E Vitamini

E Vitamini

Son dakika E vitamini haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan E vitamini ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını E vitamini haber sayfamızda bulabilirsiniz.

E Vitamini

haberleri sayfasında son dakika yaşanan e vitamini gelişmeleri de dahil olmak üzere 100 e vitamini haberi bulunmuştur. Tüm e vitamini haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kolesterol ve hipertansiyon ile savaşıyor, göz sağlığı için şifa! Potasyum ve A, B, C, D, E vitaminleri...
Kolesterol ve hipertansiyon ile savaşıyor, göz sağlığı için şifa! Potasyum ve A, B, C, D, E vitaminleri...İçerdiği E vitamini ile kanser oluşumunu engelliyor, cildi canlandırıp, güzelleştiriyor. Karaciğer fonksiyonlarının korunmasında, sindirim sistemi üzerinde oldukça etkili oluyor, safra kesesi ve karaciğer enzimlerini düzenlenmesi üzerinde çok etkili. Potasyum ve posa içeriği ile kolesterole, hipertansiyona karşı savaşıyor, doğal A vitamini kaynağı olduğu için göz sağlığını, görme gücünü artırıyor. İşte kemik bozuklukları ve osteoporoza karşı da etkili olan bu besinin saymakla bitmeyen faydaları...
23.07.2022Sağlık
Cilt sorunlarını yok ediyor, vitamin ve mineral deposu! Günde bir avuç yemek yeterli, kırışıklık ve koyu lekeler...
Cilt sorunlarını yok ediyor, vitamin ve mineral deposu! Günde bir avuç yemek yeterli, kırışıklık ve koyu lekeler...Cilt sağlığını destekliyor. Tam bir vitamin ve mineral deposu. Günde sadece bir avuç beslenmenize dahil etmek yeterli oluyor. Aynı zamanda zararlı UV ışınlarından koruyor ve cilt dokusunu iyileştiriyor. Kış ayında cildin kuruması, ani hava değişimi ve fazla güneşe maruz kalma gibi çok sayıda etken nedeniyle ortaya çıkan cilt sorunları olumsuz etkiler yaratabiliyor. Cilt bakım rutini bu konuda büyük önem taşısa da bazen etkili olamayabiliyor ve değişiklik gözlemlenemiyor. Bu nedenle güneş kremi, nemlendirici gibi bakım ürünlerinin yanı sıra beslenme de sorunların çözümünde etkili olabilir. İşte cilt sorunlarını giderebilecek doğal mucize...
21.03.2022Sağlık
Kolesterolü düşürüyor, kalbi güçlendiriyor! Felç riskini azaltıyor, tam bir enerji kaynağı...
Kolesterolü düşürüyor, kalbi güçlendiriyor! Felç riskini azaltıyor, tam bir enerji kaynağı...Kolesterolü düşürüyor, kalbi güçlendiriyor. Kalp krizi ve felç riskini azaltıyor, aç karnına tüketildiğinde vücudun enerji ihtiyacını karşılıyor. Her sabah 1 yemek kaşığı yetiyor, kansızlığa çok iyi geliyor. Diş etlerini onarıyor, tam bir kalsiyum deposu ve kemikleri güçlendiriyor. Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin; potasyum, kalsiyum, fosfor ve demir içeriyor. E vitamini sayesinde gribe yakalanmanızı engelliyor, balgam söktürücü özelliği sayesinde nefes almayı kolaylaştırıyor. Bağırsakları yumuşatıyor, kabızlığa iyi geliyor ve hafızayı güçlendiriyor. İştah açıcı bir özelliği ile kilo vermeyi hızlandırıyor. Saçları besliyor, saçların uzamasını sağlıyor ve erken beyazlamasını engelliyor.
15.02.2022Sağlık
Vitamin kullananlar dikkat! Ölüme götürüyor, A, B, C, D, E ve K vitamini...
Vitamin kullananlar dikkat! Ölüme götürüyor, A, B, C, D, E ve K vitamini...Koronavirüs sürecinde vitamin kullanımı arttı. Pek çok kişi kan değerlerine baktırmadan, doktor kontrolü olmaksızın vitamin kullanıyor. Bilinçsiz vitamin kullanımının sonuçları ise ölüme kadar götürüyor.
15.12.2021Sağlık
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...Tüm Türkiye'de belli oldu. Bakanlık resmen açıkladı. O illerde en çok bu ilaçlar yazıldı. Antibiyotik kullanımı yazdırılma oranı değişti. Reçeteye en az ve en çok ilaç yazdıran iller de belli oldu. İşte Türkiye'nin ilaç kullanım haritasının detayları...
20.11.2021Gündem
Cildiniz için bu besinlere dikkat! Yazın cildi yenilemenin 10 püf noktası!
Cildiniz için bu besinlere dikkat! Yazın cildi yenilemenin 10 püf noktası!Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yıkıcı etkisi devam eden yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisinde maske şüphesiz kritik önem taşıyor. Buna karşın yakıcı yaz sıcakları ve aşırı nemin de etkisiyle maske takmak çoğu zaman bunaltıcı olurken, ciltte de bazı sorunlara yol açabiliyor. Ancak pandeminin gölgesinde geçen yaz mevsiminde maskenin cildi yıpratmasını engellemek mümkün! Dermatoloji Uzmanı Dr. Belma Bayraktar, yazın dikkat edilmesi gereken basit ama etkili önlemleri ve cildi yenilemeye yardımcı 10 besini anlattı.
23.08.2021Sağlık
Doğal olmayan yollarla alınan yüksek doz vitaminler zararlı!
Doğal olmayan yollarla alınan yüksek doz vitaminler zararlı!Uzmanlar, doktor önerisi olmadan ve doğal olmayan yollarla alınan yüksek doz vitaminlerin zararlı olduğu konusunda uyarıyor. Araştırmalarda yüksek doz vitamin alımlarının kanseri önlemediğini, hatta yüksek doz vitamin kullanımının kanser riskini arttırdığının ortaya çıktığını belirten Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, bilinçsizce kullanılan vitaminler ile ilgili uyarılarda bulundu.
2.04.2021Sağlık
Menopozda, erken takip süreci kayıpları önlüyor
Menopozda, erken takip süreci kayıpları önlüyorMenopozun oluşturduğu zararları minimum seviyeye indirebilmek için menopoz takip sürecini ne kadar erken başlatırsak o kadar kadın sağlığı için önemlidir diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hilal Balcı, “Çünkü kemik erimeye ve mineral kayıpları başladığı zaman biz o kaybı yerine gerçekten çok kolay koyamıyoruz” dedi.
29.08.2020Sağlık
Saç bakım sırlarında uzman tavsiyesi
Saç bakım sırlarında uzman tavsiyesiSaç bakım herkesin mutlaka dikkat etmesi gereken bakım sırlarının başında geliyor. Peki doğru saç bakımı nasıl yapılmalı? Saç bakım sırları neler? Saç boyatırken neye dikkat etmek gerekir? Saç boyası sırasında hangi işlemler saçı yıpratır? İşte yanıtı...
23.07.2020Sağlık
'Tedavi edilmeyen sarı nokta hastalığı kör edebilir'
'Tedavi edilmeyen sarı nokta hastalığı kör edebilir'Uzmanlar, halk arasında sarı nokta hastalığı olarak bilinen makula dejeneresansının, tedavi edilmediğinde körlüğe neden olabileceğini söylüyor.
23.04.2017Sağlık
Kısırlığın çaresi E vitamini
Kısırlığın çaresi E vitaminiUzman Diyetisyen Serkan Tutar, E vitamini ve çinko mineralini yeterli düzeyde alan erkeklerin eşlerinin gebe kalma şanslarının dört kat arttığını belirterek, E vitamininin kısırlık riskini azalttığını söyledi...
25.10.2014Sağlık
Tethys Naturals’den 'İlk Sabunum'
Tethys Naturals’den 'İlk Sabunum'Hiçbir renklendirici, koku verici, köpürtücü ve katkı maddesi içermeyen Tethys Naturals “İlk Sabunum” ile temizlik artık bebeğiniz ve çocuğunuz için eğlence olacak...
4.12.2013Arşiv
Tüm besin grupları dengeli tüketilmeli
Tüm besin grupları dengeli tüketilmeliBeslenme Danışmanı Diyetisyen Esra Baş Toktay, Ramazan ayında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak bilgi verdi.
16.05.2018Ramazan
Yerken zayıflayın!
Yerken zayıflayın!İşte yağlarınızı yakan yiyecekler...
3.01.2013Sağlık
Dünya literatüründe ilk!
Dünya literatüründe ilk!Malatya'da dut çekirdeğinden o yağ çıktı...
23.10.2012Yaşam
Yaşlanmayı önlüyor
Yaşlanmayı önlüyorKadınlar dikkat! Ne varsa doğada var....
23.08.2012Sağlık
Bu sebze ve meyveler botoks etkisi yapıyor
Bu sebze ve meyveler botoks etkisi yapıyorİngiltere’de Manchester Üniversitesi bilim adamlarına göre bazı besinlerde bulunan C vitamini, mineraller, hormonlar sadece sağlıklı yaşamayı değil genç görünmenin sırlarını da beraberinde getiriyor
5.02.2007Yaşam
Dozunda kahve tüketmek fiziksel performansı artırıyor
Dozunda kahve tüketmek fiziksel performansı artırıyorDozunda içilen kahvenin birçok yararı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Ege Ramadanoğlu, “Kahvede bulunan kafein, epinefrin (adrenalin) hormonunun üretiminde önemli bir artışa neden olur. Korku ve heyecan durumlarında da artan bu hormon, insan vücudunu yoğun fiziksel efora hazırlar. Kahve tüketiminin ardından fiziksel performansta önemli bir artış gözlenir. Spor aktiviteleri veya fitness ile ilgilenen sağlıklı bireylerin spor salonlarına gitmeden yaklaşık yarım saat önce sade kahve tüketmesinde fayda vardır” dedi.
4.10.2022Sağlık
Kilosu 60 TL'ye satılıyor! Doğada kendiliğinden yetişiyor, faydası saymakla bitmiyor
Kilosu 60 TL'ye satılıyor! Doğada kendiliğinden yetişiyor, faydası saymakla bitmiyorAntalya'nın Serik ilçesinde doğada kendiliğinden yetişen dikenli incir hasadı başladı. Üzerinde bulunan dikenlerden dolayı dikenli incir adını alan bu bitkiyi toplamak ise büyük özen gerektiriyor.
8.08.2022Ekonomi
Çocuklar için sıcak çarpması uyarısı!
Çocuklar için sıcak çarpması uyarısı!Avrupa genelinde etkisini göstermeye başlayan sıcak hava dalgasının önümüzdeki günlerde Türkiye’yi de etkisi altına alması bekleniyor. Sıcaklık artışının çocukları yetişkinlerden daha kısa sürede, daha yıpratıcı etkilediğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Dr. Tülin Şimşek, çocuklarda sıcaklığa bağlı olası ciddi bir sağlık sorunları konusunda aileleri uyardı ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.
21.07.2022Sağlık
Dondurma kilo aldırır mı? Evde dondurma nasıl yapılır? İşte sağlıklı evde yapılabilecek dondurma tarifi!
Dondurma kilo aldırır mı? Evde dondurma nasıl yapılır? İşte sağlıklı evde yapılabilecek dondurma tarifi!Yaz ayları ile birlikte pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen dondurma, besin değeri açısından oldukça zengin tatlı çeşitlerinden biri. Ancak uygun koşullarda üretilmediği ve saklanmadığı zaman dondurmada oluşan patojen bakteriler nedeniyle sağlığı tehdit edebiliyor. Dondurma tercih ederken dikkatli olunması konusunda uyaran . Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Betül Merd, dondurmanın nasıl tüketilmesi gerektiği anlattı ve evde yapılabilecek dondurma tarifini paylaştı.
21.06.2022Sağlık
Astım krizlerinde kadınlar, erkeklerden iki kat daha fazla ölüyor
Astım krizlerinde kadınlar, erkeklerden iki kat daha fazla ölüyorİngiltere’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu ASTHMA + LUNG’un analiz raporuna göre, İngiltere’de astımlı kadınların astım krizinden ölme ihtimali erkeklere göre neredeyse iki kat daha fazla olduğu belirtildi. Kadınların hormon dalgalanmalarının astım krizi tetiklenmesinde önemli rol oynadığı vurgulandı.  
27.04.2022Sağlık
Depresyonunuzun sebebi D vitamini eksikliği olabilir!
Depresyonunuzun sebebi D vitamini eksikliği olabilir!D vitamini eksikliği, kas ve iskelet sistemi ağrıları, kalp rahatsızlıkları, uyku bozuklukları ve depresyon gibi birçok bedensel ve ruhsal rahatsızlık ile ilişkili olduğu düşünülen bir sorun. Psikiyatri uzmanı Dr. Alime Burçin Şimşek D vitamini eksikliği depresyonu tetiklediğini dikkat çekerek vitamin eksikliklerinin psikolojik hastalıklar üzerindeki etkisini anlattı.
19.03.2022Sağlık
Elektronik sigara ölümcül olabilir
Elektronik sigara ölümcül olabilirAmerika’da yapılan bir araştırmada bir yılda e-sigara nedeniyle 2 bin 807 kişinin hastaneye kaldırıldığı, bu hastalardan 68’nin akciğer hasarı nedeniyle yaşamını yitirdiği ortaya kondu.
21.02.2022Yaşam
BioNTech ve Sinovac aşılarıyla ilgili flaş yan etki açıklaması!
BioNTech ve Sinovac aşılarıyla ilgili flaş yan etki açıklaması!Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, çocuklarda koronavirüs vakalarının artışa geçtiğini belirterek "Tabii ki 2 yıldır çocuklarımız evde. D vitamini alamıyorlar, hareket etmiyorlar, bağışıklık sistemi de baskılı boyutta. Okulda da bazı kurallara dikkat etmedikleri için virüs de kapılabiliyor" dedi.
10.10.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

E Vitamini ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki e vitamini haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.