Yasak

Yasak

Son dakika yasak haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yasak ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yasak haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yasak

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yasak gelişmeleri de dahil olmak üzere 15.910 yasak haberi bulunmuştur. Tüm yasak haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cezaevinde yasak aşk! Gerçekler ortaya çıkınca cezadan kurtulamadılar
Cezaevinde yasak aşk! Gerçekler ortaya çıkınca cezadan kurtulamadılar İki hapishane çalışanı, kalplerini mahkumlara kaptırdıktan sonra gizli bir aşka yelken açtı. Mahkum sevgilileri için hapishaneye, kokainden eroine, esrardan cep telefonuna, çok sayıda kaçak eşya soktular. Her şey ortaya çıkınca ise cezadan kurtulamadılar.
19.06.2024 Gündem
Sigara satışı yasaklandı mı? Türkiye'de elektronik sigara satışı yasak mı?
Sigara satışı yasaklandı mı? Türkiye'de elektronik sigara satışı yasak mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde “Dünya Tütünsüz Günü ve Çevre Haftası Programı” kapsamında, Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden İstanbul’a gelen gençler ve sporcularla Vahdettin Köşkü’nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milyarlarca dolarlık hacmiyle sigara endüstrisinin, çocuklarımız başta olmak üzere toplumumuzun tüm kesimlerini hedef aldığını görüyoruz. Tütün endüstrisi, yeni ürünlerle ve kanuni boşluklardan da faydalanarak insanların hayatı pahasına kazancına kazanç eklemektedir” ifadelerini kullandı. Söz konusu açıklamaların ardından “Sigara satışı yasaklandı mı? “ sorusuna yanıt aranmaya başlandı.
19.06.2024 Gündem
Mahkemeden sınav kararı: Kopyayı ancak sınav esnasında yakalayabilirsin
Mahkemeden sınav kararı: Kopyayı ancak sınav esnasında yakalayabilirsin Uzaktan ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilen sınavlardaki kopya suçlamasına ilişkin olarak idare mahkemesi emsal bir karara imza attı. Mahkeme, elektronik ortamda kamera açık şekilde yapılan ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilen sınavlarda, öğrencilere kopya suçlaması yapılabilmesi için sınav esnasında, gözetmenler tarafından uyarıda bulunulması ve tutanak tutulması gerektiğine karar verdi.
19.06.2024 Gündem
Adana'da yangınların önüne geçebilmek amacıyla ormanlık alanlara girişler yasaklandı! Valilik duyurdu
Adana'da yangınların önüne geçebilmek amacıyla ormanlık alanlara girişler yasaklandı! Valilik duyurdu Adana Valiliği, orman yangınlarının önüne geçilmesi amacıyla 31 Ekim'e kadar ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını açıkladı.
15.06.2024 Adana
Yasak kararı geldi! Valilik açıkladı, 15 Ekim'e kadar sürecek
Yasak kararı geldi! Valilik açıkladı, 15 Ekim'e kadar sürecek Tekirdağ Valiliği, orman yangınlarının yaşanmaması için 14 Haziran - 15 Ekim tarihlerinde ormanlara girişlerin yasaklandığını açıkladı.
14.06.2024 Gündem
Giriş yasağı olan ormanlar: 2024 hangi ormanlara giriş yasak?
Giriş yasağı olan ormanlar: 2024 hangi ormanlara giriş yasak? Orman Yangınları Mücadele Komisyonu'nun aldığı karara göre Türkiye genelinde pek çok ormana giriş yasaklandı. Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, ve Marmara'da olmak üzere ormanlara giriş yapılamayacak. Peki hangi ormanlara giriş yasaklandı?
12.06.2024 Gündem
Zeynep Beşerler ile 10 yıllık evliliğini sonlandırmıştı! Yasak aşkın ilk fotoğrafı! Flaşlar patlayınca panik oldular
Zeynep Beşerler ile 10 yıllık evliliğini sonlandırmıştı! Yasak aşkın ilk fotoğrafı! Flaşlar patlayınca panik oldular Ünlü oyuncu Zeynep Beşerler ile iş insanı Emir İçgören, geçtiğimiz aylarda sessiz sedasız boşanmıştı. İçgören, boşanma sebepleri olarak gösterilen yasak aşkı Ayşegül Kuru ile bir mekanda eğlenirken görüntülendi. Kameraları fark edince panik olan ikili, ne yapacaklarını şaşırdı.
9.06.2024 Magazin
Kurban bayramından önce oruç tutulur mu, kurban bayramından önce oruç tutulur doğru mu yanlış mı? Bayramdan 1 gün önce oruç tutulur mu?
Kurban bayramından önce oruç tutulur mu, kurban bayramından önce oruç tutulur doğru mu yanlış mı? Bayramdan 1 gün önce oruç tutulur mu? Kurban Bayramı, İslam dünyasında büyük bir coşkuyla kutlanan ve manevi anlamı yüksek bir bayramdır. Bu önemli günler yaklaşırken, birçok kişi dini vecibelerini yerine getirmek adına çeşitli sorulara yanıt arar. Özellikle, Kurban Bayramı öncesinde oruç tutmanın dinen uygun olup olmadığı, sıkça gündeme gelen konulardan biridir. İslam'da oruç, önemli bir ibadet olarak kabul edilirken, bayramdan önce oruç tutulur mu, sorusuna yanıt aranıyor. Peki, Kurban bayramından önce oruç tutulur mu, kurban bayramından önce oruç tutulur doğru mu yanlış mı? Bayramdan 1 gün önce oruç tutulur mu?
7.06.2024 Gündem
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendi
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendi Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, 2024 yılı hububat satış fiyatlarını; ton başına makarnalık buğdayda 10 bin TL, ekmeklik buğdayda 9 bin 250 TL ve arpada 7 bin 250 TL olarak belirledi.
6.06.2024 Ekonomi
İstanbul Valiliği duyurdu! 15 Ekim'e kadar yasaklandı
İstanbul Valiliği duyurdu! 15 Ekim'e kadar yasaklandı İstanbul Valiliği, 10 Haziran-15 Ekim tarihleri arasında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını duyurdu.
6.06.2024 Gündem
Rekabet Kurulu, App Store'a soruşturma başlattı
Rekabet Kurulu, App Store'a soruşturma başlattı Rekabet Kurulu, Apple'ın App Store'da alternatif ödeme sistemlerine izin vermemesi ve mobil uygulama geliştiricilere yönlendirme karşıtı hükümler uygulamasıyla ilgili olarak bir soruşturma başlattı.
6.06.2024 Gündem
Taksiciden akılalmaz hareket! Küfürler yağdırdı
Taksiciden akılalmaz hareket! Küfürler yağdırdı Ataşehir’de aracına binen 3 genç kıza yolculuk ücreti karşılığında birliktelik teklif etmesi üzerine çıkan tartışmada kızlara küfür yağdıran taksi şoförü yakalandı. Şahıs hakkında 7 bin 819 TL idari para cezası kesilirken, aracı ise trafikten men edildi.
4.06.2024 Gündem
Yüzme bilmeyeni boğulmasın diye dövüyorlar! "Aileleri ağlayacağına onlar ağlasın"
Yüzme bilmeyeni boğulmasın diye dövüyorlar! "Aileleri ağlayacağına onlar ağlasın" Adana'da kavurucu yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte çocuklar yasak olmasına rağmen sulama kanallarında yüzmeye devam ederken, 15 yaşındaki bir çocuğun ise "Yüzme bilmeyenleri döverek uzaklaştırıyoruz. Anneleri, babaları ağlayacağına onlar ağlasın" demesi pes dedirtti.
3.06.2024 Adana
TSK personeline TikTok yasağı geliyor!
TSK personeline TikTok yasağı geliyor! Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi.
30.05.2024 Gündem
Astrolog Meral Güven hakkında soruşturma başlatıldı
Astrolog Meral Güven hakkında soruşturma başlatıldı 'Fenerbahce şampiyon olacak' şeklinde paylaşımlarıyla gündem olan ve Galatasaray'ın şampiyon olmasının ardından taraftara ağza alınmayacak küfürler eden astrolog Meral Güven hakkında soruşturma başlatıldı.
27.05.2024 Gündem
Kuzen evlilikleri yasaklanıyor mu? Kuzen evliliklerinin yasaklanması iddiası: Kuzen evliliği yasak mı, yasal mı?
Kuzen evlilikleri yasaklanıyor mu? Kuzen evliliklerinin yasaklanması iddiası: Kuzen evliliği yasak mı, yasal mı? Sosyal medyada ‘kuzen evliliklerinin yasaklanması gündemde’ haberi hızla yayıldı. Kuzen evliliklerinin yasaklanabileceği iddiası sonra vatandaşlar arama motorlarına yönelerek “Kuzen evlilikleri yasaklanıyor mu?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, gerçekten kuzen evliliği yasaklanıyor mu, yasal mı?
25.05.2024 Gündem
Emekli askerlerin televizyonlarda strateji paylaşmalarına yasak geliyor
Emekli askerlerin televizyonlarda strateji paylaşmalarına yasak geliyor TSK’dan ayrılan veya emekli olan askerlerin basın ve yayın mecralarında açıklama yapmaları izne bağlanıyor.
24.05.2024 Gündem
Bu sahillere giriş yasaklandı! Cezası 387 bin TL
Bu sahillere giriş yasaklandı! Cezası 387 bin TL Nesli tehlike altındaki deniz kaplumbağalarının Akdeniz sahillerinde yuvalama yaptığı İztuzu, Patara, Çıralı gibi kumsallara, saat 20.00'den sabah 08.00'e kadar giriş yasaklandı. Ateş ve mangal yakmak, çadır kurmak, araçla girişin de yasak olduğu bu kumsalları geceleri deniz kaplumbağaları, gündüz insanlar kullanabilecek. Eylül sonuna kadar sürecek yasakları ihlal edenlere uygulanacak idari para cezası ise 387 bin 141 TL.
18.05.2024 Gündem
Evinde yasak kraliyet pitonları ele geçirildi! Para cezası kesildi
Evinde yasak kraliyet pitonları ele geçirildi! Para cezası kesildi Sakarya’nın Karasu ilçesinde jandarmanın bir eve düzenlediği operasyonda 2 kraliyet pitonu ele geçirildi. Yasak olmasına rağmen yılanları evinde besleyen R.K.’ye 25 bin TL para cezası aldı. Pitonların beslenmesi için kullanıldığı iddia edilen 11 de canlı hamster bulundu.
17.05.2024 Gündem
Adana’da yürüyüş ve gösterilere geçici yasak
Adana’da yürüyüş ve gösterilere geçici yasak Adana'da 19 Mayıs gece yarısına kadar gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, çadır kurma ve stant açma gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi.
17.05.2024 Adana
Yurtdışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar! Kabul edilmeyecek
Yurtdışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar! Kabul edilmeyecek Yurtdışından telefon getirenler için yeni bir karar alındı. Karara göre birden fazla cep telefonu ile yurt içine dönen yolcular, getirdikleri 2. telefonu fazladan gümrük vergisi ödese de yurda sokamayacak.
16.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'i bütün ülkeler tanımalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'i bütün ülkeler tanımalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi'ne katıldı. Erdoğan, "Gazze'de yaşananları dünyaya duyurmaya çalışan 150 gazeteci İsrail güçleri tarafından öldürüldü. Birleşmiş Milletler personeli ve insani yardım görevlileri kurşunların hedefi oldu. İnsanı, insanlığından utandıracak ne kadar işkence, canilik ve ahlaksızlık varsa geride bıraktığımız 219 gün içerisinde Gazze'de ve işgal altındaki Filistin topraklarında işlenmiştir. Dahası bunlar öyle gizli saklı yapılmamış. Tüm dünyaya canlı yayınlarla izlettirilmiştir" dedi.
12.05.2024 Gündem
ÖSYM kapılarını açtı! Tüm sınav soruları 'kırmızı alan'da hazırlanıyor
ÖSYM kapılarını açtı! Tüm sınav soruları 'kırmızı alan'da hazırlanıyor Sınavlara yeni yaklaşımlar, soru hazırlama ve değerlendirme sürecinde yapay zekanın kullanımı, e-sınavlar... Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, kapılarını CNN TÜRK'e açtı. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, tüm sınavların sorularının hazırlandığı kırmızı alanda önemli bilgiler verdi.
11.05.2024 Gündem
Nuran Şahin bulundu mu, Müge Anlı’da aranan Nuran Şahin ve Gökmen Kaya öldü mü?
Nuran Şahin bulundu mu, Müge Anlı’da aranan Nuran Şahin ve Gökmen Kaya öldü mü? Antalya Gazipaşa'da yaşayan Nuran Şahin (52) yaklaşık 2 hafta önce evinden hastaneye gitmek üzere ayrıldı ve bir daha dönmedi. Ailenin yakınları Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi. Peki, Nuran Şahin bulundu mu?
7.05.2024 Yaşam
Bakanlık ‘Poligor’ için harekete geçti! İnternetten tespit edildi
Bakanlık ‘Poligor’ için harekete geçti! İnternetten tespit edildi ‘Dimethoate’ etken maddeli tarım ilacı için bakanlık harekete geçti. 7 ilde 7 firmaya idari yaptırım uygulandı.
5.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yasak ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yasak haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.