Schengen Vizesi

Schengen Vizesi

Son dakika Schengen vizesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Schengen vizesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Schengen vizesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Schengen Vizesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan schengen vizesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 125 schengen vizesi haberi bulunmuştur. Tüm schengen vizesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğiz
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğizKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bazı AB ülkelerinin Rus vatandaşlarına Schengen vizesi verilmesinin önüne geçmek için sundukları teklife itiraz ederek, "AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğiz" dedi.
30.08.2022Dünya
ABD’den Ukrayna'nın Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağı talebine ret
ABD’den Ukrayna'nın Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağı talebine retUkrayna’nın talep ettiği Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağının, Rusya'daki muhalifler veya insan hakları ihlallerine karşı savunmasız olanlar için sığınma ve güvenlik yollarının kapanmaması için ABD Başkanı Joe Biden yönetimi tarafından reddedildiği aktarıldı.
22.08.2022Dünya
Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleri
Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleriSchengen vizesini almak ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerine gitmek isteyenler için gereken işlemler sıklıkla merak edilen konuların başında geliyor. Schengen vizesi almak için ödenen ücretler ve yapılacak işlemler bekleme sürelerini de etkiliyor. Peki, Schengen vizesi nedir? Schengen üyesi olan ülkeler hangileri? Schengen vizesi almak için gerekli evraklar neler? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleri
17.08.2022Dünya
AB ülkelerinden Schengen soygunu! Vize almak haftalarca sürüyor ücret cep yakıyor...
AB ülkelerinden Schengen soygunu! Vize almak haftalarca sürüyor ücret cep yakıyor...Schengen vizesi almak Türk vatandaşları için işkence ve soyguna dönüştü.  Schengen’e başvuran vatandaşlardan onlarca evrak isteniyor, haftalarca bekletiliyor, sonunda da çoğuna ‘ret’ cevabı veriliyor. Üstelik cep yakan vize ücretleri de geri ödenmiyor. Türk yetkililer, AB’nin Schengen vizesini ‘politik araç’ olarak kullandığını söylüyor...
17.08.2022Gündem
Estonya, 18 Ağustos’tan itibaren Rus vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayacak
Estonya, 18 Ağustos’tan itibaren Rus vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayacakEstonya Dışişleri Bakanı Urmas Reinsalu, 18 Ağustos’tan itibaren Estonya üzerinden Schengen vizesi alan Rus vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklanacağını duyurarak, söz konusu vizenin diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde geçerli olmaya devam edeceğini aktardı.
11.08.2022Dünya
Türk vatandaşlarına vize eziyeti! Çok belge çok para: Ret yüzde 300 arttı...
Türk vatandaşlarına vize eziyeti! Çok belge çok para: Ret yüzde 300 arttı...Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne (AKPM) Schengen Vize sisteminin kötüye kullanıldığına ilişkin itirazını yaptı. AKPM komisyonunda kabul edilen rapor, 2014 yılında yüzde 4 Schengen vize reddinin, 2020 yılı itibarıyla yüzde 12.7’ye yükseldiğini ortaya koydu. Raporda, gereksiz ve çok fazla belge istendiği, ücretin yüksek olduğu, yüz yüze başvurma zorunluluğu gibi konulara itiraz edildi.
5.07.2022Gündem
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komisyonu’nun haziran ayı toplantısında sunulmak üzere, “Schengen Sisteminin Avrupa Konseyi Üye Devletleri Tarafından Siyasi Amaçlı Bir Yaptırım Olarak Kötüye Kullanılması” başlıklı bir rapor hazırladı. Raporda, bireylerin seyahat etme özgürlüğüne atıf yapılırken, Schengen Bölgesi’ndeki devletlerin, üçüncü ülke vatandaşları için geçerli olan ‘asgari ortak standart ilkeler’ benimsemesi gerektiği dile getiriliyor. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) ülkelerinin zaman zaman siyasi amaçlı uygulamalar yaptığı, Schengen’in kötüye kullanıldığı belirtiliyor.
31.05.2022Ekonomi
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar?
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir-Midilli Adası vapur seferleri başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İzmir-Midilli arasındaki ilk vapur seferi, Alsancak Limanı'ndan başlayacak. Peki, İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir Midilli Adası arası kaç saat? İzmir Midilli Adası seferleri hangi gün yapılacak? İşte detaylar…
28.05.2022Gündem
Rusya - Ukrayna savaşında 4. gün! Müzakere masası kuruluyor, ön şartsız, Belarus sınırında...
Rusya - Ukrayna savaşında 4. gün! Müzakere masası kuruluyor, ön şartsız, Belarus sınırında...Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş 4. gününde devam ediyor. Rus askerleri Harkov'dan geri püskürtüldü ve kent tamamen Ukrayna'nın kontrolüne geçti. Bununla birlikte Zelenski, Rusya'nın Belarus'ta müzakere teklifini reddetti ve İstanbul da dahil olmak üzere başka şehirlerde müzakereler için açık kapı bıraktı. Rusya ise Ukrayna'ya müzakere görüşmeleri için süre verdi. Müzakere için verilen sürenin dolmasının ardından Rusya'dan flaş açıklama geldi. Rus Medyası, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin Belarus Gobel kentine müzakereleri kabul ettiğini iddia etti. Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Medinskiy, "Ukrayna Gomel bölgesinde görüşme yapmayı kabul etti, Rus heyeti oraya gidiyor" açıklamasını yaptı.
27.02.2022Dünya
Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi alma adımları
Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi alma adımlarıLüksemburg'un Schengen kasabasında 1985 yılında yapılan sözleşme ile beraber, belli başlı bazı Avrupa ülkelerinin topraklarını kapsayan anlaşmaya Schengen denmektedir. Günümüzde 25 kadar ülke Schengen anlaşmasına dahil olarak bu vize üzerinden seyahat imkanı tanımaktadır.
16.02.2022Yaşam
Balkanlar’da kırmızı liste turu! Çok sayıda Türk var
Balkanlar’da kırmızı liste turu! Çok sayıda Türk varTatil için İngiltere'den Türkiye'ye gelen aile, geri dönüşte Kovid-19 tedbirleri kapsamında yaşanan zorlukları anlattı. Türkiye'nin kırmızı listede bulunması nedeniyle karantina süreci için Karadağ'a giden aile orada da kırmızı listeye alınınca ülkeden ülkeye dolaştı. İşte yaşananlar...
5.09.2021Gündem
Pandemide hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor?
Pandemide hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor?Yurt dışında eğitim isteyen öğrenciler için ülkelerin son durumları açıklandı. Öğrencilerin en çok tercih ettiği 12 ülkenin güncel kabul şartları ve vize politikaları duyuruldu.
28.10.2020Eğitim
Hollanda'dan seyahat yasağı kararı! 21 Eylül'den itibaren başlıyor
Hollanda'dan seyahat yasağı kararı! 21 Eylül'den itibaren başlıyorHollanda hükümeti, corona virüs salgını sonrası aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere Mart ayından bu yana uygulanandan seyahat yasağını esnetiyor. Türkiye'deki profesyonel sporcular Pazartesi günü, iş insanları da 21 Eylül'den itibaren vize başvurusu yapabilecek.
12.09.2020Gündem
Schengen vizesi almak isteyenler dikkat! Randevu rezervasyonu...
Schengen vizesi almak isteyenler dikkat! Randevu rezervasyonu...Schengen vizesi almak isteyenlerin beklediği haber geldi. Almanya için Türkiye'de vize başvuruları için yetkili kuruluş olan iDATA, corona virüs salgını sonrası resmi online randevu rezervasyonu işlemlerine başlama kararı aldı.
6.05.2020Ekonomi
Sahte internet sitelerinde vize vaadiyle büyük vurgun
Sahte internet sitelerinde vize vaadiyle büyük vurgunKurdukları sahte internet sitesi üzerinden sözde vize başvurusu alan dolandırıcılar, vatandaşlardan "başvuru ücreti” ya da “vize ücreti” adı altında para istiyor. Dolandırıcılar parayı aldıktan sonra da sahte sitelerindeki sözde çağrı merkezinin numaralarını yetkili şirketlerin çağrı merkezlerine yönlendiriyor. Mağdurlar, dolandırıcıların istediği parayı yatırdıktan sonra vizelerinin çıkıp çıkmadığını öğrenmek için internet sitesindeki çağrı merkezini aradıklarında ise dolandırıldıklarını öğreniyorlar.
27.02.2020Ekonomi
Schengen vize ücreti 2020 oranı belli oldu, yeni vize kuralları devreye girdi! (Schengen vizesi sürecindeki değişiklikler)
Schengen vize ücreti 2020 oranı belli oldu, yeni vize kuralları devreye girdi! (Schengen vizesi sürecindeki değişiklikler)Avrupa Birliği’nin yeni vize kuralları resmen devreye girdi. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu vize serbestisi kapsamında olmayan 105 ülkenin vatandaşlarını doğrudan etkileyecek yeni kurallar, dikkat çeken kolaylıklar içeriyor. En olumsuz değişiklik ise 2006’dan bu yana aynı olan Schengen vizesi ücretine 20 Euro (132 TL) zam yapılması. Peki Schengen vize ücreti ne kadar? Başvuruda istenen belgeler ne? İşte detaylar…
4.02.2020Gündem
Schengen vizesine zam geldi
Schengen vizesine zam geldiAB ülkelerine vize başvurularında alınan 60 avroluk ücret, 80 avroya çıkartıldı.Avrupa Birliği'nin (AB) vize kurallarında yapılan değişiklikle Schengen vize ücretlerine 20 avro zam yapıldı.
3.02.2020Dünya
Bakanlıktan yeşil ve gri pasaport açıklaması
Bakanlıktan yeşil ve gri pasaport açıklamasıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “AB Komisyonu nezdinde yapılan girişim sonucunda, ETIAS sisteminin hizmet ve hususi pasaport hamili vatandaşlarımıza uygulanmayacağı bir kez daha teyit edilmiştir” dedi.
10.12.2019Gündem
Kıbrıs Rum yönetiminden mülteci akışını engellemek için yasa teklifi
Kıbrıs Rum yönetiminden mülteci akışını engellemek için yasa teklifiKıbrıs Rum yönetimi, Ada´ya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) hava ve deniz limanlarından giriş yapan üçüncü ülke vatandaşlarının Güney´e geçmesini önlemek için yasa teklifi hazırladı.
6.11.2019Dünya
Komşu’da ’Kapı vizesi’ başladı
Komşu’da ’Kapı vizesi’ başladıYunan adalarına günübirlik vizeyle geçişler başladı. ’Kapı vizesi’ olarak adlandırılan sistemin başlamasıyla Ramazan Bayramı tatilini Yunan adalarında geçirmek isteyenlerin ön rezervasyonlarında artış yaşandı.
26.05.2019Ekonomi
Vize dolandırıcılarına 8 ilde eş zamanlı operasyon
Vize dolandırıcılarına 8 ilde eş zamanlı operasyonYurt dışı seyahatler için vize almak isteyenleri dolandıran suç örgütüne yönelik Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. 110 kişi için gözaltı kararı verildi.
22.05.2019Gündem
Macron'dan taşları yerinden oynatacak hamle!
Macron'dan taşları yerinden oynatacak hamle!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, çalışan vatandaşların ödemesi gereken gelir vergisinin düşürüleceğini ve şirketlerin ödemesi gereken bazı vergilerin kaldırılacağını söyledi. Öte yandan Macron AB’de serbest dolaşımının temelini oluşturan Schengen bölgesinde reform çağrısında bulundu. “Schengen bölgesi çalışmıyor” dedi.
26.04.2019Dünya
AP'den vize ücretleri zammına onay! Artık 80 euro
AP'den vize ücretleri zammına onay! Artık 80 euroAvrupa Parlamentosu, vize başvuru ücretlerinin 80 avroya yükseltilmesini onayladı.
18.04.2019Dünya
Dolandırıcıların yeni numarası! Bir tıkla hayatınız kabusa dönebilir
Dolandırıcıların yeni numarası! Bir tıkla hayatınız kabusa dönebilirYurtdışına çıkmak isteyenlerin başı ‘vize dolandırıcılarıyla’ dertte. Dolandırıcılar, arama motorlarına verdikleri reklamlara kendi kurdukları ‘resmi görünümlü internet sitelerinin’ aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Tüketici de ilk gördüğü internet sitesine girerek hem parasını kaptırıyor hem de kişisel bilgilerini güvenilir olmayan kişilerle paylaşmış oluyor.
6.11.2018Gündem
Sziget Festival’e otobüsle gidiyoruz!
Sziget Festival’e otobüsle gidiyoruz!Bu yıl 8-15 Ağustos tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleşen, Avrupa’nın en büyük müzik ve sanat festivali Sziget için geri sayım başladı. İstanbul’dan festivale bu yıl Tripoki aracılığıyla otobüs de kalkacak. Sziget’in Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak, festivale dair önemli bilgileri verdi
30.06.2018Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Schengen Vizesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki schengen vizesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.