Yasaklar

Yasaklar

Son dakika yasaklar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yasaklar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yasaklar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yasaklar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yasaklar gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.451 yasaklar haberi bulunmuştur. Tüm yasaklar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Eris varyantıyla ilgili yeni açıklama! Maske takacak mıyız? Kısıtlama yasaklar geri gelecek mi?
Eris varyantıyla ilgili yeni açıklama! Maske takacak mıyız? Kısıtlama yasaklar geri gelecek mi?İngiltere'de ortaya çıkan Covid-19’un yeni varyantı EG.5 (Eris) virüsü dünyada bazı ülkelerde yayılmaya ve paniğe neden olmaya başlarken, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü’den rahatlatan açıklama geldi.
16.09.2023Sağlık
Evde çıplak dolaşmak yasaklandı! 9 ülke 9 ilginç yasak...
Evde çıplak dolaşmak yasaklandı! 9 ülke 9 ilginç yasak...Ülkelerin ilginç yasakları ilgi çekmeye devam ediyor. Her ülkenin kendine özgü yasaları vardır. Ancak bazıları var ki uygulanan yasaklar oldukça şaşırtıcı olabiliyor. İşte 9 farklı ülkede uygulanan ilginç yasaklar...
8.08.2023Gündem
Diyarbakır'da oto yıkama 5, halı yıkama 3 gün yasak! Düğmeye basıldı
Diyarbakır'da oto yıkama 5, halı yıkama 3 gün yasak! Düğmeye basıldıDiyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi'nce bugünden itibaren geçerli olmak üzere su kullanımına yönelik oto yıkamaya 5 gün, halı yıkamaya ise 3 gün yasak getirildi.
8.08.2023Yaşam
Su kullanımında yeni dönem! Kısıtlama getirildi: Yasaklayabiliriz
Su kullanımında yeni dönem! Kısıtlama getirildi: YasaklayabilirizDiyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, son zamanlarda yaşanan iklim değişikliği ile birlikte kuraklığa karşı 2560 sayılı İSKİ Kanunu’nun 2’nci maddesi gereğince su kaynaklarını korumak adına, tüketimin arttığı bu dönemde bazı yasaklar getirdi. 31 Ağustos’a kadar hortumla ev ve iş yeri önü ve kaldırım yıkama yasaklandı. Kurallara uymayanlar hakkında bin 295 lira idari para cezası uygulanacak. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, hava sıcaklığı nedeniyle su tüketiminin kişi başı iki katına çıktığını ve böyle devam etmesi halı yıkama fabrikalarının çalışmasını da birkaç gün yasaklamayı düşündüklerini belirtti.
5.08.2023Gündem
Otomobil ve araç sahipleri için son gün! Ödemeyenlere için yasaklar getirildi
Otomobil ve araç sahipleri için son gün! Ödemeyenlere için yasaklar getirildiMotorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri ve yapılandırma kapsamındaki vergi borçları için son gün. MTV ödemelerinin ikinci taksidinin son gününde ödemeler nereden ve nasıl yapılacak? Mali Müşavir Murat Bal CNN Türk ekranlarında yanıtlarken, ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni (MTV) ödemeyenlere bir dizi yasaklar getirildi.
4.08.2023Ekonomi
Ek MTV ödemesi ile ilgili yeni karar! Satış yasaklandı, işte son tarih
Ek MTV ödemesi ile ilgili yeni karar! Satış yasaklandı, işte son tarihArabası olan herkesi ilgilendiriyor. EK MTV ödemesiyle ilgili yeni karar verildi. Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi uygulamasının esaslarını Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni (MTV) ödemeyenlere bir dizi yasaklar getirildi. İşte detaylar...
29.07.2023Ekonomi
Boşanma aşamasındaki eşi başından vurdu, 7 gün sonra hastanede öldü
Boşanma aşamasındaki eşi başından vurdu, 7 gün sonra hastanede öldüAdana'da, boşanma aşamasındaki eşi Erhan Arslan (25) tarafından başından vurularak ağır yaralanan Nuriye Arslan (30), hastanede 7 gündür verdiği yaşam savaşını kaybetti.
30.06.2023Yaşam
Yasaklar ve uyarılar kaçak kıyma çekiminin önüne geçemedi
Yasaklar ve uyarılar kaçak kıyma çekiminin önüne geçemedi Kurban Bayramı'yla birlikte kasaplar dışında farklı dükkanlarda da yasak olmasına rağmen kaçak kıyma çekimi yapılıyor. 'Kıyma çekilir' yazısı asılan bir çok dükkanda Kurban etleri, kilosu 5 liradan kıymaya çekiliyor. Esenler'de bayram dolayısıyla kapalı olan lokantada kıyma çekimi yapan iş yeri sahibi, "Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için bayramın bir ve ikinci günlerinde kıymamızı çekiyoruz. Her çekim sonrası makinenin temizliğini yapıyorum" dedi.
30.06.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Nasıl borçları sileceksin, parlamentoda yoksun
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Nasıl borçları sileceksin, parlamentoda yoksunCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde “Kadınlar Buluşması”nda konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'kredi kartı vaadi'ne tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ya sen bir kere parlamentoda yoksun. Nasıl borçları sileceksin... Cumhur ittifakı var çoğunluk, onların izni olmadan nasıl yapacaksın?" dedi.
26.05.2023Gündem
Seçim sonuçları anlık olarak gazetevatan.com'da olacak
Seçim sonuçları anlık olarak gazetevatan.com'da olacakYaklaşık 64 milyon seçmen sandık başına gidiyor. 'Yüzyılın seçimi' olarak nitelendirilen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem milletvekili genel seçim sonuçları gazetevatan.com'dan anlık olarak takip edilebilecek. Seçim sonuçları il il ve ilçe ilçe hazırlanan grafiklerle canlı olarak takip edilebilecek.
14.05.2023Gündem
Seçim günü AVM’ler kapalı mı, seçim yasakları nelerdir?
Seçim günü AVM’ler kapalı mı, seçim yasakları nelerdir?14 Mayıs seçim günü AVM’ler kapalı mı, seçim yasakları neler? 14 Mayıs seçim günü yasaklarının açıklanmasının ardından vatandaşların yasaklara yönelik aramaları da arttı. Peki, Seçim günü AVM’ler kapalı mı, restoran ve kafeler kapalı mı olacak? Seçim yasakları nelerdir?
5.05.2023Gündem
Seçim yasakları başladı! Adaylar yapamayacak, makam aracı kuralı
Seçim yasakları başladı! Adaylar yapamayacak, makam aracı kuralıYüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimler için belirlediği takvim işliyor. Buna göre seçime katılan siyasi partiler ve bağımsız adaylar, seçim propaganda süresinin sona ermesine kadar, yazılı basında ilan ve reklam yoluyla veya internet sitesi açarak sözlü, yazılı veya görüntülü propaganda yapabilecek. Ancak dünden itibaren yasaklar da devreye girdi. İşte devreye giren o yasaklar...
5.05.2023Gündem
Denizlerde av yasağı başlıyor
Denizlerde av yasağı başlıyorSu ürünleri kaynaklarından ekonomik olarak yararlanılması, deniz ve iç sulardaki su ürünlerinin kalite ve stoklarının korunması amacıyla "Denizlerde ve İç Sularda Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 5/1 Numaralı Tebliğ" ile su ürünleri avcılığına getirilen genel yasaklar 15 Nisan'da başlıyor.
14.04.2023Gündem
Skuterlerin kaldırım işgalleri son buldu!
Skuterlerin kaldırım işgalleri son buldu!İstanbul genelinde skuterler için 1500 park alanı yapılacak ve skuterleri park alanına bırakanlar indirim kazanacak. Kadıköy’de yolları kapatan skuterler toplanıp park alanı yapılınca kaldırımlar temizlendi.
4.04.2023Gündem
Parfüm orucu bozar mı? Parfüm sıkmak, koklamak orucu bozar mı, oruç parfüm sıkınca oruç bozulur mu, kaza gerektirir mi?
Parfüm orucu bozar mı? Parfüm sıkmak, koklamak orucu bozar mı, oruç parfüm sıkınca oruç bozulur mu, kaza gerektirir mi?Parfüm sıkmak orucu bozar mı, parfüm kokusu orucu bozar mı? Ramazan ayı, gece imsak saatinde yapılan sahur ve bugün tutulan oruç ile başladı. Ramazan ayı boyunca oruç tutmak, ibadet etmek, sadaka vermek ve manevi bir temizlik yapmak İslam dininde önemli bir yere sahiptir. Dolayısıyla parfüm sıkmanın orucu bozup bozmadığı araştırılmaya başlandı.
Seçim günü uygulama ve yasaklar Resmi Gazete'de yayımlandı
Seçim günü uygulama ve yasaklar Resmi Gazete'de yayımlandı Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), seçim günü uygulanacak kuralları, oy kullanma saatlerini ve bir sandık bölgesindeki seçmen sayısını belirlediği kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 14 Mayıs'ta tüm ülke genelinde oy verme başlangıç ve bitiş saati 08.00-17.00 olarak belirlendi.
12.03.2023Gündem
Cinsellik araştırmasının sonuçları açıklandı! İşte cinsel tatmin seviyesi en yüksek olan ülke
Cinsellik araştırmasının sonuçları açıklandı! İşte cinsel tatmin seviyesi en yüksek olan ülkeDünyanın cinsel olarak en çok tatmin olan ülkelerini listeledi. Amerikalı internet haber sitesi Alternet, cinsellik araştırmalarını derledi. İşte cinsel olarak en çok tatmin olan ülkeler...
26.01.2023Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 10 Mart'ta yetkimi kullanacağım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 10 Mart'ta yetkimi kullanacağımCumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da gençlerle buluştuğu İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a programına katıldı. Seçim tarihiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Devlet Bey'le bir görüşme yaptık ve dedik ki 'zaman kaybına tahammül yok.' Bütün değerlendirmeleri yaparak adımı da buna göre atalım dedik. Öğrencilerimizin durumları bizim için çok önemli. Resmi olarak Cumhurbaşkanın burada bir yetkisi var. 10 Mart'ta bu yetkimizi kullanacağız. 60 gün süre var. O süreyi de YSK değerlendirecek." dedi.
22.01.2023Gündem
Site ve apartmanda oturan herkesi ilgilendiriyor! 'Yasaklanamaz'
Site ve apartmanda oturan herkesi ilgilendiriyor! 'Yasaklanamaz'Site ve 7/24 kamera ile izlenen apartmanlarda oturanların tercihlerini belirleyen en önemli etken güvenlik oluyor. Özellikle çocuklar site ve apartman bahçelerinde serbestçe oyun oynayabiliyor. Ancak kimi aileler çocuklarının izlenmesinden rahatsız olabiliyor. Peki site yöneticilerinin kameradan site sakinlerini ve çocuklarını izleme yetkisi var mı? Blok girişinde çocuklar oturup cips yedikleri ve etrafı kirlettikleri için suçlu gibi başlarını eğdirerek fotoğraflarını çekebilir mi? Bu fotoğrafları da ekleyip ailelerine uyarı yazısı gönderebilir mi? Ceza hukukçusu Prof. Dr. Devrim Güngör, “Yöneticinin insanları hizaya getirme yetkisi yoktur. Güvenlik kamera kayıtlarını kendi telefonu veya bilgisayarı üzerinden anlık olarak takip etmesi, kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal etmektir ve suçtur” uyarısında bulundu.
9.01.2023Ekonomi
Başörtüsüne anayasal güvence teklifi! AK Parti'den yeni açıklama geldi
Başörtüsüne anayasal güvence teklifi! AK Parti'den yeni açıklama geldiBaşörtüsüne anayasal güvence teklifiyle ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "336 milletvekilimizin imzasıyla Meclis Başkanımıza götürerek teklifimizi vermiş olacağız." dedi.
9.12.2022Siyaset
Balık fiyatları yarı yarıya düştü! 50 TL oldu
Balık fiyatları yarı yarıya düştü! 50 TL olduDenizlerde 1 Eylül'de av yasağının kalkmasıyla birlikte balık sezonunda hareketlilik yaşanırken, İzmir'de kasım ayı itibariyle vatandaşların en çok tercih ettiği ve balıkçıların en çok sattığı balık palamut oldu. Balık fiyatları ise neredeyse yarı yarıya düştü.
11.11.2022Ekonomi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki: Devam ederse karşılık vereceğiz
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki: Devam ederse karşılık vereceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik süreçlerine ilişkin, "Her 2 ülke de bazı adımlar attı ancak bu aşamada taahhütlerini yerine getirdiklerini söylemek zor. Gelecekte atılacak adımların belirlenmesi konusunda yapılacak toplantının kritik olduğunu değerlendiriyoruz" dedi. Çavuşoğlu, bazı Türk yetkililere Yunanistan’a giriş izni verilmemesiyle ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
8.11.2022Siyaset
Berrak Tüzünataç'ın göğsündeki gül detayı dikkat çekti! 'Bu hediye'
Berrak Tüzünataç'ın göğsündeki gül detayı dikkat çekti! 'Bu hediye'Oyuncu Berrak Tüzünataç arkadaşları ile doğum gününü kutladı. Röportaja gelirken göğsündeki gül detayı dikkat çekti. Tüzünataç, "Bu arkadaşımın hediyesi. Çok güzel değil mi?" dedi.
4.11.2022Magazin
Türkiye ilk 10 içerisinde! Gençleri pek çok iş fırsatı bekliyor
Türkiye ilk 10 içerisinde! Gençleri pek çok iş fırsatı bekliyorPandeminin etkisiyle birlikte oyun pazarı devasa bir seviyeye ulaştı. Milyonlarca genç oyun sektöründe kariyer yapmak için seçenekleri araştırmaya başladı. Sektörün gençlere cazip gelmesindeki en büyük etken hem eğlendirip hem de para kazandırması olarak görülüyor. Gençlerin en çok talep gösterdiği alanda ise yayıncılık öne çıkıyor.
17.09.2022Gündem
Ormanlara giriş yasağı kalktı; ilk iş mangal yaktılar
Ormanlara giriş yasağı kalktı; ilk iş mangal yaktılarİçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgenin sona ermesinin ardından Belgrad Ormanı'na gelenler mangal yaktı.
4.09.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Yasaklar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yasaklar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.