Tasarruf

Tasarruf

Son dakika tasarruf haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tasarruf ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tasarruf haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tasarruf

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tasarruf gelişmeleri de dahil olmak üzere 8.028 tasarruf haberi bulunmuştur. Tüm tasarruf haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kamuda yeni dönem resmen başladı! Tüm personel için geçerli, işte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar
Kamuda yeni dönem resmen başladı! Tüm personel için geçerli, işte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te dört yıl önce yapılan değişikliklerin ardından kamuda yaklaşık 5 milyar lira tasarruf sağlandığı açıklandı. Öte yandan kamu kaynaklarının tasarruflu kullanılması için hazırlanan 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi' 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tasarruf Tedbirleri ile İlgili Genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, verimli ve ekonomik kullanımına ilişkin yeni tedbirler alındı. İşte detaylar
13.06.2024 Çalışma Hayatı
Resmi Gazete'de yayımlandı! Dekont düzenlemesi başlıyor
Resmi Gazete'de yayımlandı! Dekont düzenlemesi başlıyor Tasarruf finansman şirketi ve elektronik para kuruluşları için dekont düzenlemesi yapıldı. Değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı.
12.06.2024 Ekonomi
Yusufeli projesinin son halkası da tamamlandı! Bakan Uraloğlu: 11 Haziran Salı günü trafiğe açılıyor
Yusufeli projesinin son halkası da tamamlandı! Bakan Uraloğlu: 11 Haziran Salı günü trafiğe açılıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yusufeli Grubu Baraj Köprüleri’nin son halkası olan Yusufeli Merkez Viyadüğü’nü 11 Haziran Salı günü (yarın) hizmete açacaklarını duyurdu. Yusufeli Viyadüğü ile Artvin-İspir aksının 15,5 kilometre kısalarak Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz arasındaki ulaşım bütünlüğünün sağlanacağını bildiren Bakan Uraloğlu, 685 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 150 metre yüksekliğindeki Yusufeli Viyadüğü ile birlikte seyahat süresinin 25 dakika azalacağını söyledi.
10.06.2024 Gündem
Bakan Şimşek açıkladı: Kamu harcamalarına yapay zekalı takip
Bakan Şimşek açıkladı: Kamu harcamalarına yapay zekalı takip Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu harcamalarının takibi amacıyla geliştirilen yeni uygulamayı duyurdu.
9.06.2024 Ekonomi
Kadıköy’de yenilenebilir enerjili örnek ev
Kadıköy’de yenilenebilir enerjili örnek ev İstanbul Kadıköy’deki Kalamış Marina’da ziyarete açılan Arçelik Enerji Çözümleri Evi’nde, şirketin yerli güneş paneli, Sunjunior enerji depolama sistemi, ısı pompası ve elektrikli araç şarj istasyonunu içeren yenilenebilir enerji çözümleri ve HomeWhiz teknolojisi ile çalışan Arçelik beyaz eşyaları sergilenecek.
7.06.2024 Ekonomi
500 TL ve 1000 TL'lik banknotlar gelecek mi? Merkez Bankası Başkanı Karahan merak edilen soruyu yanıtladı
500 TL ve 1000 TL'lik banknotlar gelecek mi? Merkez Bankası Başkanı Karahan merak edilen soruyu yanıtladı Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, 500 ve 1000 liralık banknot çıkarmaya ihtiyaç olup olmadığının teknik analizler sonucu belirlendiğini belirterek, “Bu konuda birimlerimiz çalışıyor, incelemelerimiz devam ediyor” dedi. Karahan, sohbet etmek isteyen milletvekillerini Merkez Bankası’na davet ederek, “Yemek ikram edemiyoruz çünkü tasarruf tedbiri var” ifadesini kullandı.
6.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Tek haneye girmesi biraz zaman alacak
Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Tek haneye girmesi biraz zaman alacak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonun tek haneye girmesi biraz zaman alacak” dedi.
5.06.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek bir yılın muhasebesini yaptı: Daha kat edecek yolumuz var
Bakan Şimşek bir yılın muhasebesini yaptı: Daha kat edecek yolumuz var Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, başarıyla geçen bir yıllık ekonomi ve maliyenin muhasebesini X hesabından yaptı.
5.06.2024 Ekonomi
Kabine toplantısı başladı! Bayram tatili 9 gün olacak mı?
Kabine toplantısı başladı! Bayram tatili 9 gün olacak mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı başladı. Gündemde Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılması talebi de olacak.
4.06.2024 Gündem
BDDK’ya şikayette ‘deprem’ etkisi
BDDK’ya şikayette ‘deprem’ etkisi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na geçen yıl 228 bin 334 şikâyet geldi. Geçen yıl bankalarla ilgili yapılan şikâyetlerde 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi nedeniyle yapılan şikâyetler dikkat çekti. Ayrıca bir önceki yıl 2 bin 513 olan dolandırıcılık ile ilgili şikâyetlerin de 17 bin 780’e yükselmesi dikkat çekti.
3.06.2024 Ekonomi
GTO’da buruk meclis toplantısı! Hayatını kaybeden üyeyi andılar
GTO’da buruk meclis toplantısı! Hayatını kaybeden üyeyi andılar Gaziantep Ticaret Odasının (GTO)mayısayı olağan meclis toplantısı; Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
30.05.2024 Gaziantep
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Milletin cebinden özel uçakla Roma turu yaptırılamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na tepki: Milletin cebinden özel uçakla Roma turu yaptırılamaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay’ın 162. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programda açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecilerle birlikte düzenlediği Roma turuna tepki gösteren Erdoğan, "Milletin cebinden basın mensuplarına Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bu konuda atanmış veya seçilmiş fark etmeksizin tüm makam sahipleri daha hassas davranmalı kamu malına özen göstermelidir." dedi.
28.05.2024 Gündem
TMSF Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı: İşte fiyatı!
TMSF Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı: İşte fiyatı! Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İstanbul Bebek'te bulunan Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı.
28.05.2024 Ekonomi
İkinci mali önlemler paketi geliyor! Vergide istisnalar sınırlanacak! TBMM tatile girmeden yasalaşacak
İkinci mali önlemler paketi geliyor! Vergide istisnalar sınırlanacak! TBMM tatile girmeden yasalaşacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıkladığı ve hızla uygulamaya konulan tasarruf tedbirlerinden sonra ikinci paket için de çalışma başlatıldı. 4 alanda yapısal reformlar içeren teklif Meclis tatile girmeden yasalaştırılacak.
28.05.2024 Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı Ekonomi Koordinasyon Kurulu(EKK), ekonomide dengelenmenin ve güçlenen finansal istikrar enflasyonla mücadeleye destek olduğunu açıkladı.
27.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılın 2. yarısından sonra dezenflasyon süreci başlayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılın 2. yarısından sonra dezenflasyon süreci başlayacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda DEİK Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk ekonomisi rayında ilerliyor. Asli önceliğimiz enflasyonu tek haneye indirmek. Geçici rahatlama değil, enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz. Yılın ikinci yarısından itibaren dezenflasyon dönemine gireceğiz" ifadelerini kullandı.
25.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen kimse pişman olmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen kimse pişman olmadı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda Albaraka İslami Finans Zirvesi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kaos dünyanın rengi haline geldi. Uluslararası sistemde denge kaybolmuştur" ifadelerini kullandı. Dünyada gelir adaletinin bozulduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyadaki en zengin yüzde 1’lik kesimi toplam küresel servetin neredeyse yarısına sahip" tepkisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul’u küresel finans ve katılım finans merkezi yapacağız.Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı" dedi.
24.05.2024 Gündem
Bakan Şimşek'ten döviz kuru mesajı! "Lehimize dönecek"
Bakan Şimşek'ten döviz kuru mesajı! "Lehimize dönecek" Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten önemli açıklamalar! 'Reel kur oranları lehimize dönecek'
Bakan Şimşek'ten önemli açıklamalar! 'Reel kur oranları lehimize dönecek' Arap Bankacılık Zirvesi’nde açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye ile Arap dünyasının birçok alanda işbirlikleri ve ortaklıklar geliştirebileceğini söyledi. Bakan Şimşek, “Türkiye henüz küresel dezenflasyon rüzgarına kapılmadı. Cari açıktaki düşüş rezerv birikiminin temeli olacak. Portföy tercihleri TL’nin lehine olacak. Reel kur oranları bizim lehimize dönecek ve dezenflasyonu daha da güçlendirecek” dedi.
23.05.2024 Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sokak hayvanları düzenlemesi açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sokak hayvanları düzenlemesi açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Rize İl Başkanı'nın istifasıyla ilgili, "Teşkilat başkanlığımızın olağan gündemi var. Bu çerçevede çeşitli yerlerde pekiştirmeyle ilgili adım atılacak. Bazı yerlerde değiştirmeyle ilgili atılacak. Bazı yerlerde görev değişimi olacak. Bugün yarın da başka illerle ilgili bu şekilde tasarruf olacak. Dolayısıyla bu AK Parti Teşkilat Başkanlığımızın olağan gündemi çerçevesinde yürüyen işler" dedi.
22.05.2024 Gündem
Toplu arı ölümleri arttı! 'Caydırıcı yaptırımlar uygulanmalı'
Toplu arı ölümleri arttı! 'Caydırıcı yaptırımlar uygulanmalı' Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yaşanan toplu arı ölümlerinin sebebinin gündüz yapılan zirai ilaçlamalar olduğunu belirten Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Baytekin, arı ölümlerinin gündüz yapılan tarımsal ilaçlamalar olduğunu vurguladı.
22.05.2024 Gündem
Kamuda yeni dönem resmen başladı! İşte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar
Kamuda yeni dönem resmen başladı! İşte atama, izin, nakdi yardım ve diğer detaylar Kamuda yeni dönem resmen başladı. Tüm personel için geçerli olacak. Detaylar tek tek açıklandı. Kamuda tasarruf ve verimlilik paketi açıklandı ve Cumhurbaşkanlığı Genelgesi olarak da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki yeni dönemde kamu çalışanlarını neler bekliyor? İşte ayrıntılar...
22.05.2024 Çalışma Hayatı
Bakan Şimşek'ten kira ve KDV açıklaması: Devam etmesi için bir neden görmüyorum
Bakan Şimşek'ten kira ve KDV açıklaması: Devam etmesi için bir neden görmüyorum Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomide dengelenme sürecine girildiğini belirtti. Şimşek, kirada yüzde 25 sınırının devam etmesi için bir sebep olmadığını belirtti. IMF eleştirilerine yanıt veren Şimşek, "Bu program Türkiye'nin kendi programıdır. Hiçbir uluslararası kuruluşla diyaloğa girmedik" dedi.
20.05.2024 Ekonomi
Kabine bugün toplanacak! İşte gündemdeki konular
Kabine bugün toplanacak! İşte gündemdeki konular Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısına başkanlık edecek. Beştepe'deki toplantıda 9'uncu Yargı Paketi taslağı, eğitimcilere yönelik şiddette cezaların artırılması ile ilgili çalışmaların yanı sıra ekonomideki son gelişmeler ele alınacak.
20.05.2024 Gündem
Faiz gelirine stopaj freni! 100 bin liranın aylık getirisi hesaplandı
Faiz gelirine stopaj freni! 100 bin liranın aylık getirisi hesaplandı TL mevduata uygulanan stopajın artırılmasının ardından mevduat faizi geriledi. Tasarruf sahiplerinin net faiz gelirleri ise düştü. 45 bin TL’lik mevduata sahip bir vatandaşın 32 gün vadede net faiz getirisi düzenleme öncesi 1830 TL iken, düzenleme sonrası 1490 TL’ye geriledi. 92 günlük vadede ise 5 bin 480 TL’den 4 bin 500 TL’ye indi. Uzmanlar, mevduattaki son gelişmeleri anlattı.
19.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tasarruf ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tasarruf haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.