Sektör

Sektör

Son dakika sektör haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sektör ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sektör haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sektör

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sektör gelişmeleri de dahil olmak üzere 12.807 sektör haberi bulunmuştur. Tüm sektör haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hayal Köseoğlu: Sektörde çok tatsız deneyimlerim var
Hayal Köseoğlu: Sektörde çok tatsız deneyimlerim varOyuncu Hayal Köseoğlu, önceki gün oyunculuk sektörü hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Köseoğlu, önceki gün ünlü bir kozmetik markasının yeni yıl davetinde boy gösterdi. Davette gazetecilerle bir araya gelerek çarpıcı açıklamalarda bulunan ünlü isim, sektörde görmek istemediği bir isim olduğunu itiraf etti.
8.12.2022Magazin
Ev fiyatlarını arttırıyor! Ev alacak milyonlarca vatandaşa kritik uyarı
Ev fiyatlarını arttırıyor! Ev alacak milyonlarca vatandaşa kritik uyarıEv fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Ev fiyatlarını arttırıyor. Çimento, demir, enerji fiyatlarındaki yükseliş ve arsa yetersizliği gibi sorunlarla boğuşan konut sektöründe şimdi de personel kıtlığı yaşanıyor. Nitelikli personelin çoğunun Türk müteahhitlerin yurtdışındaki işlerinde çalışmaya gittiğini belirten sektör yetkilileri, eleman kıtlığının personel maliyetini artırdığını bunun da konut fiyatlarına yansıdığını söylüyor. İşte ev fiyatlarıyla ilgili son dakika tüm detaylar...
8.12.2022Ekonomi
Çiftçilere kritik uyarı: Tedbirinizi alın
Çiftçilere kritik uyarı: Tedbirinizi alınKırıkkale'de çiftçilere yönelik düzenlenen "Tarımsal Kuraklıkla Mücadelede Tasarruflu Su Kullanımı" konulu konferansta konuşan Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy Yıldırım, yağış miktarı ve şeklinin düzensiz olmasından dolayı Ekim ayından hasat dönemine kadar toprak suyunu koruyucu tedbirin alınması gerektiğini söyledi.
7.12.2022Ekonomi
EYT'de yaş sınırı mı geliyor? 48 ve 50 yaş detayı ile ilgili flaş gelişme
EYT'de yaş sınırı mı geliyor? 48 ve 50 yaş detayı ile ilgili flaş gelişmeEYT ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Nihai karar öncesi art arda görüşmeler yapılırken, emeklilikte yaşa takılanlara yaş şartı mı geliyor sorusu merak konusu oldu. İşletmelerin kıdem tazminatı yükünü hafifletmek için yeni sistem de gündemde. İşte EYT ile ilgili detaylar...
7.12.2022Emekli
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! Fiyat artışı yüzde 230’u geçti
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! Fiyat artışı yüzde 230’u geçtiArabası olan herkesi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Son 1 yılda kasko fiyatlarındaki artış ikiye katlandı, sürücüler artık kaskosuz trafiğe çıkmaya başladı. Geçen sene ortalama 1.750 liraya kasko yaptıran bir sürücü, bu sene aynı kaskoyu 5.350 liraya yaptırıyor. Peki fiyatlar neden bu kadar arttı, artış devam edecek mi, tüketiciler ne yapmalı? İşte, kasko ile ilgili tüm merak edilenler...
7.12.2022Otomobil
16 bin fidan toprakla buluştu
16 bin fidan toprakla buluştu”Ormanları Yarına Taşıyoruz” projesi kapsamında Ege Orman Vakfı ile iş birliği yapan Aras Kargo’nun 16 bin çalışanı adına yaptığı 16 bin adet fidan bağışının dikim töreni İzmit’te gerçekleştirildi.
5.12.2022Ekonomi
Enflasyon rakamları açıklandı!
Enflasyon rakamları açıklandı!Tüketici Fiyat Endeksi kasımda yüzde 2,88 artış gösterdi. Yıllık enflasyon yüzde 84,39 oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını açıkladı.
5.12.2022Ekonomi
'Efsane indirim'ler sonrası bakanlık harekete geçti!
'Efsane indirim'ler sonrası bakanlık harekete geçti!Ticaret Bakanlığı, Türkiye'de kasım ayında 'efsane cuma', 'şahane kasım', 'şahane cuma' gibi sloganlar kullanılarak gerçekleştirilen indirim kampanyalarını mercek altına aldı. Bakanlığa bildirilen şikayetler arasında kampanyalarda belirtilen indirim tutar ve oranlarının gerçeği yansıtmaması, indirimli fiyatların uygulandığı tarih aralığının belirtilmemesi yoğunlukta yer aldı. Kasım indirimlerine ilişkin incelemelerin sonucu ocak ayında toplanacak Reklam Kurulu'nda karara bağlanacak.
3.12.2022Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar: Tek tipleşmiş yükseköğretimin geleceğe katkısı olmaz
YÖK Başkanı Özvar: Tek tipleşmiş yükseköğretimin geleceğe katkısı olmazYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Tek tipleşmiş bir yükseköğretim yapısının ne topluma ne iş dünyasına ne de ülkenin geleceğine bir katkısı olacağını düşünmüyorum. Kurumsal tek tipleşmeyi bir anlamda kaynak israfı olarak da görüyoruz. Bu nedenle kurumsal çeşitlilik, bizim birincil önceliklerimiz arasındadır" dedi.
2.12.2022Eğitim
Savcıdan hakime, öğretmenden akademisyene; Türk insanının sahte mesleklerle imtihanı!
Savcıdan hakime, öğretmenden akademisyene; Türk insanının sahte mesleklerle imtihanı!Tekirdağ’da ortaya çıkan sahte doktor skandalı, Türkiye’de yakın zamanda yaşanan diğer sahtekarlıkları akıllara getirdi. Öyle ki hakim olmadığı halde savcı eşini kandıran da var, öğretmen olmadığı halde okulda müdürlük yapan da... Akademisyenin yaptığı oyun ise şeytanın bile aklına gelmeyecek cinsten. İşte Türk insanının sahte mesleklerle imtihanı...
1.12.2022Gündem
Fiyat İstikrar Komitesi nedir, kimlerden oluşur? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek?
Fiyat İstikrar Komitesi nedir, kimlerden oluşur? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek? Hükümetten ekonomi ile ilgili yeni önlemler yolda! Enflasyonla mücadele kapsamında fahiş fiyatlar ile ilgili hükümet yeni adımlar atıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda ekonomi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu ve marketler ile ilgili kontrollerin sıkılaştırılacağını belirtti. Fiyat İstikrar Komitesi'ni kurarak takibini zincir marketlerde fiyat denetimlerinin arttırılacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyat farklılıklarının önüne geçeceklerini ve Fiyat İstikrar Komitesi’nin çalışmalara başlayacağını söyledi. Peki, Fiyat İstikrar Komitesi nedir? Zincir marketler nasıl denetlenecek? Fiyat farklılıkları nasıl giderilecek? Fiyat İstikrar Komitesi marketleri nasıl denetleyecek, ceza verecek mi? Marketlerdeki fahiş fiyat farklılıkları nasıl önlenecek? İşte detaylar…
30.11.2022Ekonomi
Arabası olan herkes için geçerli! Havale ve EFT ile ödeme yok, uyarı geldi
Arabası olan herkes için geçerli! Havale ve EFT ile ödeme yok, uyarı geldiTrafik sigortası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yeni yol haritasına göre trafik sigortasına sıfırıncı ve sekizinci basamak uygulaması geliyor, sistem değişiyor. Düzenlemeye göre sıfırıncı basamağa yüzde 200 sürprim, sekizinci basamağa yüzde 50 indirim yapılacak. Düzenleme kazasız sürücüler için avantaj sağlayacak. Uzmanlar bu gelişmeye ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunurken, aynı zamanda son dönemde artan dolandırıcılıklara karşı da uyarılar geliyor. Online poliçe ödemelerinde, sigorta şirketlerinin kişisel IBAN’lar üzerinden havale/EFT gibi yöntemlerle ödeme almadığına vurgu yapılıyor. İşte detaylar...
30.11.2022Ekonomi
Hibrit Görüntülüme Sistemi ve 50MP ön kamerası ile vivo V25 5G satışa sunuldu
Hibrit Görüntülüme Sistemi ve 50MP ön kamerası ile vivo V25 5G satışa sunulduvivo’nun Türkiye’de "Her Anıya Değer" sloganıyla kullanıcılarla buluşturduğu FIFA Dünya Kupası 2022 Resmi Akıllı Telefonu V25 5G modeli, başarıyla tamamladığı kontrol testlerinin yanı sıra üstün kamera teknolojisiyle yaratıcılığı yeni bir boyuta taşıyor, göz alıcı renklerle şık görünümleri mümkün kılıyor.
28.11.2022Advertorial
Tapuda yeni dönem! Ev alım satımlarında sistem değişiyor
Tapuda yeni dönem! Ev alım satımlarında sistem değişiyorEv almak isteyenleri ve evini satanları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kuruldu, resmen hayata geçti. İşte vatandaşlara rahat bir nefes aldıracak sistemin detayları...
28.11.2022Ekonomi
Paylaşma Günü’nde STK’ları güçlendirecek hazırlık
Paylaşma Günü’nde STK’ları güçlendirecek hazırlık2012 yılında ABD’de başlayan, 2022 itibarıyla 80’den fazla ülkede bir sosyal sorumluluk hareketi olarak yayılan Giving Tuesday, ülkemizde iki yıldır Paylaşma Günü olarak düzenleniyor.
28.11.2022Ekonomi
Çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Özel sektör çalışanına 1000 lira destek
Çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Özel sektör çalışanına 1000 lira destekÇalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. 1000 lira doğal gaz ve elektrik yardımı yapılacak. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, artık özel sektör çalışanlarına verilen 1000 liralık doğalgaz ve ısınma (kömür, odun) yardımı, vergi ve SGK primine tabi tutulmayacak. Elektrik, doğalgaz ve diğer ısınma giderlerine karşılık olsa dahi bu tutarın üzerinde bir ödeme yapılması halinde, 1.000 TL’yi aşan kısım ücret olarak gelir vergisi ve SGK primine tabi tutulacak. İşte çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
28.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: 11.9 milyon ton tahıl, tahıl koridorundan taşındı
Bakan Kirişci: 11.9 milyon ton tahıl, tahıl koridorundan taşındıTürkiye Tarım Politikaları Toplantısı, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin katılımıyla Çamlıca DSİ’de gerçekleştirildi. Tahıl koridoruna ilişkin verileri aktaran Bakan Kirişci, “Bugüne kadar 491 gemi tahıl koridorundan geçmiş, 11.9 milyon ton tahıl ve diğer ürünler bu koridordan taşınmış” dedi.
27.11.2022Siyaset
Kasım ayında 48 binden fazla kişi işten çıkarıldı
Kasım ayında 48 binden fazla kişi işten çıkarıldıTeknoloji şirketlerinden arka arkaya gelen işten çıkarma ve işe alımları durdurmaya yönelik açıklamalar, sektör çalışanlarında da endişe yaratmaya başladı. ABD'de işten çıkarılanların sayısı 100 bini aştı. Sadece kasım ayında çoğu Twitter ve Meta çalışanı olmak üzere 48 binden fazla teknoloji çalışanın işine son verildi. Önümüzdeki günlerde bu sayının daha da artması bekleniyor.
27.11.2022Ekonomi
Bakan Akar: En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir
Bakan Akar: En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektirPakistan MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen PNS Khaibar'ın denize iniş töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Pençe Kılıç Harekatı'nda toplam 326 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir. Pençe Kılıç Harekatı da göstermiştir ki Türk Silahlı Kuvvetleri üstün operasyonel kapasiteye sahip dünyanın sayılı ordularından biridir" dedi.
25.11.2022Gündem
Tatil sektöründe yeni dönem! 'Doğaya dönüş var' deyip açıkladı
Tatil sektöründe yeni dönem! 'Doğaya dönüş var' deyip açıkladıTatil yapacak milyonlarca insanı ilgilendiren son dakika açıklaması! Turizm sektöründe yeni dönem resmen başladı. Tatil sektöründe rekor kırılacağını ifade eden Turizmci Korhan Alşan, "Şu anda doğaya karşı bir dönüş var. Lüks kavramı eskiden varak bir avize, deri koltukken, şu anda bir ağacın kabuğuna dokunabilmek, yalınayak ahşabın üzerinde yürüyebilmeye dönüştü" dedi.
25.11.2022Ekonomi
Evi olan herkesi ilgilendiriyor! Yüzde 61,5 oranında artıyor
Evi olan herkesi ilgilendiriyor! Yüzde 61,5 oranında artıyorEmlak vergisi 2. taksit ödemesi, 30 Kasım 2022 Çarşamba gününe kadar gerçekleştirilebilecek. Emlak vergisinin zamanında ödemeyen mükellef geciken taksit için her ay 6183 Sayılı Kanun hükmüne göre tespit edilen oranda gecikme zammı ödemek zorunda kalıyor. Resmi Gazetede yayınlanan Yeniden Değerleme Oranı’nın (YDO) %122,93 olarak açıklanması 2023’te emlak, çevre temizlik vergileri ve tapu kadastro harçlarını da önemli oranda artıracak. Sektör temsilcisi Arzu Turan YDO’nun gayrimenkulle ilgili ödemelere yansımasını örneklerle anlattı.
25.11.2022Ekonomi
Bakan Koca tarih verdi! Binlerce atama yapılacak
Bakan Koca tarih verdi! Binlerce atama yapılacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "En geç 15 Ocak'a kadar 27 bin hekimin açıktan atamalarını yapacağız. Hekimlerimizin verimliliğini artırmaya çalışıyor, bunun için de 32 bin tıbbi sekreter alıyoruz." dedi.
24.11.2022Gündem
Bakan Ersoy: Turizm gelirlerinde 2019'a oranla yüzde 14 artış göstermeyi başardık
Bakan Ersoy: Turizm gelirlerinde 2019'a oranla yüzde 14 artış göstermeyi başardıkKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde kişi başı gecelik ortalama harcamanın 90 dolara yükselmesini öngördüklerini belirtti. Turizmdeki en iyi yıl olan 2019'a göre İtalya, İspanya, Yunanistan gibi Akdeniz ülkelerinin gelirde geride kalırken, Türkiye'nin artış gösterdiğini ifade eden Bakan Ersoy, "İtalya yüzde 13, İspanya yüzde 6, Yunanistan yüzde 4 oranında 2019 rakamlarının gerisinde kalmış durumda. Biz Türkiye olarak turizm gelirlerinde 2019'a oranla yüzde 14 artış göstermeyi başardık. Eğer yıl sonu tahminlerimiz gerçekleşirse, ziyaretçi sayısında 2019'la farkı neredeyse kapatmış olacağız. Turizm gelirlerinde ise 2019'un çok üzerinde bir artış yakalayacağız" dedi.
24.11.2022Yaşam
Temizlik ürünleri ile ilgili indirim açıklaması! Dikkat çeken '6 ay' çağrısı
Temizlik ürünleri ile ilgili indirim açıklaması! Dikkat çeken '6 ay' çağrısıTemizlik başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerinde geçtiğimiz Nisan ayında KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e indirilmesi tüketicilere nefes aldırdı. Market markalı ürünlere talebin ciddi oranda arttığını hatırlatan uzmanlar ciroların arttığını belirterek önemli uyarılarda bulundular.
22.11.2022Ekonomi
Sinema sektörüne 92 milyon lira destek
Sinema sektörüne 92 milyon lira destekKültür ve Turizm Bakanlığı'nca, sinema sektörüne 2022 yılı içerisinde 293 proje için 92 milyon 198 bin lira destek sağlandı.
22.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sektör ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sektör haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.