Turistler

Turistler

Son dakika Turistler haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Turistler ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Turistler haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Turistler

haberleri sayfasında son dakika yaşanan turistler gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.046 turistler haberi bulunmuştur. Tüm turistler haberleri aşağıda listelenmiştir.
Uludağ’da kar kalınlığı 30 santimetreyi aştı
Uludağ’da kar kalınlığı 30 santimetreyi aştıTürkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ’da beklenen kar yağışı dün öğle saatlerinde başladı. Aralıksız süren yağışla Uludağ’da kar kalınlığı 32 santimetreye ulaştı.
28.01.2023Yaşam
Okullar yarıyıl tatiline girdi, isyan ettiler: Son 42 yılın en kötüsü
Okullar yarıyıl tatiline girdi, isyan ettiler: Son 42 yılın en kötüsüBugün başlayan sömestr tatilini dört gözle bekleyen bazı kayak merkezlerinde, yeterli kar yağışı olmadığı için gece boyunca suni kar üretiliyor. Uludağ’daki tesislere ise suni kar makineleri bile çare olmazken; yetkililer hava yeterince soğumadığı için kar makinelerini kullanamamaktan yakınıyor. Erciyes ve Palandöken ise kardan nasibini alan şanslı bölgeler...
20.01.2023Gündem
Avrupa’dan ve Rusya’dan turistler tatil için Türkiye’ye akın ediyor
Avrupa’dan ve Rusya’dan turistler tatil için Türkiye’ye akın ediyorTurizm kenti Antalya’nın 2023 yılından beklentilerini değerlendiren Profesyonel Otel Yöneticileri (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, "2023’e çok iyi başladık. İlk 15 günün verileri çok güzel geldi. 100 binin üzerinde bir turist sayısı ile karşı karşıyayız. Daha önce pandemi dolayısıyla tatile çıkamayan yaşlı kesimin temsil ettiği bir yaşlı akımı var. Özellikle Avrupa’dan ve Rusya’dan geliyorlar” dedi.
18.01.2023Ekonomi
Haliç, Balat, Lonca... Fotoğraf tutkunlarının yeni uğrak merkezi
Haliç, Balat, Lonca... Fotoğraf tutkunlarının yeni uğrak merkeziFatih Belediyesi tarafından ilçenin 5 farklı noktasında yürütülen kentsel tasarım uygulamaları ve cephe rehabilitasyon çalışmaları ile Fatih eşsiz bir görüntüye kavuşmaya devam ediyor.
17.01.2023Yaşam
Uludağ’da beklenen kar başladı! 'Telefonlarımız susmuyor'
Uludağ’da beklenen kar başladı! 'Telefonlarımız susmuyor'Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ’da beklenen kar yağışı dün gece başladı. Gece boyu süren yağışla birlikte Uludağ’da kar kalınlığı 8 santimetreye ulaştı.
11.01.2023Yaşam
Uludağ’da suni kar yağışı başladı
Uludağ’da suni kar yağışı başladıKış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da suni kar yağışı başladı. Sezonun başlamasına rağmen beklenen kar yağışı bir türlü gerçekleşmeyince işletmeciler çareyi suni kar makinelerinde buldu. Gece yarısından sonra -5 derecede sabaha kadar çalışan makinalar bölgeyi beyaza bürüdü.
6.01.2023Yaşam
Bodrum'da yılın ilk gününde denize girdiler
Bodrum'da yılın ilk gününde denize girdilerMuğla'nın Bodrum ilçesinde, yılın ilk gününde güneşli ve sıcak havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler denize girdi. Bazı turistler ise plajda oturarak vakit geçirdi.
1.01.2023Gündem
Antalya'da turistler yılın ilk gününde denize girdi
Antalya'da turistler yılın ilk gününde denize girdiAntalya'nın Manavgat ilçesi Side turizm merkezinde tatil yapan turistler, yeni yılın ilk günü yazdan kalma havada sahilde güneşlenip, denize girdi.
1.01.2023Yaşam
Yeni yıla saatler kala İstiklal Caddesi ve Taksim'e akın ettiler
Yeni yıla saatler kala İstiklal Caddesi ve Taksim'e akın ettilerİstanbul'da yılbaşı yoğunluğu Taksim İstiklal Caddesi’nde oluştu. Polis, İstiklal Caddesi ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Yılbaşı alışverişi denilince akla ilk gelen Eminönü'nde alışverişi son ana bırakanlar büyük yoğunluk oluşturdu. Yılbaşı gecesini evde geçirmek isteyenlerin tercihi ise lokum, kuruyemiş ve sucuk gibi ürünlerden yana oldu.
31.12.2022Yaşam
Yılın son günü Antalya'da denize girdiler
Yılın son günü Antalya'da denize girdilerTurizm kenti Antalya'da yılın son günü Konyaaltı Sahili'ne gidenler, denize girip güneşlendi. Tatilciler, zirvesinde kar bulunan Torosların manzarası eşliğinde bol bol fotoğraf çektirdi.
31.12.2022Yaşam
Dünya 2023'e 'merhaba' diyor! Yeni Zelanda yeni yıla girdi
Dünya 2023'e 'merhaba' diyor! Yeni Zelanda yeni yıla girdiYeni Zelanda her sene olduğu gibi yeni yılı ilk karşılayan ülke oldu, Yeni Zelanda ile birlikte bölge ülkeleri Samoa ve Tonga da 2023'e girdi. Avustralya Sydney'de takvimler değişmeden üç saat önce gökyüzünü havai fişekler aydınlattı.
31.12.2022Dünya
Kapıkule'de yılbaşı alışverişi yoğunluğu
Kapıkule'de yılbaşı alışverişi yoğunluğuEdirne, yılbaşı öncesinde alışverişe gelen Bulgar turistlerin akınına uğradı. Kapıkule Sınır Kapısı'nda giriş ve çıkışlarda uzun araç kuyrukları oluşturan turistler, zaman zaman kuyrukta bekledi. Bulgarlar, yeni yıla Edirne'de girmek için eğlence mekanları ve otellerde rezervasyonlar yaptırdı. Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, otellerin yüzde 70 doluluk oranına ulaştığını belirterek, "Bu oranın yılbaşı gecesi yüzde 85'lere ulaşmasını bekliyoruz" dedi.
25.12.2022Gündem
Kış ayında yazı yaşadılar! Denize girip bol bol güneşlendiler
Kış ayında yazı yaşadılar! Denize girip bol bol güneşlendilerAralık ayında sıcaklığın 19 derecelere yükseldiği Antalya’da yerli ve yabancı turistler sahile akın ederek sıcak havanın tadını çıkardılar.
17.12.2022Yaşam
Endonezya'da 'cinsel ilişki yasağı'na turist vizesi! 'Endişeye gerek kalmadı'
Endonezya'da 'cinsel ilişki yasağı'na turist vizesi! 'Endişeye gerek kalmadı'Endonezya'da geçtiğimiz hafta onaylanan yeni kanun ile birlikte turistler de evlilik dışı ilişki yaşadığı zaman halk gibi suç içlemiş olarak işlem görecekti. Dünyanın turizm merkezlerinden biri olan Bali'nin de içinde bulunduğu ülkede, kanunun turizme etkisini azaltmak için adımlar atıldı.
13.12.2022Dünya
Edirne’ye akın eden Bulgarlar esnafın yüzünü güldürdü
Edirne’ye akın eden Bulgarlar esnafın yüzünü güldürdüBulgaristan'dan Edirne'ye akın eden ve yılbaşı alışverişlerini yapan turistler, Edirneli esnafın yüzünü güldürüyor.
10.12.2022Ekonomi
Tatil sektöründe yeni dönem! 'Doğaya dönüş var' deyip açıkladı
Tatil sektöründe yeni dönem! 'Doğaya dönüş var' deyip açıkladıTatil yapacak milyonlarca insanı ilgilendiren son dakika açıklaması! Turizm sektöründe yeni dönem resmen başladı. Tatil sektöründe rekor kırılacağını ifade eden Turizmci Korhan Alşan, "Şu anda doğaya karşı bir dönüş var. Lüks kavramı eskiden varak bir avize, deri koltukken, şu anda bir ağacın kabuğuna dokunabilmek, yalınayak ahşabın üzerinde yürüyebilmeye dönüştü" dedi.
25.11.2022Ekonomi
Antalya'da tatilciler denize girip güneşlendi
Antalya'da tatilciler denize girip güneşlendiAntalya'da yerli ve yabancı tatilciler kasım ayında denizde yüzüp, sahilde güneşlendi.
22.11.2022Yaşam
Bakan Çavuşoğlu'ndan İstiklal'de saldırının yaşandığı bölgede terörle mücadele mesajı
Bakan Çavuşoğlu'ndan İstiklal'de saldırının yaşandığı bölgede terörle mücadele mesajıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstiklal Caddesi’nde terör saldırısının gerçekleştiği noktada açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, terör örgütlerini nerede olursa olsun temizlemeye devam edeceklerini vurgulayarak, "Bugün şu noktaya gelinceye kadar çok sayıda turist gördük. Uruguay’dan Malezya’ya kadar, Latin Amerika’dan Uzak Doğu Asya’ya kadar, her yerde turistler var. Türkiye’nin turizmi etkilendi demek istiyorlar. Aslında bir taraftan da Türkiye’ye gitmeyin demek istiyorlar. O anlamda da hedeflerine ulaşamamışlardır" dedi.
18.11.2022Gündem
Antalya'da turistler kasım ayının ortasında denize giriyor
Antalya'da turistler kasım ayının ortasında denize giriyorAntalya'nın Manavgat ilçesi Side turizm merkezinde tatil yapan turistler, kasım ayında sahilde güneşlenip, denize girdi.
14.11.2022Yaşam
'Yeni bir iş kolu açılıyor' deyip açıkladı: Hedef 80 milyar euro
'Yeni bir iş kolu açılıyor' deyip açıkladı: Hedef 80 milyar euroTürkiye’de bisiklet turizminin önemine dikkat çeken TÜRSAB Spor Turizmi İhtisas Başkanı Recep Şamil Yaşacan, “Otellerimize 'Bisiklet Dostu Konaklama Tesisi Belgesi' verilmeye başlandı. Avrupa’nın bisiklet turizminde önümüzdeki 3 yılda hedefi 80 milyar euro. Biz 3-4 yılda yapacağımız çalışmalar ile bu pastanın yarısını alırız. Otellerde bir de bisiklet tamircisi iş kolu açılacak, bu çalışanlarımız eğitimden geçecek” dedi.
4.11.2022Ekonomi
Trabzon'a kruvaziyer turlarıyla 3 ayda 4 bin turist geldi
Trabzon'a kruvaziyer turlarıyla 3 ayda 4 bin turist geldiTrabzon'da, 5 yıl aradan sonra yaz döneminde yeniden başlayan kruvaziyei turları ile 3 ayda, 4 bine yakın turist kente geldi.
25.10.2022Gündem
Kızkalesi sahilinde turistler denize girdi
Kızkalesi sahilinde turistler denize girdiMersin'in önemli turizm noktalarından Kızkalesi sahilinde yabancı turistler, sonbahar güneşi ile birlikte deniz ve kumun tadını çıkarıyor.
23.10.2022Yaşam
Taksicinin ‘kısa mesafe’ bahanesine şikayet uyarısı! Çalışma izni bile iptal ediliyor
Taksicinin ‘kısa mesafe’ bahanesine şikayet uyarısı! Çalışma izni bile iptal ediliyorİstanbul ve Ankara başta olmak üzere taksiler konusunda pek çok şikayet haber konusu olurken, kısa mesafeler ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yaptırım yetkisine sahip olmadıklarını ifade ederek, “Biz istiyoruz ki bize yetki verilsin ve artık hiç kimse taksiciden şikayetçi olmasın” dedi. Ticari taksi şoförleri ile ilgili yapılan ihbarların Kabahatler Kanunu ve Karayolları Trafik Kanunu kapsamında değerlendirildiğini belirten Avukat Ali Coşgun ise konunun hukuki boyutu ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.
22.10.2022Gündem
Kapadokya'da balon kazasında 2 kişi ölmüştü! Pilot hakkında flaş karar
Kapadokya'da balon kazasında 2 kişi ölmüştü! Pilot hakkında flaş kararKapadokya'da sıcak hava balonunun sert iniş yapması sonucu 2 turist hayatını kaybetti, 3 turist de yaralandı. Sıcak hava balonu pilotu hakkında mahkemece karar verildi.
19.10.2022Yaşam
Erdoğan'dan Galataport'ta inceleme
Erdoğan'dan Galataport'ta incelemeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Galataport İstanbul’da incelemelerde bulundu.
9.10.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Turistler ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki turistler haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.