Tüvtürk

Tüvtürk

Son dakika tüvtürk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tüvtürk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tüvtürk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tüvtürk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tüvtürk gelişmeleri de dahil olmak üzere 136 tüvtürk haberi bulunmuştur. Tüm tüvtürk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araç muayenesinde yeni dönem! Kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yoluyla ulaşılabilecek
Araç muayenesinde yeni dönem! Kısa mesaj, elektronik posta ve e-Devlet yoluyla ulaşılabilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü Twitter hesabından paylaşım yapıldı. Araç muayenesinde E-rapor döneminin başladığı belirtildi. İşte detaylar...
16.06.2023Ekonomi
Kızılay'ın il il yemek dağıtım noktaları
Kızılay'ın il il yemek dağıtım noktalarıKızılay, depremden etkilenen 10 ilde farklı noktalara yerleştirdiği aşevleri, mobil mutfakları ve ikram araçlarıyla afetzedelere beslenme desteğini sürdürüyor.
11.02.2023Gündem
Kızılay, deprem bölgesindeki gıda ve yardım dağıtım noktalarını açıkladı
Kızılay, deprem bölgesindeki gıda ve yardım dağıtım noktalarını açıkladıKızılay, 10 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgedeki gıda ve yardım dağıtım noktalarını paylaştı.
9.02.2023Gündem
2023 araç egzoz muayene ücreti! TÜVTÜRK motor egzoz muayenesi (Egzoz Emisyon Ölçümü) fiyatı ne kadar oldu?
2023 araç egzoz muayene ücreti! TÜVTÜRK motor egzoz muayenesi (Egzoz Emisyon Ölçümü) fiyatı ne kadar oldu?Araç egzozlarından çıkan zararlı gazlar insan sağlığı başta olmak üzere çevre sağlığı üzerinde birçok olumsuzluk yaratıyor. Bu kapsamda egzoz emisyon ölçümü tüm araçlar için zorunlu tutulmuştur. Trafikte araçlardan çıkan zararlı gazların hava kirliliği ve çevreye zarar vermemesi için Egzoz muayenesi yapılır. Egzoz muayene ise TÜVTÜRK ile yaptırılıyor. Peki, 2023 egzoz emisyon ölçümü fiyatı ne kadar? Egzoz muayenesi ücreti 2023 ile ilgili merak edilenler…
2.01.2023Ekonomi
2023 Tüvtürk muayene ücretleri ne kadar oldu? Araç muayene ücretine zam geldi! Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork
2023 Tüvtürk muayene ücretleri ne kadar oldu? Araç muayene ücretine zam geldi! Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork2023 yılında TÜVTÜRK araç muayene ücretlerinde artış yaşandı. Yeni yıl için zorunlu araç muayenesi fiyatlarına yüzde 110 oranında zam geldi. Peki, Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork araç muayene ücreti ne kadar oldu? Tüvtürk muayene ücretleri kredi kartı geçerli mi? İşte Tüvtürk muayene ücretleri 2023...
2.01.2023Ekonomi
Araç muayenesinde yoğunluk başladı! Otomobil sahipleri randevu alma telaşında!
Araç muayenesinde yoğunluk başladı! Otomobil sahipleri randevu alma telaşında!2023 yılında araç muayene ücretlerine zam gelecek. Yeniden değerleme oranının belli olmasıyla birlikte vergi, ceza, harç, tarife ve benzeri kalemlere ilişkin maktu tutarlardaki yıllık artışların yanında araç muayene ücretleri de bu oran referans alınarak yeniden belirlenecek. Milyonlarca araç sahibi yeni yıl öncesi araç muayenelerinin bin liranın üzerine çıkacak olması nedeniyle araç muayene istasyonlarına akın ediyor. Peki, Araç muayene randevusu nasıl alınır? TÜVTÜRK araç muayenede kredi kartı geçerli mi? İşte 2022 araç muayene ücret tarifesi!
30.11.2022Ekonomi
Egzoz muayenesi kaç yılda bir yapılır? Egzoz muayene ücretleri ne kadar? Egzoz muayenesi yaptırmayan ne kadar ceza öder?
Egzoz muayenesi kaç yılda bir yapılır? Egzoz muayene ücretleri ne kadar? Egzoz muayenesi yaptırmayan ne kadar ceza öder? Araç sahiplerini ilgilendiriyor! Yapmazsanız cezası var! Egzoz muayenesi yaptırılmayan araçlar trafikte tespit ediliyor. Emisyon ölçümü yaptırmayana 2 bin 815 TL ceza kesiliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 81 ilde hayata geçirdiği Egzoz Elektronik Denetleme Sistemi Seferberliği Projesi (EGEDES) ile çevreyi kirleten araçları plaka okuma sistemiyle trafikte tespit edip, denetimlerin tek tek araç durdurarak belge kontrolü yapılması yoluyla yapılmasını sağlıyor. Peki, Egzoz muayenesi kaç yılda bir yapılır? Egzoz muayene ücretleri ne kadar? Egzoz muayenesi yaptırmayan ne kadar ceza öder? Egzoz muayenesi nasıl yapılır? İşte detaylar…
24.08.2022Ekonomi
Araç sahibi herkes için geçerli! Kredi kartı ile ödenebiliyor taksit yok, 685 lira...
Araç sahibi herkes için geçerli! Kredi kartı ile ödenebiliyor taksit yok, 685 lira...Aracı olan milyonlarca kişi için kritik uyarı! Yapılması zorunlu. Yapılmadığı her ay için ücret alınıyor. Ücreti 258 liradan başlıyor, 685 liraya kadar çıkıyor. Araç muayenesi ile ilgili araç sahiplerine ilişkin önemli uyarı yapıldı. En geç 9 gün öncesinden e-Devlet'ten başvuru yapabilir ve online olarak randevu alabilirsiniz. Muayene tarihinden 1 ay öncesinden ise TÜVTÜRK’ün internet sitesinden randevu alınabiliyor. Süresinde muayene yaptırılmadığı takdirde, süresi geçirilen her ay için yüzde 5 gecikme ücreti alınıyor. Ödemeler kredi kartı ile yapılabiliyor, taksit yok. 2022 araç muayene ücret tarifesi de tablo halinde paylaşıldı. İşte araç muayenesine ilişkin bilgiler
28.06.2022Ekonomi
Vatandaşları dolandırıp işte böyle dalga geçtiler!
Vatandaşları dolandırıp işte böyle dalga geçtiler!Ankara'da kilometresi yüksek olan tam 211 aracın göstergesinde oynama yaparak satan ve buradan gelen parayla tefecilik yoluyla 450 vatandaşın hayatını karartan Haydar İleriler'in lideri olduğu İleriler Suç Örgütü'nün pes dedirten bir videosuna ulaşıldı. 13 paravan şirket üzerinden büyük vurgun yapan suç örgütü Ankara Mali Şube polisinin operasyonuyla çökertilmiş, çok sayıda örgüt üyesi tutuklanmıştı. Suç örgütü üyelerinin, dolandırdıkları vatandaşların deste deste parasını alay ederek saydıkları pişkinlik dolu görüntülerde, örgüt üyesi Cem İ. elindeki binlerce liralık para destesini sayarken parmak ıslatma aparatı olarak örgüt üyesi Durmuş Ö.'nün dilini kullandı. İkili birbirine dil çıkararak gülüşürken, arka planda ise telefon görüşmesinde başka bir mağduru tuzağa çekmeye çalıştıkları ortaya çıktı.
14.05.2022Yaşam
Airli araç muayeneden geçecek mi, basık araba muayeneden geçer mi?
Airli araç muayeneden geçecek mi, basık araba muayeneden geçer mi?Araç muayenesi ticari araçlar için 1 yıl, diğer araçlar için 2 yıl geçerlidir. Aracını muayeneye götürecek vatandaşların merak ettiği konulardan biri de “Airli araç muayeneden geçer mi?” sorusu oluyor. Peki, airli araç muayeneden geçecek mi?
7.05.2022Gündem
2022 Araç muayene ücreti ne kadar? Araç muayene randevusu nasıl alınır?
2022 Araç muayene ücreti ne kadar? Araç muayene randevusu nasıl alınır? 2022 yılı araç muayene ücreti 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında artırılmıştı. Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Trafik Kanunu ile bu kapsamdaki yönetmeliklerde düzenlenen belge, ceza ve muayene ücretleri 2022 yılı için yeniden belirlendi. Peki, 2022 Araç muayene ücreti ne kadar? Araç muayene randevusu nasıl alınır? TÜVTÜRK'te kredi kartı geçiyor mu? İşte tüm detaylar…
31.01.2022Gündem
Araba alacaklar dikkat! Eğer bunu yapmazsanız...
Araba alacaklar dikkat! Eğer bunu yapmazsanız...Hem araba sahiplerini hem de araba alacak olanları ilgilendiriyor. Birçok kişi mağdur oldu. Otomobil satın alan Ali Orak, aracın km’sinin düşürüldüğünü fark edince dolandırıldığı iddiasıyla arabayı satan kişiler hakkında savcılığa şikâyette bulundu. Savcılık ise, olayda SMS atarak kilometre sorgusu yapmadığı gerekçesiyle dolandırılan Orak’ı hatalı buldu, şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verdi.
24.10.2021Ekonomi
Araba sahibi olan herkesi kapsıyor! Fiyatlarda büyük indirim! 1062 lira yerine 74 lira...
Araba sahibi olan herkesi kapsıyor! Fiyatlarda büyük indirim! 1062 lira yerine 74 lira...Araba sahibi olan milyonlarca kişiye indirim müjdesi! Araç muayene gecikme bedeli ücretleri düştü. Yeni yasaya göre, araç muayenesini 1 yıl geciktirmiş bir otomobil sahibi, 205.08 TL gecikme cezası yerine yaklaşık 14.36 TL ödeyecek. 5 yıl muayeneye gelmeyen bir ticari aracın ödeyeceği gecikme bedeli ise 1062.71 TL yerine 74.68 TL olacak. Yeni yasanın geçerlilik süresi ise 31 Aralık 2021 bitecek.
10.06.2021Ekonomi
Araç muayenesi gecikme cezası ne kadar? Araç muayenesi gecikme bedeli düzenleniyor!
Araç muayenesi gecikme cezası ne kadar? Araç muayenesi gecikme bedeli düzenleniyor!Araç muayenesi gecikme bedelleri ile ilgili yeni düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe giren yeni düzenlemeyle gecikilen her ay için araç muayene bedelinin yüzde 5'i olarak hesaplanan gecikme bedeli, aylık yurt içi üretici fiyat endeksi oranında yeniden belirlenecek. Peki, Araç muayenesi gecikme cezası ne kadar oldu?
9.06.2021Gündem
Sıfır ve ikinci el arabası olan herkesi kapsıyor, 503 lira! Ücretler değişti
Sıfır ve ikinci el arabası olan herkesi kapsıyor, 503 lira! Ücretler değiştiSıfır ve ikinci el araba ya da motorlu taşıt sahibi olan herkesi kapsıyor. Ücretler değişti ve 503 liraya yükseldi. Artık kredi kartı ve banka kartıyla da ödeme yapılıyor. Devlet bu işlemi zorunlu tutuyor. Belirli aralıklarla yapılıyor. Sıfır araç alanlar genelde bu süreyi unutuyor. Eğer geç kalınırsa her ay için yüzde 5 gecikme cezası uygulanıyor. Araç muayene ücretleri her yıl artırılıyor. Bu yıl da ücretler yükseldi. Araç muayenesi yaptıracaklar otomobil için 372 lira ödüyor, otobüs ve kamyon için ise 503 lira ödeniyor. Kredi kartı ve banka kartıyla ödeme daha önceden yapılamazken, artık nakit ödeme dışında bu imkanlar da sunuluyor.
13.04.2021Ekonomi
Beşiktaş Belediye eski Başkanı Hazinedar hakim karşısında
Beşiktaş Belediye eski Başkanı Hazinedar hakim karşısındaBeşiktaş Belediyesi Meclis eski Üyesi Çetin Kırışgil ile birlikte görevdeyken haksız mal edindikleri ve mal bildiriminde bulanmadıkları iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Tüm raporlar lehime. Ortada bir suç yok, ama dava var" dedi. Duruşmanın 25 Ekim'e ertelenmesi üzerine Hazinedar, "Ben mağdurum. Böyle yargılama olur mu? Bir senedir hakim bekliyoruz burada. Allah sizi de düşürsün inşallah buralara" diyerek hakime tepki gösterdi.
31.03.2021Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Ve değişti, 7 gün sınırı geldi...
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Ve değişti, 7 gün sınırı geldi...Milyonlarca araç sahibini çok yakından ilgilendiren düzenleme 81 ile gönderilen genelge ile duyuruldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu imzasıyla araç muayene istasyonlarına ve öncelikli işlemlere ilişkin bir genelge yayımlandı. Genelgeye göre randevu ile çalışan istasyonlarda engellilere ve tekrar muayenelere öncelik verilecek. Araç, muayene tekrarına kaldı. Sahibinin, talep etmesi halinde aynı gün için muayene tekrarı randevusu verilecek. Muayene tekrarlarına ilişkin randevular toplam muayene oranının yüzde 35'ini, periyodik muayenelere ilişkin randevular da 65'ini geçemeyecek
20.03.2021Ekonomi
e-Devlet'ten hemen kontrol edin! Uygulama açıldı, 15 gün...
e-Devlet'ten hemen kontrol edin! Uygulama açıldı, 15 gün...e-Devlet'te yeni dönem başladı. Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Bakanlık resmen duyurdu. Artık bu hizmet e-Devlet yoluyla alınabilecek. Borçlar kontrol edilebilecek. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) borç ve bilgilendirme hizmeti başladı. Araç sahiplerini korumak amacıyla hayata geçirilen uygulama sonucunda, 15 gün sonunda ödenmeyen ücretlere katlanarak uygulanacak para cezalarının da önüne geçilmiş olacak.
10.03.2021Ekonomi
Uygulama üzerinden araç muayene randevusu alma: Araç muayene randevusu nasıl alınır?
Uygulama üzerinden araç muayene randevusu alma: Araç muayene randevusu nasıl alınır?TÜVTÜRK, araç muayene hizmetinde sosyal teması azaltacak, istasyon bekleme alanlarında oluşabilecek yoğunluğun önüne geçecek ve işlemleri kolaylaştıracak bir uygulama geliştirdi. İşte Cep telefonundan araç muayene randevusu alma…
25.12.2020Gündem
Egzoz emisyon (muayene) ücreti ne kadar? Egzoz emisyon ölçümü nerede yapılır?
Egzoz emisyon (muayene) ücreti ne kadar? Egzoz emisyon ölçümü nerede yapılır?Umuma açık yerlerde çevreyi kirletenlere uygulanan 351 liralık ceza 382 liraya, egzoz emisyon ölçümü yaptırmayanlara verilen ceza ise 1895 liradan 2 bin 67 liraya çıkarıldı. Egzoz emisyon ücreti ne kadar? Egzoz emisyon ölçümü nerede yapılır?
24.12.2020Gündem
Araç muayenesi cep telefonundan takip edilebilecek!
Araç muayenesi cep telefonundan takip edilebilecek!TÜVTÜRK, araç muayene hizmetinde sosyal teması azaltacak, istasyon bekleme alanlarında oluşabilecek yoğunluğun önüne geçecek ve işlemleri kolaylaştıracak bir uygulama geliştirdi.
24.12.2020Otomobil
2021 araç muayene ücreti zam oranı belli mi? Yeni araç muayene ücretleri…
2021 araç muayene ücreti zam oranı belli mi? Yeni araç muayene ücretleri…Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint’in ortak olduğu TÜVTÜRK tarafından yürütülen araç muayene istasyonun 2021 yılında ücretini ne kadar arttıracağı merak konusu oldu. Trafiğe çıkarılan her araç muayeneden geçmek zorunda olduğu için araç muayene ücretleri arabası olan herkesi yakından ilgilendiriyor. Yeniden değerleme oranına göre artan araç muayene bedeli 2020 yılında yüzde 22.58 artarak 342 TL 50 kuruş olmuştu. Peki, 2021 araç muayene ücreti ne kadar?
23.11.2020Gündem
Araç muayenede son tarih ne zaman? Araç muayene randevu sorgulama nasıl yapılır?
Araç muayenede son tarih ne zaman? Araç muayene randevu sorgulama nasıl yapılır? Corona virüs nedeniyle sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde araç muayane işlemlerini yaptıramayanlara verilen ek süre doluyor. Araç muayenelerini tamamlamayanlar için tarih uyarısı yapıldı. Peki, Araç muayenede son tarih ne zaman? Araç muayene uzatıldı mı? Araç muayene ücretleri ne kadar? Araç muayene randevusu nasıl alınır? İşte araç muayene randevu sorgulama...
24.09.2020Ekonomi
Araç sahiplerini ilgilendiriyor! Ücretsiz...
Araç sahiplerini ilgilendiriyor! Ücretsiz...TÜVTÜRK, son günlerde yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla, ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep eden kişilere karşı vatandaşları uyardı. TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, "Son günlerde kamuoyundan takip ettiğimiz üzere, farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini gözlemlemekteyiz.” denildi.
23.09.2020Ekonomi
Araç muayene süresi ne zaman bitiyor? Araç muayene ücreti ne kadar, kredi kartıyla ödeniyor mu?
Araç muayene süresi ne zaman bitiyor? Araç muayene ücreti ne kadar, kredi kartıyla ödeniyor mu?3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasında araç muayene süresi dolan ve muayenelerini 17 Ağustos tarihine kadar yaptıramayan araç sahiplerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bir kez daha ek süre tanındı. TÜVTÜRK'ten yapılan açıklamada, muayenelerini yaptıramayan araçlara yönelik muayene erteleme sürecinin sadece 3 Nisan-3 Temmuz tarihleri arasındaki araçları kapsadığı belirtildi. Peki, Araç muayene süresi ne zaman bitiyor? Araç muayene ücreti ne kadar?
3.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tüvtürk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tüvtürk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.