüksek doz vitaminler zararlı!Uzmanlar, doktor önerisi olmadan ve doğal olmayan yollarla alınan yüksek doz vitaminlerin zararlı olduğu konusunda uyarıyor. Araştırmalarda yüksek doz vitamin alımlarının kanseri önlemediğini, hatta yüksek doz vitamin kullanımının kanser riskini arttırdığının ortaya çıktığını belirten Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, bilinçsizce kullanılan vitaminler ile ilgili uyarılarda bulundu.
2.04.2021Sağlık
Menopozda, erken takip süreci kayıpları önlüyor
Menopozda, erken takip süreci kayıpları önlüyorMenopozun oluşturduğu zararları minimum seviyeye indirebilmek için menopoz takip sürecini ne kadar erken başlatırsak o kadar kadın sağlığı için önemlidir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hilal Balcı, “Çünkü kemik erimeye ve mineral kayıpları başladığı zaman biz o kaybı yerine gerçekten çok kolay koyamıyoruz” dedi.
29.08.2020Sağlık
Saç bakım sırlarında uzman tavsiyesi
Saç bakım sırlarında uzman tavsiyesiSaç bakım herkesin mutlaka dikkat etmesi gereken bakım sırlarının başında geliyor. Peki doğru saç bakımı nasıl yapılmalı? Saç bakım sırları neler? Saç boyatırken neye dikkat etmek gerekir? Saç boyası sırasında hangi işlemler saçı yıpratır? İşte yanıtı...
23.07.2020Sağlık
'Tedavi edilmeyen sarı nokta hastalığı kör edebilir'
'Tedavi edilmeyen sarı nokta hastalığı kör edebilir'Uzmanlar, halk arasında sarı nokta hastalığı olarak bilinen makula dejeneresansının, tedavi edilmediğinde körlüğe neden olabileceğini söylüyor.
23.04.2017Sağlık
Kısırlığın çaresi E vitamini
Kısırlığın çaresi E vitaminiUzman Diyetisyen Serkan Tutar, E vitamini ve çinko mineralini yeterli düzeyde alan erkeklerin eşlerinin gebe kalma şanslarının dört kat arttığını belirterek, E vitamininin kısırlık riskini azalttığını söyledi...
25.10.2014Sağlık
Tethys Naturals’den 'İlk Sabunum'
Tethys Naturals’den 'İlk Sabunum'Hiçbir renklendirici, koku verici, köpürtücü ve katkı maddesi içermeyen Tethys Naturals “İlk Sabunum” ile temizlik artık bebeğiniz ve çocuğunuz için eğlence olacak...
4.12.2013Arşiv
Tüm besin grupları dengeli tüketilmeli
Tüm besin grupları dengeli tüketilmeliBeslenme Danışmanı Diyetisyen Esra Baş Toktay, Ramazan ayında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak bilgi verdi.
16.05.2018Ramazan
Yerken zayıflayın!
Yerken zayıflayın!İşte yağlarınızı yakan yiyecekler...
3.01.2013Sağlık
Dünya literatüründe ilk!
Dünya literatüründe ilk!Malatya'da dut çekirdeğinden o yağ çıktı...
23.10.2012Yaşam
Yaşlanmayı önlüyor
Yaşlanmayı önlüyorKadınlar dikkat! Ne varsa doğada var....
23.08.2012Sağlık
Bu sebze ve meyveler botoks etkisi yapıyor
Bu sebze ve meyveler botoks etkisi yapıyorİngiltere’de Manchester Üniversitesi bilim adamlarına göre bazı besinlerde bulunan C vitamini, mineraller, hormonlar sadece sağlıklı yaşamayı değil genç görünmenin sırlarını da beraberinde getiriyor
5.02.2007Yaşam
Dondurma kilo aldırır mı? Evde dondurma nasıl yapılır? İşte sağlıklı evde yapılabilecek dondurma tarifi!
Dondurma kilo aldırır mı? Evde dondurma nasıl yapılır? İşte sağlıklı evde yapılabilecek dondurma tarifi!Yaz ayları ile birlikte pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen dondurma, besin değeri açısından oldukça zengin tatlı çeşitlerinden biri. Ancak uygun koşullarda üretilmediği ve saklanmadığı zaman dondurmada oluşan patojen bakteriler nedeniyle sağlığı tehdit edebiliyor. Dondurma tercih ederken dikkatli olunması konusunda uyaran . Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Betül Merd, dondurmanın nasıl tüketilmesi gerektiği anlattı ve evde yapılabilecek dondurma tarifini paylaştı.
21.06.2022Sağlık
Astım krizlerinde kadınlar, erkeklerden iki kat daha fazla ölüyor
Astım krizlerinde kadınlar, erkeklerden iki kat daha fazla ölüyorİngiltere’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu ASTHMA + LUNG’un analiz raporuna göre, İngiltere’de astımlı kadınların astım krizinden ölme ihtimali erkeklere göre neredeyse iki kat daha fazla olduğu belirtildi. Kadınların hormon dalgalanmalarının astım krizi tetiklenmesinde önemli rol oynadığı vurgulandı.  
27.04.2022Sağlık
Depresyonunuzun sebebi D vitamini eksikliği olabilir!
Depresyonunuzun sebebi D vitamini eksikliği olabilir!D vitamini eksikliği, kas ve iskelet sistemi ağrıları, kalp rahatsızlıkları, uyku bozuklukları ve depresyon gibi birçok bedensel ve ruhsal rahatsızlık ile ilişkili olduğu düşünülen bir sorun. Psikiyatri uzmanı Dr. Alime Burçin Şimşek D vitamini eksikliği depresyonu tetiklediğini dikkat çekerek vitamin eksikliklerinin psikolojik hastalıklar üzerindeki etkisini anlattı.
19.03.2022Sağlık
Elektronik sigara ölümcül olabilir
Elektronik sigara ölümcül olabilirAmerika’da yapılan bir araştırmada bir yılda e-sigara nedeniyle 2 bin 807 kişinin hastaneye kaldırıldığı, bu hastalardan 68’nin akciğer hasarı nedeniyle yaşamını yitirdiği ortaya kondu.
21.02.2022Yaşam
BioNTech ve Sinovac aşılarıyla ilgili flaş yan etki açıklaması!
BioNTech ve Sinovac aşılarıyla ilgili flaş yan etki açıklaması!Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, çocuklarda koronavirüs vakalarının artışa geçtiğini belirterek "Tabii ki 2 yıldır çocuklarımız evde. D vitamini alamıyorlar, hareket etmiyorlar, bağışıklık sistemi de baskılı boyutta. Okulda da bazı kurallara dikkat etmedikleri için virüs de kapılabiliyor" dedi.
10.10.2021Sağlık
Dondurmanın 7 önemli faydası
Dondurmanın 7 önemli faydasıDondurma yaz aylarının vazgeçilmezlerinden. Ancak şeker, yağ ve içerdiği kaloriye bakıldığında dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle 2 top dondurma tükettiğimizde yaklaşık 2,5 yemek kaşığı şekere eş karbonhidrat alabilirsiniz. Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Ertan dondurmanın faydalarını ve zararlarını anlattı ve yaz gününde kilo almanızı önleyecek sağlıklı dormurma tarifini paylaştı.
1.07.2021Sağlık
Mide bulantısını azaltmanın en etkili 25 yolu!
Mide bulantısını azaltmanın en etkili 25 yolu!Mide bulantısı pek çok kişinin ara sıra yaşadığı pek de önemsenmeyen bir sorun olarak görülse aslında dikkat edilmesi gereken en önemli belirtilerin başında gelir. Genellikle hastalık ile ilişkilendirilir ve çok da önemsenmez. Çoğunlukla sindirim sistemi tarafından tetiklenen bir problem olan mide bulantısı sosyal yaşamı da etkileyen korkunç bir his yaratır. Sürekli mide bulantısı yaşıyorsanız bulantının kaynağının belirlenmesi için için uzmana görünmek gerektiğini belirten Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Kaplan, mide bulantısının nedenlerini ve azaltmanın yollarını anlattı.
9.06.2021Sağlık
Evde de güneşten korunmaya devam edin
Evde de güneşten korunmaya devam edinKontrolsüz güneşlenmenin ciltte lekeler oluşturmanın yanı sıra deri kanserlerine de sebep olduğunu kaydeden Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Onur Çapkan, 3 adımda ultraviyole ışınlardan korunmanın mümkün olduğunu söyleyerek, “Direkt güneş ışığından kaçının, gölgede kalmak UV ışının yüzde 75 oranında azaltır. Güneşten koruyucu özelliği bulunan kıyafetler ve kremler kullanmaya özen gösterin. UVA ışınları pencere ve araç camlarını geçebilmektedir. Bu sebeple güneşten korunmaya ev içinde de devam edilmesi önerilmektedir” dedi.
8.06.2021Sağlık
MS için geliştirilen tedaviler, tekerlekli sandalyeye bağlılığı azalttı
MS için geliştirilen tedaviler, tekerlekli sandalyeye bağlılığı azalttıMerkezi bir sinir sistemi hastalığı olan MS, özellikle 20-40 yaş aralığında, erkeklere oranla kadınlarda 2 kat daha fazla tespit edildi.
30.05.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

E Vitamini ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki e vitamini haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.