Ab

Ab

Son dakika ab haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ab ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ab haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ab

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ab gelişmeleri de dahil olmak üzere 13.333 ab haberi bulunmuştur. Tüm ab haberleri aşağıda listelenmiştir.
Üç büyük sanatçı ilk kez aynı sahnede Avrupa Günü etkinlikleri “Umudumuz Hep Genç” sloganıyla başladı
Üç büyük sanatçı ilk kez aynı sahnede Avrupa Günü etkinlikleri “Umudumuz Hep Genç” sloganıyla başladıAvrupa Birliği’nin (AB), tüm Avrupa’da 2022 yılını “Gençlik Yılı” ilan etmesi nedeniyle bu yıl “Umudumuz Hep Genç” sloganıyla kutlanan 9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri Türkiye’nin de 19 şehrinde düzenleniyor.
16.05.2022Advertorial
Bakan Kirişci: 207 ülkeye 2 binden fazla tarımsal ürün ihracatı gerçekleştirmekteyiz
Bakan Kirişci: 207 ülkeye 2 binden fazla tarımsal ürün ihracatı gerçekleştirmekteyizTarım ve ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Türkiye, tarım ve orman sektörlerinde kendine yeten net ihracatçı bir ülkedir. 207 ülkeye 2 binden fazla tarımsal ürün ihracatı gerçekleştirmekteyiz. 17,7 milyar doları son 3 yılda olmak üzere, 19 yılda 85,3 milyar dolar dış ticaret fazlası verdik" dedi.
11.05.2022Siyaset
Benzine zam geldi mi 11 Mayıs, motorine zam var mı? Benzin fiyatı ne kadar oldu? Güncel akaryakıt fiyatları 11 Mayıs 2022!
Benzine zam geldi mi 11 Mayıs, motorine zam var mı? Benzin fiyatı ne kadar oldu? Güncel akaryakıt fiyatları 11 Mayıs 2022!Benzine zam geldi mi 11 Mayıs, motorine zam var mı? sorusu yanıt buldu. Benzinin litre fiyatına zam geldi. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını da etkiliyor. Dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin fiyatı arttı. Peki, benzinin litre fiyatı ne kadar oldu? İşte Güncel akaryakıt fiyatları 11 Mayıs 2022…
11.05.2022Ekonomi
Avrupa Birliği'nde Rusya depremi! Yunanistan'ın Türkiye korkusu ikiye böldü...
Avrupa Birliği'nde Rusya depremi! Yunanistan'ın Türkiye korkusu ikiye böldü...Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden sonra Rus petrolüne yaptırım uygulamak için harekete geçen Avrupa Komisyonu'nun planları Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Malta’nın yaptığı yoğun lobi çalışmaları nedeni ile parçalandı. Yunanistan petrol yasağı nedeni ile kendilerinin sahneden çekilmesi durumunda aralarında Türkiye ve Çin'in de aralarında bulunduğu ülkelerin devreye gireceğini savunuyor.
10.05.2022Dünya
Ehliyet, pasaportta yeni dönem! Bakan duyurdu...
Ehliyet, pasaportta yeni dönem! Bakan duyurdu...Ehliyet, pasaportta bir dönem sona eriyor. Yerli ve milli pasaport ile ilgili detaylar belli oluyor. Bakan Soylu ayrıntıları paylaştı. Geçerlilik süresi değişiyor. 5 yıl olan süre 10 yıla çıkartılıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Yerli e-pasaport, Yerli e-mavi kart ve Yerli e-sürücü belgesi tanıtım toplantısında konuşuyor. Bakan Soylu, yeni e-sürücü belgesi ve yeni e-pasaportlarda 'Turkey' yerine ilk kez 'Türkiye' ifadesi kullanılacağını da açıkladı. Konuşmasında vatandaşlık verilen Suriyeli sayısını da duyuran Soylu, "Bugüne kadar kriterleri sağlamak suretiyle vatandaşlık hakkı kazanan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Suriyeli sayısı 200 bin 950'di" dedi.
10.05.2022Gündem
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika! Kötü haber! Çarşamba itibarıyla...
Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika! Kötü haber! Çarşamba itibarıyla...Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Benzin fiyatlarına zam geliyor. Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Son olarak benzin fiyatına zam geleceği bildirildi. Benzinin litre fiyatı çarşamba gününden geçerli olmak üzere 78 kuruş artacak.
10.05.2022Ekonomi
Macron'dan şaşırtan Ukrayna AB üyeliği çıkışı!
Macron'dan şaşırtan Ukrayna AB üyeliği çıkışı!Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna'nın Avrupa Birliği'ne (AB) katılmasının onlarca yıl alacağını ifade ederek, coğrafi olarak Avrupa'da bulunan ve değerlerini paylaşan ülkeleri AB’ye bağlamanın bir yolu olarak “Avrupa siyasi topluluğu” önerisinde bulundu.
9.05.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Avrupa Günü' mesajı
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Avrupa Günü' mesajıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, '9 Mayıs Avrupa Günü' mesajında, "Türkiye, stratejik hedefi olan AB üyeliği süreci çerçevesinde her alanda iş birliği ve diyaloğu geliştirmek için yapıcı bir politika izlemeye devam etmekte" dedi.
9.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye tam üyelik süreci mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye tam üyelik süreci mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan yayınladığı Avrupa Günü mesajında “Türkiye’nin her türlü engele rağmen sabırla ve kararlılıkla sürdürdüğü AB’ye tam üyelik süreci, yapıcı bir yaklaşımla teşvik edilmelidir. Bu, AB’nin kendi gelecek tasavvuru, itibarı ve güvenilirliği bakımından da zaruridir“ ifadelerini kullandı.
9.05.2022Siyaset
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması! AK Partili isim duyurdu
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması! AK Partili isim duyurduAsgari ücret ile ilgili milyonları ilgilendiren açıklama geldi. Hükümet kanadından asgari ücretle ilgili çarpıcı bir yorum geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, "Asgari ücretle ilgili değerlendirmenin ne zaman yapılacağını göreceğiz. Hükümetimiz başından beri hiçbir zaman ücretleri enflasyona ezdirmedi" dedi.
8.05.2022Ekonomi
Akaryakıt ile ilgili son dakika açıklaması! Avrupa'da benzin ve mazot alarmı: 'Kıtlık olabilir'
Akaryakıt ile ilgili son dakika açıklaması! Avrupa'da benzin ve mazot alarmı: 'Kıtlık olabilir'Akaryakıt ile ilgili son dakika açıklaması! Avrupa’dan benzin ve mazot için çarpıcı itiraf geldi. Rusya'ya yönelik yaptırımların devreye alınması halinde sıkıntılar olacağını belirten Almanya Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ülkenin doğu bölgelerinde benzin ve mazot sorununun baş gösterebileceğini söyledi.
7.05.2022Ekonomi
Türkiye davayı kazandı! Kayıplar telafi edilecek
Türkiye davayı kazandı! Kayıplar telafi edilecekTicaret Bakanlığı’nın çelik önlemleriyle ilgili AB’ye karşı DTÖ’de açtığı dava, Türkiye lehine sonuçlandı. Dava için kurulan panel Türkiye’nin tezlerini destekledi. AB tarafından itiraz görmeyen ve temyiz edilmeyen panel raporu önümüzdeki günlerde DTÖ'de Anlaşmazlıkların Halli Organı'nda kabul edilecek. Kabul edilen rapor, AB açısından kesin ve bağlayıcı olacak. Bu önlemden etkilenen başta Türkiye olmak üzere birçok çelik ihracatçısı ülke kararın eksiksiz uygulanması ile AB pazarındaki kayıplarını telafi etmeye başlayabilecek.
7.05.2022Ekonomi
Cuma hutbesi 6 Mayıs! Diyanet Cuma hutbesi konusu nedir? (PDF indirme linki)!
Cuma hutbesi 6 Mayıs! Diyanet Cuma hutbesi konusu nedir? (PDF indirme linki)!6 Mayıs Cuma hutbesi konusu merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 6 Mayıs 2022 tarihli " ŞÜKÜR SANA EY ŞEKÛR” konuşu Cuma hutbesini yayınladı. İşte 6 Mayıs Bayram hutbesi 2022a
6.05.2022Gündem
DTÖ AB'nin kararına karşı davada Türkiye haklı bulundu
DTÖ AB'nin kararına karşı davada Türkiye haklı bulunduAvrupa Birliği tarafından belirli çelik ürünlerine uygulanan korunma önlemine karşı Türkiye'nin başlattığı davada DTÖ paneli Türkiye'yi haklı buldu.
6.05.2022Gündem
Brent petrol fiyatı ne kadar oldu? Brent petrol fiyatı kaç dolar?
Brent petrol fiyatı ne kadar oldu? Brent petrol fiyatı kaç dolar? Brent petrol kaç dolar? Avrupa Birliği Komisyonunun, Rusya'dan petrol ithalatının yasaklanmasını da içeren yeni yaptırım teklifi brent petrol fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Bir önceki gün 111 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 110,14 dolar seviyesinde tamamladı. Ham petrol fiyatlarının yükselmesinin ardından uluslararası piyasada petrol fiyatlarında son durum merak ediliyor. Peki, Brent petrol fiyatı ne kadar? Brent petrol fiyatı kaç dolar? İşte detaylar…
5.05.2022Ekonomi
AB, Rusya’dan petrol alımını durduracak
AB, Rusya’dan petrol alımını durduracakAvrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya’ya uygulanacak 6’ncı yaptırım paketini açıklayarak, Rusya’dan ham petrol alımının 6 ay içinde durdurulacağını söyledi.
4.05.2022Dünya
Rus ordusuna büyük darbe! '200'den fazla kayıp'
Rus ordusuna büyük darbe! '200'den fazla kayıp'Ukrayna birlikleri, Rusların işgali yönettiği Harkov bölgesindeki Izyum’da bir Rus karargahını vurduğunu duyurdu.
3.05.2022Dünya
Paralar Türkiye'ye akacak! Türkiye için altın fırsat
Paralar Türkiye'ye akacak! Türkiye için altın fırsatUkrayna savaşı küresel enerji jeopolitiğinde ciddi değişimlere neden olurken, Rusya, AB’yi enerji kartıyla bölmeye çalışıyor. AB alternatif kaynak ararken, yeni dönem Türkiye için fırsat olarak değerlendiriliyor. Gas Vista Küresel Doğalgaz Danışmanlık Şirketi Başkanı Leslie Palti-Guzman, "Bugünkü durum, Ankara’nın boru hattının LNG ithalatına oranını, kontrat şartlarını, kaynakların lokasyonunu ve taahhütlerin süresini yeniden değerlendirmesi için altın fırsat değerinde. Ankara uzun ve kısa vadeli yeni arz kaynakları, boru hattı ve LNG ekleyerek bir hub olma hedefini daha da ilerletebilir. Kontrat sürelerinin bitmesiyle tüm kaynaklardan Türkiye’ye LNG ithalatı artacaktır.” dedi.
30.04.2022Ekonomi
AK Parti'li Turan: 2 ülke değil, Doğu ile Batı Türkiye'de buluşuyor
AK Parti'li Turan: 2 ülke değil, Doğu ile Batı Türkiye'de buluşuyorAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, temel atma töreni için geldiği Çanakkale'de "Bugün Rusya- Ukrayna savaşında sadece Türkiye, iki tane ülkeyi masaya oturtmadı. Bugün Rusya ve Ukrayna görüşmelerinin Türkiye'de olması çok kıymetli fotoğraftı ama o fotoğrafın anlamı iki ülke değil, Doğu ile Batı Türkiye'de buluşuyor demek" dedi.
29.04.2022Siyaset
NATO: Finlandiya ve İsveç NATO’ya üyelik başvurusunda bulunursa memnuniyetle karşılanacak
NATO: Finlandiya ve İsveç NATO’ya üyelik başvurusunda bulunursa memnuniyetle karşılanacakNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine başvurması durumunda memnuniyetle karşılanacaklarını ve sürecin hızlı ilerleyeceğini söyledi.
28.04.2022Dünya
Hıdırellez ne zaman? Hıdırellez dilekleri nasıl yapılır? Hıdırellez’in hikayesi nedir?
Hıdırellez ne zaman? Hıdırellez dilekleri nasıl yapılır? Hıdırellez’in hikayesi nedir? Halk takviminde yer alan mevsimlik bayramlardan olan Hıdırellez, mayıs ayına yaklaştığımız şu günlerde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hızır ve İlyas’ın yeryüzünde buluştukları gün olarak kutlanan Hıdırellez’de bazı ritüeller de hala yaşatılıyor. Bazı yerlerde şenliklerle kutlanan bu özel gün, dileklerin dilendiği, bolluk ve bereketin simgesel olarak somutlaştırıldığı en özel günler arasında yer alıyor. Peki, Hıdırellez ne zaman? Hıdırellez dilekleri nasıl yapılır? Hıdırellez’in hikayesi nedir? 6 Mayıs Hıdırellez günü neler yapılır? Hıdırellez gül ağacı ritüeli nedir? Hıdırellez kimler kutlar? İşte Hıdırellez ile ilgili merak edilenler…
25.04.2022Gündem
Fransa'da kritik cumhurbaşkanlığı seçimleri! Aşırı sağcı Marine Le Pen'in iktidar arayışı... Anketlerde kim önde?
Fransa'da kritik cumhurbaşkanlığı seçimleri! Aşırı sağcı Marine Le Pen'in iktidar arayışı... Anketlerde kim önde?Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Emmanuel Macron ile Marine Le Pen karşı karşıya. Le Pen, siyasi yolculuğunda Fransız aşırı sağını cumhurbaşkanlığına dokunma mesafesine kadar getirdi. Peki sandıktan kim galip çıkacak? İşte anketlerde son durum ve iki siyasetçinin yıllara uzanan amansız mücadelesi...
23.04.2022Dünya
'Yargı' dizisinde Ilgaz ve Ceylin arasında gerilim tırmanıyor
'Yargı' dizisinde Ilgaz ve Ceylin arasında gerilim tırmanıyorKanal D’nin Ay Yapım imzalı sezonun en çok izlenen dizilerinden 'Yargı’nın 30’uncu bölümünden yeni tanıtım yayınlandı. Ceylin, Ilgaz’ı Çınar’ı korumakla suçluyor. Bu durum Ilgaz’ı hayal kırıklığına uğratıyor. Ceylin’in, Ilgaz’a “Sen de suçlusun!” diyor.
23.04.2022Televizyon
Bakan Kurum: Avrupa'nın yeşil hidrojen kaynağı Türkiye olabilir
Bakan Kurum: Avrupa'nın yeşil hidrojen kaynağı Türkiye olabilirÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Avrupa'nın yeşil hidrojen kaynağı Türkiye olabilir" dedi.
21.04.2022Siyaset
Zelenskiy: Rus birlikleri Donbass taarruzuna başladı
Zelenskiy: Rus birlikleri Donbass taarruzuna başladıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus ordusunun uzun süredir hazırlıklarını sürdürdüğü Donbass Bölgesi saldırılarına başlandığını söyledi.
19.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ab ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ab haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.