Schengen

Schengen

Son dakika schengen haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan schengen ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını schengen haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Schengen

haberleri sayfasında son dakika yaşanan schengen gelişmeleri de dahil olmak üzere 577 schengen haberi bulunmuştur. Tüm schengen haberleri aşağıda listelenmiştir.
AB, Rus turistlere vize verilmesini kolaylaştıran anlaşmayı askıya aldı
AB, Rus turistlere vize verilmesini kolaylaştıran anlaşmayı askıya aldıAvrupa Birliği (AB) dışişleri bakanları, Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen toplantıda, Rus turistlere vize verilmesini kolaylaştıran anlaşmayı askıya alma ve vize ücretlerini arttırma kararı aldı.
31.08.2022Dünya
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğiz
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğizKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bazı AB ülkelerinin Rus vatandaşlarına Schengen vizesi verilmesinin önüne geçmek için sundukları teklife itiraz ederek, "AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğiz" dedi.
30.08.2022Dünya
ABD’den Ukrayna'nın Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağı talebine ret
ABD’den Ukrayna'nın Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağı talebine retUkrayna’nın talep ettiği Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağının, Rusya'daki muhalifler veya insan hakları ihlallerine karşı savunmasız olanlar için sığınma ve güvenlik yollarının kapanmaması için ABD Başkanı Joe Biden yönetimi tarafından reddedildiği aktarıldı.
22.08.2022Dünya
Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleri
Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleriSchengen vizesini almak ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerine gitmek isteyenler için gereken işlemler sıklıkla merak edilen konuların başında geliyor. Schengen vizesi almak için ödenen ücretler ve yapılacak işlemler bekleme sürelerini de etkiliyor. Peki, Schengen vizesi nedir? Schengen üyesi olan ülkeler hangileri? Schengen vizesi almak için gerekli evraklar neler? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleri
17.08.2022Dünya
Ukrayna savaşı bitmeden nükleer uyarı geldi! İşte Rusya'nın tek şartı...
Ukrayna savaşı bitmeden nükleer uyarı geldi! İşte Rusya'nın tek şartı...Karadeniz'in kuzeyinde Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ederken Moskova'dan flaş bir nükleer silah açıklaması geldi. Rusya 'nükleer silah şartını' açıkladı.
17.08.2022Dünya
AB ülkelerinden Schengen soygunu! Vize almak haftalarca sürüyor ücret cep yakıyor...
AB ülkelerinden Schengen soygunu! Vize almak haftalarca sürüyor ücret cep yakıyor...Schengen vizesi almak Türk vatandaşları için işkence ve soyguna dönüştü.  Schengen’e başvuran vatandaşlardan onlarca evrak isteniyor, haftalarca bekletiliyor, sonunda da çoğuna ‘ret’ cevabı veriliyor. Üstelik cep yakan vize ücretleri de geri ödenmiyor. Türk yetkililer, AB’nin Schengen vizesini ‘politik araç’ olarak kullandığını söylüyor...
17.08.2022Gündem
Finlandiya'dan Rusya'ya vize kısıtlaması
Finlandiya'dan Rusya'ya vize kısıtlamasıFinlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, Finlandiya'nın 1 Eylül'den itibaren Ruslara verilen vize sayısını azaltacağını duyurdu.
16.08.2022Dünya
Estonya, 18 Ağustos’tan itibaren Rus vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayacak
Estonya, 18 Ağustos’tan itibaren Rus vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayacakEstonya Dışişleri Bakanı Urmas Reinsalu, 18 Ağustos’tan itibaren Estonya üzerinden Schengen vizesi alan Rus vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklanacağını duyurarak, söz konusu vizenin diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde geçerli olmaya devam edeceğini aktardı.
11.08.2022Dünya
Türk vatandaşlarına vize eziyeti! Çok belge çok para: Ret yüzde 300 arttı...
Türk vatandaşlarına vize eziyeti! Çok belge çok para: Ret yüzde 300 arttı...Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne (AKPM) Schengen Vize sisteminin kötüye kullanıldığına ilişkin itirazını yaptı. AKPM komisyonunda kabul edilen rapor, 2014 yılında yüzde 4 Schengen vize reddinin, 2020 yılı itibarıyla yüzde 12.7’ye yükseldiğini ortaya koydu. Raporda, gereksiz ve çok fazla belge istendiği, ücretin yüksek olduğu, yüz yüze başvurma zorunluluğu gibi konulara itiraz edildi.
5.07.2022Gündem
Norveç vatandaşları Türkiye'ye kimlikle giriş yapabilecek
Norveç vatandaşları Türkiye'ye kimlikle giriş yapabilecekNorveç vatandaşları geçici bir süreliğine Türkiye'ye kimlik kartlarıyla gelebilecek. Kararı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinin ardından Norveç Dışişleri Bakanı duyurdu.
17.06.2022Gündem
Rus ordusuna tek başına meydan okudu! Adı bilinmiyor: Ukrayna'nın en cesur askeri ilan edildi...
Rus ordusuna tek başına meydan okudu! Adı bilinmiyor: Ukrayna'nın en cesur askeri ilan edildi...Rus ordusunun Ukrayna'daki saldırıları devam ederken çatışmaların boyutunu gözler önüne seren bir görüntü geldi. Birliği geri çekilen Ukraynalı bir asker arkadaşlarına zaman kazandırmak için geride kaldı ve Rus güçleri ile tek başına savaştı. O anlar saniye saniye kayıt altına alındı. İşte o görüntüler...
31.05.2022Dünya
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komisyonu’nun haziran ayı toplantısında sunulmak üzere, “Schengen Sisteminin Avrupa Konseyi Üye Devletleri Tarafından Siyasi Amaçlı Bir Yaptırım Olarak Kötüye Kullanılması” başlıklı bir rapor hazırladı. Raporda, bireylerin seyahat etme özgürlüğüne atıf yapılırken, Schengen Bölgesi’ndeki devletlerin, üçüncü ülke vatandaşları için geçerli olan ‘asgari ortak standart ilkeler’ benimsemesi gerektiği dile getiriliyor. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) ülkelerinin zaman zaman siyasi amaçlı uygulamalar yaptığı, Schengen’in kötüye kullanıldığı belirtiliyor.
31.05.2022Ekonomi
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar?
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir-Midilli Adası vapur seferleri başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İzmir-Midilli arasındaki ilk vapur seferi, Alsancak Limanı'ndan başlayacak. Peki, İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir Midilli Adası arası kaç saat? İzmir Midilli Adası seferleri hangi gün yapılacak? İşte detaylar…
28.05.2022Gündem
Altın pasaport programı iptal mi edilecek? Rus ve Belaruslulara kötü haber! Vatandaşlık verilmesi...
Altın pasaport programı iptal mi edilecek? Rus ve Belaruslulara kötü haber! Vatandaşlık verilmesi...Avrupa Birliği Komisyonu, üye ülke hükümetlerinden “altın pasaport” olarak da bilinen ve yatırımcılara vatandaşlık verilmesine imkan tanıyan ulusal programları sona erdirmelerini istedi. Komisyon, para karşılığında Belarus ve Rusya’dan gelenlere vatandaşlık verilmesi işlemlerinin askıya alınması çağrısında bulundu.
29.03.2022Dünya
Ukrayna paralı asker alacak! İlanlar yayınlandı! 1000 ile 2000 dolar arasında ödeme yapılacak!
Ukrayna paralı asker alacak! İlanlar yayınlandı! 1000 ile 2000 dolar arasında ödeme yapılacak!Ukrayna için paralı asker ilanları verilmeye başlandı! 1000 ile 2000 dolar arasında ödeme yapılacak. Ayrıca prim gibi bonus da verilecek. Yayınlanan ilanlarda 5 yıllık askerlik tecrübesi aranıyor. İlanı veren ise, ABD merkezli bir şirket. Peki, Ukrayna paralı asker şartları ne? Ukrayna paralı asker başvurusu alıyor mu? İşte detaylar…
11.03.2022Dünya
Bir ülke daha AB'ye üyelik için başvurdu! İmzalar atıldı
Bir ülke daha AB'ye üyelik için başvurdu! İmzalar atıldıMoldova Cumhurbaşkanı Maya Sandu, Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik başvurusunu imzaladı. Resmi belge kısa sürede ilgili AB makamlarına teslim edilecek.
3.03.2022Dünya
Rusya - Ukrayna savaşında 4. gün! Müzakere masası kuruluyor, ön şartsız, Belarus sınırında...
Rusya - Ukrayna savaşında 4. gün! Müzakere masası kuruluyor, ön şartsız, Belarus sınırında...Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş 4. gününde devam ediyor. Rus askerleri Harkov'dan geri püskürtüldü ve kent tamamen Ukrayna'nın kontrolüne geçti. Bununla birlikte Zelenski, Rusya'nın Belarus'ta müzakere teklifini reddetti ve İstanbul da dahil olmak üzere başka şehirlerde müzakereler için açık kapı bıraktı. Rusya ise Ukrayna'ya müzakere görüşmeleri için süre verdi. Müzakere için verilen sürenin dolmasının ardından Rusya'dan flaş açıklama geldi. Rus Medyası, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin Belarus Gobel kentine müzakereleri kabul ettiğini iddia etti. Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Medinskiy, "Ukrayna Gomel bölgesinde görüşme yapmayı kabul etti, Rus heyeti oraya gidiyor" açıklamasını yaptı.
27.02.2022Dünya
Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi alma adımları
Schengen vizesi nasıl alınır? Schengen vizesi alma adımlarıLüksemburg'un Schengen kasabasında 1985 yılında yapılan sözleşme ile beraber, belli başlı bazı Avrupa ülkelerinin topraklarını kapsayan anlaşmaya Schengen denmektedir. Günümüzde 25 kadar ülke Schengen anlaşmasına dahil olarak bu vize üzerinden seyahat imkanı tanımaktadır.
16.02.2022Yaşam
AB’ye seyahatte kritik karar! Ücretli olacak, şartlar belli oldu
AB’ye seyahatte kritik karar! Ücretli olacak, şartlar belli olduAvrupa Birliği'ne seyahat etmek isteyenleri yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi! Ülkeler tek tek açıklandı, şartlar belli oldu. Schengen Bölgesi'ne seyahat etmek isteyenlerin 2022'den itibaren ödeyeceği miktar açıklandı.
16.11.2021Dünya
AB seyahat listesini güncelledi! 6 ülkenin kısıtlaması kaldırıldı
AB seyahat listesini güncelledi! 6 ülkenin kısıtlaması kaldırıldıAvrupa Birliği (AB) üyelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyahat kısıtlaması uygulamayabileceği ülkelerin bulunduğu listeden 6 ülke çıkarıldı, bir ülke listeye eklendi.
9.09.2021Dünya
Balkanlar’da kırmızı liste turu! Çok sayıda Türk var
Balkanlar’da kırmızı liste turu! Çok sayıda Türk varTatil için İngiltere'den Türkiye'ye gelen aile, geri dönüşte Kovid-19 tedbirleri kapsamında yaşanan zorlukları anlattı. Türkiye'nin kırmızı listede bulunması nedeniyle karantina süreci için Karadağ'a giden aile orada da kırmızı listeye alınınca ülkeden ülkeye dolaştı. İşte yaşananlar...
5.09.2021Gündem
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesini güncelledi
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesini güncellediAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine Ukrayna'yı ekledi, Tayland ve Ruanda listeden çıkarıldı.
15.07.2021Gündem
Polonya'dan flaş Türkiye kararı! Tamamen kaldırıldı
Polonya'dan flaş Türkiye kararı! Tamamen kaldırıldıPolonya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'den dönen Polonya vatandaşlarına karantina uygulanmayacağını açıkladı. Polonya Dışişleri Bakanlığı, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, ''Bugünden itibaren Türkiye'den dönen Polonyalılar, 10 günlük karantinaya girmek zorunda değil.'' ifadeleri yer aldı.
10.07.2021Gündem
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de ekledi
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de eklediAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine aralarında ABD'nin de bulunduğu 5 ülkeyi ekleme kararı aldı.
18.06.2021Dünya
Avrupa Birliği'ne seyahatlerde yeni dönem! Resmen onaylandı
Avrupa Birliği'ne seyahatlerde yeni dönem! Resmen onaylandıAvrupa Birliği'nin (AB) 27 üye ülkesi, Vize Bilgi Sistemi'nde (VIS) güvenliği ve kontrolü artırıcı ek önlemleri öngören değişikliklere onay verdi.
27.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Schengen ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki schengen haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.