Taliban

Taliban

Son dakika taliban haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan taliban ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını taliban haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Taliban

haberleri sayfasında son dakika yaşanan taliban gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.070 taliban haberi bulunmuştur. Tüm taliban haberleri aşağıda listelenmiştir.
Pakistan'da intihar saldırısı: 2 ölü, 24 yaralı
Pakistan'da intihar saldırısı: 2 ölü, 24 yaralıPakistan'ın Quetta kentinde polisi hedef alan intihar saldırısında 2 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi de yaralandı.
30.11.2022Dünya
Bakan Soylu, İzmir'de deprem haberini aldıktan sonra yaşadıklarını anlattı
Bakan Soylu, İzmir'de deprem haberini aldıktan sonra yaşadıklarını anlattıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de deprem olduğu haberini aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğanı saat 03.45-03.50 gibi aradığını belirterek, Kendileri, 'Giderseniz iyi olur' dedi. 'Milletimiz, çocuklar ürkmüştür. Bu vesileyle orada devletin bulunmasında fayda vardır' dedi. Biz de, 1 saat içerisinde oraya intikal ettik dedi.
4.11.2022Gündem
Afganistan’da İçişleri Bakanlığı yerleşkesindeki camide patlama: 4 ölü, 25 yaralı
Afganistan’da İçişleri Bakanlığı yerleşkesindeki camide patlama: 4 ölü, 25 yaralıAfganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan İçişleri Bakanlığı yerleşkesinin içerisindeki camide meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.
5.10.2022Dünya
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Tek kutuplu hegemonya amansız bir şekilde çöküyor
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Tek kutuplu hegemonya amansız bir şekilde çöküyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tek kutuplu dünya düzeninin çökmeye başladığını ve Batı'nın bunu kabullenemediğini ifade ederek, "Batı renkli ve kanlı devrimleri kışkırtmaya hazır" dedi.
29.09.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Çatışmaların yaklaşık yüzde 60’ı da İslam İşbirliği Birliği Teşkilatının coğrafyasında gerçekleşiyor
Bakan Çavuşoğlu: Çatışmaların yaklaşık yüzde 60’ı da İslam İşbirliği Birliği Teşkilatının coğrafyasında gerçekleşiyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York’taki İslam İşbirliği Teşkilatı Yıllık Koordinasyon Toplantısı’ndaki hitabında, “İki milyardan fazla kişi çatışma bölgelerinde yaşıyor. Bu çatışmaların yaklaşık yüzde 60’ı da İslam İşbirliği Birliği Teşkilatının coğrafyasında gerçekleşiyor” ifadelerini kullanarak, “Kıbrıslı Türkler haksız bir izolasyon ve ambargoyla karşı karşıya” dedi.
22.09.2022Siyaset
11 Eylül saldırısını kim yaptı, kaç kişi öldü? 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısı neden oldu? 11 Eylül saldırısı nedir?
11 Eylül saldırısını kim yaptı, kaç kişi öldü? 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısı neden oldu? 11 Eylül saldırısı nedir?Afganistan ve Irak'ın işgaline zemin hazırlayan, seyahatten kültüre dünyanın seyrini değiştiren yaşam 11 Eylül saldırısı dünyada İslamofobi'yi de arttırdı. 11 Eylül saldırılarının üzerinden 21 yıl geçerken, “11 Eylül saldırısını kim yaptı, kaç kişi öldü? 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısı neden oldu? 11 Eylül saldırısı nedir?” sorularına da yanıt aranıyor.
10.09.2022Dünya
Afganistan'daki sel felaketinde can kaybı 182'ye yükseldi
Afganistan'daki sel felaketinde can kaybı 182'ye yükseldiAfganistan'da şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketinde can kaybı 182'ye yükseldi.
25.08.2022Dünya
Taliban, Afgan mültecilerin durumunu görüşmek üzere Türkiye’ye heyet gönderecek
Taliban, Afgan mültecilerin durumunu görüşmek üzere Türkiye’ye heyet gönderecekTaliban, Afganistan Göç ve Mülteciler Bakanlığı'ndan bir heyetin Afgan mültecilerin durumunu araştırmak için Türkiye'ye gideceğini açıkladı.
17.08.2022Gündem
El Kaide lideri Zevahiri'yi balkonda Hellfire füzeleriyle vuruldu!
El Kaide lideri Zevahiri'yi balkonda Hellfire füzeleriyle vuruldu!ABD, terör örgütü El Kaide'nin lideri Eymen el Zevahiri'yi Afganistan'da silahlı insansız hava aracından ateşlenen füzeyle öldürdü. Dünya, Zevahiri'nin öldürüldüğünü gece yarısı 00.27'de Amerikan Associated Press (AP) haber ajansının 'acil' koduyla geçtiği haberle öğrendi.
2.08.2022Dünya
Kabil’den dehşete düşüren kareler! Cesetler sokaklara taştı, köpekler bile kullanıyor...
Kabil’den dehşete düşüren kareler! Cesetler sokaklara taştı, köpekler bile kullanıyor...Taliban’ın kontrolü tamamen ele geçirdiği Afganistan’dan dünyayı dehşete düşüren kareler geldi. Uluslararası basına yansıyan fotoğraflar, eroin ve afyon bağımlısı olan onlarca insanın, Kabil'e bakan bir tepenin üzerinde kötü şartlarda yaşadığını ortaya koydu. Fotoğraflarda, köpekler de uyuşturucuları paylaşmak için dolaşırken görülüyor. Aşırı dozda uyuşturucudan ölen insan ve hayvan cesetleri çöplerin arasında yayılmış halde duruyor. İşte Afganistan’ın arka sokaklarından insanlığı utandıran o fotoğraflar....
20.07.2022Dünya
İbrahim Kalın duyurdu! Türkiye, kritik dörtlü zirveye katılacak
İbrahim Kalın duyurdu! Türkiye, kritik dörtlü zirveye katılacakSon dakika gelişmesi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine dair önemli ifadeler kullanan Kalın, "Biz İsveç ve Finlandiyalı muhataplarımızla iki toplantı yaptık. Ankara ve Brüksel'de. Dün Cumhurbaşkanımızın NATO Genel Sekreteri ile yaptığı telefon görüşmesiyle binaen biz Sedat Bey'le yarın Brüksel'e gidiyoruz. Bize göre müzakere ettiğimiz konuları bir yere getirdik. Buradan geri adım atmamız mümkün değil. Oradan Madrid'e geçeceğiz. Salı günü NATO Genel Sekreteri'nin ricası üzerine Cumhurbaşkanımızın katılımı üzerine Türkiye, NATO, İsveç ve Finlandiya zirvesi yapılacak. NATO zirvesinden önce bu zirve olacak. Bu zirveye katılmak pozisyonumuzdan geri adım atacağımız anlamına gelmiyor." dedi. İşte tüm detaylar...
26.06.2022Siyaset
Afganistan depremi kaç şiddetinde oldu, kaç kişi öldü? Afganistan’ın nüfusu kaç, dini ne, Müslüman mı, Afganistan deprem bölgesi mi?
Afganistan depremi kaç şiddetinde oldu, kaç kişi öldü? Afganistan’ın nüfusu kaç, dini ne, Müslüman mı, Afganistan deprem bölgesi mi?Doğudaki Paktika bölgesinde gece yarısı meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki deprem, Pakistan ve Hindistan'da da hissedildi. Onlarca ev yerle bir olurken, çok sayıda insan enkaz altında kaldı. Peki, Afganistan depremi kaç şiddetinde oldu, kaç kişi öldü? Afganistan’ın nüfusu kaç, dini ne, Müslüman mı, Afganistan deprem bölgesi mi?
22.06.2022Dünya
Afganistan'da 6.1 büyüklüğünde deprem! En az 1000 kişi hayatını kaybetti
Afganistan'da 6.1 büyüklüğünde deprem! En az 1000 kişi hayatını kaybettiAfganistan’ın Pakistan sınırına yakın Host kentinin 44 kilometre güneybatısında meydana gelen şiddetli depremde en az 1000 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi de yaralandı. Deprem bölgesinden ilk kareler geldi.
22.06.2022Dünya
Dünyada yalnızlaşan Rusya'dan Taliban hamlesi! Ters köşe yapacaklar
Dünyada yalnızlaşan Rusya'dan Taliban hamlesi! Ters köşe yapacaklarRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov yaptığı açıklamada, Taliban için Rusya'nın kaygılarının azaldığını ima ederek Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban’ı tanıyabileceklerini ifade etti. Afganistan'da, Taliban’ın tüm ülkede kontrolü ele geçirmesinin ardından birçok ülke Taliban yönetimini tanımama kararı almıştı.
14.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Finlandiya ve İsveç'e NATO çağrısı!
Bakan Çavuşoğlu'ndan Finlandiya ve İsveç'e NATO çağrısı!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO üyelik başvurularını görüşmek üzere Ankara’ya gelen İsveç ve Finlandiya heyetlerine, Türkiye’nin endişe ve beklentileri net şekilde kapsayan belgeyi verdiklerini belirterek, “Bir an önce üye olmak isteyen onlar. Bunu istiyorlarsa beklenen adımları atmalılar” dedi.
26.05.2022Siyaset
Afganistan'da kadın sunucu ve muhabirler yüzlerini kapatacak
Afganistan'da kadın sunucu ve muhabirler yüzlerini kapatacakAfganistan'da Taliban yönetimi ekrandaki kadın sunucu ve muhabirlere yayın sırasında yüzünü kapatma zorunluluğu getirdi.
20.05.2022Dünya
Afganistan'da beklenen oluyor! Ve yasaklandı
Afganistan'da beklenen oluyor! Ve yasaklandıAfganistan'da kontrolü elinde bulunduran Taliban yönetimi, kadınların halka açık yerlerde burka giymelerinin zorunlu olduğunu duyurdu.
7.05.2022Dünya
Göç İdaresi Başkanı Ünlü: Suriyelilere bayrama özel izin yok
Göç İdaresi Başkanı Ünlü: Suriyelilere bayrama özel izin yokİçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü, 2016 yılından bu yana Suriye'de güvenliği sağlanan bölgelere 2017 sonrası ilk bayramlarda giden Suriyelilerden yaklaşık 150 bininin sağlanan huzur ve güven ortamı ile hizmetleri görüp, geri gelmediğini söyledi. Ünlü, bayrama gidip geri gelmeyenlerin oranın son 2 bayram ciddi azaldığına dikkat çekerek, "Bundan sonra bayrama has böyle gidip, geri gelmelere izin verilmemesi yönünde karar alındı" dedi.
27.04.2022Gündem
Türkiye dünyaya duyurdu! Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili son dakika gelişmesi...
Türkiye dünyaya duyurdu! Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili son dakika gelişmesi...Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere dış politika konularıyla ilgili değerlendirmede bulunarak, "Türkiye'nin masada olmasını iki tarafın da istemesi dengeli politikamızı gösteriyor." dedi.
31.03.2022Siyaset
Ödemelere zam geliyor! Bakan müjdeyi duyurdu, 2 bin 600 lira olacak
Ödemelere zam geliyor! Bakan müjdeyi duyurdu, 2 bin 600 lira olacakŞehit yakınları ve gaziler için yapılan ödemeler artıyor. Bakan sevindiren haberi duyurdu. Nisan ayından itibaren 2 bin 600 lira olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık şehit ve gazi yakınlarına gerçekleştirilen ödemeler hakkında önemli bilgiler vererek, yapılan bağışların şeffaf bir şekilde paylaşıldığını belirterek daha önce bin 500 TL olan ödemelerin Nisan ayından itibaren 2 bin 600 TL olacağını açıkladı. İşte son dakika haberin detayları...
26.03.2022Ekonomi
Airbnb'den ücretsiz konaklama imkanı! Ukrayna- Rusya savaşı sonrası flaş karar
Airbnb'den ücretsiz konaklama imkanı! Ukrayna- Rusya savaşı sonrası flaş kararRusya'nın Ukraynalı sivillere karşı yaptığı saldırılar sonucunda evini terk etmek zorunda kalan ve yurt dışına çıkış yapacaklara yönelik Airbnb yeni bir kampanya başlattı. Airbnb işgalden kaçan 100 bin Ukraynalı mülteciye komşu Avrupa ülkelerinde ücretsiz olarak kısa süreli konut ve uzun süreli konaklamalar sunmaya başladı.
28.02.2022Ekonomi
ABD'den DEAŞ hamlesi! Ghafari'nin başına 10 milyon dolar ödül koyuldu!
ABD'den DEAŞ hamlesi! Ghafari'nin başına 10 milyon dolar ödül koyuldu!ABD Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü DEAŞ’ın Horasan kolunun lideri olarak bilinen Sanaullah Ghafari'nin yakalanmasına yardımcı olacak kişiye 10 milyon dolar para ödülü verileceğini açıkladı.
7.02.2022Dünya
ABD Başkanı Biden'dan Taliban'a çağrı: Serbest bırakın!
ABD Başkanı Biden'dan Taliban'a çağrı: Serbest bırakın!ABD Başkanı Joe Biden, Taliban’dan rehin tutulan ABD’li inşaat mühendisi Mark Frerichs’in serbest bırakılması çağrısında bulundu.
30.01.2022Dünya
Rusya - Ukrayna geriliminde flaş gelişme! Türkiye detayı ortaya çıktı
Rusya - Ukrayna geriliminde flaş gelişme! Türkiye detayı ortaya çıktıUkrayna-Rusya gerilimi sürerken diplomatik kaynaklardan önemli açıklamalar yapıldı. Türkiye'nin ara buluculuğuna hem Ukrayna hem de Rusya'nın sıcak baktığı belirtildi. Türkiye'nin pozisyonun net olduğunun altı çizildi.
20.01.2022Dünya
Afgan bebekle ilgili flaş gelişme! ABD askerlerine teslim edilmişti...
Afgan bebekle ilgili flaş gelişme! ABD askerlerine teslim edilmişti...Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'de kontrolü ele geçirmesinin ardından ezilme tehlikesi ile karşı karşıya kalan ve bu sırada ABD askerlerine teslim edilen Afgan bebeğin akıbeti belli oldu. Akıllara o an çekilen kare ile kazınan Afgan bebek sonunda ailesine kavuştu.
9.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Taliban ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki taliban haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.