Poliçe

Poliçe

Son dakika poliçe haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan poliçe ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını poliçe haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Poliçe

haberleri sayfasında son dakika yaşanan poliçe gelişmeleri de dahil olmak üzere 585 poliçe haberi bulunmuştur. Tüm poliçe haberleri aşağıda listelenmiştir.
INTERPOL kırmızı bültenle arıyor! Rebecca öğretmen hakkında iğrenç iddialar...
INTERPOL kırmızı bültenle arıyor! Rebecca öğretmen hakkında iğrenç iddialar...Bir anaokulunda 5 yaşındaki öğrencisine şiddet uyguladığı ve cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ifadeye çağırılınca ülke dışına kaçan İngiliz öğretmen Rebecca Kate Richardson hakkında kırmızı bülten çıkartıldı.
17.09.2023Gündem
Zorunlu afet sigortası geliyor! İşte 2024'te devreye girecek uygulamanın detayları
Zorunlu afet sigortası geliyor! İşte 2024'te devreye girecek uygulamanın detaylarıEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiriyor. Zorunlu deprem sigortası geliyor. Gelecek yıl uygulamaya girecek afet sigortasıyla birlikte, bina tamamlama ve yapı sorumluluk sigortası da yaygınlaştırılacak. Kat malikleri, kiracılar eşyalarını sigortalayabilecek Modelle üzerinde çalışmalar tamamlandı, ürünün çıkmasıyla birlikte sigorta şirketleri sisteme entegre olacak, poliçe satışları başlayacak. Program'ın afet yönetimi bölümünde politika ve tedbirler 32 başlıkla sıralandı. Zorunlu deprem sigortasının beyanı ve ödemesinin etkin takibi sağlanacak. Bina tamamlama sigortası yaygınlaştırılacak.
11.09.2023Ekonomi
Interpol arıyordu! Suç örgütü yöneticisi 'Gölge' İstanbul'da yakalandı
Interpol arıyordu! Suç örgütü yöneticisi 'Gölge' İstanbul'da yakalandıINTERPOL tarafından aranan Janıyev suç örgütünün önemli yöneticilerinden "Gölge" lakaplı Guram Chıkhladze, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerince 14 Temmuz'da Küçükçekmece'de düzenlenen operasyonla yakalandı. Rusya’da işlediği suçlar sebebiyle arama kararı bulunan Chıkhladze tutuklandı.
17.07.2023Gündem
Kasko fiyatlarındaki artış poliçe sayılarına yansıdı! Bir yılda 15 bin lira fark, risk giderek artacak
Kasko fiyatlarındaki artış poliçe sayılarına yansıdı! Bir yılda 15 bin lira fark, risk giderek artacakAraç bedellerindeki artış, enflasyon ve kur nedeniyle araç onarımında kullanılan yedek parçaların fiyatlarının ve işçilik maliyetlerinin artması gibi etmenler, kasko poliçelerine de yansıyor. Kasko fiyatları artarken poliçe sayıları da azalıyor. Dr. Öğrt. Gör. Oya Turhaner, “Kasko poliçelerinde ciddi bir fiyat artışı söz konusu. Bu nedenle zaten az olan kaskolu araç sayısı önümüzdeki süreçte daha da düşecek. Buna bir de poliçe kesmek istemeyen sigorta şirketleri de eklenince bir hasar durumundaki risk giderek artacak” dedi.
27.06.2023Ekonomi
Evlenme hazırlandığındaki çiftlere güzel haber! İptal durumuna karşı 'düğün sigortası' devreye alındı
Evlenme hazırlandığındaki çiftlere güzel haber! İptal durumuna karşı 'düğün sigortası' devreye alındıEvlilik hazırlığı yapanların, ayrılık, birinci derece akrabalarının ölümü, kaza gibi nedenlerle düğünlerinin iptal edilmesi durumunda çiftlerin ve salon işletmecisinin masrafını karşılayan, 'düğün sigortası' uygulaması hayata geçirildi. Son iki haftada 80 çift düğününü sigortalattı.
20.05.2023Yaşam
DASK yerine zorunlu afet sigortası geliyor
DASK yerine zorunlu afet sigortası geliyorZorunlu deprem sigortasının yerini, DASK kapsamında deprem, sel gibi bütün afetleri kapsayan “zorunlu afet sigortası” alacak. Tek bir poliçe üzerinden tüm afetler sigorta kapsamına girecek
21.04.2023Ekonomi
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor!  Sürücüler 16 bin 431 lira ödeyecekler
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor! Sürücüler 16 bin 431 lira ödeyeceklerArabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Zorunlu Trafik Sigortası'na ilişkin yeni dönem başlıyor. Buna göre aylık olarak trafik sigortası yüzde 2 artacak. Hasarsızlık oranı yüzde 45'ten yüzde 50'ye yükseltilecek. Hasarsızlıkta basamak adedi 7'den 8'e çıkacak. Yüzde 100 elektrikli araçlara da yüzde 10 ekstra prim indirimi uygulanacak. Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Sigorta Komisyon Başkanı Turusan Bağcı konu ile ilgili detayları açıkladı.
8.04.2023Ekonomi
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor! Yeni dönem başladı, fark yüzde 200'e çıktı
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor! Yeni dönem başladı, fark yüzde 200'e çıktıAraba sahibi milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Zorunlu Trafik Sigortası’nda kaza yapmayan sürücünün ödüllendirildiği, kötü sürücünün ise cezalandırıldığı yeni sisteme resmen geçildi. Yeni sistemde kazasız sürücüye yüzde 50 indirim yapılırken, kötü sürücüler poliçesini yüzde 200 zamlı ödemek zorunda kalacak. Değişiklik ile hasar ve hasarsızlık indirimini belirleyen basamak sayısı da değişti. İşte yeni sistemin detayları...
5.04.2023Otomobil
Ev sahiplerine DASK ve konut sigortası uyarısı! Poliçedeki enflasyon detayına dikkat
Ev sahiplerine DASK ve konut sigortası uyarısı! Poliçedeki enflasyon detayına dikkatTürkiye'yi sarsan deprem felaketinin ardından DASK ve konut sigortası detayları merak ediliyor. Depremde evi hasar görenler, zararın bir kısmını DASK'tan tahsil edebiliyor. Eğer özel şirketlere konut sigortası yaptırmışlarsa kalan zararı da oradan tazmin edebiliyor. Uzmanlar iki sigorta türü arasındaki farkları hakkında bilgi verirken, poliçe ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.
23.03.2023Ekonomi
Konut ve arsa tapusu olan milyonları ilgilendiren 'önalım' uyarısı! 'Yetkisi yok, süresi  3 ay'
Konut ve arsa tapusu olan milyonları ilgilendiren 'önalım' uyarısı! 'Yetkisi yok, süresi 3 ay'Hisseli tapu sahiplerine, tapuda önalım hakkı için 90 gün süre tanındığı, yasal süre içerisinde başvuru yapmayanların haklarını kaybedeceği iddiaları sonrası art arda açıklama yapıldı. Konuyla ilgili haberler Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yalanlanırken, avukatlardan paydaş ve hisse uyarısı geldi.
16.03.2023Gündem
DASK prim artışında bilinmeyen detay! Yenilemeyen teminatın yarısını alacak
DASK prim artışında bilinmeyen detay! Yenilemeyen teminatın yarısını alacakAntalya Sigorta Acenteleri Derneği (ANSAD) yönetim kurulu üyesi Osman Tüken, Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK), metrekare için 1508 TL olan teminat bedelini 2022 Aralık ayında 3 bin 16 TL'ye artırdığını belirterek “Deprem 6 Şubat'ta yaşandı. Sigortalılar bu bedel artışını yaptırmadıysa, örneğin 100 metrekarelik ev için 150 bin 800 TL, yaptırdıysa 301 bin 600 TL teminat alabilecek" dedi.
15.03.2023Ekonomi
Konut sigortası ile ilgili dikkat çeken poliçe uyarısı! İptal ediliyor
Konut sigortası ile ilgili dikkat çeken poliçe uyarısı! İptal ediliyorDepremde zarar gören konutlardan sigortalı olanların hasarları karşılanırken, poliçedeki bazı detaylar süreç hakkında tartışmaya neden oldu. Vatandaşlara fırsatçı tuzağına düşmeyin uyarısında bulunan uzmanlar, önemli bilgiler verdi.
15.03.2023Ekonomi
Sel felaketini yaşayan Bozkurt yeniden inşa edildi: Yapı stokunun yüzde 50’si yenilendi
Sel felaketini yaşayan Bozkurt yeniden inşa edildi: Yapı stokunun yüzde 50’si yenilendiBatı Karadeniz'de 2021 yılında yaşanan sel felaketinde en ağır hasarı gören Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapı stokunun yaklaşık yüzde 50’si yenilenendi. 649 konut, 123 iş yeri, sanayi sitesi ve altyapısı yeniden inşa edilen Bozkurt'taki çalışmalarla ilgili bilgi veren Kaymakam Murat Atıcı, "Neredeyse yok olmuş bir ilçeyi yeni baştan, devletin gücüyle, AFAD’ımızla, Çevre Şehircilik Bakanlığı’mızla inşa ettik" dedi.
15.03.2023Gündem
Noterlerde yeni dönem! Resmen başladı, artık yapılamayacak
Noterlerde yeni dönem! Resmen başladı, artık yapılamayacakNoterlerde yeni uygulama başladı. Türkiye’de noter sayısı 2 binin üzerine çıkarken noterlerde rastlanan sahteciliğin önüne geçilmesine yönelik çalışmalar da gündeme geldi.
10.03.2023Ekonomi
Arabası hurdaya çıkan depremzedelere kasko uyarısı: Poliçede bu maddelere mutlaka bakın
Arabası hurdaya çıkan depremzedelere kasko uyarısı: Poliçede bu maddelere mutlaka bakınKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, yıkılan binaların altında kalan otomobillerde teker teker çıkartılmaya devam ediyor. Deprem nedeni ile binlerce otomobil hurdaya çıkarken vatandaşlar, kasko poliçeleri kapsamında zararlarını temin edebilmek için başvurulara başladı. Poliçe uyarısında bulunan uzmanlar ise hangi risklerin teminat dışında kaldığını açıkladı.
3.03.2023Ekonomi
İstanbul Havalimanı olası depreme hazır mı? İGA'dan açıklama geldi
İstanbul Havalimanı olası depreme hazır mı? İGA'dan açıklama geldiİstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Polat, İstanbul Havalimanı'nın inşa edildiği zeminin güçlendirildiğini ve tüm tasarım süreçlerinin depreme uygun gerçekleştirildiğini söyledi. Polat, "Beklenen İstanbul depreminin meydana gelmesi halinde, terminal, hava trafik kule, enerji merkezi, ARFF (Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) istasyonları dahil tüm binalarımız ve hava tarafı 'pist-apron-taksi yollarında operasyonların aksamayacağı şekilde, deprem modellemelerimiz çerçevesinde tasarım ve inşaat çalışmalarımızı gerçekleştirdik" dedi.
25.02.2023Gündem
Konut sigortası ile ilgili poliçe uyarısı! Çok büyük artış var
Konut sigortası ile ilgili poliçe uyarısı! Çok büyük artış varDepremin yaşandığı 11 ilde sigorta konusunda atılacak adımlarda uyuşmazlık olması durumunda itiraz yolları açık. Bir sigorta şirketi hasar ödemede imtina ederse SEDDK ve CİMER’e başvurmak mümkün. Poliçenin içeriği ise belirleyici oluyor. İşte detaylar...
25.02.2023 Gündem
Hak Sahipliği için başvuru süreci açıklandı
Hak Sahipliği için başvuru süreci açıklandı Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yaralarını sarmak için çalışılırken, hasar tespit çalışmalarından sonra başlayacak AFAD Afetzede Hak Sahipliği için başvuru sürecine ilişkin ayrıntılar da belli olmaya başladı.
23.02.2023Gündem
DASK ile ilgili tüm detaylar ortaya çıktı! 24 saat içinde hesaplara yatırılacak
DASK ile ilgili tüm detaylar ortaya çıktı! 24 saat içinde hesaplara yatırılacakKahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm bölgede yaralar sarılmaya çalışılırken depremzedelerin hayata yeniden tutunabilmeleri için sigorta şirketlerinden alacakları tazminatlar büyük önem taşıyor. Konuyla ilgili merak edilen DASK hangi hasarları kapsar? Hangi konutlar kapsamda? DASK, ne kadar hasar ödeyecek? Zararın tamamı ödenir mi? Hasar ihbarı nasıl yapılacak? sorularına uzman isimler ve sektör temsilcileri cevap verdi. İşte detaylar...
15.02.2023Gündem
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecek
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecekDepremzedelerin hayata yeniden tutunabilmeleri için sigorta şirketlerinden alacakları tazminatlar büyük önem taşıyor. Zorunlu deprem sigortası ödemeleri başladı. Afet bölgesinde yıkılan konutlar içerisinde, kredi ile satın alınanların kredi geri ödemelerinin ertelenip ertelenmeyeceği ise merak konusu. 'Depremde yıkılan evin kredisi ödenir mi? Evin yıkılmış olmasının bankanın alacağını ortadan kaldırır mı?' soruları vatandaşlar tarafından araştırılırken, banka kredisi çeken kişinin vefat etmesi durumunda borcunun mirasçısından talep edileceği için hukuken yakınlarının nasıl bir yol izleyeceği de merak ediliyor. İşte detaylar...
14.02.2023Ekonomi
DASK nasıl yapılır? Zorunlu deprem sigortasında yüzde 55 artış
DASK nasıl yapılır? Zorunlu deprem sigortasında yüzde 55 artışÜlkemizde meydana gelen Kahramanmaraş depreminden sonra Türkiye genelinde Doğal Afet Sigortalar Kurumu (DASK) yeniden önem kazandı. DASK ile ilgili birçok soru gündeme geldi. Zorunlu deprem sigortası poliçe sayısı 11.1 milyon adete ulaştı.
14.02.2023Ekonomi
Zorunlu Deprem Sigortası tarifesi değişti! İşte yeni teminat ve prim tutarları
Zorunlu Deprem Sigortası tarifesi değişti! İşte yeni teminat ve prim tutarlarıZorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile ilgili son dakika gelişmesi! Teminat ve primler arttı, yeni dönem tarifesini açıklandı. Depremde hasar gören evler için ödenecek yeni azami teminat tutarı belli oldu. Primler de bu oranda yükseldi. İşte tüm iller için prim miktarı...
10.01.2023Ekonomi
Annesinin yanında duran 3 yaşındaki çocuğu tren raylarına attı! Gözler önünde dehşet
Annesinin yanında duran 3 yaşındaki çocuğu tren raylarına attı! Gözler önünde dehşetABD'nin Oregon eyaletinde herkesin kanını donduran bir olay yaşandı. Annesi ile tren bekleyen 3 yaşındaki bir kız çocuğu, arkada oturan başka bir kadın tarafından tren raylarına itildi. Çocuk önce yere çarptı daha sonra baş aşağı platformdan raylara düştü.
31.12.2022Dünya
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladı
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı! 'Fiyatlar düştü' deyip açıkladıAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Uzmanlar ise kasko fiyatlarının artışına karşın, sigorta şirketlerinin fiyat çarpanlarına bakıldığında düşüş söz konusu olduğunu dile getirdi. Ayrıca artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
28.12.2022Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyor
Arabası olan herkesi ilgilendiren kasko ve sigorta uyarısı! İndirim geliyor, 1 Ocak'ta başlıyorAraba sahiplerini ve araba almayı düşünen herkesi ilgilendiren gelişme! Sigorta ve kasko fiyatları arttı, geçen yıl 5 bin lira olan fiyatlar bu yıl 20 bin liraya kadar çıktı. Asgari ücret zammı sonrası ve yeni yılın gelişi ile fiyat artışların devam edeceği belirtildi. Zamlar sonrası ise kasko yaptıran sürücü sayısı azaldı. Sigorta sektörü yetkilileri ise araç fiyatlarının da son dönemde yükseldiğini hatırlatarak sigorta yapmanın gerekliliğine dikkat çekti. Artık iyi sürücü ile kusurlu sürücünün ödeyeceği fiyat değişirken, 1 Ocak itibarıyla hasarsızlık indirimi geleceği açıklandı. İşte detaylar...
27.12.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Poliçe ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki poliçe haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.