Ticaret Bakanlığı

Ticaret Bakanlığı

Son dakika Ticaret Bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Ticaret Bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Ticaret Bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ticaret bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.910 ticaret bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm ticaret bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Zincir marketler için yeni uygulama! Resmi Gazete'de yayımlandı
Zincir marketler için yeni uygulama! Resmi Gazete'de yayımlandıPerakende Ticarette Uygulanacak İlke Ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre zincir mağazalar satışa sundukları ürünlere ilişkin verileri Ticaret Bakanlığı'nın sistemine aktaracak.
6.12.2022Ekonomi
'Efsane indirim'ler sonrası bakanlık harekete geçti!
'Efsane indirim'ler sonrası bakanlık harekete geçti!Ticaret Bakanlığı, Türkiye'de kasım ayında 'efsane cuma', 'şahane kasım', 'şahane cuma' gibi sloganlar kullanılarak gerçekleştirilen indirim kampanyalarını mercek altına aldı. Bakanlığa bildirilen şikayetler arasında kampanyalarda belirtilen indirim tutar ve oranlarının gerçeği yansıtmaması, indirimli fiyatların uygulandığı tarih aralığının belirtilmemesi yoğunlukta yer aldı. Kasım indirimlerine ilişkin incelemelerin sonucu ocak ayında toplanacak Reklam Kurulu'nda karara bağlanacak.
3.12.2022Ekonomi
Atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandıBazı kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
2.12.2022Gündem
Zincir marketlerdeki gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama! Palandöken: Kanunla sınırlandırılması gerekiyor
Zincir marketlerdeki gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama! Palandöken: Kanunla sınırlandırılması gerekiyorTESK Başkanı Bendevi Palandöken, CNN Türk'te Göksu Öngören Özgür'ün sunduğu Akıl Çemberi programında son dönem gıda fiyatlarındaki artışlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Palandöken yaptığı açıklamalarda, "İlk başta ticari ahlak olacak. Siz rahatsız olmuyor musunuz, bir gün gidiyorsunuz 100 lira diğer gün 150 lira. Başından bozuldu bu iş." ifadelerini kullandı. Palandöken konuşmasının devamında, "Temel ihtiyaçlar maddeleri en önemli konu. Hayatın her alanında kurallar var. Bizler perakende piyasasında da kuralların olması gerektiğini yıllardır savunuyoruz. Bir kanunla bu ticaretin sınırlandırılması gerekiyor." dedi.
2.12.2022Gündem
İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı! Yoğun güvenlik önlemleri alındı
İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı! Yoğun güvenlik önlemleri alındıKaradeniz'de bulunan gazın taşınması için derin sularda doğalgaz boru serim işlemini tamamlayan dev gemi geniş güvenlik önlemleri altında İstanbul Boğazı'ndan geçiyor. Gemi geçişini tamamlayana kadar İstanbul Boğazı diğer gemilerin geçişine kapatıldı.
1.12.2022Gündem
Marketlerdeki fahiş fiyatlara ceza yağdı! Ticaret Bakanlığı denetime başladı
Marketlerdeki fahiş fiyatlara ceza yağdı! Ticaret Bakanlığı denetime başladıTicaret Bakanlığı ekipleri, Ankara'da bulunan marketlerde fahiş fiyat denetimi yaptı. Denetimlerde; ürünlerin alış ve satış fiyatları, etiket değişim tarihleri ve etiket fiyatı ile kasa fiyatındaki uyum kontrol edildi.
1.12.2022Ekonomi
Bakanlık harekete geçti! Marketlere 'fahiş fiyat' denetimi
Bakanlık harekete geçti! Marketlere 'fahiş fiyat' denetimiTicaret Bakanlığı ekipleri, Ankara'da bulunan marketlerde fahiş fiyat denetimi yaptı. Denetimlerde; ürünlerin alış ve satış fiyatları, etiket değişim tarihleri ve etiket fiyatı ile kasa fiyatındaki uyum kontrol edildi.
1.12.2022Ekonomi
Ekmek fiyatlarına yüzde 25 zam
Ekmek fiyatlarına yüzde 25 zamİzmir Ticaret Odası (İZTO) Kasım ayı olağan meclis toplantısında, 4 TL’den satılan 210 gram ekmeğin yeni fiyat tarifesi oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre yüzde 25 zamlanan ekmeğin fiyatı 5 TL oldu.
1.12.2022Ekonomi
Kuaförler ve berberler hangi gün kapalı? Kapanma günleri belli oldu mu? Kuaförler ve berberler Pazar günü açık mı, hangi gün kapalı?
Kuaförler ve berberler hangi gün kapalı? Kapanma günleri belli oldu mu? Kuaförler ve berberler Pazar günü açık mı, hangi gün kapalı?Kuaförler ve berberler çalışma günleri pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Bilindiği üzere Ticaret Bakanlığı kuaför ve berberlerin tatil günü ile ilgili önemli bir karar almıştı. Karara göre, haftada 1 gün berber ve kuaförlerin kapalı olacağı gün ve hangi şartlarda kapanacağının belirlenmesi ise yerel ve bölgesel olarak belirleneceği ifade edilmişti. Özellikle berber ve kuaförlerin Pazar günü tatil yapmaları istenirken, bununla ilgili karar ve çalışma günleri ise valilikler ile meslek kuruluşları tarafından belirlenecek. Peki, Kuaförler ve berberler hangi gün kapalı? Kuaförler ve berberler Pazar günü açık mı, hangi günler açık ve kapalı olacak? İşte detaylar…
27.11.2022Gündem
Kredi kartınız tehlikede! 'Efsane Cuma' başladı ama 'yalancı' indirime kanmayın
Kredi kartınız tehlikede! 'Efsane Cuma' başladı ama 'yalancı' indirime kanmayınTüketicilerin merakla beklediği 'Efsane Cuma' geldi çattı. Son birkaç yıldır her kasım ayında yapılan indirimler, tüketicileri hem heyecanlandırıyor hem de kafalarını karıştırıyor. Ürün fiyatlarının yüksek miktarda artırılıp, daha sonra bu fiyat üzerinden indirim yapılması ise; eleştirilere neden oluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar, “çoğu yalancı indirim” diyerek tüketicileri uyardı.
25.11.2022Ekonomi
Bakan Muş'tan zincir marketlere ilişkin açıklama
Bakan Muş'tan zincir marketlere ilişkin açıklamaTicaret Bakanı Mehmet Muş, zincir marketlere ilişkin iddialar konusunda, "Piyasa koşulları içinde, serbest piyasa ilkelerine aykırı davrandıkları yerde, mevzuatın el verdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz." dedi.
23.11.2022Ekonomi
Gıda ve temizlik ürünlerindeki fahiş fiyata karşı flaş uyarı! 'Kâr sınırı' önerisi...
Gıda ve temizlik ürünlerindeki fahiş fiyata karşı flaş uyarı! 'Kâr sınırı' önerisi...Temel gıda ve temizlik ürünlerinde fahiş fiyat uyguladığı ve stokçuluk yaptığı belirlenen zincir marketler ile işletmelere uygulanan para cezaları çözüm getirmeyince, farklı tedbirler gündeme gelmeye başladı. Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, çözümün, para, hapis cezası ya da kapatma cezası ile olmayacağını, yasal düzenleme ile olabileceğini söyledi. Çakar, "Yasal düzenleme ile maliyet fiyatı üzerine en fazla yüzde 10 kar sınırı getirilmeli" dedi.
23.11.2022Ekonomi
Zincir marketlere fahiş fiyat ve stokçuluk cezası!
Zincir marketlere fahiş fiyat ve stokçuluk cezası!Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu'nun yedinci toplantısı gerçekleştirildi. Bugüne kadar yapılan denetimlerde, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplamda 56.602.168,50.- TL idari para cezası uygulandı.
18.11.2022Ekonomi
Uyuşturucuyu valizin demir çubuklarına gizlediler
Uyuşturucuyu valizin demir çubuklarına gizledilerİstanbul Havalimanı'nda yolcuya ait valizin demir çubuklarına gizlenmiş şekilde 980 gram uyuşturucu ele geçirildi. Valizin sahibi gözaltına alındı.
17.11.2022Gündem
Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alacak! İşte kütüphaneci alımı başvuru şartları ve e-Devlet başvuru ekranı!
Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alacak! İşte kütüphaneci alımı başvuru şartları ve e-Devlet başvuru ekranı!Kültür ve Turizm Bakanlığı duyurdu! Sözleşmeli personel alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Kütüphaneci pozisyonuna 110 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular 5 – 19 Aralık tarihleri arasında alınacak. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı kütüphaneci alımı başvurusu nasıl yapılır? Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı şartları ve e-Devlet başvuru ekranı!
Sağlık Bakanlığı duyurdu! 2022 ilk defa ve yeniden atama başvuruları başladı! İşte başvuru şartları, kura takvimi ve PBS başvuru ekranı
Sağlık Bakanlığı duyurdu! 2022 ilk defa ve yeniden atama başvuruları başladı! İşte başvuru şartları, kura takvimi ve PBS başvuru ekranıSağlık Bakanlığı duyurdu! Personel alınacak! 2022 yılı 4. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayınlandı. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama yerleştirme başvuruları başladı. Peki, Sağlık Bakanlığı atama başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı ilk defa ve yeniden atama başvuru şartları ne? İşte Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi!
Konya Büyükşehir Belediyesi KPSS’den en az 75 puanla 144 memur alacak! İşte başvuru şartları!
Konya Büyükşehir Belediyesi KPSS’den en az 75 puanla 144 memur alacak! İşte başvuru şartları!Konya Büyükşehir Belediyesi duyurdu! Mühendis, memur ve tekniker kadrolarında personel alımı yapılacak. Başvurular 19 – 23 Aralık tarihlerinde şahsen yapılacak. Başvuru şartları ve sınav tarihi belli oldu. Peki, Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı şartları!
Gümrük muhafaza memuru maaşı ne kadar? Gümrük muhafaza memuru ne iş yapar?
Gümrük muhafaza memuru maaşı ne kadar? Gümrük muhafaza memuru ne iş yapar? Gümrük kapılarında görevlendirilen gümrük muhafaza memurlarının sınırlarda önemli görevleri bulunuyor. Gümrük muhafaza memurları ülkenin dışarıya açılan kapılarında ithalatı ve ihracatı yasak ürünlerin varlığını kontrol etmek ve ülkeye girişini önlemek amacıyla görev yapan kişilerdir. Zaman zaman Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alımlarında sıklıkla karşımıza çıkan gümrük muhafaza memuru kadrosu ile pek çok detay merak ediliyor. Peki, Gümrük muhafaza memuru maaşı ne kadar? Gümrük muhafaza memuru ne iş yapar? Gümrük muhafaza memuru olmak için şartlar ne? Muhafaza memuru nasıl olunur? Gümrük muhafaza memuru kimler olabilir? İşte Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen şartlar ve gümrük muhafaza memuru maaşı ile ilgili detaylar…
16.11.2022Memur
Gümrük muayene memuru maaşı ne kadar? Gümrük muayene memuru ne iş yapar?
Gümrük muayene memuru maaşı ne kadar? Gümrük muayene memuru ne iş yapar?Kamu personel alımı ilanlarında dönem dönem gümrük muayene memuru alımı ilanları yayınlanıyor. Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlara pek çok kişi ilgi gösteriyor. Gümrük Muayene Memurunun görevi, sorumlulukları ve maaşı da sıklıkla merak ediliyor. Peki, Gümrük muayene memuru maaşı ne kadar? Gümrük muayene memuru ne iş yapar? Gümrük muayene memuru nasıl olunur? İşte gümrük muayene memuru maaşı ve aldıkları eğitimler…
16.11.2022Memur
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sözleşmeli personel alacak! İşte GSB personel alımı şartları!
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) sözleşmeli personel alacak! İşte GSB personel alımı şartları!Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) duyurdu! Sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözlü, uygulamalı sınav sonucu başarı sırasına göre sözleşmeli personel alınacak. Peki, GSB personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı şartları…
Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 personel alacak! KPSS’den en az 70 puan şartı var! İşte başvuru şartları!
Ticaret Bakanlığı 2 bin 500 personel alacak! KPSS’den en az 70 puan şartı var! İşte başvuru şartları!Ticaret Bakanlığı duyurdu! 2 bin 500 personel alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, açıktan atama usulü sözleşmeli muayene memuru, gümrük muhafaza memuru ve büro personeli alınacak. Başvuru yapacak adayların KPSS’den en az 70 puan almış olmaları ve ilanda istenen eğitim şartını taşımaları gerekiyor. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Ticaret Bakanlığı memur alımı şartları!
Huggy Wuggy oyuncağı neden yasaklandı? Huggy Wuggy tehlikeli mi? Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli?
Huggy Wuggy oyuncağı neden yasaklandı? Huggy Wuggy tehlikeli mi? Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli? Huggy Wuggy oyuncağı ile ilgili önemli karar! Ticaret Bakanlığı yasakladı. Video oyun karakteri Huggy Wuggy’nin oyuncaklarının yönetmeliklere aykırı olduğu tespit edildi. Bakanlığın kararına göre, Huggy Wuggy oyuncağının piyasadan toplatılması ve tüketicilerden geri çağırılmasına karar verildi. Peki, Huggy Wuggy nedir? Huggy Wuggy oyuncağı neden yasaklandı? Huggy Wuggy tehlikeli mi? Huggy Wuggy tehlikesi ne? Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar…
15.11.2022Ekonomi
'Huggy Wuggy' tasarımlı oyuncaklara inceleme
'Huggy Wuggy' tasarımlı oyuncaklara incelemeTicaret Bakanlığı, “Huggy Wuggy” tasarımlı oyuncaklara incelemeye aldığını açıkladı.
15.11.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan flaş açıklama geldi!
Merkez Bankası'ndan flaş açıklama geldi!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), cari işlemler hesabının eylülde 2 milyar 966 milyon dolar açık kaydettiğini duyurdu.
11.11.2022Ekonomi
e-Devlet'ten hemen engelleyin! Cep telefonu kullanan herkes için geçerli
e-Devlet'ten hemen engelleyin! Cep telefonu kullanan herkes için geçerliCep telefonu kullanan herkese gün içinde pek çok istenmeyen mesaj geliyor. Mevcut yasalara göre; hiçbir şirket, kuruluş onay almadan SMS gönderemez. Ancak kişinin rızasını alan şirket ve kuruluşlar, aksi belirtilene kadar mesaj gönderebilir. Bu mesajları engellemek mümkün. Kişi istememesine rağmen mesajlar gönderen şirketlere ise dava açılabiliyor.
8.11.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ticaret Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ticaret bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.