Saros Körfezi

Saros Körfezi

Son dakika Saros Körfezi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Saros Körfezi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Saros Körfezi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Saros Körfezi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan saros körfezi gelişmeleri de dahil olmak üzere 117 saros körfezi haberi bulunmuştur. Tüm saros körfezi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Uğur böcekleri her yeri istila etti! 'Felaket şekilde geldiler, çok kötü ısırıyorlar'
Uğur böcekleri her yeri istila etti! 'Felaket şekilde geldiler, çok kötü ısırıyorlar'Edirne'nin Enez ilçesinde turistik sahil bölgesi olan Saros Körfezi uğur böceklerinin istilasına uğradı. Sayıları oldukça fazla olan uğur böcekleri ara ara vatandaşları ısırdıkları için tatilciler tedirgin oluyor.
16.06.2022Yaşam
Bakan Dönmez Doğu Akdeniz gazı ile ilgili önemli açıklama: Yeni adımlar atılabilir!
Bakan Dönmez Doğu Akdeniz gazı ile ilgili önemli açıklama: Yeni adımlar atılabilir!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Belki önümüzdeki günlerde Doğu Akdeniz gazının da Türkiye üzerinden pazarlara ulaşmasıyla alakalı yeni adımlar atılabilir” dedi.
9.06.2022Ekonomi
Türkiye'de ortaya çıktı, çok nadir görülüyor, tam 1 ton ağırlığında...
Türkiye'de ortaya çıktı, çok nadir görülüyor, tam 1 ton ağırlığında...Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizindeki Gökçeada ilçesi açıklarında kılıç balığı avcılığı yapan balıkçılar, derin sularda yaşayan ve çok sık görülmeyen balinalardan ay balığına kadar popülasyon içerisinde yer alan birçok canlıyı görüntüledi.
29.05.2022Yaşam
AKINCI B’den gururlandıran test uçuş performansı
AKINCI B’den gururlandıran test uçuş performansıSelçuk Bayraktar, AKINCI B'nin uzun dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini paylaştı.
AKINCI B TİHA'dan muhteşem performans! Selçuk Bayraktar paylaştı
AKINCI B TİHA'dan muhteşem performans! Selçuk Bayraktar paylaştıBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKIN B TİHA'nın performans dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini paylaştı. AKINCI B'nin Performans dayanım test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiğini açıklayan Selçuk Bayraktar paylaşımında, "AKINCI da orucunu 35.000 feet'te bizimle birlikte açtı. Hayırlı Ramazanlar..." ifadelerini kullandı.
14.04.2022Ekonomi
Boşanma sonrası çocuk tesliminde yeni dönem! Bakanlık resmen duyurdu, 90 yıllık uygulama sona eriyor, 11 ilde başlıyor
Boşanma sonrası çocuk tesliminde yeni dönem! Bakanlık resmen duyurdu, 90 yıllık uygulama sona eriyor, 11 ilde başlıyorBoşanan veya boşanma aşamasındaki çiftleri ilgilendiren gelişme! Velayet altındaki çocuklarla ilgili harekete geçildi. Adalet Bakanlığı resmen duyurdu, 90 yıllık uygulama son buluyor. Çocuk teslimine ilişkin işlemler bugüne kadar icra müdürlükleri aracılığıyla yapılıyordu, artık değişti. Pazartesi günü 11 il merkezinde başlıyor, gider ücretlerini de devlet karşılayacak. İşlemlerin ardından genellikle tarafların ikamet ettikleri yerlere gidilerek icra memurları ve kolluk kuvvetleri tarafından çocuk teslim işlemi yapılıyordu. Çocuk teslimine ilişkin yeni düzenleme ile birlikte kamuoyunda vicdanları sızlatan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olan 90 yıllık icra yolu ile çocuk teslimi uygulaması sona erdi. İşte detaylar...
3.04.2022Gündem
Saros Körfezi'nde yarım tonluk köpek balığı yakaladılar
Saros Körfezi'nde yarım tonluk köpek balığı yakaladılarÇanakkale'de kılıç balığı avlamak için Saros Körfezi'ne açılan balıkçı İlker Özdemir (49) ve 3 arkadaşı, 3,5 metre boyunda ve yarım ton ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı yakaladı. Balıkçılar, oltaya takılan köpek balığını 40 dakikada çekebildi.
3.04.2022Haber
Saros Körfezi'nde yakalandı! Tam yarım ton...
Saros Körfezi'nde yakalandı! Tam yarım ton...Çanakkale'de kılıç balığı avlamak için Saros Körfezi'ne açılan balıkçı İlker Özdemir (49) ve 3 arkadaşı, 3,5 metre boyunda ve yarım ton ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı yakaladı. Balıkçılar, oltaya takılan köpek balığını 40 dakikada çekebildi.
3.04.2022Gündem
Bakan Varank: Muhalefet projelerimizi engellemeseydi İran’daki gaz sorunu yaşanmayacaktık
Bakan Varank: Muhalefet projelerimizi engellemeseydi İran’daki gaz sorunu yaşanmayacaktıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, enerji verimliliğini artırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yeni bir yatırımı dile getirdikleri her an karşılarına muhalefetin çıktığını belirterek, “İnternete girin, Saros Körfezi LNG Terminali yazın. CHP milletvekilleri o santrali durdurmak için nasıl şantiyeyi basmışlar, hangi davaları açmışlar. Eğer biz o LNG Terminali‘ni bir sene gecikmeden açsaydık, İran’dan yapılan bu ani kısıntıyı hiç yaşamamış olacaktık” dedi.
25.01.2022Ekonomi
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması!
Bakan Varank'tan doğal gaz kısıtlaması açıklaması!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılış programında yaptığı konuşmada, muhalefetin enerji kısıntısı konusundaki tavırlarını eleştirdi.
24.01.2022Ekonomi
Meriç Nehri’nde taşkın alarmı: Köy halkı kayıkla geziyor
Meriç Nehri’nde taşkın alarmı: Köy halkı kayıkla geziyorEdirne’de Meriç ve Ergene Nehirlerinin birleştiği köylerde birçok tarım arazisi su altında kaldı. Su seviyesinin yükseldiği alanlarda kayıkla gezen köy halkı şaşkınlığını gizleyemedi.
1.01.2022Yaşam
Bilim insanlarından denizlerde araştırma! Korkutan sonuç
Bilim insanlarından denizlerde araştırma! Korkutan sonuçİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi'nde görev yapan 5 araştırmacı, Yunus-S araştırma gemisi Marmara, Ege ve Karadeniz'de 21 günlük seferini tamamladı. Araştırmanın ilk bulgularını anlatan İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, "Araştırmalarımız sonrası Ağustos ayında Batı Karadeniz'de gerçekleşen sel olaylarıyla birlikte karasal bütün çöplerin denize geldiğini gördük. Denizde en çok plastikle karşılaşmaktayız. Bu kirliliğin canlılar üzerinde de etkileri var. Biz bu süreci düzgün yönetemediğimiz takdirde balıkçılık kaynaklarımızı kaybedeceğiz." dedi. Araştırmanın  verileri Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü (FAO) ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na sunacak.
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'de
NATO savaş gemileri, 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için Çanakkale'deÇanakkale ve Saros Körfezi’nde 18-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' için NATO’ya bağlı 4'ü yabancı, 5 savaş gemisi Nara Limanı'na yanaştı. Art arda gelen ve güvenlik nedeniyle Türk Sahil Güvenlik botlarının eşlik ettiği savaş gemileri, boğazda hareketlilik yarattı.
16.10.2021Gündem
Dev sırtıkara balığı alıcısını bekliyor! Satış fiyatı şaşırttı
Dev sırtıkara balığı alıcısını bekliyor! Satış fiyatı şaşırttı Çanakkale Saros Körfezi'nde avlanan balık, hem esnafı hem de vatandaşı hayrete düşürdü. 6 kiloluk sırtıkaranın satış fiyatı da şaşırttı.
13.08.2021Gündem
Devlet daireleriyle ilgili flaş aşı talebi! Yasaklanmalı
Devlet daireleriyle ilgili flaş aşı talebi! YasaklanmalıEdirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, aşı olmayanların mutlaka teşvik edilmesi, alışveriş merkezi ve tüm resmi daire girişlerinde ‘2 doz aşı’ zorunluluğu getirilmesi gerektiğini söyledi. Altun, "Aşı olmak bir yurttaşlık görevidir. Bireysel bir özgürlük, tercih değildir. Aşılamanın en üst düzeye getirilmesi gerekiyor" dedi.
30.07.2021Gündem
Bayraktar AKINCI 15 Temmuz anısına uçtu
Bayraktar AKINCI 15 Temmuz anısına uçtuBayraktar AKINCI, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına yaptığı "Saygı Uçuşu"nu tamamladı.
15.07.2021Gündem
3 metre uzunluğunda dev yakalandı! Görenler şaşkına döndü...
3 metre uzunluğunda dev yakalandı! Görenler şaşkına döndü...Saros Körfezi’nde, Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi açıklarında avlandıktan sonra Edirne’nin Keşan ilçesindeki bir balık restoranı tarafından satın alınarak bahçesinde sergilen 3 metre uzunluğunda ve 90 kilo ağırlığındaki kılıç balığı, ilgi gördü.
11.06.2021Yaşam
İstavritin kilosu 30 liradan tezgahlarda
İstavritin kilosu 30 liradan tezgahlardaÇanakkale’de, 3 gündür etkili olan poyraz ve deniz yüzeyindeki müsilaj nedeniyle av yasağı kapsamı dışındaki olta balıkçıları, açılamadı. Balıkhanedeki tezgahlarda ise balık çeşitliliği azaldı.
10.05.2021Ekonomi
Saros Körfezi, yaz sezonuna hazırlanıyor
Saros Körfezi, yaz sezonuna hazırlanıyorDünyanın kendi kendini temizleyen nadir körfezlerinden olan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Saros Körfezi’nde Edirne'nin Keşan ilçe belediyesi yaz sezonu hazırlıklarına başladı.
27.04.2021Yaşam
Edirne'de, 876 kilo kaçak midyeye 449 bin lira ceza!
Edirne'de, 876 kilo kaçak midyeye 449 bin lira ceza!Edirne’nin Enez ilçesinde, Sahil Güvenlik ekiplerince düzenlenen operasyonda, yasa dışı yollarla Yunanistan’a götürülmek istenen 876 kilo midye, ele geçirildi. Operasyon kapsamında, 3 kişiye 449 bin 40 lira ceza uygulandı.
12.04.2021Gündem
Görenler şaşkına döndü! Sahile gövdesi olmayan...
Görenler şaşkına döndü! Sahile gövdesi olmayan...Edirne'nin Saros Körfezine kıyısı bulunan Enez ilçesi sahilinde gövdesi olmayan yunus başı bulundu.
9.04.2021Yaşam
Edirne'de o yerler 'doğal sit alanı' ilan edildi
Edirne'de o yerler 'doğal sit alanı' ilan edildiEdirne'nin doğal güzelliklerini yansıtan yerleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘doğal sit alanı’ ilan edildi. Saros Körfezi bölgesinde de ekolojik temelli bilimsel araştırma gerçekleştirildi.
1.04.2021Yaşam
Bakan Kurum duyurdu: 36 tesise kapatma cezası verildi!
Bakan Kurum duyurdu: 36 tesise kapatma cezası verildi!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trakya'da Ergene Havzası'ndaki kirliliğin önlenmesi için son 2 yılda 3 bin 440 denetim gerçekleştirdiklerini, 24 milyon TL idari para cezası uygulandığını, 36 tesise kapatma cezası verildiğini söyledi. Denetimleri aralıksız sürdüreceklerini belirten Bakan Kurum, Ergenemizi ve Meriçimizi koruyoruz. Bölgeyi doğal güzelliğiyle birlikte gelecek nesillere bırakacağımız adımları kararlı şekilde atmaya devam ediyoruz" dedi.
10.03.2021Ekonomi
İzmir'de korkutan deprem! AFAD ve Kandilli son depremler listesi...
İzmir'de korkutan deprem! AFAD ve Kandilli son depremler listesi...AFAD'tan yapılan açıklamada Urla'nın 40 kilometre açıklarında 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
9.02.2021Yaşam
2 Şubat 2021 deprem listesi! AFAD ve Kandilli Rasathanesi en son depremler ile Türkiye Fay hattı haritası…
2 Şubat 2021 deprem listesi! AFAD ve Kandilli Rasathanesi en son depremler ile Türkiye Fay hattı haritası…Kayseri de deprem mi oldu? sorusu sabah saatlerinde yoğunluk kazandı. Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 4.6 büyüklüğünden deprem meydana geldi. Deprem bölgede paniğe neden olurken çevre iller Sivas ve Yozgat'ta da hissedildi. Yaşanan deprem sonrası Sarıoğlan ilçesinde sokağa çıkan Sinan Karaerik ise, "Gece panik olarak kalktık. Kaldığımız misafirhanede bir arkadaş bağırıyordu. 'Herkes kalksın' diyordu. Böyle bir sallantıyı hiç görmedim. Herkes dışarı çıkmıştı. Bende arkadaşımı aradım. Ben Tomarzalıyım. Eşimi aradım. Kendisi Tomarza'da bir şey olmadığını söyledi. Deprem Sarıoğlan ilçesinde olmuş" ifadelerini kullandı. İzmir peşine Kayseri’de yaşanan depremler sonrası, 2 Şubat deprem listesi ile son depremler merak edilmeye başlandı.
2.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Saros Körfezi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki saros körfezi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.