Enerji

Enerji

Son dakika enerji haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan enerji ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını enerji haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Enerji

haberleri sayfasında son dakika yaşanan enerji gelişmeleri de dahil olmak üzere 25.591 enerji haberi bulunmuştur. Tüm enerji haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yamyam güneş fırtınası nedir, dünyayı ne zaman etkileyecek? Yamyam güneş fırtınasının etkileri nelerdir?
Yamyam güneş fırtınası nedir, dünyayı ne zaman etkileyecek? Yamyam güneş fırtınasının etkileri nelerdir? ‘Yamyam’ olarak adlandırılan Güneş patlamaları Dünya’yı etkileyecek. Koronal kütle atımı (CME) olarak bilinen Güneş’ten gelen parçacıkların fırlaması ile Dünya’da GPS sistemlerinde sorun oluşabileceği aktarıldı. Peki, Yamyam güneş fırtınası nedir, neden yamyam deniliyor, dünyayı ne zaman etkileyecek? Yamyam güneş fırtınasının etkileri nelerdir?
Bakan Dönmez duyurdu! Abdülhamid Han gemisi sondaja başladı
Bakan Dönmez duyurdu! Abdülhamid Han gemisi sondaja başladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Abdülhamid Han sondaj gemimiz Yörükler-1 kuyusunda ilk sondajına başladı. Karadeniz'in sevincini bu kez Akdeniz'deki yeni müjdelerle yaşatmaya kararlıyız." dedi.
17.08.2022Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda enerji sektörünün görünümü görüşüldü! Toplantı sonrası açıklama
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda enerji sektörünün görünümü görüşüldü! Toplantı sonrası açıklamaEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısının ardından yapılan açıklamada, "Ham petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki son dönem seyir de dahil olmak üzere küresel düzeydeki gelişmeler dikkate alınarak ülkemiz enerji sektörünün görünümü ve gelecek dönem potansiyel eğilimleri değerlendirilmiştir" denildi.
17.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den vergi açıklaması! Herkesi ilgilendiriyor
Bakan Nebati'den vergi açıklaması! Herkesi ilgilendiriyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Esnafımızdan işçilerimize, çiftçilerimizden yatırımcılarımıza kadar tüm kesimleri ilgilendiren vergi politikalarını hayata geçiriyoruz'' dedi.
17.08.2022Ekonomi
Kalyon Holding'den CHP'nin iddiaları hakkında açıklama
Kalyon Holding'den CHP'nin iddiaları hakkında açıklamaKalyon Holding, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın, 'Kalyon PV güneş paneli fabrikasının yüzde 50 hissesinin yabancılara satıldığı’ iddiasını yalanladı. Konuyla ilgili Kalyon Holding'den açıklama yapıldı
17.08.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den sabit saat açıklaması
Bakan Dönmez'den sabit saat açıklamasıKış aylarında tartışma konusu olan sabit saat uygulamasına yönelik eleştirileri cevaplayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, uygulamanın elektrik verimliliğine kayda değer katkı sağladığını belirtti.
17.08.2022Ekonomi
Islanmış deride güneşin hasar verici etkisi yüzde 50 artıyor
Islanmış deride güneşin hasar verici etkisi yüzde 50 artıyorPamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Metin, güneşin ciltte yaşlanma, kanser ve güneş çarpması ile ölüme bile yol açabileceğini belirterek, "Islanmış deride güneşin hasar verici etkisi yüzde 50 artıyor" dedi.
16.08.2022Yaşam
Beyni genç tutuyor, kanser riskini düşürüyor! Doğal probiyotik, her gün yiyenlerde...
Beyni genç tutuyor, kanser riskini düşürüyor! Doğal probiyotik, her gün yiyenlerde...Mükemmel bir B9 kaynağı, aynı zamanda B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini ve B6 vitamini içeriyor, Hem bağırsak sağlığını hem de zihinsel sağlığı destekliyor, doğal probiyotik içeriyor. Ruh hali düşük hastalara önerilen ilk besinlerden biri, bağışıklığı güçlendiriyor ve beyin sağlığını destekliyor. Aşırı iltihabı azaltmaya yardımcı olan bir antioksidan, hücrelerin büyümesine, enerji üretilmesine ve yağlarla ilaçlar gibi dış maddelerin parçalanmasına yardımcı oluyor. İşte insan sağlığı için mucize etkiler olan besinler...
16.08.2022Sağlık
Doğal gaz desteği! Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Düğmeye basıldı
Doğal gaz desteği! Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Düğmeye basıldıDoğal gaz desteği ile ilgili son dakika gelişmesi. Hükümet doğal gaz desteği ile ilgili düğmeye bastı. E-Devlet üzerinden yapılacak. Elektrik ve doğalgazda uyguladığı sübvansiyon ile vatandaşa 100 milyar liralık destekte bulunan hükümet, şimdi de bütçeye koyduğu 3 milyar lira ile 4 milyon vatandaşın hanesine nakdi doğal gaz desteği yapacak. İşte doğal gaz desteği ile ilgili milyonlarca vatandaşı ilgilendiren tüm detaylar...
16.08.2022Ekonomi
Günlük 21 Euro bedelle Türkiye tatili! Hedef 150 milyon Avrupalı emekli turist...
Günlük 21 Euro bedelle Türkiye tatili! Hedef 150 milyon Avrupalı emekli turist...Türkiye turizminin en önemli destinasyonları arasında yer alan Antalya, şimdiden kış turizmine yönelik planlarını yapmaya başladı. Avrupa’da yaşayan yaklaşık 150 milyonluk emekliyi hedef pazar olarak seçen turizmciler, Avrupa’da hızla yükselen yaşam maliyetlerinin Antalya’daki kış turizminin önünü açacağını düşünüyor. Bu konuda özel bir çalışma hazırlayan 30 yıllık turizmci ve Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz, Avrupa’da hızla artan enerji fiyatlarının özellikle Almanya’da yaşayan emeklileri uzun süreli tatile yönlendireceğini vurguladı.
16.08.2022Ekonomi
Çoğunluk evden çalışmayı tercih ediyor! Ofisler boş kaldı
Çoğunluk evden çalışmayı tercih ediyor! Ofisler boş kaldıİngiltere'de 43 işyerini kapsayan bir araştırma, pandemi sonrasında uzaktan çalışmaya yönelimi gösterdi. Rapora göre, çalışanlar haftada ortalama 1,5 günü ofiste geçirirken çoğunluk evden çalışmayı tercih ediyor.
15.08.2022Ekonomi
Astrokartografi nedir? Astrokartografi haritası nasıl çıkarılır? Astrokartografiye nasıl bakılır?
Astrokartografi nedir? Astrokartografi haritası nasıl çıkarılır? Astrokartografiye nasıl bakılır? Astroloji pek çok yönüyle bize farklı bakış açıları sunar. Güneş burcu, yükselen burçlar, ay burcu ve hatta belki de gezegensel yerleşimler bunlardan birkaçı. Astrokartografi, gezegenlerin yaşam tarzınıza ve refahınıza dahil etmenin yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ruhunuzu dinlendirecek, kendinizi huzurlu hissedeceğiniz yeni bir yer keşfetmek için burcunuzun özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Peki, Astrokartografi nedir? Astrokartografi haritası nasıl çıkarılır? Astrokartografiye nasıl bakılır? Astrokartografi sembolleri neler? İşte detaylar…
15.08.2022Astroloji
Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) işçi alımı yapacak mı? TTK 3 bin işçi alımı ne zaman?
Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) işçi alımı yapacak mı? TTK 3 bin işçi alımı ne zaman? Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) ilanları bölge halkı tarafından yoğun ilgi görüyor. TKK’nın bu yıl işçi alımı yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Maden İşçi Sendikaları TTK’ya işçi alımının hem istihdamı hem de üretimi arttıracağını belirtiyor. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşme sağlandı. Pek çok kişi de İŞKUR üzerinden TKK işçi alımları olup olmadığını sıklıkla araştırıyor. Peki, Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) işçi alımı yapacak mı? TTK işçi alımı olacak mı? TTK’da işçi açığı var mı? TTK işçi alımı ne zaman? İşte konu ile ilgili detaylar…
TOGG'dan sürü halinde test sürüşü! Vatandaşın kamerasına yansıdı
TOGG'dan sürü halinde test sürüşü! Vatandaşın kamerasına yansıdıTürkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'dan yeni bir görüntü geldi. TOGG'un sürü halindeki sürüş anı bir vatandaşın kamerasına yansıdı.
15.08.2022Ekonomi
Abdülhamid Han gemisinin dikkat çeken hikayesi! Zincirleri kıran o sihirli soru
Abdülhamid Han gemisinin dikkat çeken hikayesi! Zincirleri kıran o sihirli soruHürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Abdülhamid Han gemisinin hikayesini yazdı. Çekirge, yazıda 6 Nisan 2017 tarihindeki atılan önemli adımı ve Abdülhamid Han gemisinin bilinmeyen detaylarını anlattı.
14.08.2022Gündem
Bakan Dönmez: Batıda ne varsa doğuda da o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük
Bakan Dönmez: Batıda ne varsa doğuda da o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdükEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle, batıda ne varsa doğuda da o olacak anlayışıyla 81 ilin tamamına doğalgazı götürdük” dedi.
13.08.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: 40 çeşit üründe indirim başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu: 40 çeşit üründe indirim başlıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum'da yapımı tamamlanan hizmetlerin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Koyun kuzu da yüzde 25 indirim yaptık. Pazartesiden itibaren büyükbaşta da yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. 40 çeşit üründe, Tarım Kredi Kooperatiflerinde ciddi bir indirime gidiyoruz." dedi.
13.08.2022Siyaset
Balıklı Rum Hastanesi'nde felaket atlatılmıştı! İtfaiye raporu ortaya çıktı: İşte yangının nedeni
Balıklı Rum Hastanesi'nde felaket atlatılmıştı! İtfaiye raporu ortaya çıktı: İşte yangının nedeniİstanbul Zeytinburnu’nda bulunan Balıklı Rum Hastanesi’nin yaşlıların kaldığı bölümde çıkan yağında büyük bir facia atlatılmıştı… Burada kalan 104 yaşlı yanmaktan son anda kurtarılmıştı… Peki o yangın neden çıktı… İtfaiye raporunda ne var….
13.08.2022Gündem
Kanser hastası milyonlara umut olacak gelişme! Türk bilim insanları duyurdu: Tümörü yok edecek
Kanser hastası milyonlara umut olacak gelişme! Türk bilim insanları duyurdu: Tümörü yok edecekKanser hastası milyonlara umut olacak gelişme! Türk bilim insanları geliştirdi, tümörü yok edecek. Nano Thera Araştırma Grubu, kanser tedavisinde kullanmayı hedefledikleri Odaklanmış Ultrason Terapisi çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Dr. Öğr. Üyesi Ömer Aydın, “Odaklanmış Ultrason Terapi ile tümörü belli bir odak noktasında toplayıp yok etmeyi hedefliyoruz” dedi.
13.08.2022Sağlık
Özgü Kaya kırmızı bikinisi ve fit vücuduyla dikkat çekti
Özgü Kaya kırmızı bikinisi ve fit vücuduyla dikkat çektiKanal D’nin sevilen dizisi “Üç Kız Kardeş”in Türkan’ı Özgü Kaya, Yalıkavak’ta tatil yapıyor. Güzel oyuncu, deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkardı.
13.08.2022Magazin
Avrupa, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için enerji tasarrufuna gidiyor
Avrupa, Rusya'ya bağımlılığı azaltmak için enerji tasarrufuna gidiyorAvrupa ülkeleri, Rusya'ya bağımlı oldukları enerji kaynaklarının tasarrufunu sağlamak ve potansiyel enerji krizinin önüne geçebilmek için sokak lambalarını kapatma ve ışıklı reklam tabelalarının kullanımında sınırlama kararı aldı.
12.08.2022Dünya
İTO Başkanı Avdagiç’ten küresel krizi fırsata çevirmek için 3 öneri
İTO Başkanı Avdagiç’ten küresel krizi fırsata çevirmek için 3 öneriİTO Başkanı Şekib Avdagiç, "Küresel ticarette öne çıkan tedarik avantajımızı iyi değerlendirirsek, bu dönemde ülkemize pozitif ayrışma imkanı sağlayabiliriz. İkinci olarak bize düşen bu dönemde pazar ve ürün çeşitlendirmesine gitmek olmalıdır. Üçüncüsü kredi kullanımını kısıtlamaya yönelik yaklaşımlar, bir negatif döngüye dönüşme riski oluşturabilir. Bu da bizi küresel resesyonda pozitif ayrışmadan alıkoyabilir” dedi.
12.08.2022Ekonomi
Enerjide büyük meydan okuma! 'Yapamazsınız, arayamazsınız' seslerine inat...
Enerjide büyük meydan okuma! 'Yapamazsınız, arayamazsınız' seslerine inat...Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin bugünkü köşesinde Türkiye'nin enerjide yaptığı büyük meydan okumayı yazdı. Zafer Şahin, Putin boşuna “Avrupa, Rusya’dan kesintisiz doğal gaz akışı dolayısıyla Türkiye’ye minnettar olmalı” demiyor, notuyla Türkiye'nin enerjide küresel bir güç olduğunun altını çizdi
12.08.2022Gündem
Ozon tedavisi ile hafızayı güçlendirmek mümkün
Ozon tedavisi ile hafızayı güçlendirmek mümkün'Ozon terapisi' olarak da bilinen ozon tedavisinin çeşitli hastalıkların tedavisine tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uygulandığını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Tuba Kurt, “Ozon tedavisindeki amaç; vücudun fonksiyonlarının olması gerektiği hale getirilmesidir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ozon terapisi depresyon ve stresin azalmasını sağlıyor ayrıca beyin fonksiyonlarını düzenleyerek, hafızayı güçlendiriyor” dedi.
12.08.2022Sağlık
Camdaki Kız ekibi set öncesi tatilde buluştu!
Camdaki Kız ekibi set öncesi tatilde buluştu!Kanal D’nin izlenme rekorları kıran dizisi “Camdaki Kız”ın oyuncuları Burcu Biricik, Enis Arıkan, Selma Ergeç ve Tuğrul Tülek, üçüncü sezon çekimleri öncesi tatilde buluştu.
12.08.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Enerji ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki enerji haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.