Uyuz

Uyuz

Son dakika uyuz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan uyuz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını uyuz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Uyuz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan uyuz gelişmeleri de dahil olmak üzere 137 uyuz haberi bulunmuştur. Tüm uyuz haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hayatı zindana döndü! Hastalığına 11 aydır teşhis konulamıyor, gitmediği yer kalmadı
Hayatı zindana döndü! Hastalığına 11 aydır teşhis konulamıyor, gitmediği yer kalmadıKayseri’de 11 ay önce kaşınmaya başlayan görme engelli adama, gittiği hastanede uyuz teşhisi konuldu. Verilen ilaçları kullanmasına rağmen kaşıntısı geçmedi. Hayatı zindana dönen adam birçok doktora daha gitse de hiçbir sonuç alamadı. Gecesi gündüzünün birbirine karıştığını ve günlük hayatta da çok zorlandığını belirten Yusuf Kış, 'Lütfen benim sesimi duysunlar' dedi.
30.05.2022Yaşam
Samsak Döveci hikayesi nedir? Samsak Döveci kim söylüyor? Samsak Döveci hangi yöreye ait? Samsak Döveci sözleri ve anlamı!
Samsak Döveci hikayesi nedir? Samsak Döveci kim söylüyor? Samsak Döveci hangi yöreye ait? Samsak Döveci sözleri ve anlamı!Dünyaca ünlü klarnet virtüözü Serkan Çağrı’nın hazırlayıp sunduğu ve her pazar TRT Müzik ekranlarında yayınlanan Nefesten Sese isimli programda seslendirilen “Samsak Döveci” adlı eski bir Kütahya türküsü günlerdir sosyal medyada tıklanma rekorları kırıyor. Peki, Samsak Döveci hikayesi nedir? Samsak Döveci kim söylüyor? Samsak Döveci hangi yöreye ait? Samsak Döveci sözleri ve anlamı!
Samsak döveci olayı nedir? Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı arasında ne oluyor, son durum?
Samsak döveci olayı nedir? Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı arasında ne oluyor, son durum?Kütahya Tavşanlı ilçesine ait anonim türkü 'Samsak Döveci' nedeniyle araları açılan Serkan Çağrı ve Elif Buse Doğan arasındaki gerilim devam ediyor. Peki, Samsak döveci olayında son durum nedir, Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı konu hakkında hangi açıklamaları yaptı?
20.04.2022Magazin
Eski karısı iki erkek arkadaşıyla geldi! Sonra ortalık karıştı
Eski karısı iki erkek arkadaşıyla geldi! Sonra ortalık karıştıGüngören'de, boşandığı eski eşinden çocuğunu almak için velayet davası açan koca, eski eşinin arkadaşları tarafından darp edildiğini öne sürdü. Olay anı iş yerindeki güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
15.04.2022Yaşam
Samsak döveci nedir, samsak döveci ne demek? Samsak döveci hangi yörenin? Samsak döveci sözleri!
Samsak döveci nedir, samsak döveci ne demek? Samsak döveci hangi yörenin? Samsak döveci sözleri!Serkan Çağrı’nın çalıp Elif Buse Doğan’ın söylediği Samsak Döveci isimli türkü, son günlerde popüler olunca, Elif buse Doğan şarkının singlenı çıkarmaya karar verdi. Serkan Çağrı ise bu hamle için "Onu kardeşim gibi görüyordum, hiç yakıştıramadım" dedi. Peki, Samsak döveci nedir, samsak döveci ne demek? Samsak döveci hangi yöreye ait, anlamı ne? İşte Samsak döveci sözleri ve anlamı…
15.04.2022Televizyon
Uzmanlardan uyarı! Yeni salgın açıklaması!
Uzmanlardan uyarı! Yeni salgın açıklaması!Batman’da ve Türkiye’de yoğun kaşıntıya sebep olan uyuz hastalığı vakalarında son dönemde önemli bir artış gözlemlendiğini söyleyen Dermatolog Uzm. Dr. İlker Erden, uyuz vakasının belirtilerini ve neler yapılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.
1.03.2022Sağlık
U harfi ile başlayan bitki isimleri nelerdir?
U harfi ile başlayan bitki isimleri nelerdir? U harfi ile başlayan bitki isimleri de sıklıkla bulmacalarda soruluyor. U harfi ile başlayan bitki isimleri merak ediliyor. Peki, U harfi ile başlayan bitki isimleri nelerdir? İşte detaylar…
23.02.2022Gündem
Uyuz patladı! Bulaşması için 15 dakika yetiyor...
Uyuz patladı! Bulaşması için 15 dakika yetiyor...Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği İdari Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Selda Pelin Kartal, pandemide kapalı alanlarda geçirilen sürenin artması nedeniyle uyuz vakalarında yüzde 50 artış yaşandığını söyledi.
21.01.2022Sağlık
'Uyuz böceği' uyarısı! Deriyi istila ederek...
'Uyuz böceği' uyarısı! Deriyi istila ederek...Uyuz hastalığının, sonbahar ve kış aylarında yaygın olarak görülebilen bir hastalık olduğunu kaydeden Dermatoloji Uzmanı Dr. Onur Çapkan, bu rahatsızlığa ‘Sarcoptes Scabiei’ yani halk arasında bilinen adıyla uyuz böceğinin sebep olduğunu söyledi. Çapkan, “Gözle görülemeyen bu böcekler (akarlar) deriyi istila ederek rahatsızlık oluşturuyor. İnsan vücuduna girdiklerinde bazı kaşıntılı döküntülü, bulaşıcı bir deri hastalığına yol açar” diyerek uyuz hastalığını ve tedavi yöntemlerini anlattı.
6.10.2021Sağlık
Böcek ısırması sonrası görülüyor! Hayati risklere neden oluyor!
Böcek ısırması sonrası görülüyor! Hayati risklere neden oluyor!Anafilaksinin hayati risklere neden olabileceğini belirten İç Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. Taner Has, yaşanabilecek tehlikeli durumlara karşı zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerektiğini söyledi.
22.08.2021Sağlık
Sağlığı tehdit eden 8 yaz enfeksiyonu
Sağlığı tehdit eden 8 yaz enfeksiyonuYaz aylarının gelmesiyle birlikte herkes tatilde. Ancak deniz ve havuz keyfinizin kabusa dönmemesi için yaz enfeksiyonlarına karşı önlem almak şart! Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Dilek Arman sağlığı tehdit eden yaz enfeksiyonlarını anlattı.
1.08.2021Sağlık
Yaz aylarında bu enfeksiyonlara dikkat!
Yaz aylarında bu enfeksiyonlara dikkat!Yaz sıcaklarının gelmesi ve normalleşme sürecinin başlamasıyla, tatil planları da yapılmaya başlandı. Koronavirüsün denizden veya havuzlardan bulaşmayacağını uzmanlar açıkladı. Ancak havuzlardan kapabileceğimiz başka enfeksiyonlar mevcut!
2.06.2021Sağlık
Uyuz hastalığı vakaları pandemide arttı
Uyuz hastalığı vakaları pandemide arttıTürkiye'deki uyuz vakalarında özellikle son bir yılda, pandemiyle birlikte artış yaşanıyor. Uzmanlar, uyuzun piyasadaki ilaçlara direnç gösterdiğini söylüyor. Hastalar ise çareyi internette arıyor.
20.05.2021Sağlık
Pandemi döneminde 'uyuz' vakaları arttı
Pandemi döneminde 'uyuz' vakaları arttıKaşıntı ile ortaya çıktığı için çoğu zaman basit bir alerji diye düşünülüp zamanında doktora gidilmemesi nedeniyle tedavi edilemeyen uyuz hastalığında geçen yıllara oranla artış gözlemlendi. Basit bir temas yoluyla dahi bulaşabilen uyuz hastalığındaki vaka artışlarının koronavirüsle birlikte karantina sürecinde evlerde kapalı kalan insanların, özellikle kalabalık ailelerin birbirleri ile temasının artması sonucu yayıldığı belirlendi. Trabzon Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Muhammet Ali Yılmaz, “Bu yıl uyuz vakalarında az da olsa artışlar mevcut. Bunun sebebi de pandemi döneminde evlerimizde aile ile çok fazla vakit geçirmemiz" dedi.
29.03.2021Sağlık
Ölmek üzereyken bulunmuştu! Son hali görenleri şaşırttı!
Ölmek üzereyken bulunmuştu! Son hali görenleri şaşırttı!Adana'da şiddete ve kaza olaylarına karışan 150'ye yakın bakıma muhtaç sokak hayvanına bakan bir grup hayvansever, Osmaniye'de 'uyuz' hastalığına yakalanan sokak köpeğini özel bakımla sağlığına kavuşturdu. Hayvanseverlerin 'Simon' ismini verdikleri köpeğin ilk ve son hali görenleri şaşırttı.
21.03.2021Gündem
Dirençli uyuz vakalarında patlama! 15 dakika yetiyor...
Dirençli uyuz vakalarında patlama! 15 dakika yetiyor...Uyuz vakalarında bugünlerde hızlı bir artış gözlendiğine dikkat çeken Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Zekai Kutlubay, önceki yıllardan farklı olarak bu yıl "dirençli uyuz vakalarında" patlama yaşandığını söyledi. Evde uzun süre kapanmaya bağlı olarak da aile içi bulaşların arttığını söyleyen Doç. Dr. Kutlubay, "Hastalar artık ailece polikliniklerimize başvuruyor" dedi.
26.02.2021Yaşam
Ev karantinasında uyuz vakaları 2 buçuk kat arttı!
Ev karantinasında uyuz vakaları 2 buçuk kat arttı!Özel bir üniversitenin yaptığı bir araştırmaya göre, uyuz vakalarında 2 buçuk kat artış tespit edildi. Uyuz vakalarındaki bu artışın nedenlerine yönelik açıklama yapan Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Su Küçük, “Karantina sürecinde evlerde kapalı kalan insanların –özellikle kalabalık aileler- temasının artması ve COVID-19 bulaş riskini bertaraf etmek için kaşıntı ile belirti veren bu sürecin göz ardı edilmesi ile birlikte hastanelere başvuruda gecikilmesi uyuz vakalarında artışa neden olmuştur” dedi.
24.02.2021Sağlık
Uyuz hastalığı 15 dakikada bulaşıyor!
Uyuz hastalığı 15 dakikada bulaşıyor!Uyuz hastalığının yılda yaklaşık 100 milyon kişiyi etkilediğini belirten Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir, "Hastalık kişiden kişiye genellikle 15-20 dakikalık bir temasla bulaşır. Özellikle geceleri artan kaşıntı, uyuz hastalığının en önemli belirtisidir. Akarlara karşı ise eşyalar 50 derecede en az 10 dakika yıkanmalı ve sıcak bir kurutucuda
23.01.2021Sağlık
2 ayda bu hale geldi! Büyük tehdit...
2 ayda bu hale geldi! Büyük tehdit...Geçtiğimiz aylarda Akgöl, Karagöl ve Tecer tamamen kurudu. Son olarak tarımsal sulamada kullanılan ve bölgenin en büyük barajı olan Kırklareli’ndeki Kayalı Barajı çöl oldu. Milliyet’e konuşan uzmanlar, “Gölümüzü yaşatamazsak, göletleri de, tarımı da, canlıları da yaşatamayız. Geriye dönüş mümkün” diyor.
3.01.2021Gündem
Şiddetli gece kaşıntısı uyuz belirtisi olabilir
Şiddetli gece kaşıntısı uyuz belirtisi olabilirUyuz rahatsızlığının kişinin temizliği çok ilgili olmadığını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ümit Bostancı, uyuzun sadece insandan insana bulaşan akar türü bir parazit ile oluşan deri hastalığı olduğun söyledi.
14.11.2020Sağlık
Barınakta iç sızlatan görüntüler tepki çekiyor
Barınakta iç sızlatan görüntüler tepki çekiyorİzmir'in Tire Belediyesi Köpek ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hayvanseverler, köpeklerin kötü koşullarda bakıldığını öne sürüp tepki gösterdi. 1 yıldır hayvan hakları için mücadele verilen ve pek çok kez gündeme gelen barınakta, belediyenin söz verdiği gibi; hayvanların yaşam koşullarını bir an önce düzeltmesi isteniyor.
6.09.2020Yaşam
Yüzme havuzlarında enfeksiyondan korunmak için neler yapılmalı?
Yüzme havuzlarında enfeksiyondan korunmak için neler yapılmalı?Yüzme havuzlarında enfeksiyon tehlikesine dikkat çekerek, bulaşıcı hastalıkların yüzde 80'inin kirli sudan kaynaklandığını belirten Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Emine Sönmez, “Covid-19 enfeksiyonu havuzdan geçmez, hasta kişiden damlacık enfeksiyonu ile geçer. Bu nedenle açık havuzlar tercih edilmeli; havuz ve etrafındaki ortak alanlarda belli mesafe korunmalı, ortak kullanılan alanlarda maske, mesafe, el yıkama tedbirleri alınmalıdır.” dedi.
28.06.2020Sağlık
Corona virüsten sonra korkunç iddia: Köpekler birbirini yedi!
Corona virüsten sonra korkunç iddia: Köpekler birbirini yedi!Adana'daki Kozan Belediyesi Hayvan Barınağı'nda, yeni tip corona virüs salgını yüzünden besleme çalışmalarının aksaması nedeniyle köpeklerin birbirine saldırdığı öne sürüldü. Sosyal medyada yayınlanan görüntüye vatandaşlar tepki gösterirken belediye yetkilileri, "Uyuz köpeklerin bulunduğu kısımda ölen bir köpeğe diğer köpekler saldırmış. Yemek vermemek gibi bir durum yok" açıklamasında bulundu.
23.03.2020Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Uyuz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki uyuz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.