Tarım Orman Bakanlığı

Tarım Orman Bakanlığı

Son dakika Tarım Orman Bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Tarım Orman Bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Tarım Orman Bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tarım Orman Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tarım orman bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.897 tarım orman bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm tarım orman bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
En çok et ürünleri şikayet edildi! 66 bin 924 iş yerine ceza yağdı
En çok et ürünleri şikayet edildi! 66 bin 924 iş yerine ceza yağdıTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2009 yılında faaliyete geçen 'Alo 174 Gıda Hattı'na bugüne kadar 2 milyon 962 bin 707 başvuru yapıldığını belirterek, bunlardan 987 bin 126'sının ihbar ve şikayet kapsamında olduğu için kayıt altına alındığını ve 66 bin 924'ü için cezai işlem uygulandığını açıkladı.
28.09.2023Yaşam
Bakan Kirişci: Türkiye'nin Venezuela'dan aldığı bir metrekare toprak yok
Bakan Kirişci: Türkiye'nin Venezuela'dan aldığı bir metrekare toprak yokTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Bize kalkıp 'Sizin Venezuela'da ne işiniz var' diyenler var. Onlara Allah yardım eylesin. 'Allah, akıl fikir ihsan eylesin' diyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Venezuela'dan aldığı, kendi hesabına aldığı bir metrekare toprak yok. Olmayacaktır da. Kaldı ki o ülkenin mevzuatında da toprak ancak kiralanabiliyor" dedi.
31.07.2022Siyaset
Tarım ve Orman Bakanlığı 1833 personel alacak! İşte başvuru şartları!
Tarım ve Orman Bakanlığı 1833 personel alacak! İşte başvuru şartları!Tarım Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, 283 orman mühendisi, 50 endüstri mühendisi ve 1500 orman muhafaza memuru olmak üzere 1833 personel alımı gerçekleştirecek. İlan, Resmi Gazete’de yayımlandı. Başvurular 10 Nisan’da sona erecek. Peki, Tarım ve orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte sözleşmeli personel ve memur alımı başvuru şartları!
Vahit Kirişçi kimdir? Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi nereli, kaç yaşında?
Vahit Kirişçi kimdir? Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi nereli, kaç yaşında?Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli'den boşalan Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişçi atandı.
3.03.2022Gündem
Sosyal medyada tehlikeli kaşar tarifi! Uzmanlardan uyarılar geldi
Sosyal medyada tehlikeli kaşar tarifi! Uzmanlardan uyarılar geldiSon zamanlarda sosyal medyada, '1 litre sütten 1,5 kilogram kaşar peyniri' yapıldığı iddia edilen tariflerin yer aldığı videolar, hemen hemen herkesin karşısına çıkıyor! Akıllarda ise tek bir soru var: Ortaya çıkan ürün gerçekten bir peynir mi? Uzmanlar, "Mümkün değil" diyerek çok ciddi uyarılarda bulundu.
27.01.2022Yaşam
Bakanlıktan su tüketimi açıklaması!
Bakanlıktan su tüketimi açıklaması!Tarım ve Orman Bakanlığı'nın toplumdaki su tüketim alışkanlıklarını belirlemek amacıyla 26 ilde yaptırdığı araştırmaya göre, ankete katılanların yüzde 96'sı 'Gelecekte susuzluk yaşamamak için ciddi tedbirler alınmalı' görüşünü destekliyor. Bakan Bekir Pakdemirli, "Su bilincinin küçük yaşlardan itibaren kazandırılması amacıyla anasınıfları da dahil su okur yazarlığı derslerinin ilköğretim müfredatına girmesi için ilgili kurumlarla görüşmelere başladık" dedi.
25.09.2021Gündem
Ataşehir'de civcivlerini kovalayan köpeği öldüresiye dövdü!
Ataşehir'de civcivlerini kovalayan köpeği öldüresiye dövdü!İstanbul Ataşehir'de bir kişinin, tavuk ve civcivlerini kovaladığı gerekçesiyle "Duman" isimli sokak köpeğini sopayla öldüresiye dövdüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Kafasında kırıklar oluşan köpek hayvanseverler tarafından tedavi için kliniğe götürüldü.
11.08.2021Gündem
Tarım Orman Bakanlığı 2021 personel alımı! Nasıl başvurulur, kadro dağılımı ve başvuru şartları nedir?
Tarım Orman Bakanlığı 2021 personel alımı! Nasıl başvurulur, kadro dağılımı ve başvuru şartları nedir?Tarım ve Orman Bakanlığı mühendis alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda başvuru şartları ve tarihi hakkında bilgilere de yer verildi. Başvuru yapacak adayların 2020 yılında yapılan KPSS (B) grubu, KPSSP3 türünde 70 almış olmaları gerekiyor. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Tarım ve Orman Bakanlığı kadro dağılımı ve başvuru detayları.
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu başlıyor! 14 Bin TL maaş ile personel alınacak!
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu başlıyor! 14 Bin TL maaş ile personel alınacak!2021 personel alımı müjdesi! Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu. Şartlar belli oldu. Personel alımı başvurusu için süreç resmen başlıyor. 14 Bin TL maaş ile personel alınacak. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuruları 8 Mart'ta alınacak. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ne? İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları...
Tarım ve Orman Bakanlığı kura sonuçları açıklandı! İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı sonuçları 2021
Tarım ve Orman Bakanlığı kura sonuçları açıklandı! İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı sonuçları 2021Tarım ve Orman Bakanlığı kadrolu işçi alımı çekimine başladı. Tarım ve Orman Bakanlığının resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amacıyla 826 personel alımı yapılacağını, başvuruların da İŞKUR'un güncel ilanları yapılacağı bildirildi. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kura sonuçları 2021…
Kamuda yeni dönem pazartesi başlıyor
Kamuda yeni dönem pazartesi başlıyorMilyonlarca memur merakla bekliyordu. Kamuda yeni dönem pazartesinden itibaren başlıyor. Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlanmasının ardından kamu kurumlarında uzaktan ve dönüşümlü çalışma uygulamalarına geçiliyor.
29.08.2020Memur
ÖSYM Tarım Bakanlığı personel alımı 2020 başvuru şartları - KPSS 2020/7 tercih kılavuzuna göre Tarım Orman Bakanlığı personel alımı
ÖSYM Tarım Bakanlığı personel alımı 2020 başvuru şartları - KPSS 2020/7 tercih kılavuzuna göre Tarım Orman Bakanlığı personel alımıTarım ve Orman Bakanlığının Sözleşmeli personel alımı tercihleri başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı, geçtiğimi günlerde yaptığı açıklama ile bakanlık bünyesinde istihdam edilecek 2 bin 153 personel alımı gerçekleştirileceğini duyurmuştu KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme işlemleri de araştırılmaya başladı. KPSS-2020/7 tercih kılavuzuna göre, sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. KPSS-2020/7 Tarım ve Orman Bakanlığı tercih kılavuzu 2020’ye göre tercihler nasıl yapılacak?
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı: Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacak! Başvuru şartları nelerdir?
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı: Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacak! Başvuru şartları nelerdir?Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından personel alım ilanı yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8’inci maddesi” uyarınca Tarım ve Orman Bakanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Personel alımı ilanında başvuru şartları, şekli, yeri ve tarihi de açıklandı. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı detayları…
7.05.2020Gündem
Ramazan tatlılarında 'hile' uyarısı
Ramazan tatlılarında 'hile' uyarısıRamazan ayının gelmesiyle birlikte tatlı tüketiminde artış yaşanınca uzmanlar baklava, çikolata gibi dışarıdan satın alınan ürünlerde yapılan hilelere dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
6.05.2020Ramazan
"Virüsleri engelleyemeyiz ama korunabiliriz"
"Virüsleri engelleyemeyiz ama korunabiliriz"Son günlerde artış gösteren virüs hastalıklarının birçoğunun hayvanlardan bulaştığı söyleyen Prof. Dr. H. Tamer Dodurka, “Virüsler ev hayvanlarından değil, yaban hayvanlarından bulaşıyor. Artık insanlar, yaban hayvanların yaşama alanlarına daha fazla müdahale ediyor” dedi.
21.02.2020Sağlık
İlk yerli ve milli kenevir geliyor
İlk yerli ve milli kenevir geliyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışlarla ilgili "3 gün içinde organize olduk. Bunun çok kısa dönemde de etkilerini gördük. Bu etkiler de işte tüm Türkiye çapında fiyatların düşmesi" dedi. İlk yerli ve milli kenevir için çalışmalara başlandığını açıklayan Pakdemirli, “Bu ülkemiz için eşsiz bir hazinedir” ifadesini kullandı.
18.02.2019Gündem
Soğanı depoya kilitlediler
Soğanı depoya kilitledilerSoğan fiyatının iki katına çıkması üzerine harekete geçen hükümet Ankara Polatlı’da 24 depoya baskın yaptı. 21 depoyu kilitleyip fiyatın artmasını bekleyen stokçular tespit edildi. Sadece Polatlı’da 250 bin ton soğan depoda.
20.11.2018Ekonomi
Biz ineklere terk ettik ama...
Biz ineklere terk ettik ama...Binanın inşaatı alınan kararla durdurulmuştu
29.09.2021Gündem
Büyükbaş hayvana gen tedavisi! Hem et hem süt üretimi artacak
Büyükbaş hayvana gen tedavisi! Hem et hem süt üretimi artacakAB mevzuatı temel alınarak hazırlanan taslağa göre hayvan tedavilerinde gen tedavisi ve doku mühendisliği mevzuata girecek. Gen tedavisi, et ve süt üretimi performansını artırmak için de kullanılıyor.
15.09.2023Ekonomi
İstanbul'da balık boyu denetimi! Tek tek ölçüldü
İstanbul'da balık boyu denetimi! Tek tek ölçüldüİstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri balıkların perakende satıldığı noktalara ve depolama alanlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Balıkların boyları ve uygunlukları ölçüldü, esnafa hijyen uyarıları yapıldı. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, "2023 yılında şu ana kadar 35 bine yakın denetim yaptık, yaklaşık 889 kişiye 4 milyon liraya yakın idari para cezası uygulandı, 90 milyon su ürününe ise el konuldu." dedi. Karaca, "Bu sene isravritte bir sıkıntı görüyoruz, 13 santimetre boyu. Geçen gün, yaklaşık 1 ton istavrit balığına su ürünleri halinde boy yasağından dolayı el koyduk." diye konuştu.
9.09.2023Yaşam
Milli voleybolcu Hande Baladın'ı tehdit eden sanık ile ilgili flaş karar! Tahliye edildi
Milli voleybolcu Hande Baladın'ı tehdit eden sanık ile ilgili flaş karar! Tahliye edildiSosyal medya hesabı üzerinden milli voleybolcu Hande Baladın'a "Spor kulübüne giderken arabanı tararım, yüzüne asit atacağım" şeklinde tehdit mesajları gönderdiği iddiasıyla 8 yıl 9 aya kadar hapsi istenen Mustafa Neşeli'nin ilk duruşmada tahliyesine karar verildi. Mahkeme, sanığın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde akıl sağlığının tespiti için gözlem altına alınmak üzere ikinci bir yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme, suç vasfı nedeniyle dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderilmesine de hükmetti.
7.09.2023Yaşam
Tarım arazileriyle ilgili korkutan rapor! Kritik seviyenin altına düştü
Tarım arazileriyle ilgili korkutan rapor! Kritik seviyenin altına düştüErzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Müdahir Özgül, yaklaşık 30 yıl önce Türkiye'de var olan 27 milyon hektar tarım arazisinin bugün 23 milyon hektarın altına düştüğünü söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 450'nin üzerinde 'Büyükova Koruma Alanı' adı altında ilan ettiği yaklaşık 10 milyon hektarın, koruma altına alındığını belirten Prof. Dr. Özgül, "Geri kalan alanların tamamında çeşitli şekillerde yerleşim, iskan veya sanayi tesisleri veya yollar olsun başka amaçlarla tarımın dışına çıkarılıyor. Bu rakamlar büyük rakamlar” dedi.
7.09.2023Yaşam
Ekonomide 3 yıllık yol haritası belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKM mesajı
Ekonomide 3 yıllık yol haritası belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKM mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki 3 yılın ekonomi programını içeren Orta Vadeli Plan hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, "Büyüme ve ticaretten fiyat istikrarı ve finansal istikrara, beşeri sermayeden, yeşil ve dijital dönüşüme, afet yönetiminden kamu maliyesi ile iş ve yatırım ortamına yedi temel alanda öncelikli reform adımlarını belirledik. Program döneminde ekonomik büyümeden kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Sıkı para politikasının da desteği ile enflasyonu yeniden tek haneye düşürecek cari işlemler dengesini iyileştireceğiz." dedi.
6.09.2023Gündem
Bakanlık duyurdu! Hayvancılığa 80 milyon liralık destek
Bakanlık duyurdu! Hayvancılığa 80 milyon liralık destekTarım ve Orman Bakanlığı'nca, damızlık düve yetiştirme merkezleri kurulması için yatırımcılara 45 milyon lira TL hibe ödemesi ile bu merkezlerden yerli hayvan alan üreticilere 35 milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirildi.
5.09.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tarım Orman Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tarım orman bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.