Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı

Son dakika Ticaret Bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Ticaret Bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ticaret bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.351 ticaret bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm ticaret bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ticaret Bakanlığı'ndan fahiş fiyat ve stokçuluk yapanlara 2 milyar 331 milyonluk ceza
Ticaret Bakanlığı'ndan fahiş fiyat ve stokçuluk yapanlara 2 milyar 331 milyonluk ceza Ticaret Bakanlığı, İç Ticaret birimlerinin denetleme çalışmaları kapsamında, 2 milyar 331 milyon 949 bin 069 Türk Lirası idari para cezası uyguladı.
14.06.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı'ndan yurtdışı plakalı araçlar hakkında açıklama
Ticaret Bakanlığı'ndan yurtdışı plakalı araçlar hakkında açıklama Ticaret Bakanlığı, yaklaşan bayram ve tatil sezonu için yabancı plakalı taşıtıyla Türkiye'ye gelecek kişilerin dikkat etmesi gereken hususları sıraladı.
13.06.2024 Gündem
Otomobil piyasasına Çin etkisi! Araç sahibi olmak isteyenler kritik tarihten önce bayiye koşuyor
Otomobil piyasasına Çin etkisi! Araç sahibi olmak isteyenler kritik tarihten önce bayiye koşuyor Çin'den ithal edilen otomobillere yüzde 40 vergi getirilmesine ilişkin kararın ardından tüketiciler bayilere koştu. 8 Temmuz'dan itibaren ortalama 500 bin liralık fiyat artışı öncesi araç almak için sıraya girdiler.
11.06.2024 Ekonomi
GTO, 30 girişimciyi geleneksel ticaretten e-ticarete taşıdı! Ücretsiz rehberlik sağlanacak
GTO, 30 girişimciyi geleneksel ticaretten e-ticarete taşıdı! Ücretsiz rehberlik sağlanacak Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Trendyol iş birliğinde gerçekleştirdiği eğitim programı ile geleneksel ticaret yapan 30 girişimciyi e-ticaret satışlarına başlattı. Trendyol, girişimcilere satışları 100 bin TL’ye ulaşana kadar sıfır komisyon uygulayacağı program kapsamında 1 yıl boyunca da ücretsiz rehberlik hizmeti sunacak.
13.06.2024 Gaziantep
Gaziantepli halıcılar Japonya temaslarına Osaka’da başladı! Yoğun ilgi
Gaziantepli halıcılar Japonya temaslarına Osaka’da başladı! Yoğun ilgi Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği üyelerinden oluşan 31 kişilik heyet, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında Japonya’daki ilk ikili görüşme programına Osaka’da başladı.
11.06.2024 Gaziantep
Bayram öncesi harekete geçildi! Tek tek tespit edildi, fahiş fiyata geçit yok
Bayram öncesi harekete geçildi! Tek tek tespit edildi, fahiş fiyata geçit yok Ticaret Bakanlığı ekipleri Ankara'da Kurban Bayramı öncesi market raflarında etiket ve fiyat denetimi gerçekleştirdi.
10.06.2024 Ekonomi
Gaziantepli halıcıların yeni rotası Japonya! Temaslarda bulunuyorlar
Gaziantepli halıcıların yeni rotası Japonya! Temaslarda bulunuyorlar Uzak Ülkeler Projesi kapsamında her kıtada pek çok ülkeyi ziyaret ederek Sektörel Ticaret Heyetleri düzenleyen Güneydoğulu halıcılar bu kez de Zeynal Abidin Kaplan Başkanlığında Japonya’ya gitti. Japonya’nın Başkenti Tokyo ve Osako’da çeşitli temaslar gerçekleştirecek olan heyetin 14 Haziran’da yurda dönmesi bekleniyor.
11.06.2024 Gaziantep
Çin'den gelen araçlara ek gümrük vergisi kararı!
Çin'den gelen araçlara ek gümrük vergisi kararı! Ticaret Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti menşeli konvansiyonel (içten yanmalı) ve hibrit binek otomobillerde ilave gümrük vergisi düzenlemesi hakkında açıklamada bulundu.
8.06.2024 Ekonomi
Bakanlık uyardı! Belgesiz emlakçıya ceza verilecek
Bakanlık uyardı! Belgesiz emlakçıya ceza verilecek Ticaret Bakanlığı’ndan, yetki belgesiz faaliyet gösteren emlak alım satım platformlarına ceza uyarısı geldi.
8.06.2024 Ekonomi
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendi
2024 hububat satış fiyatlarını belirlendi Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, 2024 yılı hububat satış fiyatlarını; ton başına makarnalık buğdayda 10 bin TL, ekmeklik buğdayda 9 bin 250 TL ve arpada 7 bin 250 TL olarak belirledi.
6.06.2024 Ekonomi
Adana'da yılın ilk çeyreğinde rekor ihracat! Dikkat çeken rakamlar açıklandı
Adana'da yılın ilk çeyreğinde rekor ihracat! Dikkat çeken rakamlar açıklandı Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan dış ticaret verilerine göre Adana’da 2024 yılının ilk 4 ayında 1 milyar 412 milyon 527 bin 598 dolar tutarında ihracat yapıldı.
2.06.2024 Adana
Toros Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi teşvik ve avantajları tanıtıldı
Toros Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi teşvik ve avantajları tanıtıldı Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) yatırımcılara Toros Adana Yumurtalık Serbest Bölgesi'ndeki (TAYSEB) teşvik ve avantajlar anlatıldı.
29.05.2024 Adana
Ticaret Bakanlığı 1 milyar liralık kaçakçılığı engelledi
Ticaret Bakanlığı 1 milyar liralık kaçakçılığı engelledi Gümrük muhafaza ekipleri Mersin ve Kocaeli’de rekor yakalamalara imza attı.
28.05.2024 Gündem
Araba piyasasında indirim ve kampanya rüzgarı! Araba almak isteyene güzel haber, işte dikkat çeken detaylar...
Araba piyasasında indirim ve kampanya rüzgarı! Araba almak isteyene güzel haber, işte dikkat çeken detaylar... Araba almak isteyenlere güzel haber geldi. Araba fiyatlarında büyük düşüş ve kampanyalar peşpeşe geld. İndirimler 300 bin liraya kadar yükseldi. Ticaret Bakanlığı'nın aldığı tedbirler sonucu dengeye oturan otomotiv piyasasında, gerçek alıcılar ile otomotiv markaları baş başa kaldı. Hal böyle olunca, son dönemde birçok marka kredi, takas desteği ve nakit indirimi gibi kampanyaları yoğunlaştırdı. Bazı bayiler liste fiyatının da altında satış yapıyor. Kampanyalarda indirim oranı yüzde 20'yi buldu. Sıfır araçlarda 100-300 bin liraya kadar indirim uygulayan markalar olduğu görülüyor.
28.05.2024 Ekonomi
Türk şirketten Slovenya'ya insansız tarım araçları fabrikası yatırımı
Türk şirketten Slovenya'ya insansız tarım araçları fabrikası yatırımı Türkiye ve Avrupa’da çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Peker Holding, insansız tarım araçlarının üretileceği Slovenya’daki fabrikasının açılışını yaptı.
22.05.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı açıkladı! Sahte servislere ceza geliyor
Ticaret Bakanlığı açıkladı! Sahte servislere ceza geliyor Ticaret Bakanlığı, yapılan başvurularda özellikle kombi, beyaz eşya, klima ve cep telefonlarına ilişkin olarak tamir, bakım ve yedek parça temini amacıyla yetkili servislerde yetkisiz çalışanların ceza alacak. Bakanlık, sahte yetkili servislere 15 milyon TL idari para cezası uygulanacağını açıkladı.
22.05.2024 Gündem
Ticaret Bakanı Ömer Bolat'tan İsrail ile Türkiye açıklaması!
Ticaret Bakanı Ömer Bolat'tan İsrail ile Türkiye açıklaması! İhracat Seferberliği Zirvesi’nde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İsrail ile ticaretin durdurulmasına değindi. Bakan Bolat, "Türkiye'nin tutumu dünyada vicdan sahibi herkes tarafından takdir ediliyor. Dünyada bu konuda Türkiye tek. Şu var, 2 Mayıs itibariyle Türkiye'den İsrail'e herhangi ihracat ve ithalat anlamında herhangi bir ticaret yapılmamaktadır" dedi.
17.05.2024 Gündem
Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar!
Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili yeni karar! Ticaret Bakanlığı, yurt dışından getirilen cep telefonlarında vergi kayıp ve kaçağının önüne geçilmesi amacıyla uygulamada değişikliğe gitti. Yolcunun kişisel eşya statüsündeki bir adet cep telefonuna muafiyet uygulaması sürerken, yurda sokulmak istenen ikinci cep telefonlarının teslim edilmeyeceği ve 3 aylık süre boyunca gümrük ambarlarında bekleyeceği belirtildi.
17.05.2024 Gündem
Milyonlarca liralık kaçakçılığın son anda önüne geçildi!
Milyonlarca liralık kaçakçılığın son anda önüne geçildi! Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin ve Niğde'de yapılan çalışmalarda toplam 646 milyon liralık kaçakçılığın önüne geçildiğini açıklayan TİCARET Bakanlığı, risk analizi ve istihbarat çalışmaları sonucu şüpheli görülen 4 konteyner mercek altına alındığı belirtildi.
15.05.2024 Gündem
Tüketici Hakem Heyeti'nde şikayet mesaisi: En çok şikayet edilen sektörler belli oldu
Tüketici Hakem Heyeti'nde şikayet mesaisi: En çok şikayet edilen sektörler belli oldu Tüketici hakem heyetleri tarafından bugüne kadar yaklaşık 17 milyon uyuşmazlık yargıya intikal etmeden karara bağlandı. Bu yılın ilk dört ayında toplam parasal değeri 1.9 milyar lirayı bulan toplam 241 bin 53 adet başvuru yapılırken en fazla şikayet edilen sektörler de belli oldu.
9.05.2024 Gündem
Türkiye ile Kuveyt arasında 6 anlaşma
Türkiye ile Kuveyt arasında 6 anlaşma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuveyt Emiri Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın huzurunda iki ülke arasında farklı alanlarda işbirliklerini kapsayan 6 anlaşma imzalandı.
7.05.2024 Ekonomi
Stokçuluğa ve fahiş fiyata ceza!
Stokçuluğa ve fahiş fiyata ceza! Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu fahiş fiyat uygulayan ve stokçuluk yaptığı tespit edilen-işletmelere 61 milyon lira ceza kesti.
7.05.2024 Ekonomi
Milliyet Executive ile finans liderleri
Milliyet Executive ile finans liderleri Son dönemin gözdesi e-ticaretle yurt dışına açılmak isteyen şirketler, pek çok devlet desteğinden yararlanabilirken, süreç içinde püf noktalarına dikkat etmek büyük önem taşıyor. Ticaret Bakanlığı, e-ticaret yapacak şirketlere sağlanan desteklerle ilgili yeni bir rehber hazırladı. Destek başvurusunun hangi statüyle yapıldığı belirleyici olurken, e-ihracat destekleri, başvurudan ödemeye kadar 6 basamakta tamamlanıyor.
6.05.2024 Ekonomi
Bakanlıktan altın ithalatına kota açıklaması
Bakanlıktan altın ithalatına kota açıklaması Hazine ve Maliye Bakanlığı, işlenmemiş altın ithalatında uygulanan kotaya ilişkin bir bilgilendirme duyurusu yayınladı.
6.05.2024 Ekonomi
Stokçuluk yapan işletmelere 61,6 milyon lira ceza kesildi!
Stokçuluk yapan işletmelere 61,6 milyon lira ceza kesildi! Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu 'nun 2 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplam 61 milyon 66 bin 431 lira ceza kesti.
6.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ticaret Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ticaret bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.