Ziyaretçi

Ziyaretçi

Son dakika ziyaretçi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ziyaretçi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ziyaretçi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ziyaretçi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ziyaretçi gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.005 ziyaretçi haberi bulunmuştur. Tüm ziyaretçi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cristiano Ronaldo'nun balmumu figürü İstanbul'da! Fotoğraf çektirmek için sıraya giriyorlar
Cristiano Ronaldo'nun balmumu figürü İstanbul'da! Fotoğraf çektirmek için sıraya giriyorlarPortekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun balmumu figürü, kalıcı olarak İstanbul'da yer alan bir müzeye getirildi. Hayranları, büyük ilgi gören yıldızın figürüyle fotoğraf çektirmek için sıraya girerken; balmumunun yapılması için gereken kalıbın tam 170 saatte çıkarıldığı açıklandı.
29.11.2022Magazin
Emeklilik sonrası huzur arayanlar bu köye yerleşiyor!
Emeklilik sonrası huzur arayanlar bu köye yerleşiyor!Edirne'nin Bulgaristan sınırında yer alan ve etrafı ormanlarla çevrili Ömeroba köyüne, ziyaretçi akını başladı. Temiz havası nedeniyle ünlenen köy özellikle emeklilerin ilgi odağı haline geldi.
26.11.2022Ekonomi
Bakan Ersoy: Turizm gelirlerinde 2019'a oranla yüzde 14 artış göstermeyi başardık
Bakan Ersoy: Turizm gelirlerinde 2019'a oranla yüzde 14 artış göstermeyi başardıkKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde kişi başı gecelik ortalama harcamanın 90 dolara yükselmesini öngördüklerini belirtti. Turizmdeki en iyi yıl olan 2019'a göre İtalya, İspanya, Yunanistan gibi Akdeniz ülkelerinin gelirde geride kalırken, Türkiye'nin artış gösterdiğini ifade eden Bakan Ersoy, "İtalya yüzde 13, İspanya yüzde 6, Yunanistan yüzde 4 oranında 2019 rakamlarının gerisinde kalmış durumda. Biz Türkiye olarak turizm gelirlerinde 2019'a oranla yüzde 14 artış göstermeyi başardık. Eğer yıl sonu tahminlerimiz gerçekleşirse, ziyaretçi sayısında 2019'la farkı neredeyse kapatmış olacağız. Turizm gelirlerinde ise 2019'un çok üzerinde bir artış yakalayacağız" dedi.
24.11.2022Yaşam
25 yıldır mum satarak evini geçindiriyor
25 yıldır mum satarak evini geçindiriyorTunceli’nin Ovacık ilçesinde yaşayan 43 yaşındaki Birgül Ağdoğan, 25 yıldır Munzur Gözelerinde çıra ismini verdikleri doğal mumları satarak geçimini sağlıyor.
22.11.2022Yaşam
Gölcük Tabiat Parkı'nda ara tatil yoğunluğu
Gölcük Tabiat Parkı'nda ara tatil yoğunluğuBolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı, ara tatilde ziyaretçi akınına uğradı.
19.11.2022Yaşam
Bakan Ersoy: Turizm geliri 35 milyar doları aştı
Bakan Ersoy: Turizm geliri 35 milyar doları aştıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2022 yılı Ocak-Eylül döneminde turizm geliri, 35 milyar doları aştı. Ülkemize gelen toplam ziyaretçi sayısı 40 milyon 25 bin kişi oldu. 2022 sonunda 50 milyondan fazla turist ağırlayıp, 44 milyar dolarlık rekor gelir düzeyine ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
17.11.2022Ekonomi
Bakan Ersoy açıkladı! Yabancı turist sayısında rekor
Bakan Ersoy açıkladı! Yabancı turist sayısında rekorKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda açıklamalarda bulundu Bakan Ersoy, "2022 yılı Ocak - Eylül döneminde turizm geliri 35 milyar doları aştı. 2022 yılı Ocak - Eylül döneminde ülkemize gelen toplam ziyaretçi sayısı 40.25 milyon kişi" dedi.
17.11.2022Ekonomi
Şekip Avdagiç kimdir? İTO başkanı olan Şekip Avdagiç’in firması ne, şirketleri hangileri?
Şekip Avdagiç kimdir? İTO başkanı olan Şekip Avdagiç’in firması ne, şirketleri hangileri?İstanbul Ticaret Odası (İTO) 21’inci dönem seçimlerinin ilk aşamasını oluşturan meslek komitesi ve meclis üyesi seçimleri, İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) yapıldı. İlk sonuçlara göre mevcut Başkan Şekib Avdagiç, 273 kişilik meclisin 195 üyeliğini  kazandı. Peki, Şekip Avdagiç kimdir?
10.11.2022Gündem
Dolmabahçe Sarayı 10 Kasım’da açık mı? Dolmabahçe Sarayı nerede? Dolmabahçe Sarayı 71 numaralı oda kimin?
Dolmabahçe Sarayı 10 Kasım’da açık mı? Dolmabahçe Sarayı nerede? Dolmabahçe Sarayı 71 numaralı oda kimin? Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden 84 yıl geçti.10 Kasım 1938’de Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'ndaki odası ölüm yıl dönümünde ziyarete açılacak. Peki, Dolmabahçe Sarayı 10 Kasım’da açık mı? Dolmabahçe Sarayı nerede? Dolmabahçe Sarayı 71 numaralı oda kimin? Dolmabahçe Sarayı’na nasıl gidilir? Dolmabahçe Sarayı Atatürk’ün odası ziyaret edilecek mi? Dolmabahçe Sarayı yol tarifi!
9.11.2022Gündem
Yedigöller'de sonbahar güzelliği
Yedigöller'de sonbahar güzelliğiBolu'nun doğa harikası Yedigöller Milli Parkı'nda sonbaharda oluşan manzarayı görmek isteyenler parka akın etti. Milli Park girişinde uzun araç kuyrukları oluştu. Nazlıgöl, Seringöl, Deringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Büyükgöl'den oluşan Yedigöller, sonbaharla birlikte ayrı bir güzelliğe büründü.
6.11.2022Yaşam
Türkiye 9 ayda 40 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladı
Türkiye 9 ayda 40 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırladıKültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin, yılın 9 aylık döneminde 40 milyon 246 bin 899 ziyaretçi ağırladığını, toplam 35 milyar 28 milyon 540 bin dolar turizm geliri elde ettiğini duyurdu.
27.10.2022Ekonomi
Araba satışında flaş gelişme! İkinci el arabalar yenilenip satılacak, tarih verildi
Araba satışında flaş gelişme! İkinci el arabalar yenilenip satılacak, tarih verildiFabrika çıkışlı ikinci el araç dönemi 2023 yılında resmen başlıyor. Çalışmalarda sona gelindiğini belirten Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, “İşlemler Bursa’daki Renault fabrikasında yapılacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatacağız. Motor dahil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da garanti sunulacak. 10 yıl boyunca aracı sürekli yenileyip garantiler vererek halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız. Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz” dedi.
24.10.2022Ekonomi
Mahalle arasında mühürlü hayvanat bahçesine kaçak giriş
Mahalle arasında mühürlü hayvanat bahçesine kaçak girişAnkara'nın Gölbaşı ilçesinde, mahalle arasında faaliyet gösteren hayvanat bahçesi, aslan ve kaplanların kükreme sesi ile gürültülerinin bölgede yaşayanların psikolojisini bozacak derecede etkili olduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla ikinci kez mühürlenip, ruhsatı iptal edildi. Salı günü yapılan mühürleme işleminin ardından hayvanat bahçesinin kaçak olarak faaliyetini sürdürdüğü, ziyaretçilerin farklı kapıdan içeriye alındığı ortaya çıktı.
15.10.2022Yaşam
Türk Tarih Müzesi ve Parkı nerede, nasıl gidilir? MasterChef’in çekildiği Türk tarih müzesi ve parkı ücretli mi, giriş ücreti ne kadar?
Türk Tarih Müzesi ve Parkı nerede, nasıl gidilir? MasterChef’in çekildiği Türk tarih müzesi ve parkı ücretli mi, giriş ücreti ne kadar?TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef yarışmasının bu akşam yayınlanacak bölümü Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nda geçecek. Peki, Türk Tarih Müzesi ve Parkı nerede, nasıl gidilir? İşte Türk Tarih Müzesi ve Parkı hakkında merak edilenler...
13.10.2022Televizyon
59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini bulduAntalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali bu akşam düzenlenen Ödül Töreni ile sona erdi. İşte ödül alan filmler ve isimler...
8.10.2022Magazin
Didim Akbük'te yapabileceğiniz aktiviteler
Didim Akbük'te yapabileceğiniz aktivitelerYemyeşil doğanın masmavi sularla buluştuğu Didim Akbük, Ege’nin tüm güzelliğini açıkça gözler önüne seriyor.
7.10.2022Advertorial
Bakan Ersoy: Türkiye, dünya turizm alanında açık ara en etkili tanıtım yapan ülke oldu
Bakan Ersoy: Türkiye, dünya turizm alanında açık ara en etkili tanıtım yapan ülke olduKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Türkiye olarak son üç yıldır TGA ile dünyada turizm alanında açık ara en yoğun ve en etkili tanıtım yapan ülke oldu. Yoğun tanıtım kampanyaları sayesinde ziyaretçi sayısında sene başında duyurulan 42 milyon hedefini 47 milyona, 35 milyar dolar gelir hedefini ise 37 milyar dolara yükselttik." dedi.
29.09.2022Ekonomi
Türkiye'de hangi il, bu yaz tatile nereye gitti? 20 şehrin gözdesi orası oldu!
Türkiye'de hangi il, bu yaz tatile nereye gitti? 20 şehrin gözdesi orası oldu!Türkiye’deki turizm faaliyetleri pandeminin ardından bu yıl iyi bir ivme yakalarken, bir yaz tatili sezonu daha geride kaldı. Türkiye’de 2022 yaz sezonu ziyaretçi verileri baz alındı ve Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan insanların tatil tercihleri belli oldu. İstanbullular, Ankaralılar, İzmirliler bu yaz tatil için en çok nereyi tercih etmişler, nereyi araştırmışlar? İşte detaylar...
27.09.2022Ekonomi
Türkiye'ye 8 ayda 32,5 milyon ziyaretçi
Türkiye'ye 8 ayda 32,5 milyon ziyaretçiKültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'yi 2022 yılının ilk 8 ayında, toplam 32 milyon 500 bin 190 kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.
23.09.2022Yaşam
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ziyaretinde kaos! Her şey bir anda oldu, ziyaretçiler dehşete düştü
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ziyaretinde kaos! Her şey bir anda oldu, ziyaretçiler dehşete düştüKraliçe II. Elizabeth'in cenazesini İngiltere’nin yanı sıra tüm dünya yakından takip ediyor. 19 Eylül Pazartesi günü için düzenlenecek cenaze töreni öncesi tabuta ziyaretçi akını yaşanırken, şok gelişmeler art arda yaşanıyor. Son olarak Prens Harry'nin eşi Meghan Markle ile ilgili casus iddiası ortalığı karıştırmıştı. Bu kez de kraliçenin cenazesinin halk ziyaretine açıldığı Westminster Salonu dün akşam heyecan dolu anlara sahne oldu. Kalabalığın arasından geçerek kraliçenin tabutuna koşan bir kişi kaosa neden oldu.
17.09.2022Dünya
Kraliçe II. Elizabeth’in cenaze töreni için geri sayım başladı! Dünya yakın takipte, casus iddiası ortalığı karıştırdı
Kraliçe II. Elizabeth’in cenaze töreni için geri sayım başladı! Dünya yakın takipte, casus iddiası ortalığı karıştırdıKraliçe II. Elizabeth'in cenazesini İngiltere’nin yanı sıra tüm dünya yakından takip ediyor. 19 Eylül Pazartesi günü için düzenlenecek cenaze töreni öncesi halkın ziyaretine açılan cenazeye ziyaretçi akını yaşanıyor. Kraliçe II. Elizabeth'in tabutunun yanında nöbet tutan askerlerden birinin bayılması kısa süreli tedirginliğe neden olurken, Prens Harry'nin eşi Meghan Markle ile ilgili ortaya atılan bir iddia ise ortalığı karıştırdı. İşte detaylar...
15.09.2022Dünya
Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde inceleme
Kültür Bakanı Ersoy'dan Kız Kulesi'nde incelemeİstanbul'un sembol yapılarından Kız Kulesi'nin restorasyonuyla ilgili incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hedeflerinin 2023 yılı mart ayına kadar Kız Kulesi'ni ziyaretçi ile buluşturmak olduğunu ifade etti. Bakan Ersoy, "Beton ve inşaat demiri kullandığınız zaman yapının yükünü inanılmaz derecede artırıyorsunuz. Müdahale edinilmesi kaçınılmazdı. 80 yıldır kimsenin cesaret etmediği bir şeyi Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmaya karar verdi. Bir kule müze formatı kazandırdık. İstanbulluların uzaktan seyrettiği bir yapıydı şimdi içeriden İstanbul'u seyrettikleri bir yapı haline getirilecek" dedi.
9.09.2022Gündem
Pandemi tembelliğe itti
Pandemi tembelliğe ittiÇam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, organ ve kan bağışı çağrısı yaptı. Türkiye'de şu an 27 bine yakın organ nakli bekleyen olduğunu belirten Yiyit, "Pandemi bazı konularda bizi tembelliğe itti. Kan bağışı anlamında bir unutkanlığımız başladı. Kızılay stoklarımız erimeye başladı. Hastanelerde ameliyat anlamında kan ihtiyacı doğmaya başladı. Biz de kan verme konusunda tekrar eski günlere dönme ve o bizim kan verme konusundaki arzulu vatandaşlarımızın arzusunu alevlendirmek istiyoruz" dedi.
9.09.2022Yaşam
Emine Erdoğan, 'Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı' kitabının tanıtım etkinliğinde konuştu
Emine Erdoğan, 'Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı' kitabının tanıtım etkinliğinde konuştuSırbistan'a yaptığı resmi ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden Emine Erdoğan, "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabının Sırpça tercümesi tanıtım etkinliğine katılarak konuşma yaptı. Emine Erdoğan, "Mutfağımızdaki çeşitlilik, topraklarımızdaki farklı kültür, din ve etnik kökenler arasındaki dostluğun ve birlikte yaşama sanatının, bir ifadesidir" dedi.
7.09.2022Siyaset
Müze sayısı 2021 yılında yüzde 5,1 arttı
Müze sayısı 2021 yılında yüzde 5,1 arttı2021 yılında müze sayısı 2020 yılına göre yüzde 5,1 artarak 519 oldu.

Benzer Haber Etiketleri

Ziyaretçi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ziyaretçi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.