Padişah

Padişah

Son dakika padişah haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan padişah ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını padişah haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Padişah

haberleri sayfasında son dakika yaşanan padişah gelişmeleri de dahil olmak üzere 760 padişah haberi bulunmuştur. Tüm padişah haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır
Bakan Bozdağ: Adayımız Erdoğan'dır, adaylığı yasaldırAdalet  Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimlerine ilişkin, "Adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı Anayasaldır, yasaldır. Hiçbir içtihatla, yorumla bu gerçeği kimse değiştiremeyecektir. Aziz milletimiz de onu yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir" dedi.
23.06.2022 Siyaset
Fatih Erbakan’dan Sultan Abdülhamid Han açıklaması
Fatih Erbakan’dan Sultan Abdülhamid Han açıklamasıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Sultan Abdülhamid Han tartışması ile ilgili, “Dünya kamuoyu tarafından tüm zamanların en büyük siyasi dehası kabul edilen Sultan Abdülhamid’in, ‘istibdatçı’ olduğunu iddia edenleri hayatını objektif kaynaklardan okumaya davet ediyoruz” dedi.
25.05.2022Siyaset
Mimar Sinan eserleri nelerdir? Mimar Sinan eserlerinin özellikleri!
Mimar Sinan eserleri nelerdir? Mimar Sinan eserlerinin özellikleri!Mimarlık tarihine damga vuran Mimar Sinan Osmanlı İmparatorluğu döneminde önemli abide eserlere imza attı. Mimar Sinan'ın "çıraklık eserim" dediği Şehzade Camisi, kalfalık eseri Süleymaniye ve “ustalık eserim" dediği Edirne'deki Selimiye Camisi baş eserlerinden kabul ediliyor. Peki, Mimar Sinan eserleri nelerdir? Mimar Sinan eserlerinin özellikleri nedir? İşte Mimar Sinan’ın eserleri ile ilgili bilmeniz gerekenler…
24.05.2022Kültür Sanat
MHP lideri Bahçeli'den fahiş kira artışları ile ilgili açıklama: Sınırlandırmak mecburiyetindeyiz
MHP lideri Bahçeli'den fahiş kira artışları ile ilgili açıklama: Sınırlandırmak mecburiyetindeyizMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Vatandaşlarımızı mağdur haline getiren, zincir marketlerde peynirden yumurtaya, etten süte kadar fiyat etiketlerinin kabarmasına yol açan kimler varsa suçludur, sahnelenen kirli oyunun parçasıdır. Kiralardaki yükselişe sessiz kalamayız, konut fiyatlarındaki yükselişleri atıl vaziyette seyredemeyiz. Vahim artışları sınırlandırmak, taleplerine kulak vermek mecburiyetindeyiz" dedi. Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelikleri tartışmalarına ilişkin "Türkiye seçeneksiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO’yla var olmadık, NATO’suz da yok olmayız " ifadelerini kullandı.
24.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net İsveç ve Finlandiya mesajı: Kusura bakmasınlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net İsveç ve Finlandiya mesajı: Kusura bakmasınlarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile ortak basın toplantısında konuştu. İsveç ve Finlandiya'nın Türkiye ziyareti ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her iki ülkenin de terör örgütlerine karşı açık, net bir tavrı söz konusu değil. Pazartesi geleceklermiş, bizi ikna etmeye mi gelecekler? Kusura bakmasınlar yorulmasınlar. Türkiye’ye yaptırım uygulayanların bu süreç içerisinde bir güvenlik örgütü olan NATO’ya girmelerine biz evet demeyiz." dedi.
16.05.2022Siyaset
1000 aydan hayırlı ne demek? Kadir gecesi için bin aydan daha hayırlı neden denir?
1000 aydan hayırlı ne demek? Kadir gecesi için bin aydan daha hayırlı neden denir?Ramazan ayı içerinde yer alan Kadir Gecesi bugün idrak ediliyor. 'Bin aydan daha hayırlı olduğunu Kur'an'da bildirilen Kadir Gecesi için pek sorunun yanıtı sorgulanıyor. Merak edilen sorulardan biri de “1000 aydan hayırlı ne demek?” sorusu oldu. Peki, Kadir gecesi için bin aydan daha hayırlı neden denir?
27.04.2022Dini Bilgiler
23 Nisan coşkusu Kanal D’de yaşanıyor!
23 Nisan coşkusu Kanal D’de yaşanıyor! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kanal D’de kutlanıyor. Şarkılar Bizi Söyler ve Konuştukça bu kez çocukları konuk ediyor.
21.04.2022Televizyon
Bakan Ersoy: 124 türbenin, ihyası çalışmasını gerçekleştiriyoruz
Bakan Ersoy: 124 türbenin, ihyası çalışmasını gerçekleştiriyoruzKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy II. Mahmud Türbesi'nde yapılan restorasyon çalışmalarını inceledi. Bakan Mehmet Nuri Ersoy "Bu proje kapsamında, İstanbul Türbeler Müze Başkanlığımız ve Galata Mevlevihanesi Müze Başkanlığımız sorumluluğunda 124 tane türbenin, ihyası çalışmasını gerçekleştiriyoruz. 124 tanenin 15 tanesi padişah türbesi 28 tanesi hanedan türbesi, 60 tanesi sadrazam ve paşaların olduğu türbe ve 21 tane de önemli dini şahsiyetin türbesi var. Şu ana kadar 45 tanesi ile ilgili çalışmamızı başlattık" dedi.
14.04.2022Siyaset
3 padişah, 12 Cumhurbaşkanı gören Şeker nine, 120 yaşında hayata veda etti
3 padişah, 12 Cumhurbaşkanı gören Şeker nine, 120 yaşında hayata veda ettiAmasya'da 3 padişah ve 12 Cumhurbaşkanı dönemine tanıklık eden Şeker Aslan, 120 yaşında hayatını kaybetti.
10.02.2022Yaşam
Sultan 2. Abdülhamid vefatının 104. yılında anılıyor! Abdülhamid han kimdir?
Sultan 2. Abdülhamid vefatının 104. yılında anılıyor! Abdülhamid han kimdir?33 yıl Osmanlı tahtında kalan Sultan 2. Abdülhamid, vefatının 104. Yılında anılıyor. 2. Abdülhamid döneminde Osmanlı Devleti 2. Abdülhamid döneminde eğitim, sağlık, iktisat, kültür-sanat ve diğer birçok alanda gelişim gösterdi. Peki, Abdülhamid han kimdir? Abdülhamid han kaç yılında öldü? İşte 2. Abdülhamid hakkında merak edilenler…
10.02.2022Gündem
Tekaüt ne demek? Tekaüt Sandığı hangi padişah döneminde kurulmuştur?
Tekaüt ne demek? Tekaüt Sandığı hangi padişah döneminde kurulmuştur?Tekaüt, belli bir süre çalışılan işten emekliye ayrılmak anlamına gelen Tekaüt kelimesi Arapça kökenlidir. Bir iş kazası sonrası mesleğini eskisi gibi sürdüremeyecek olanlar malulen emekliye ayrılır. Osmanlı döneminde bu kelimenin yerine ''malulen tekaüt'' ifadesi kullanılırdı. Peki, Tekaüt Sandığı hangi padişah döneminde kurulmuştur? Tekaüt ne demek? İşte detaylar…
9.02.2022Eğitim
Yalnız Kurt oyuncuları kimler? Komutan, Altay, Esra, Nizam, Viking, Ahmet, Akif karakterleri ve Yalnız Kurt dizisinin oyuncu kadrosu ile isimleri…
Yalnız Kurt oyuncuları kimler? Komutan, Altay, Esra, Nizam, Viking, Ahmet, Akif karakterleri ve Yalnız Kurt dizisinin oyuncu kadrosu ile isimleri…Yalnız Kurt dizisinin oyuncuları kimdir? Yalnız Kurt oyuncu kadrosu merak ediliyor. ATV'nin yeni dizisi Yalnız Kurt bu akşam başlıyor. İlk bölümüyle ekranlara gelen Yalnız Kurt dizisinin oyuncu kadrosu merak konusu oldu. Yönetmen koltuğunda Çağatay Tosun'un oturduğu Yalnız Kurt dizisi Osman Sınav imzasıyla izleyiciyle buluşuyor. İşte Yalnız Kurt oyuncuları ve karakterleri…
4.02.2022Televizyon
TBMM Başkanı Şentop sergi açılışına katıldı
TBMM Başkanı Şentop sergi açılışına katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz 1950'li yıllarda uhdesine aldığı sanatçıları, yerli ve milli sanatlar üzere tefriş işleri için yetiştirmiştir. Akabinde Anadolu'nun her şehrine bir sanatçıyı görevli olarak göndermiş ve o şehre ait sanat unsurlarını öğrenerek yeni eserler üretmelerini sağlamıştır" dedi.
4.02.2022Siyaset
İngiltere'de Osmanlı padişahlarına ait tablolar 1 milyon 346 bine sterline alıcı buldu
İngiltere'de Osmanlı padişahlarına ait tablolar 1 milyon 346 bine sterline alıcı bulduİskoçya'da nesillerdir aynı ailede olan bir evin çatı katında bulunan beş Osmanlı padişahına ait yağlı boya tablolar, beklenenin çok üzerinde, 1 milyon 346 bin sterline (24.5 milyon TL) alıcı buldu.
20.01.2022Dünya
Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi İskoçya'da bir çatı katında bulundu...
Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi İskoçya'da bir çatı katında bulundu...Beş Osmanlı padişahına ait yağlı boya tablolar, İskoçya'da nesillerdir aynı ailede olan bir malikanenin çatı katında ortaya çıktı. Neredeyse 100 senedir gün ışığı görmüş değil.
15.01.2022Dünya
Ünü Avrupa'ya kadar yayılmış padişah fermanıyla formülü yasaklanmıştı! Yıllar sonra yeniden ortaya çıktı...
Ünü Avrupa'ya kadar yayılmış padişah fermanıyla formülü yasaklanmıştı! Yıllar sonra yeniden ortaya çıktı...Ünü tüm Avrupa'ya yayılmış ve casusluk olaylarına konu olunca padişah fermanıyla formülü yasaklanan Edirne kırmızısı yıllar sonra tekrar ortaya çıktı...
15.11.2021Yaşam
Destansı kurtuluş mücadelesi! ‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’
Destansı kurtuluş mücadelesi! ‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’Anadolu’dan Türk varlığını silmeye yönelik Mondros Mütarekesi 30 Ekim 1918’de imzalandı. Türk milleti, 29 Ekim 1923’e kadar 5 yıllık zaman diliminde Atatürk önderliğinde yok edilme planlarına karşı destansı bir kurtuluş mücadelesi verdi.
29.10.2021Gündem
Köşeyi döndü! Yıkamaya gönderilen halı zengin etti
Köşeyi döndü! Yıkamaya gönderilen halı zengin ettiOsmanlı saray halıcılığının devamı niteliğindeki Kumkapı halılarının öncü ustalarından Zareh Penyamin'in dokuduğu halılarından biri Yenikapı'daki '4. Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri'nde sergilendi. Halının değeri, halıcılık ile uğraşan Bülent Çakırhan'a müşterisi yıkamaya getirince ortaya çıktı. Halının 150 bin dolar değerinde olduğunu söyleyen Çakırhan, "Bu halıyı müşterimiz gönderdi. Halı geldiğinde 2 taneydi. Ben gördüğümde şok oldum. Çünkü bu halıları genelde müzelerde görebiliriz. Hemen halının sahibini aradım, satın aldım" dedi.
22.10.2021Yaşam
Kılıçdaroğlu'ndan 'Kara kış fonu' önerisi
Kılıçdaroğlu'ndan 'Kara kış fonu' önerisiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kara kış fonu' oluşturulması önerisinde bulunarak "İnsanlarımızın kışı huzur içinde geçirmelerini istiyoruz. Erdoğan böyle bir fon kurarsa hiç kimsenin elektriği, doğal gazı kesilmeyecek" dedi.
13.10.2021Siyaset
Kuruçeşme'de 'İki deli'den yüzyılın buluşması!
Kuruçeşme'de 'İki deli'den yüzyılın buluşması!Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri'nde Hande Yener ve Serdar Ortaç performanslarıyla Kuruçeşme’yi salladı.
20.09.2021Magazin
Barbaros Hayreddin Paşa (Hızır Reis) kimdir, nerede doğdu? "Kaptan-ı Derya" Barbaros Hayreddin Paşa nasıl öldü, ne zaman, kim öldürdü?
Barbaros Hayreddin Paşa (Hızır Reis) kimdir, nerede doğdu? "Kaptan-ı Derya" Barbaros Hayreddin Paşa nasıl öldü, ne zaman, kim öldürdü?Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisi ile Barbaros kardeşler yeniden gündeme geldi. Osmanlı İmparatorluğu'nun ünlü denizcileri arasında yer alan ve "Kaptan-ı Derya" olarak Osmanlı Devleti'nin ilk kaptan paşası olarak bilinen Barbaros Hayreddin Paşa, asıl adıyla Hızır Reis’in hayatı ve denizcilik başarıları merak konusu oldu. Peki, Barbaros Hayreddin Paşa (Hızır Reis) kimdir, nerede doğdu? "Kaptan-ı Derya" Barbaros Hayreddin Paşa nasıl öldü, ne zaman, kim öldürdü?
16.09.2021Gündem
Yeryüzünün en uzun meydan savaşı Sakarya: 22 gün, 22 gece sürdü!
Yeryüzünün en uzun meydan savaşı Sakarya: 22 gün, 22 gece sürdü!Yeryüzünün gelmiş geçmiş en uzun meydan savaşı 23 Ağustos 1921’de başladı. Acaba Savaş Tanrısı kimin yüzüne gülecekti? Türk Milleti topyekûn savaşa hazırlanıyor, milletin gücü ordunun gücüne katılıyordu. Mustafa Kemal Paşa orduya ihtarda bulundu: “5. Tümen’in tüm komutan, subay ve erlerinden verilecek ilk emirle yıldırım gibi düşmanın üzerine atılmalarını ve onu yok ederek şan ve şeref kazanmalarını isterim”
23.08.2021Gündem
Uzun Mehmet kimdir, ne zaman yaşadı? Uzun Mehmet Taş kömürünü nasıl buldu, Uzun Mehmet'in hikayesi...
Uzun Mehmet kimdir, ne zaman yaşadı? Uzun Mehmet Taş kömürünü nasıl buldu, Uzun Mehmet'in hikayesi...Zonguldak'ın yeni simgelerinden olan Uzun Mehmet Camii ibadete açıldı. Cami’nin açılışını Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Peki, Uzun Mehmet kimdir?
4.06.2021Gündem
Gün gün İstanbul'un fethi! İstanbul kaç kez kuşatıldı? İstanbul'un fethi kaç gün sürdü?
Gün gün İstanbul'un fethi! İstanbul kaç kez kuşatıldı? İstanbul'un fethi kaç gün sürdü?Fethi müjdelenen, medeniyetlere başkentlik yapmış İstanbul'un fethinin 568. yılı kutlanıyor. Fatih Sultan Mehmet'in askeri dehası, kuşatma teknikleri, ateşli silahları ve düzenli askeri gücü karşısında yenildiği İstanbul’un alınması en büyük askeri zaferlerden biri olarak tarihe geçti. Peki, İstanbul kaç kez kuşatıldı? İstanbul'un fethi kaç gün sürdü? İstanbul nasıl alındı? İşte İstanbul’un gün gün fethi ile ilgili merak edilenler…
29.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Padişah ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki padişah haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.