Schengen

Schengen

Son dakika schengen haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan schengen ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını schengen haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Schengen

haberleri sayfasında son dakika yaşanan schengen gelişmeleri de dahil olmak üzere 597 schengen haberi bulunmuştur. Tüm schengen haberleri aşağıda listelenmiştir.
Schengen başvuruları durduruldu mu? Schengen vize randevu başvuruları ne zaman başlayacak, açıldı mı?
Schengen başvuruları durduruldu mu? Schengen vize randevu başvuruları ne zaman başlayacak, açıldı mı?Schengen vize başvuruları bir süredir yaşanan yoğunluk nedeniyle aksıyordu. Bu nedenle sosyal medyada yapılan paylaşımlarda "Schengen vize başvurularının durdurulduğu" iddia edildi. Söz konusu iddiaların ardından Schengen başvuruları durduruldu mu? Schengen vize başvuruları ne zaman başlayacak, açıldı mı? sorularına yanıt aranmaya başlandı.
25.05.2023Gündem
Romanya vize istiyor mu? Romanya'ya kimlikle seyahat var mı?
Romanya vize istiyor mu? Romanya'ya kimlikle seyahat var mı?Balkan bölgesinde bulunan Romanya son yılların en çok turist çeken ülkelerin başında geliyor. Ülkemizden Romanya'ya tatile gidecek olan vatandaşlar vize işlemleri ve şartları hakkında da araştırmalarına devam ediyor. Seyahat öncesi o ülkedeki yaşam ve konaklama hakkında bilgileri araştıranlar zamandan da tasarruf ediyor. Eski Doğu Avrupa'nın en güzel ülkelerinden Romanya vize istiyor mu sorusunun cevabı da merak ediliyor. Peki Romanya'da kimlikle seyahat var mı?
3.05.2023Gündem
Almanya'dan depremzedeler için kolay vize: Tüm masrafları davet eden kişi karşılayacak
Almanya'dan depremzedeler için kolay vize: Tüm masrafları davet eden kişi karşılayacak Türkiye'de meydana gelen depremlerin ardından Alman hükümeti tarafından depremzedeler için sunulacak olan kolaylaştırılmış vize uygulaması kapsamında depremzede akrabalarını yanlarına almak isteyen kişilerin, ülkeye gelen yakınlarının tüm masraflarını karşılayacağını belirtildi.
1.03.2023Ekonomi
Depremzedelere ilk schengen vizeleri çıktı! Kişi başı 500 euro şartı
Depremzedelere ilk schengen vizeleri çıktı! Kişi başı 500 euro şartıKahramanmaraş'taki deprem sonrası 3 ay geçerli 'kolay vize' verileceğini duyuran Alman hükümeti ilk vizeleri vermeye başladı. Alman medyası sürecin önündeki engelleri masaya yatırırken, akrabasını yanına almak isteyen Türkler için maliyeti de açıkladı. İşte haberin devamı...
18.02.2023Dünya
Schengen vizesinde yeni dönem! Artık pasaport gerekmeyecek
Schengen vizesinde yeni dönem! Artık pasaport gerekmeyecekSeyahat edecek herkesi yakından ilgilendiriyor. Schengen vizesinde yeni dönemin adımları atılıyor. Avrupa Birliği (AB) ülkelerine seyahat için gerekli olan Schengen vizesi başvurularında yöntem değişiyor. Yeni başvuru yöntemiyle vize almak daha da kolaylaşacak. İşte haberin detayları...
2.02.2023Dünya
'Richie Rich’in büyük vurgunu! Kargo kodları böyle hacklenmiş
'Richie Rich’in büyük vurgunu! Kargo kodları böyle hacklenmişDolandırıcılar akılalmaz yöntemler icat ederek, ‘ben kanmam’ diyen vatandaşları dahi ağlarına düşürmeyi başarıyor. Türkiye genelinde organize olan bu çetenin yaptıkları ise akla hayale sığmayacak cinsten. Telefonlara mesajla link gönderdiler, tıklayanın tüm bilgilerine erişip hayatlarını kabusa çevirdiler. İnternet üzerinden kargo takip numaralarına ulaşan çetenin oyunu ise ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. Telekomünikasyon şirketi ve onunla çalışan kargo firmasının ağına sızan çetenin kargo kodlarını nasıl ele geçirdiği de ortaya çıktı.
1.02.2023Yaşam
'Richie Rich' operasyonunda ikinci perde! Dolandırıcıların kargo tuzağı ortaya çıktı
'Richie Rich' operasyonunda ikinci perde! Dolandırıcıların kargo tuzağı ortaya çıktıDolandırıcılar akılalmaz yöntemler icat ederek, ‘ben kanmam’ diyen vatandaşları dahi ağlarına düşürmeyi başarıyor. Türkiye genelinde organize olan bu çetenin yaptıkları ise akla hayale sığmayacak cinsten. Telefonlara mesajla link gönderdiler, tıklayanın tüm bilgilerine erişip hayatlarını kabusa çevirdiler. İnternet üzerinden kargo takip numaralarına ulaşan çetenin oyunu ise ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. İşte milyonluk vurgunun detayları...
31.01.2023Yaşam
Arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Cezası çok büyük
Arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Cezası çok büyükArabası olan herkesi kapsayan karar açıklandı. Yargıtay'dan, uykusunu almadan direksiyon başına geçip kazaya sebebiyet veren sürücü için şok bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; direksiyon başında uyuduğu için ölümlü kazaya karışan sürücüye 'taksirle öldürme' suçundan verilen kararı bozdu. Sanık sürücü, 'Bilinçli taksirle adam öldürmek' suçundan yargılanacak.
28.01.2023Gündem
Miss Turkey güzeli Dilara Kurşun 'Schengen' şoku! 'Dolandırıldık'
Miss Turkey güzeli Dilara Kurşun 'Schengen' şoku! 'Dolandırıldık'Schengen vizesi almak isteyen 2016 Miss Turkey güzeli Dilara Kurşun’un başına talihsiz bir olay geldi. İşlemlerini yaptırmak için bir firma ile anlaşan Kurşun hayatının şokunu yaşadı. Vize içi belgelerini gönderdiği kişilere bir daha asla ulaşamadı. Tüm bilgileri kimliği belirsiz kişilerin eline geçen Kurşun, şoke eden detayları anlattı.
28.01.2023Yaşam
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttı
Schengen başvurularına ret oranı 4 kat arttıTürkiye’nin geçtiğimiz dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ne (AKPM) sunduğu ve vize başvurularının haksız nedenlerle reddedilmemesini öngören karar tasarısı kabul edildi. AKPM nezdinde Türkiye temsilciliğini yürüten Ziya Altunyaldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Schengen vizelerine ret oranının 4 kat arttığı, son 8 yılda en fazla başvuruyu yapan 5 ülke arasında olan Türkiye’nin ret oranı en çok artan ülke olduğu dikkat çekti. Konsoloslukların sürekli olarak yeni bir vize türü ürettiğini ve yeni belgeler talep ettiğini belirten Çilek Vize ise başvurularda yapılması gerekenleri açıkladı.
19.01.2023Gündem
Hırvatistan, Schengen ve euro bölgesine dahil oldu
Hırvatistan, Schengen ve euro bölgesine dahil olduHırvatistan, yeni yılla birlikte Avrupa Birliği (AB) içinde sınır kontrolü olmadan seyahat imkanı sağlayan Schengen bölgesine dahil oldu. Hırvatistan’da ayrıca kuna yerine euro para birimi kullanılacak.
1.01.2023Dünya
Sahte mimarın 42 yıllık yalanı! 'İnşaattan anlarım' dedi hiçbir şey çıkmadı
Sahte mimarın 42 yıllık yalanı! 'İnşaattan anlarım' dedi hiçbir şey çıkmadısahte doktor skandalının yankıları devam ederken bu kez de sahte mimar ortaya çıktı. 43 yıl boyunca insanları kandırarak mimarlık yapan Avni Tekinaslan ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Kendi hazırladığı mezuniyet belgesiyle tam 42 yıl sahte mimarlık yapan Avni Tekinaslan’la ilgili Gazi Üniversitesi detaylı bir arşiv çalışması başlattı. Arşiv çalışması sonucunu okuyanlar ise gözlerine inanamadı. İşte haberin detayları...
24.12.2022Gündem
Schengen vizesi alacaklar dikkat! Yeni adımı açıkladı
Schengen vizesi alacaklar dikkat! Yeni adımı açıkladıSchengen vizesi alacakları yakından ilgilendiriyor. Son günlerde Schengen vize alımında yaşanan sıkıntılar sonrası harekete geçildi. Dışişleri’nin AB üyesi ülkelerle yaptığı görüşmelerin ardından büyükelçilikler "acil vize kanalı açacağız” sözü verdi. İşte haberin detayları...
24.12.2022Ekonomi
AB'den, Hırvatistan'a onay Bulgaristan ve Romanya'ya ret
AB'den, Hırvatistan'a onay Bulgaristan ve Romanya'ya retAvrupa Birliği (AB) içişleri bakanları, Belçika'nın başkenti Brüksel’de yapılan toplantıda Hırvatistan’ın Schengen bölgesine tam üyeliğinin uygun olduğuna karar verirken, Bulgaristan ve Romanya ise üyelik onayı alamadı.
8.12.2022Dünya
Vize sorununda Ankara devreye girdi! İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere ile uzlaşıldı...
Vize sorununda Ankara devreye girdi! İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere ile uzlaşıldı...Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD'ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurularına aylar sonra yanıt verilmesi ve çok sayıda başvurunun çeşitli bahanelerle reddedilmesi üzerine Ankara devreye girdi. Büyükelçilerle yapılan yoğun temaslar sonrası İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere ile sorunlar büyük ölçüde çözüldü. İngiltere vizesi için randevu alma süresi birkaç güne, başvuruların sonuçlanma süresi de 3 haftaya kadar düştü. Ancak Almanya ile sorunlar hâlâ devam ediyor
5.12.2022Gündem
Avrupa'ya gitmek daha da zorlaşacak! Yeni uygulama devreye giriyor
Avrupa'ya gitmek daha da zorlaşacak! Yeni uygulama devreye giriyorAvrupa'ya seyahat etmek daha da zor hale geliyor. Avrupa Birliği Konseyi, Schengen Bölgesi dışındaki ülkelerden gelenler için pasaport kontrollerini sıkılaştıracak Entry/Exit System’ı (EES-Giriş-Çıkış Sistemi) 2023’ün mayıs ayında yürürlüğe koymaya hazırlanıyor. İşte haberin detayları...
26.11.2022Ekonomi
Vize işlemleriyle ilgili şikayetler yaz döneminde yüzde 715 arttı
Vize işlemleriyle ilgili şikayetler yaz döneminde yüzde 715 arttıŞikayetvar, vize aracılık ve danışmanlık firmalarıyla ilgili verilerini açıkladı. Verilere göre bir önceki yıl ile kıyaslandığında yaz döneminde şikayetler yüzde 715 arttı.
19.10.2022Gündem
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç: F-16 satışında Türkiye’ye doğrudan satışı engelleyen bir şey yok
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç: F-16 satışında Türkiye’ye doğrudan satışı engelleyen bir şey yokTBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, “F-16 satışında Türkiye’ye doğrudan satışı engelleyen bir şey yok. Dolayısıyla şarta bağlama tarzına getirme gibi bir durum yok” dedi.
12.10.2022Siyaset
Çekya, 25 Ekim’den itibaren Rusya vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayacak
Çekya, 25 Ekim’den itibaren Rusya vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayacakÇekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky, 25 Ekim’den itibaren, Avrupa Birliği'nin herhangi bir üye ülkesi tarafından verilmiş geçerli bir Schengen vizesine sahip olan Rusya vatandaşlarının ülkeye girişine izin verilmeyeceğini açıkladı.
12.10.2022Dünya
Schengen vizesinde reform çağrısı yapan tasarı kabul edildi
Schengen vizesinde reform çağrısı yapan tasarı kabul edildiAvrupa Birliği üyesi ülkelere gitmek için alınan Schengen vizesi konusunda yaşanan sıkıntıları gündemine alan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Genel Kurulu, Schengen sisteminde reform çağrısı yapan tasarıyı oy çokluğuyla kabul etti.
11.10.2022Dünya
AB, Rus turistlere vize verilmesini kolaylaştıran anlaşmayı askıya aldı
AB, Rus turistlere vize verilmesini kolaylaştıran anlaşmayı askıya aldıAvrupa Birliği (AB) dışişleri bakanları, Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen toplantıda, Rus turistlere vize verilmesini kolaylaştıran anlaşmayı askıya alma ve vize ücretlerini arttırma kararı aldı.
31.08.2022Dünya
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğiz
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğizKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bazı AB ülkelerinin Rus vatandaşlarına Schengen vizesi verilmesinin önüne geçmek için sundukları teklife itiraz ederek, "AB'nin, Schengen kısıtlamasına karşılık vereceğiz" dedi.
30.08.2022Dünya
ABD’den Ukrayna'nın Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağı talebine ret
ABD’den Ukrayna'nın Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağı talebine retUkrayna’nın talep ettiği Ruslara yönelik kapsamlı vize yasağının, Rusya'daki muhalifler veya insan hakları ihlallerine karşı savunmasız olanlar için sığınma ve güvenlik yollarının kapanmaması için ABD Başkanı Joe Biden yönetimi tarafından reddedildiği aktarıldı.
22.08.2022Dünya
Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleri
Schengen vizesi nedir? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleriSchengen vizesini almak ve Avrupa Birliği (AB) ülkelerine gitmek isteyenler için gereken işlemler sıklıkla merak edilen konuların başında geliyor. Schengen vizesi almak için ödenen ücretler ve yapılacak işlemler bekleme sürelerini de etkiliyor. Peki, Schengen vizesi nedir? Schengen üyesi olan ülkeler hangileri? Schengen vizesi almak için gerekli evraklar neler? Schengen vizesi ücreti ne kadar? Schengen vizesinde ret alınca ücret iadesi yapılıyor mu? İşte Schengen Vizesi başvuru ücretleri
17.08.2022Dünya
Ukrayna savaşı bitmeden nükleer uyarı geldi! İşte Rusya'nın tek şartı...
Ukrayna savaşı bitmeden nükleer uyarı geldi! İşte Rusya'nın tek şartı...Karadeniz'in kuzeyinde Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ederken Moskova'dan flaş bir nükleer silah açıklaması geldi. Rusya 'nükleer silah şartını' açıkladı.
17.08.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Schengen ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki schengen haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.